Go to content

Odpuścić sobie, usiąść w spokoju i zastanowić się, czego ja chcę… Akcja #BeMumSelf

Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

Droga Redakcjo,

mamą jeszcze nie jestem, ale zdarza mi się myśleć jaką mamą bym była. Relacje matek z synami wydają się zaskakująco silne, natomiast relacje z córkami bywają nierzadko skomplikowane. Zawsze odnosiłam wrażenie, że nikt nie potrafi oczarować matki tak bardzo jak jej syn. Córki natomiast oceniane są bardziej krytycznie, mimo że przecież tak się staramy, żeby być tą dobrą córką, a później pracownicą, żoną czy koleżanką. Nie zrozumcie mnie źle, w prawidłowo funkcjonującej rodzinie rodzice kochają swoje dzieci po równo, ale mimo wszystko oczekiwania w stosunku do córek czy generalnie kobiet w społeczeństwie są zupełnie inne. Może właśnie dlatego znacznie póżniej, już jako dorosłe kobiety, zadręczamy się myślami, że nie jesteśmy wystarczająco dobre, poświęcamy się dla innych, uchylamy nieba wszystkim wokół nas, mimo że same jesteśmy tą presją doskonałości i dbania o innych czasem wykończone.

Myślę, że ten problem dotyka również mnie. Dopiero ostatnio zdałam sobie sprawę, że rzadko kiedy rozważając różne sprawy zastanawiam się, czego ja właściwie bym chciała. Nie moi rodzice, nie mój partner, nie mój szef czy rodzina. Kiedyś wydawało mi się to bardzo egoistyczne myśleć w ten sposób. Teraz staram się uczyć słuchać siebie, bo kiedy ja nie jestem zadowolona, nie potrafię dzielić się swoim ciepłem z innymi ani czerpać tej ciepłej energii od innych. Ostatnio uderzyła mnie sytuacja przy rodzinnym stole. Wszystkie potrawy naszykowane, oczywiście przez moją mamę. Wszyscy usiedli do stołu, moja ciocia podrywa się z miejsca, żeby nakładać porcje na talerze. Jednocześnie posyła mi uwagę jako jedynej kobiecie, która nadal siedzi, żebym ja też nałożyła mężczyznom koło mnie. Początkowo poczułam wstyd, a potem lekką iskierkę wzburzenia. Oczywiście, że to bardzo miłe zrobić coś dla kogoś, jednak tylko wtedy kiedy wynika to z naszych dobrych chęci. Natomiast kiedy traktujemy to jako “kobiecy” obowiązek, wywołuje to po pewnym czasie więcej frustracji niż radości z pomagania. Cieszę się, że jestem z innego pokolenia niż moja ciocia, że zauważam takie rzeczy i próbuję robić wszystko w zgodzie ze sobą. A nie dlatego, że jestem kobietą i przecież “nie wypada” inaczej.

Właśnie taką mamą dla siebie chciałabym być. Odpuścić sobie, usiąść w spokoju i zastanowić się, czego ja chcę. Nie to co wypada, co rodzice powiedzą, co ciocia pomyśli, co partner powie. Myślę, że powoli zaczynam się tego uczyć. Przede wszystkim od mężczyzn, którzy potrafią wyluzować i nie przejmować się tym co będzie jutro. A jak już się nauczę jak traktować siebie samą tak jak traktuję innych, czyli z szacunkiem i wyrozumiałością, mam nadzieję, że nigdy tego nie zapomnę i jeśli kiedyś doczekam się córki, wyrośnie ona na pewną siebie kobietę, która nie przejmuje się żadnymi oczekiwaniami ani presją społeczną. Chciałabym, żeby żyła na własnych zasadach i była po prostu szczęśliwa, niezależnie od tego jak czysto jest w domu, a także czy gotuje pyszne obiady niedzielne czy macha na to ręką i zamawia jedzenie na wynos. Czy każdy naokoło niej jest szczęśliwy, najedzony, a także ile ma lat i czy powinna być już po ślubie, mieć dobrą pracę, no i kiedy te wnuki. A póki nie mam córki, chcę traktować tak siebie. Bo wierzę, że kiedy jestem szczęśliwa, ta iskierka szczęścia trafia też do otoczenia i ludzi, których kocham, i którzy kochają mnie.
E.

List nadesłany w ramach akcji #BeMumSelf

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów w sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


 

* Jedna z mam z naszego zespołu bardzo dziękuje swojej ukochanej córce za hasło tej akcji.