Lifestyle

Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki

Redakcja
Redakcja
17 maja 2016
Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki
Fot. iStock / freemixer
 

Matka, pierwsza i najważniejsza osoba w naszym życiu. Jej ciepło, czułość, tembr głosu. Wspomnienia, które nosimy w sobie. Często zaczynamy ją doceniać dopiero, gdy same stajemy się dorosłe. Wówczas zaczynamy ją też rozumieć, więcej wybaczamy, bo widzimy, że same popełniamy błędy. Przychodzi taki czas, gdy wiele rzeczy chciałybyśmy jej powiedzieć, a jednak milczymy, odkładamy rozmowę na „potem”. Kobiety, których matki już odeszły, mówią, że najbardziej żałują tego”potem”, które nie zdążyło nastąpić. Dlatego nie odkładajmy ciepłych i ważnych słów. Już niedługo Dzień Matki, jeśli nie wiesz, co mogłabyś podarować Mamie, tak prosto z serca, wyjątkowego, niepowtarzalnego i bezcennego – podaruj jej swoje uczucia.

Specjalnie dla naszych czytelniczek przygotowałyśmy akcję „List do Mamy”. Napisz list do swojej mamy i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, prośba o zrozumienie, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło. Wszystko, co tylko chcesz i czujesz. Miłość matki i córki bywa trudna, pełna wzniesień i upadków, ale zawsze zajmuje ogromny kawałek serca, fragment nas samych, naszego życia. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.

Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy w wyjątkowy sposób – wydrukujemy i razem z drobnym upominkiem, prześlemy twojej mamie!

Czas trwania akcji: 17.05 – 23.05.2016 roku

Nagrody

5 x zestaw od ProVag w pięknej skórzanej kosmetyczce. Zestaw składający się z:

– Specjalistyczna emulsja do higieny intymnej,
– Specjalistyczny żel do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych
– Probiotyk doustny

 

 

provag kosmetyczka

provag

5 x zestaw kosmetyków Eveline. Zestaw składający się z:

– SPA PROFESSIONAL Kawowy peeling do ciała 200ml
– SPA PROFESSIONAL Trawa cytrynowa peeling do ciała 200m
– SPA PROFESSIONAL Balsam kwitnąca wiśnia 200ml
– SPA PROFESSIONAL Balsam pod prysznic mango i papaja 200ml

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Eveline_logo_czarny

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do mamy” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Przeczytaj wszystkie listy biorące udział w akcji

Regulamin akcji znajduje się tutaj.


Lifestyle

Zbliża się czas wakacji i dalszych wyjazdów. Zadbaj o to, by twoje dziecko podróżowało bezpiecznie i komfortowo

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
17 maja 2016
isofix
Fot. Flickr / Ryan Dickey / CC BY
 

Ciepłe miesiące i długie dni zachęcają do wojaży po kraju. Niezależnie od tego, dokąd macie ochotę podróżować, bezpieczeństwo podczas jazdy jest najważniejsze. Nikt nie wsiada w podróż do niesprawnego auta, bez uprawnień do prowadzenia pojazdu, nikt nie przewozi malucha bez fotelika samochodowego. Troska o komfort i spokój w podróży jest szczególnie istotna, gdy autem podróżują dzieci. Mali pasażerowie, potrzebują wyjątkowej opieki i doskonałej organizacji podróży.

Zorganizuj podróż tak, by dziecko się nie nudziło

Jeśli chcesz sprawnie przebyć trasę, pamiętaj o tym, że mali pasażerowie dość szybko zaczynają się nudzić widokami za oknem. Kierowcy trudno będzie utrzymać nerwy na wodzy i ignorować coraz bardziej nasilające się dziecięce protesty. A jedna fatalna dla dziecka podróż, może skutkować niechęcią do jazdy autem, na długie lata. Spraw więc, by podróż się nie dłużyła a maluchy nie znajdowały zbyt wielu okazji do marudzenia, tym samym wybijając z rytmu kierowcę oraz wymuszając częste postoje. Zazwyczaj sprawdza się teoria, że im mniejsze dziecko, tym mniejszy kłopot w podróży. Najważniejsze, by malec miał wygodne ubranie, napełniony brzuszek przed jazdą i suchą pieluszkę. Niemowlę czasem potrafi przespać całą trasę twardym snem, starsze dziecko ma już swoje wymagania.

