Go to content

„Jeśli chcesz odświeżyć swoją fryzurę, nawiń włosy na wałki, przykryj chustką i wysusz suszarką”. Akcja „List do dziecka”

Fotomontaż istock / Pixabay CC0

Najdroższa…Oliwko…
dom posprzątany jest piękny i wygodny, a dom nie posprzątany wygląda jak śmietnik. -Co masz zrobić dziś, zrób dziś – nigdy nie kładź się spać, jeśli brudny kubek stoi samotnie w zlewie. Jak nie sprzątniesz to brudem zarośniesz” – tak radziła i to święta prawda.

Gdy zaczniesz odkładać na miejsce rzeczy, które już nie będą Ci w tej chili potrzebne, zawsze będzie porządek. Sprzataj na bieżąco, wtedy bałagan jest do ogarnięcia, dobre rady też od Niej mam – firanki należy prać w sodzie i soli – soda czyści i wybiela, a sól działa trochę jak krochmal. Do mycia podłóg najlepiej używać wody z odrobiną octu, octem też najlepiej myć lodówkę, okna wodą z odrobiną octu i czyścić gazetą,aby ziemniaki w mundurkach podczas gotowania nie pękały, dodaj do wody kilka kropli octu.

Aby buraki podczas gotowanie nie traciły koloru i smaku ,zawiń je w folię aluminiową. Aby nie płakać, jak kroisz cebulę – cebulę, nóż, deskę polej gorącą woda. A przede wszystkim uśmiechaj się od rana do wieczora. Bo na uśmiech to zawsze dobra jest pora, to także na Twoje samopoczucie i urodę wpływa pozytywnie.

Uwierz w siebie – po prostu. Doceniaj własne sukcesy i nie bój się porażki. Żyj aktywnie, sporo czasu spędzaj na świeżym powietrzu. Jej inne cenne porady – cebula.w przypadku zrogowaceń na pietach zrób tak zrogowaciałe miejsce przykryć cebulą i przytrzymać bandażem. Robimy to na noc,oraz cebula dobra na trądzik Można zastosować następującą maseczkę: sok z cebuli, otręby i miód.

Jeśli chcesz odświeżyć swoją fryzurę, nawiń włosy na wałki, przykryj chustką i wysusz suszarką. Włosy będą puszyste, ale nie naelektryzowane.Kiedy masz zły dzień i mizernie wyglądasz, nałóż odrobinę różu nie tylko na policzki, zrób tak – łyżeczkę kwiatów czarnego bzu zalać szklanką gorącej wody i zostawić pod przykryciem na kwadrans. Ostudzonym naparem przemywały twarz. ale także na czubek czoła i brody. Aby utrwalić szminkę, przyłóż do pomalowanych ust na kilka sekund kostkę lodu. Z serca płyną te życzenia:
W Twe święto niech Ci słonko ciepło gra,
niech Twój uśmiech długo trwa,
nie trać swej wesołej minki
bo dziś święta całej RODZINKI


„Kochana córeczko, najdroższy synku, chcę ci powiedzieć, że…”.
„List do dziecka” – nasza nowa akcja na Dzień Dziecka z super nagrodami

AKCJA DD BANER DO LISTOW

Co trzeba zrobić?

„Napisz list do swojego dziecka (dzieci) i prześlij go do nas. To może być podziękowanie, dobra rada, a może powiedzenie tego, co nie przechodzi przez gardło ze wzruszenia w ważnych dla was momentach. Wszystko co tylko chcesz i czujesz. Miłość rodzica bywa trudna, a rodzicielstwo to jedno z najbardziej bogatych (i w upadki i wzloty) doświadczeń w życiu. To może być list „na tu i teraz” lub taki, który chciał(a)byś, żeby twoje dziecko przeczytało w przyszłości. Czasem taki list do bliskiej osoby pomoże nie tylko jej, ale też tobie.Wszystkie listy opublikujemy. Wybrane nagrodzimy!”. ♥WEŹ UDZIAŁ W ZABAWIE TUTAJ ♥

Zobacz wszystkie listy biorące udział w akcji