Go to content

4 upominki, które wspierają rozwój małych umysłów

Fot. Materiały prasowe

Magiczny czas Bożego Narodzenia zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim odwieczny dylemat dotyczący wyboru prezentów – zwłaszcza dla najmłodszych! Jeśli nie chcemy iść na łatwiznę i kupić kolejnego pluszaka, lalki czy worka ze słodyczami, dobrym rozwiązaniem będą wszelkiego typu gry. Nawet te niewielkie nie tylko zapewniają rozrywkę na równi z zabawkami, ale też wspierają rozwój małych umysłów.

Jedną z najpopularniejszych i najbardziej uniwersalnych gier karcianych są Dobble, których główny mechanizm polega na poszukiwaniu na kartach par identycznych symboli. Do zwycięstwa potrzebna jest nie tylko spostrzegawczość, ale i szybkość reakcji, a zabawa potrafi wciągnąć na długie godziny. Wersja z postaciami z Harry’ego Pottera będzie dodatkowo ciekawa dla wszystkich małych czarodziejów!

Z kolei, jeśli chcemy pójść o krok dalej, warto zwrócić uwagę na Cortex. Tutaj również musimy szybko reagować na to, co dzieje się na stole, jednak zadania do rozwiązania są różne: od łamigłówek, poprzez puzzle, aż do specjalnych kart z fakturą, które musimy rozpoznać z zamkniętymi oczami wyłącznie za pomocą dotyku! Co ważne, Cortex występuje w 4 wersjach: po 2 dla młodszych i starszych dzieci, więc łatwo dopasujemy upominek do poziomu obdarowywanych.

Fot. Materiały prasowe

A może dziecko, które chcemy obdarować uwielbia opowiadać własne historie – ma bogatą wyobraźnię i buzia mu się nie zamyka? Dla takich maluchów świetnym narzędziem i jednocześnie doskonałą zabawą są Story Cubes, czyli kości opowieści. Podczas zabawy naszym zadaniem jest opowiedzenie historii, która w luźny sposób będzie nawiązywała do obrazków, które wylosowaliśmy.

Fot. Materiały prasowe

A jeśli nie mamy pewności, czy dziecko znajdzie w domu kompana do wspólnych rozgrywek, możemy skusić się na łamigłówki, które można rozwiązywać w pojedynkę. Przykładem takiej gry jest Cat Stax, w którym ćwiczymy wyobraźnię przestrzenną, próbując zmieścić na ograniczonej powierzchni wskazane figurki kotów. Dziecko uczy się w ten sposób dopasowywania do siebie elementów i trenuje logiczne myślenie.


Artykuł powstał we współpracy z www.rebel.pl