Go to content

„Musisz wiedzieć jedno, KOCHAMY CIĘ, warto, abyś o tym wiedziała. Chyba i tak wiesz?”. Akcja „List do mamy”

Fot. iStock / fotomontaż

Mamo moja najdroższa!

Wiele razy pisałam do Ciebie listy i liściki, jednak nijak miały się one do Dnia Matki i uzewnętrzniania swoich uczuć w związku z tym dniem. Oczywiste jest to, że wielbię, szanuję, chciałabym wspierać.

Jednak jeszcze parę lat temu wszystko tak oczywistym nie było. Buntowałam się, nie słuchałam Twoich rad  i próśb. Chciałam robić wszystko po swojemu, oczywiście, na przekór Tobie i całemu światu.

Na szczęście zmieniło się dużo! Bardzo. Liceum- pierwsze poważne przyjaźnie i miłości. Ty byłaś. Mój wyjazd do Warszawy, na studia. Bez Twojej zgody. Nie pytałam o Twoje zdanie. Ty wciąż byłaś. Teraz tylko mogę się domyślać, jak się czułaś. I jest mi strasznie przykro, że nie zważałam na Twoje uczucia.

Dlatego teraz PRZEPRASZAM za to, co było. Czuję i wiem, że wybaczyłaś mój trudny okres czasu, w jakim się znajdowałam. Nie musisz zapominać. Chcę, abyś miała porównanie i pogląd na to, że ludzie się zmieniają. Na lepsze. Tylko muszą mieć taką mamcię, jaką jesteś Ty.

Wychowałaś nas, czwórkę otwartych na potrzeby innych, pomocnych, oraz wrażliwych ludzi. Biorąc pod uwagę trudności z jakimi musiałaś się zmagać był to nie lada wyczyn. Bywało różnie, tak jak teraz, gdy musisz martwić się o każdego, ponieważ każdy jest w innym kącie Polski.

Musisz wiedzieć jedno, KOCHAMY CIĘ. Mimo, że tak trudno wypowiedzieć te słowa, warto, abyś o tym wiedziała. Chyba i tak wiesz?

Andzia pisała

Myślała przy tym o rodzeństwie (Marta, Marcin, Rafał)

linia 2px

Weź udział w naszej akcji!

Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki

Fot. iStock

Fot. iStock

Specjalnie dla naszych czytelniczek przygotowałyśmy akcję „List do Mamy”. Napisz list do swojej mamy i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, prośba o zrozumienie, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło. Wszystko, co tylko chcesz i czujesz. Miłość matki i córki bywa trudna, pełna wzniesień i upadków, ale zawsze zajmuje ogromny kawałek serca, fragment nas samych, naszego życia. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.

Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy w wyjątkowy sposób – wydrukujemy i razem z drobnym upominkiem, prześlemy twojej mamie!

Czas trwania akcji: 17.05 – 23.05.2016 roku.

Przejdź do wpisu konkursowego

Przeczytaj wszystkie listy biorące udział w akcji