Macierzyństwo

7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść sukces w życiu (i wcale nie chodzi tu o edukację)

Karolina Krause
Karolina Krause
17 lutego 2017
Fot. iStock/fstop123
 

Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko odniosło w życiu sukces. Prawdopodobnie dlatego też inwestujemy dziś tak wiele w ich edukację. Choć odpowiednie wykształcenie z pewnością im się przyda, badania pokazują, że sama wiedza nie wystarcza, by mieć przed sobą świetlaną przyszłość. Czego więc moglibyśmy nauczyć nasze dzieci, by pomóc im w pokonywaniu przeszkód?

Oto 7 umiejętności, które pozwolą twojemu dziecku odnieść w życiu sukces:

Zdolność do wyrażania własnej opinii

To prawdopodobnie jedna z najważniejszych umiejętności we współczesnym świecie. Odwagę do wyrażania własnego zdania, nawet wtedy, a może zwłaszcza wtedy, gdy inni nie potrafią jej w sobie znaleźć, należy zaszczepić u dziecka już w  bardzo młodym wieku. Nie zawsze bowiem będziemy mogli pośpieszyć mu z pomocą.

Aby to zrobić, rodzice powinni dać swemu dziecku odczuć, że jego opinia ma znaczenie, po przez wykazanie zrozumienia i zainteresowania tym, co dziecko mówi. Dobrze jest też zachęcać je do wyrażania własnej opinii. Czasem wystarczy po prostu spytać „co o tym myślisz?”, by mogło poczuć się ważne.

Koncentracja

Dzieci mają tendencję do koncentracji swojej uwagi na tym, co je w danym momencie interesuje, co sprawia im przyjemność. Dlatego tak ważne jest byśmy potrafili zainteresować swoje dzieci umiejętnościami, które są kluczowe dla ich prawidłowego rozwoju. W przypadku nauki pisania może być to na przykład wspólne pisanie literek kredą po chodniku.

Zdolność do koncentracji jest kluczowym narzędziem przy zdobywaniu każdej nowej umiejętności. A najlepsze jest to, że możemy ją ćwiczyć praktycznie wszędzie! Jadąc samochodem możecie na przykład pobawić się w odnajdywanie szczegółów, takich jak znaki drogowe, konkretne modele samochodów, czy kolorów świateł. Pamiętaj, by pogratulować swemu dziecku, za każdym razem gdy wyłapie, jakiś szczegół. Spróbujcie też od czasu do czasu się zamieniać, dzięki czemu obydwoje będzie się przy tym dobrze bawić.

Świadomość, że może na sobie polegać

Im wcześniej twoje dziecko nauczy się samodzielnie wykonywać pewne czynności, tym bardziej pewne siebie stanie się w przyszłości. Zachęcaj je do tego, by samo się ubierało i wiązało buty, ale też sprzątało po sobie i układało zabawki na miejsce. Pamiętaj też, by pokazać mu, że sama także to robisz – w końcu zachowanie rodzica, to najlepszy przykład dla dziecka.

Praca w grupie

Ważne też by już od małego tłumaczyć swemu dziecku, że życie w społeczeństwie wymaga dostosowania się do pewnych reguł (w przedszkolu, na placu zabaw, w autobusie). I jak duże znaczenie w naszym życiu odgrywają dobre kontakty z innymi ludźmi. Samemu ciężko jest zrealizować jakieś wyzwanie, dlatego wszyscy powinniśmy wiedzieć, jak dobrze pracować w grupie.

Nauka języków obcych

Umiejętność płynnego posługiwania się przynajmniej dwoma obcymi językami, nie tylko przyda się im w życiu zawodowym, ale także poszerzy ich horyzonty i pozwoli rozwinąć świadomość.

Umiejętność organizowania własnego czasu

Dzięki temu wasze dzieci, nauczą się osiągnąć w życiu zamierzone cele. Najlepszą metodą uczenia dzieci organizacji własnego czasu są tablice motywacyjne i stopniowe planowanie, najpierw danego dnia, potem całego tygodnia.

Nie zapominajmy jednak, by w całym tym planie znalazło się miejsce na czas wolny dla dziecka.

