Go to content

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie pozwólmy się obrażać, niech nikt nigdy o nas nie mówi: „Kto to rucha”

Baba na wku*wie napisała wczoraj o tym, że powinniśmy zadbać o to, żeby kobiety w naszym kraju zaczęto szanować. Żeby język publiczny nie obrzucał nas błotem. Żeby nie mówiono o nas, że jedyne do czego się nadajemy to do garów, dzieci i „bzykania” – jak to przez swój głupi dzień określił pan Sklepowicz. Bo gdyby ktoś nie wiedział, pan Sklepowicz przeprosił za swoje słowa tłumacząc się „głupawym poczuciem humoru” i faktem, że miał UWAGA „głupi dzień”. 

Kto nie zna sprawy, nie wie o czym mowa, zachęcam do przeczytania artykułu.

Pan Roman Sklepowicz podzielił kobiety na ładne, które chodzą na dyskoteki i na brzydkie, które biegają na manifestację, bo obserwując uczestniczki Czarnego Protestu zastanawiał się: „Kto to rucha?”. Jest we mnie ogromna niezgoda na takie wypowiedzi, na publiczne przyzwolenie, by w ten sposób mówiono o kobietach. Nie chcę dywagować o czym to świadczy, nie chcę zalewać pana Sklepowicza komentarzami na jego Facebooku, bo to nic nie zmieni. Za chwilę kolejny pan z kolejnymi złotymi myślami pokaże, co myśli o nas – kobietach. Przecież nie raz już tak było.

Większość mediów, zwłaszcza kobiecych na razie milczy o wypowiedzi prawnika, jako eksperta zapraszanego do TVP. Dlaczego? Może nie chcą promować tego tego pana. Ale tu nie o promowanie chodzi, tu chodzi o pokazanie, że my się na to nie godzimy, że nie kulimy po sobie uszu, nie wściekamy się w domu, w rozmowie z mężem, z  przyjaciółkami. NIE. My głośno mówimy STOP. NIE ZGADZAM SIĘ! TO MNIE OBRAŻA!

Można dużo gadać, a nic nie robić. A można zrobić jedną rzecz, żeby pokazać, że nie ma w nas zgody na to, co się dzieje, na to, jak się traktuje kobiety, na to, jak się o nas mówi. Dlatego przygotowałyśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które może wysłać każda z was, każda, która poczuły się urażona, oburzona, w której tkwi przekonanie, że NIKT i NIGDY w taki sposób jak pan Sklepowicz nie powinien się o nas wypowiadać, że nie pozostaniemy głuche na poniżanie i upokarzanie nas, na czynienie z nas bohaterek niewybrednych żartów.

Zawiadomienie można wysłać mailem na adres: [email protected] lub pocztą (adres znajduje się w piśmie) lub złożyć osobiście w prokuraturze.

Pokażmy, że nie boimy się, że nie ugniemy, że nie stać nas tylko na wyrażanie swojego oburzenia w mediach społecznościowych. Zróbmy coś więcej dla nas, dla innych kobiet, dla naszych dzieci.

Zadbajmy o szacunek dla nas, bo jeśli my tego nie zrobimy, nikt inny o to nie zadba. Bądźmy wkurzone i upierdliwe, grzeczne byłyśmy już w piaskownicy! Wystarczy.

Plik zawiadomienie, które należy wypełnić swoimi danymi, znajduje się tutaj: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wydarzenie na Facebooku: „Podpisz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mówimy stop braku szacunku dla kobiet”

 

 

Warszawa, dnia………..

………………… ….

(imię i nazwisko,

……………………..

adres zamieszkania,

……………………..

adres do korespondencji,

………………………

kontakt telefoniczny)

Prokuratura Rejonowa

Warszawa-Śródmieście

ul. Krucza 38/42,

00-001 Warszawa

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Niniejszym zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę przestępstwa – zniewaga publiczna na podst. k.k. art. 216.

W związku z powyższym wnoszę o wszczęcie i przeprowadzenie w niniejszej sprawie postępowania karnego.

Uzasadnienie:

dnia 4 października 2017 roku na internetowym serwisie www.wRealu24.pl w programie pana Marcina Roli pan Roman Sklepowicz w sposób ubliżający i znieważający publicznie w programie nadawanym na żywo wypowiedział się o uczestniczkach manifestacji organizowanych w całej Polsce w ramach Czarnego Wtorku, który odbył się 3 października 2017 roku.

Pan Roman Sklepowicz publicznie użył między innymi następujących słów:

Ładne laski to idą na dyskotekę, a takie brzydkie, których nikt bzykać nie chce, to idą na demonstrację. Ja stałem i patrzyłem, nie? Stałem sobie i mówię: Którą bym bzyknął. Ta? O Jezu, o Boże (…) I tak stałem i wierzcie mi, że cały czas myślałem: „Kto to rucha”. Doszedłem do wniosku, że nikt i dlatego idą na w tej manifestacji (…) nikt nie chce się nad nimi ulitować. Nikt nie chce pociągnąć za majtki, to ona dawaj na manifestację (…) No to niech to napiszą: „Niech ktoś nas wyrucha. Jesteśmy gotowe, jest równouprawnienie. Nas też trzeba bzyknąć.””.

Link do wypowiedzi Pana Romana Sklepowicza: https://web.facebook.com/wideonatemat/videos/769980846541128/

Wypowiedź Pana Romana Sklepowicza w mediach publicznych jest znieważeniem uczestniczek manifestacji i kobiet ją popierających. Jestem jedną z tych kobiet, a zniewaga dotyka mnie osobiście.

………………………………..

(podpis)