Listy do redakcji

„Tak, jestem z siebie dumna i z podniesioną głową patrzę, co przyniesie jutro”. Akcje „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Listy do redakcji
Listy do redakcji
6 maja 2017
Fot. iStock/lechatnoir
 

Wyszła za mąż dwa razy. Pierwszy ślub był może za wcześnie, za szybko podjęte decyzje, dziecko. Może szukała ucieczki, wsparcia drugiej osoby, miłości, tak upragnionej, szukała swojego miejsca, gdzieś w głębi wiedząc jednak, że popełnia błąd. Gdzieś w głębi paliło się światełko, jednak było za słabe, żeby je rozpoznać.

Nie wiadomo, czy pomyliła się tak bardzo czy w jego życiu coś zmieniło się w pewnym momencie na tyle, że ona już mu nie wystarczyła, może On mimo jego wcześniejszej pewności też gdzieś się zagubił, ale to minęło, było, dziś jest dużo silniejsza. Rozdział zamknięty, wnioski wyciągnięte, nie ma do czego wracać. Swoją drogą bardzo ciekawy jest ten schemat cierpiących kobiet. Najpierw płacz, żal, uuu nawet często szukanie winy w sobie. Po tym nastaje bariera, osłona, podniesienie głowy.

Po tym wszystkim nastaje życie. A wcześniejszy rozdział jest tylko wspomnieniem i doświadczeniem.

Po kilku latach poznała obecnego już męża. Nie chciała, o nie, bo przecież ma syna , kogoś, kto kocha bezwarunkowo, ma kogo kochać, jest silną nie zależną kobietą, po co Jej On? Ale po kilku miesiącach zaczęła przyglądać się temu inaczej… Syn go bardzo polubił i jako sześcioletni mężczyzna powiedział : „Mamo nie możesz być zawsze sama” .

Stało się, zamieszkali razem, a ona kochała z dnia na dzień coraz bardziej. On ją też, czuła jego wsparcie, siłę, tylko… z dnia na dzień musiała uczyć się, że nie jest sama i że mimo całej swojej siły jest ktoś, komu może ufać, na kim może polegać, tak, musiała się tego nauczyć. Wiedziała, że jest silna, że wiele może znieść i osiągnąć, bo kobiety są takie, że nawet nie zdają sobie sprawy ze swojej siły. Jednak myślę, że ludzie stworzeni są do bycia razem, do dzielenia się dniem codziennym.

Dziś… dziś jest nadal szczęśliwą mężatką mimo burz, które – tak pojawiają się, bo ona nie wierzy w sielankowe małżeństwa. Uważa, że tam gdzie dwoje ludzi, tam często dwa różne zdania, dwa różne poglądy i nie u niej przytakiwanie na nie jej poglądy. Zdrady? Nie, z jej strony nie mają sensu, jeśli miałaby zdradzić wolałaby odejść, niż zadać komuś taki ból, i z drugiej strony wie, że jest tak samo. Jest spokojna, tak, spokój to najlepsze słowo, które opisuje to, co czuje, poza szczęściem. Kiedyś była szczęśliwa, bo przecież można być szczęśliwym z wielu powodów, wystarczy je widzieć, dzisiaj jest jeszcze spokojna.

Jutro… nie wie, co będzie jutro. Oczywiście ma plany, założenia, może jakiś nowy sukces w sporcie, może odnajdzie inną pasję, kto wie… nie myśli o tym, co nie znaczy, że żyje jak lekkoduch z dnia na dzień. Chce być dalej spokojna, to jej wystarczy by być szczęśliwą, bo w tym spokoju chowa się wszystko, i chce mieć z kim ten spokój dzielić.

To wszytko… Jest z siebie bardzo dumna… Tak,  jestem z siebie dumna i z podniesioną głową patrzę, co przyniesie jutro.

autorka: Odnaleziona


Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 12 kwietnia do 8 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18 maja 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

Foksal_logo WAB-nowe-logo_wab

10 x zestaw książek, skłądający się z:

Steczkowscy. Miłość wbrew regule

SteczkowskaSteczkowscy

Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych, dyrygentem chóru przykościelnego aktywizującego parafian. Danusia Wyżkiewicz, młodsza od niego o siedem lat, mieszka w tej samej wsi i śpiewa w chórze przykościelnym. Od dawna jest zakochana w Stanisławie, okazuje się, że z wzajemnością.

Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem. Jest to też opowieść o bezprzykładnej walce o uznanie tej miłości przez Kościół, o dyspensę od ślubów kapłańskich i ślub kościelny. Walce wygranej na trzy lata przed śmiercią Stanisława.

Costello. Przebudzenie

Hermez_Costello

Drapieżna, bardzo zmysłowa próba zmierzenia się z cielesnością. 