Konstruktywne radzenie sobie z porażkami

Niektórzy rodzice mają tendencje do tego, by jak najszybciej zabrać dziecko do domu, gdy zmierzy się ono z porażką i powtarzania, że „nic się nie stało”. Przez co nie dają mu przestrzeni na wyrażenie swoich uczuć. Ma to negatywny wpływ na wykształcenie się u niego zdolności do radzenia sobie z porażką.

Dlatego powinniśmy pokazać im, jak konstruktywnie mogłyby to zrobić. Pamiętaj, by razem z dzieckiem celebrować każdy najmniejszy sukces, ale nie ignoruj jego porażek. Zamiast tego porozmawiaj z nim o tym, co się stało. Wspólnie pomyślcie o tym, co w przyszłości mogłoby zrobić, żeby następnym razem się udało. I co najważniejsze pokaż mu, że kochasz je niezależnie od tego, czy osiąga sukces, czy nie.


Źródło: brightside.me


Macierzyństwo

Francuski rolnik szuka żony – seksowni francuscy rolnicy pozują do tegorocznego kalendarza

Karolina Krause
Karolina Krause
17 lutego 2017
Fot. Screen z Twitter Fred Goudon
 

Kto powiedział, że kalendarze ze zmysłowymi zdjęciami przeznaczone są tylko dla mężczyzn? Francuski fotograf Fred Goudon, od kilku lat z powodzeniem dba o to, by panie także miały na czym zawiesić oko.

Rok temu głośno było o jego kalendarzu ze zdjęciami seksownych strażaków. Z kolei w tym roku fotograf postanowił uchwycić na swoich zdjęciach półnagich, francuskich rolników.

Aby ich znaleźć, Goudon przejechał cały kraj, od Szampanii, przez Normandię, aż po Prowansję, fotografując najbardziej seksownych farmerów, którzy zgodzili się wziąć udział w jego projekcie. Mężczyźni uwiecznieni zostali w trakcie wykonywania swoich codziennych prac na farmie – na tle pól, siana czy zwierząt – z tą różnicą, że swoim roboczym ubraniem zasłaniali jedynie tyle, ile trzeba, by rozbudzić kobiecą wyobraźnię.

Z całą redakcją zgodziłyśmy się, że gdyby w polskiej edycji „Rolnik szuka żony” występowali tacy przystojniacy, same zgłosiłybyśmy się do programu.

Zobaczcie:


Źródło: brightside.me


Macierzyństwo

Chcesz pomóc? Obetnij dziś włosy dla chorych dzieci! Akcja „z miłości do włosów”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
17 lutego 2017
Fot. iStock/MilanMarkovic

17. luty to wielki finał akcji „z miłości do włosów”, której twórcami są  Beata Kulczyńska wraz z Iloną Nalewajką, Stowarzyszenie Mówimy NIEboRAKOWI i Częstochowskie Anioły. To właśnie dziś w 78 miastach w Polsce, w około 100 salonach fryzjerskich można obciąć swoje włosy, nie dość, że za darmo, to jeszcze w szczytnym celu. Akcja polega na ścięciu minimum 30 cm włosów i przekazaniu ich dla Stowarzyszenia. Z obciętych i przekazanych włosów w zaprzyjaźnionej perukarni zostaną wykonane peruki dla dzieci walczących z rakiem. Peruki będą dzieciom przekazywane za darmo. 

Niby nic. Przecież włosy odrosną – ktoś powie. Ale to nie tak, to często zmiana w wyglądzie wywołuje uśmiech na twarzach cierpiących dzieci, przywołuje do nich wspomnienia z „normalnego” nie rakowego życia i daje wiarę, że wszystko się ułoży i że te cholerne włosy kiedyś naprawdę będą miały szansę odrosnąć.

A jeśli masz krótkie włosy? Roześlij tę informację znajomym. Znajdźcie salon, gdzie możecie obciąć włosy i do dzieła! Czas na zmiany, czas na pomoc!

Informacje o salonach fryzjerskich, gdzie można za darmo obciąć dziś włosy w ramach akcji znajdziecie TUTAJ.

16473379_1452958248061309_5757811557270898561_n


źródło: Facebook


Zobacz także

Podstawowym zadaniem kobiety jest rodzić. Czy po ludzku, to dla niektórych, jak widać, nie ma najmniejszego znaczenia

Czym różni się połóg po cięciu cesarskim od tego po porodzie naturalnym?

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu – 1189 przeszkolonych dzieci i 3567 złotych zebranych dla Fundacji ECHO!