Te wskazówki pomogą płynnie pokonać zamierzoną drogę:

 • zaplanuj podróż w czasie, gdy dziecko będzie wybiegane i zmęczone, lub przypadnie chwila na jego drzemkę. Maluch zapadnie w sen podczas jazdy, więc droga upłynie spokojnie i bez większego marudzenia zmęczonego smyka,
 • podczas pokonywania długiej trasy uwzględnij przerwy na postój, by dziecko mogło rozprostować nogi, załatwić swoje potrzeby fizjologiczne oraz posiłek – pozwalanie na jedzenie ryzykownych pokarmów podczas jazdy, może skutkować zakrztuszeniem.
 • zapakuj dla dziecka drobiazgi do zabawy, najlepiej coś nowego, tak by dziecko nie znudziło się po 5 minutach zabawy czymś, co dobrze zna,
 • gdy starszaka dopadają pierwsze symptomy znudzenia, warto odwracać dziecięcą uwagę wymyślonymi na poczekaniu zabawami i zgadywankami, typu jakie kolory widać za oknem, ile domów minęliśmy,
 • nie zapomnij o zamontowaniu roletek na szyby, lub przyklejanych na przyssawki mat zaciemniających, by ostre słońce nie raziło małego podróżnika w oczy,
 • rozbierz dziecko w aucie z wierzchniego okrycia, zdejmij mu także buty, jeśli przez dłuższy czas nie planujecie postoju. Przegrzany malec będzie marudził z powodu gorąca. Jeśli obawiacie się, że dziecko zmarznie, weźcie w podróż kocyk, by zawsze móc je okryć.

  Fot. Materiały prasowe

  Fot. Materiały prasowe

Zadbaj o bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Oczywiście mowa jest o najważniejszym zabezpieczeniu zdrowia i życia dziecka, czyli zamontowaniu odpowiedniego fotelika samochodowego. Fotelik powinien być dobrany pod kątem wieku i wagi dziecka, musi posiadać odpowiednie certyfikaty oraz informację czy przeszedł profesjonalne testy zderzeniowe. Warto zwrócić uwagę na materiały, z jakich powstał fotelik, tak by dziecko siedziało w nim wygodnie i w razie zabrudzenia istniała możliwość usunięcia plam. Każda dodatkowa funkcja fotelika, zadziała na korzyść wygody podróżowania dziecka. Szczególnie warto zwrócić uwagę na sposób mocowania, czy jest to zwykłe mocowanie pasami, czy może dający większą gwarancję bezpieczeństwa system ISOFIX.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Idealne połączenie – Mokka Coletto i baza ISOFIX

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fotelik Mokka przeznaczony dla dzieci od 0 do 18 kg (od urodzenie do 4 lat), więc fantastycznie posłuży maluchowi od pierwszych podróży, po wiek przedszkolny. Aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo, posiada system ISOFIX, dzięki czemu cały fotelik jest połączony bezpośrednio ze szkieletem auta. To sprawia, że w chwili kolizji fotelik wraz z dzieckiem nie zmieni swojego położenia. Unikalna funkcja obrotu o 360 stopni umożliwia obrócenie fotelika w kierunku drzwi samochodu, a także wygodne wkładanie oraz wyjmowanie dziecka. Możliwe jest także stawianie fotelika jedną ręką przodem bądź tyłem do kierunku jazdy, bez konieczności jego demontażu. Poziom bezpieczeństwa malucha podnosi 5 punktowa uprząż  pasów bezpieczeństwa, z miękkimi ochraniaczami, pokrytymi od strony ramion materiałem zapobiegającym spadanie szelek uprzęży z ramienia dziecka. Wygodę podczas podróży zapewnia regulowany zagłówek, dodatkowa poduszka po głowę i na siedzisko dla najmłodszych. Wskaźnik poprawnego zapięcia pasów jest dodatkową wskazówką dla rodzica, że dziecko jest poprawnie włożone do fotelika, więc można bezpiecznie ruszać w drogę.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Powyższe rady zdecydowanie ułatwią podróż z dzieckiem, i uczynią ja przyjemniejszą oraz bezpieczniejszą. Inwestycja w wysokiej klasy, sprawdzony fotelik samochodowy typu Mokka Coletto, to inwestycja w zdrowie i życie malucha. Szerokiej drogi!