Czy w obecnych czasach możliwe jest pełna akceptacja własnego ciała? Czy przyjemność z własnej cielesności zarezerwowana jest dla pięknych i młodych? Co z ciałami ułomnymi, niedoskonałymi, starzejącymi się, które nasza kultura skazuje na niebyt?

Elizabeth Costello, postać wykreowana przez J.M. Coetzeego, jest znaną pisarką. Do tej pory w swoich wykładach, wygłaszanych w uniwersyteckich aulach i podczas spotkań autorskich koncentrowała się na prawach uciskanych mniejszości, słowa służyły jej do stawania w obronie Innego. Żarliwie walczyła również z zabijaniem zwierząt.

Teraz, gdy odbywa serię spotkań w Europie, odkrywa zupełnie nowy rys swojej osobowości. Zaczyna na nowo doświadczać własnej cielesności, emanuje erotyzmem, zaraża nim. Prowokuje i buntuje się przeciwko ograniczeniom, jakie w tej sferze narzuca ludziom kultura, religia, ale i język, zazwyczaj tak giętki i bogaty, a tak ubogi w opisywaniu ludzkiej seksualności.

Noble Health logotyp kolor_jasne tło_CMYK

3 x Class A Collagen Complex

Zestaw Collagen COMPLEX

4 x Detox na Maxa 

zestaw Detox na Maxa

2 x Detox Tea + kubek

NH_zestaw_herbata+kubek

1 x Żelkowe love

NH_żelki

Regulamin akcji znajduje się tutaj.


Listy do redakcji

Spójrz na świat oczami dziecka! Genialne. Obejrzyjcie koniecznie

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 maja 2017
Fot. iStock/ulkas
 

Jak często mówimy:

„Uważaj”

„Nie skacz”

„Usiądź”

I kompletnie nie zdajemy sobie sprawy, co wyobraża sobie nasze dziecko skacząc z kanapy na fotel, czy wspinając się po drzewie lub udając jakiegoś super bohatera! A gdybyśmy tak spojrzeli na świat oczami naszego dziecka? Jak wiele niesamowitych rzeczy dzieje się, gdy ono skacze, biegnie, krzyczy?

Zobaczcie koniecznie!


Listy do redakcji

Jesteś singielką? Zrób w wakacje te 3 proste rzeczy, aby poznać wartościowego faceta

Gościnnie w Oh!me
Gościnnie w Oh!me
6 maja 2017
Fot. iStock/FredFroese

Byłam sama przez wiele lat. Czasem siedziałam na kanapie w kiepskim nastroju, bez pomysłu na spędzenie wieczoru, a już na pewno bez perspektywy na randkę. Wtedy nawet to słowo wywoływało we mnie dziwny dyskomfort jako sztuczna forma na spotkanie miłości życia, którą miałam nadzieję poznać spontanicznie w pociągu do Krakowa albo chociaż w bibliotece, upuszczając niechcący „Argonautów zachodniego Pacyfiku” Malinowskiego (z wykształcenia jestem socjologiem). Albo dzwoniłam do moich przyjaciółek i pełna przekonania stwierdzałam, że nie ma fajnych facetów na tym świecie, a ci fajni są już dawno mężami/chłopakami moich koleżanek.

Dużo pracowałam, spełniając się zawodowo. Miałam z tego frajdę i sukcesy, bo od zawsze robiłam to, co kocham do dziś, więc spędzałam w pracy długie godziny, zapominając trochę o niezbyt udanym życiu prywatnym. A że zawód mam bardzo sfeminizowany, to było to ostatnie miejsce na poznanie kogokolwiek nowego.

Gdy nadchodziły wakacje – moja frustracja brakiem pomysłów na to, gdzie mogę poznać fajnych ludzi, w tym mężczyzn – sięgała zenitu. W parkach przytulające się pary, na imprezach wciąż to samo grono znajomych, na wakacjach na Krecie rodziny z dziećmi.

Jak w takich okolicznościach poznać kogoś, a tym bardziej wartościowego mężczyznę?

Czy już zawsze będę skazana tylko na portale randkowe?

Gdzie są normalni, chcący stworzyć rodzinę mężczyźni, po 30-stce albo 40-stce?

Dziś po wielu latach od tamtych chwil bycia poszukującą singielką wiem, że nic się samo nie wydarzy. Że jeśli długo jesteś sama a Twoje związki szybko się kończą – potrzebujesz zmienić tory swojego myślenia a potem – działania.

Idzie lato i mnóstwo okazji na poznanie mężczyzny do związku.

Oto 3 sprawdzone strategie, które dadzą Ci na to szansę.

