Go to content

A co byś zrobiła gdybym Ci powiedziała, ze jesteś beznadziejną matką ??

Nie bądź idealną Matką bo takie nie istnieją, a jeśli istnieją bo myślą, że istnieją to są beznadziejne.

Przyznaj, że nie jesteś idealna, ale nie przed samą sobą lecz przed wszystkimi, bo nad sobą płaczesz, że taka nie jesteś. A to wielki błąd, ciesz się ze swojej nie idealności, ciesz się z tego, że popełniasz błędy.

Chciałabyś być idealna ??? Zapytaj siebie po co chciałabyś taka być, co by Ci to dało…

Czy byłabyś szczęśliwa ?? Czy jesteś szczęśliwa będąc matką idealną ?? Jakie w tym jest szczęście ???

Czym jest dla mnie Matka beznadziejnie idealna: wstajesz rano, przed wszystkimi, szykujesz przepysznie idealnie zdrowe śniadanie, idealnie dobrane ubrania, starannie się malujesz. Mąż do pracy a Ty w domu, trzeba dokończyć swój idealny dzień… sprzątanie, zakupy, spacer, gotowanie, sprzątanie, spacer, spacer, gotowanie, sprzątanie, usługiwanie.

Widzę Cię codziennie, kiedyś też chciałam taka być, mijam Cię w sklepie i na spacerze, patrzę Ci w oczy i szukam szczęścia, lecz go tam nie znajduję. Widzę smutek, żal, bezsilność, jest Ci ciężko. Chciałabyś prosić o pomoc ale się wstydzisz bo przecież chcesz być idealna. Nikt nie może widzieć Twojej słabości, ale ja widzę, jest mi przykro ,bo wiem, że któregoś dnia pękniesz, dlatego proszę Cię nie bądź już idealna.

Bądź sobą, nie bądź idealna, uśmiechnij się do mnie tymi swoimi pięknymi oczami. Wyśpij się, na śniadanie ugotuj parówki lub zrób jajecznicę. Ubierz dres i podkreśl szybko to piękne swoje oko. Obiad zjedz na mieście i przyłącz się do mnie na placu zabaw. Dziecko musi poznawać świat i nie z wysokości swojego wózka, musi dotknąć, poczuć. Bakterie z piaskownicy jej nie zjedzą a dzieci nie pobiją i ograbią z jej wspaniałych nowych zabawek. Daj temu dziecku wolność, daj mu się pobrudzić, zdejmij jej buty by poczuła jak jej delikatne stópki gilgocze świeżo skoszona trawa. Schowaj te marchewki i daj jej tego chrupka, o którego tak prosiła w sklepie. Daj jej poczuć, że jest dzieckiem, nie idealnym bo takie są najwspanialsze, najszczersze. Wracając do domu wejdź jeszcze raz do tego sklepu i weź te ogromne lody nad którymi tak się zastanawiałaś. Odpuść, nie bądź sztywna, przypomnij sobie jaka byłaś kiedyś i bądź taka teraz.

Mąż Ci wybaczy, gdy zobaczy szczęście w Waszych oczach. Bo przecież szczęście też jest najważniejsze.

Nie bądź idealna… bądź idealnie nie idealna…. chcę zobaczyć szczęście w Twoich pięknych oczach…