Wpis powstał we współpracy z Coletto

 


Lifestyle

Regulamin akcji „List do mamy”

Redakcja
Redakcja
17 maja 2016
Napisz list do swojej mamy, my wyślemy go do niej z upominkiem. Nasza nowa akcja na Dzień Matki
Fot. iStock / freemixer

Regulamin Akcji „List do mamy”

WEŹ UDZIAŁ w Akcji „List do mamy”

§1. Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Akcji pod nazwą „List do mamy” zwanego dalej „Konkursem”, jest Blum Media
  sp. z o.o z siedzibą w Warszawie, adres: ul. Wiktorii Wiedeńskiej 9a/42, 02-954 Warszawa, zarejestrowany
  w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Rejestrowy pod numerem 0000573762,
  o kapitale zakładowym w wysokości 10 000 złotych.
 2. Konkurs zostanie przeprowadzony na stronie internetowej www.ohme.pl oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych Organizatora w okresie od 17.05 – 23.05.2016 roku.
 3. Sponsorem nagród w Konkursie jest firma Miralex oraz marka Eveline – zwani dalej Sponsorami.
 4. Regulamin stanowi podstawę organizacji Konkursu i określa prawa i obowiązki jego uczestników.
 5. Regulamin Konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.ohme.pl. 

§2. Uczestnictwo w Konkursie

 1. Uczestnikami Konkursu mogą być pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz zamieszkałe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, spełniające warunki określone w Regulaminie.
 2. Uczestnikami Konkursu nie mogą być pracownicy Organizatora i pracownicy Sponsora nagród, jak również ich małżonkowie, dzieci, rodzice oraz rodzeństwo.
 3. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w Regulaminie zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.
 4. Uczestnik oświadcza, że nadesłane zgłoszenie Konkursowe jest jego autorstwa i nie narusza praw autorskich osób trzecich.
 5. Jednocześnie Uczestnik oświadcza, że ma prawo do dysponowania swoim utworem oraz że nie narusza przy tym praw autorskich i majątkowych osób trzecich.

 

§3. Przebieg i warunki udziału w Konkursie

 1. Aby wziąć udział w Konkursie, należy wykonać zadanie konkursowe:
  „Napisz list do swojej mamy i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, prośba o zrozumienie, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość matki i córki bywa trudna, pełna wzniesień i upadków, ale zawsze zajmuje ogromny kawałek serca, fragment nas samych, naszego życia. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy w wyjątkowy sposób – wydrukujemy i razem z drobnym upominkiem, prześlemy twojej mamie!

  List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „List do mamy” oraz informacją, jak chcecie zostać podpisani.

  Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
  Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
  Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

 2. Za moment dokonania zgłoszenia Konkursowego w sposób określony w ust. 1 uważa się moment, w którym zgłoszenie zostanie zapisane na serwerze pocztowym Organizatora.
 3. Jedna osoba, może wygrać jedną nagrodę.

 §4. Zasady wyłaniania laureatów Konkursu

 1. Zwycięzcy Konkursu zostaną wyłonieni tylko spośród uczestników, którzy spełniają warunki wymienione w Regulaminie.
 2. 10 laureatów zostanie wyłonionych na podstawie najciekawszej odpowiedzi przez jury, w skład którego wchodzą pracownicy i redaktorzy portalu www.ohme.pl
 3. Laureaci będą wyłaniani na bieżąco w czasie trwania akcji na stronie internetowej www.ohme.pl.

