Lifestyle

Dzień #9. Zadbaj o siebie naprawdę. #SlimemGO

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 marca 2016
Fot. Pixabay/Foundry / CCO
 

Przypomniałam sobie dzisiaj callanetics. Dla mnie to były jedne z pierwszych ćwiczeń, które można było wykonywać w domu i taki trochę europejski podmuch. Za to pamiętam, jak świetnie kształtował sylwetkę. Może czas odkopać te ćwiczenia?

A Wy jak dzisiaj zadbacie o swoje ciało? Dajcie mu pozytywnej energii, pozwólcie endorfinom was uszczęśliwić i… przyłączcie się do naszej zabawy.


 

I jak? Chcecie naprawdę o siebie zadbać? Przyłączcie się do naszej wiosennej akcji: „Zadbaj o siebie naprawdę”.

My będziemy wam prezentować różne formy aktywności, a wy wysyłajcie nam zdjęcia, piszcie, jak o siebie dbacie, jak dbacie o swoje ciało, jak sobie radzicie.

ZADANIE KONKURSOWE:

Jest banalne. Wystarczy wrzucić pomysłowe zdjęcie Waszej aktywności na Facebooka z oznaczeniem #SlimemGO. Czy to rolek na nogach, czy pięknego widoku podczas spaceru. A może zdążycie zrobić fotkę w trakcie pogoni za autobusem, czy przy wchodzeniu po schodach? Liczy się pomysł. Te najciekawsze zostaną nagrodzone zestawami fantastycznych kosmetyków, które też pomogą Wam odwdzięczyć się ciału i zadbać o siebie w sposób wyjątkowy. W opisie zdjęcia, napiszcie nam w paru słowach, jak naprawdę o siebie zadbałyście tego dnia.

SZCZEGÓŁY NASZEJ AKCJI ZNAJDZIECIE TUTAJ

#SlimemGO

Fot. Materiały prasowe

Chcesz o siebie zadbać naprawdę? #SlimemGO.


Lifestyle

„Pamiętaj, że w życiu możesz polegać tylko na sobie” – przekonania, które wpływają na nasze życie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 marca 2016
Fot. iStock / BraunS
 

To jest niesamowite, jak w naszej głowie zalegają słowa, które mówione wielokrotnie przez najbliższe nam osoby sterują naszym życiem.

Przekonania, które w sobie nosimy, a z których bardzo często nie zdajemy sobie sprawę wypaczają nasze spojrzenie na ludzi, na pracę, a nawet na dzieci. Kiedy zrozumiemy, ile w sobie nosimy utartych stereotypów, łatwiej będzie nam zrozumieć mechanizmy naszych zachowań, uprzedzeń. Rozmawiając z przyjaciółkami stworzyłyśmy listę przekonań, które najczęściej słyszałyśmy od naszych rodziców, a z którymi do dziś się zmagamy.

„Pamiętaj, że w życiu możesz polegać tylko na sobie”

– nie proś o pomoc.

„Nic nie ma za darmo, jak sama nie zarobisz, to nie dostaniesz”

– nic w życiu nie przychodzi łatwo.

„Sukces osiągniesz tylko ciężkiej pracy”

– talent nic nie znaczy, na sukces musisz pracować.

„Nie ufaj innym, jak możesz licz tylko na siebie, bo inni widzą tylko własny zadek”

– ludzie są fałszywi.

„Ufać, to znaczy kontrolować”

– czyli nigdy nie możesz ufać do końca.

„Kocha to się tylko dzieci”

– i tylko ta miłość jest wartościowa.

„Seks jest przereklamowany”

– także nie myśl o swojej seksualności.

„Na studiach musisz znaleźć faceta, bo później to już nikt cię nie będzie chciał”

– tylko mężczyzna u boku stanowi o twojej wartości.

„Pieniądze szczęścia nie dają”

– pytanie, co daje?

„Mężczyźni nie lubią inteligentnych kobiet”

– więc lepiej udawaj głupią.

„Lepiej się nie wychylaj”

– zostań przeciętniakiem.

„Pamiętaj rude to wredne”

– i chude, i grube, i w ogóle wszyscy.

„Musisz mieć dobrego męża”

– i to „musisz” jest najważniejsze.

„Jak już złapiesz faceta, to dbaj o niego”

– bo facet w twoim życiu jest najważniejszy.

„Umiesz liczyć, licz na siebie”

– i nigdy na nikogo innego.

„Brudy się pierze we własnym domu”

– także nie skarż się nikomu.

„Mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją”

– więc w związku bądź „niewidzialna”.

„Jesteś taka sama, jak ja”

– czyli jak matka, którą nigdy nie chciałaś być.

„W naszej rodzinie kobiety nie mają szczęścia do facetów”

– to tłumaczy dlaczego trafiasz na drani.

„W rodzinie kasę trzyma facet”

– więc nie narzekaj, jeśli on ci ją wydziela.

„Mężczyzna nie może być zbyt przystojny”

– bo na pewno cię zdradzi.

„Kobieta, która nie gotuje, to nie kobieta”

– i jeszcze musi sprzątać, prać i zajmować się dziećmi.