1.Zanim wyjdziesz do ludzi – zmień swoje myślenie o facetach

Jeśli wciąż trafiasz na niedojrzałych emocjonalnie mężczyzn – prawdopodobnie wciąż o takich myślisz. A za Twoją uwagę idzie Twoja energia. Dlatego przyciągasz tych nieodpowiednich. Przestań prowadzić w swojej głowie negatywny dialog na temat facetów. Przestań powtarzać, że nie ma wartościowych, wolnych mężczyzn. Że prawdziwa miłość przyjdzie sama. Że mężczyźni to oszuści i myślą tylko o jednym. Albo że fajny facet potrzebuje tylko długonogiej piękności.

Co zamiast tego?

Weź kartkę i napisz na niej JAKIEGO mężczyzny szukasz. Jakie ma mieć cechy? I wreszcie – najważniejsze – jak chcesz się przy nim czuć. Jakie pozytywne uczucia w Tobie wywoła Wasza relacja?

I dopiero z takim pozytywnym nastawieniem wyrusz w miasto.

2. Wybierasz przypadkowo miejsca. Wciąż chodzisz do tego samego klubu z tymi samymi koleżankami?

Błąd. Aby poznać wolnych mężczyzn – wybieraj takie miejsca, gdzie ludzie wchodzą ze sobą w wartościowy kontakt

Chodzi o interakcje, o porozmawianie z kimś, o wspólna zabawę, a nie tylko o „rozglądanie się za idealnym kandydatem”. Aby wybrać Tego Właściwego – poznawaj wielu i wybierz takiego, przy którym dobrze się czujesz.

Idź na darmowe spacery po Warszawie. (i porozmawiaj z kimś, kogo widzisz pierwszy raz w życiu).

Zapisz się do grupy rowerowej na fb (jest takich mnóstwo) i umów na wycieczkę rowerową po Twoim mieście.

Idź na warsztaty filmowe, teatralne, somelierskie albo takie, gdzie tańczy się swinga/salsę i partnerzy zmieniają się w tańcu.

Jedź na żagle, tam pełno jest mężczyzn. Albo na wyjazd z jogą (ashtangę praktukuje wielu mężczyzn)

Zrób coś, czego nie robiłaś dotąd szukając partnera na życie. To droga do znalezienia go. Zmiany w życiu zaczynają się wtedy, gdy zaczynasz myśleć i działać inaczej, niż dotychczas.

3. Faceci Cię nie zauważają? A czy Ty odpowiadasz na Jego sygnał?

Średnio co druga singielka, z którą pracuję coachingowo w gabinecie narzeka, że mężczyźni jej nie zauważają. Że czuje się niewidoczna dla faceta.

Zacznijmy od początku – A czy Ty odwzajemniasz męskie spojrzenie w Twoją stronę?

Czy choć przez chwilę patrzysz napotkanemu, np. na jakiejś konferencji mężczyźnie w oczy?

Czy jeśli wydaje Ci się fajny, uśmiechasz się do niego?

Nie? Pewnie udajesz, że go nie widzisz, bo nie chcesz wyjść na kogoś zdesperowanego? Albo ze wstydem spuszczasz wzrok i udajesz, że Ciebie nie ma, nawet, jak mężczyzna Ci się spodobał?

Ten pierwszy kontakt – spojrzenie i uśmiech to podstawa! Często o tym zapominamy.

A zatem – w wakacje wychodź do ludzi, najlepiej takich, których nie znasz. I jak jakiś mężczyzna wyda Ci się interesujący – spójrz na niego. Odwzajemnij jego spojrzenie. Uśmiechnij się! Tylko w ten sposób dasz mu sygnał: „Hej, widzę Cię. Jeśli chcesz – podejdź do mnie!”

Tego życzę Wam w wakacje – pozytywnego myślenia o fajnym mężczyźnie, odwagi i wielu okazji do spędzenia czasu z kimś ciekawym!


Agnieszka Świrska

Agnieszka Świrska

Agnieszka Świrska – autorka bloga dla Singielek, warsztatów i internetowego programu rozwojowego Kurs na Miłość, w którym pomaga kobietom znaleźć odpowiedniego partnera, stworzyć trwały związek i pozostać sobą.

Przez wiele lat sama była poszukującą singielką, dziś pracuje z singielkami, bo wierzy, że każda kobieta, która chce znaleźć wymarzonego partnera wreszcie go znajdzie, jeśli tylko będzie na to naprawdę zdecydowana i gotowa, będzie wiedziała, jakiego związku szuka oraz… nie będzie czekała na Niego siedząc na kanapie.


Zobacz także

Bardzo chciałabym, aby mój Synek doświadczył magii Świąt

Akcja #Niewysłany List

Nie umiem będąc z kimś nieustannie trzymać go za rękę i oddychać jego powietrzem. Akcja #Niewysłany List

„Piszę listy do Ciebie i je targam, bo nie wiem jak zacząć i od czego”. Akcja „List do mamy”