 §5. Nagrody w Konkursie i sposób ich przekazania

 1. Sponsorami nagród w Konkursie jest firma Miralex oraz marka Eveline.
 2. Laureatami Konkursu zostanie 10 osób, które wybierze jury na podstawie najciekawszej odpowiedzi.
  Nagrody:
  5 x zestaw od ProVag w pięknej skórzanej kosmetyczce. Zestaw składający się z:- Specjalistyczna emulsja do higieny intymnej,
  – Specjalistyczny żel do zapobiegania i leczenia wspomagającego zakażeń okolic intymnych
  – Probiotyk doustny5 x zestaw kosmetyków Eveline. Zestaw składający się z:- SPA PROFESSIONAL Kawowy peeling do ciała 200ml
  – SPA PROFESSIONAL Trawa cytrynowa peeling do ciała 200m
  – SPA PROFESSIONAL Balsam kwitnąca wiśnia 200ml
  – SPA PROFESSIONAL Balsam pod prysznic mango i papaja 200ml
 3. Nie istnieje możliwość zamiany nagród rzeczowych na ich równowartość w gotówce lub zamiany na inną nagrodę.
 4. Jeżeli laureat Konkursu nie spełnił któregokolwiek z warunków określonych w Regulaminie, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru innego laureata Konkursu.
 5. Udział w Konkursie i przesłanie pracy Konkursowej jest jednoznaczne z prawem do wykorzystania jej przez Organizatora w celach promocyjnych.
 6. Przesyłając pracę Konkursową, Uczestnik powinien wyrazić zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.). Podanie przez Uczestnika danych osobowych jest dobrowolne, choć konieczne do wzięcia udziału w Konkursie. Uczestnik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich poprawiania.
 7. Nagrody zostaną przesłane zwycięzcom przez Organizatora za pośrednictwem poczty elektronicznej lub przesyłką poleconą lub przesyłki kurierskiej w ciągu 14 dni od daty przesłania Organizatorowi danych kontaktowych przez Laureatów Konkursu.

 §6. Odpowiedzialność Organizatora

 1. Organizator Konkursu ponosi pełną odpowiedzialność za treść regulaminu i przebieg Konkursu. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość, terminowość doręczenia pism i nagród przez Pocztę Polską lub kuriera. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowości związane z opóźnieniem lub niedoręczeniem nagrody spowodowanym podaniem przez Uczestnika błędnego adresu lub innych danych. Organizator i sponsor nagrody nie ponosi odpowiedzialności za zmianę miejsca zamieszkania Uczestnika lub zmianę innych danych uniemożliwiającą dostarczenie nagrody albo powiadomienie o wygranej. W takim przypadku Uczestnik traci prawo do nagrody.
 2. Wszelkie reklamacje Uczestników dotyczące przebiegu Konkursu mogą być składane przez Uczestników w terminie 30 dni od daty zakończenia Konkursu. Reklamacja powinna być przesłana na adres Organizatora, w formie pisemnej pod rygorem nieuwzględnienia jej oraz zawierać imię i nazwisko Uczestnika zgłaszającego reklamację, jego adres korespondencyjny oraz dokładny opis okoliczności stanowiących podstawę reklamacji.
 3. Organizator zastrzega sobie prawo do pozostawienia bez rozpatrzenia reklamacji zgłoszonych po terminie, o którym mowa powyżej, jak również reklamacji niespełniających innych wymogów wskazanych w ust. 2.
 4. Złożone reklamacje, spełniające wymogi, o których mowa w ust. 2, rozpatrywane będą w terminie 14 dni od daty otrzymania reklamacji. Zainteresowani Uczestnicy zostaną powiadomieni o sposobie rozpatrzenia reklamacji listem poleconym wysłanym w terminie 14 dni od rozpatrzenia reklamacji.

 §7. Postanowienia końcowe

 1. W razie szczególnych, niezawinionych przez Organizatora okoliczności uniemożliwiających przeprowadzenie Konkursu na dotychczasowych zasadach Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w Regulaminie z równoczesnym poinformowaniem o tym uczestników za pośrednictwem strony www.ohme.pl.
 2. Serwis Facebook nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść regulaminu, przebieg Konkursu ani działania Organizatora, w tym za wyłanianie zwycięzców i przekazywanie nagród.
 3. Konkurs w żaden sposób nie jest sponsorowany, popierany ani przeprowadzany przez serwis Facebook ani z nim związany.
 4. Organizator oświadcza, że Konkurs nie jest grą losową, zakładem wzajemnym lub grą na automatach w rozumieniu Ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych (Dz. U. z dnia 30 listopada 2009 r.).

 


Zobacz także

Nie doskwiera mi samotność, nie myślę o niej wiele. Celebruję każdy dzień, jest mi dobrze bez życiowego partnera

Porady małżeńskie z XIX wieku. „Pozwól mu podążać za kobietą, która go zainteresuje”

"Ona tak histerycznie szuka tej miłości... Nic się nie zmieniło, każdy jej potrzebuje"

3 miłości, które spotykasz w życiu. Rozpoznajesz je?