„Rodzina jest najważniejsza”

– i dla niej powinnaś się całkowicie poświęcać.

Dodałybyście jeszcze coś do tej listy? Niby nas śmieszą te powtarzane zwroty i zdania, ale one głęboko się w nas zakorzeniają. Którym z nich uległyście?


Lifestyle

Czego dowiesz się o swoim związku zanim upłynie pierwszy, wspólny rok?

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 marca 2016
Fot. Unsplash / Crew / CC0 Public Domain

Kiedy mija pierwsze dwanaście miesięcy związku, macie już za sobą pewien bagaż wspólnych doświadczeń, który pozwala wam spojrzeć odrobinę bardziej trzeźwym (niż do tej pory) okiem na waszą relację ;). Już trochę wiadomo, czy jest w oparciu o co budować wspólną przyszłość, powoli zaczyna być jasne, czy jest z kim planować życie. Jeśli jesteście w związku z rocznym stażem, zastanówcie się, na ile dobrze poznaliście waszą drugą połówkę. Czy umiecie już:

1. Pokłócić się i pogodzić

Jesteście dwiema, odrębnymi indywidualnościami, nawet jeśli wydaje się wam, że nic was nie jest w stanie poróżnić.  Z pewnością macie już za sobą choć jedną, bardziej dynamiczną niż zwykle wymianę zdań.  Znacie listę drażliwych tematów i wiecie jak wzajemnie doprowadzić się do szewskiej pasji. Powoli dojrzewacie do tego, że rozwiązaniem jest kompromis (bo choć w teorii to rzecz oczywista, praktyka często pokazuje co innego). A to oznacza, że czasem trzeba odpuścić, czasem z czegoś zrezygnować. Doświadczone pary wiedzą kiedy sprzeczka zaczyn wymykać się spod kontroli i potrafią temu zaradzić. I potrafią także rozróżnić to, co naprawdę ważne, od błahostek.

2. Sprawić, by partner się uśmiechnął

Uśmiech, radość, dobra atmosfera to niezwykle ważne elementy relacji w związku. Czasem jedno z was jest smutne i potrzebuje rozluźnienia, dobrego słowa, odrobiny rozrywki i zabawy. Pary, które potrafią śmiać się razem, które mają podobne poczucie humoru są szczęśliwsze i z większą determinacją walczą o swój związek, kiedy dzieje się w nim źle. A poza tym śmiech doskonale rozładowuje stres i napięcie.

3. Poradzić sobie z jakimś życiowym problemem

Kiedy pojawiają się trudności, wy wspólnie szukacie rozwiązań. Pracujecie zespołowo, uczycie się tego, na ile możecie na sobie polegać. To bardzo ważny etap dla związku, który albo go umocni, albo spowoduje, że wasze drogi zaczną się rozchodzić. Czasem chodzi o opiekę nad waszym partnerem w chorobie, czasem o wsparcie w trudnym momencie, takim jak utrata kogoś bliskiego, czy strata pracy. Zanim minie rok waszego wspólnego życia, z pewnością będziecie musieli zmierzyć się z przynajmniej jednym negatywnym wydarzeniem. To, jak sobie z nim poradzicie, pomoże wam bardziej realnie ocenić przyszłość waszego związku. W tym dobrze rokującym, kochający się partnerzy dają sobie emocjonalne wsparcie, a to jeszcze mocniej ich do siebie zbliża.

4. Rozpoznać swoje priorytety

To, co dla was się liczy, wasze zainteresowania, cele, system wartości. Wszystko co sprawia, ze jesteście dla siebie tacy wyjątkowi. Ciągle jeszcze się poznajecie i dowiadujecie o sobie różnych, często zaskakujących rzeczy. Jeśli macie różne poglądy, powoli staje się dla was jasne, czy potraficie być razem mimo tych różnic, czy też dążycie do tego by na siłę zmienić swojego partnera.

5.  Być ze sobą blisko

Odkrywacie, co was łączy, co sprawia, że się do siebie jeszcze mocniej zbliżacie. Namiętność, seks to jedno, ale przecież i one w końcu schodzą na dalszy plan. Intymność we dwoje to o wiele więcej: to wspólne sekrety, codzienne, małe rytuały, gesty, które sprawiają, że czujecie się wyjątkowi i kochani. To także taka uważność, która pozwala ci wychwycić trudniejsze dla partnera momenty i być dla niego wsparciem.

Wspólny, pierwszy rok to z reguły jeszcze okres beztroski w związku, emocji związanych z zauroczeniem i fascynacją drugą osobą. Kiedy ten czas mija, zaczyna się okres bardziej świadomego budowania trwałej, poważnej relacji. Życzę wam dużo miłości!


Zobacz także

Teraz zastanawiam się czy można kochać więcej niż raz? A co, jeśli prawdziwa miłość zdarza się tylko ten jeden raz w życiu?

Kiedy bliska osoba zmienia się w kogoś obcego. O czym musisz pamiętać, jeśli kochasz kogoś z demencją

Chcecie mieć święty spokój podczas wakacji nad morzem? Musicie mieć ten materac w kształcie… trumny