Lifestyle

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Nie pozwólmy się obrażać, niech nikt nigdy o nas nie mówi: „Kto to rucha”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 października 2017
 

Baba na wku*wie napisała wczoraj o tym, że powinniśmy zadbać o to, żeby kobiety w naszym kraju zaczęto szanować. Żeby język publiczny nie obrzucał nas błotem. Żeby nie mówiono o nas, że jedyne do czego się nadajemy to do garów, dzieci i „bzykania” – jak to przez swój głupi dzień określił pan Sklepowicz. Bo gdyby ktoś nie wiedział, pan Sklepowicz przeprosił za swoje słowa tłumacząc się „głupawym poczuciem humoru” i faktem, że miał UWAGA „głupi dzień”. 

Kto nie zna sprawy, nie wie o czym mowa, zachęcam do przeczytania artykułu.

Pan Roman Sklepowicz podzielił kobiety na ładne, które chodzą na dyskoteki i na brzydkie, które biegają na manifestację, bo obserwując uczestniczki Czarnego Protestu zastanawiał się: „Kto to rucha?”. Jest we mnie ogromna niezgoda na takie wypowiedzi, na publiczne przyzwolenie, by w ten sposób mówiono o kobietach. Nie chcę dywagować o czym to świadczy, nie chcę zalewać pana Sklepowicza komentarzami na jego Facebooku, bo to nic nie zmieni. Za chwilę kolejny pan z kolejnymi złotymi myślami pokaże, co myśli o nas – kobietach. Przecież nie raz już tak było.

Większość mediów, zwłaszcza kobiecych na razie milczy o wypowiedzi prawnika, jako eksperta zapraszanego do TVP. Dlaczego? Może nie chcą promować tego tego pana. Ale tu nie o promowanie chodzi, tu chodzi o pokazanie, że my się na to nie godzimy, że nie kulimy po sobie uszu, nie wściekamy się w domu, w rozmowie z mężem, z  przyjaciółkami. NIE. My głośno mówimy STOP. NIE ZGADZAM SIĘ! TO MNIE OBRAŻA!

Można dużo gadać, a nic nie robić. A można zrobić jedną rzecz, żeby pokazać, że nie ma w nas zgody na to, co się dzieje, na to, jak się traktuje kobiety, na to, jak się o nas mówi. Dlatego przygotowałyśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, które może wysłać każda z was, każda, która poczuły się urażona, oburzona, w której tkwi przekonanie, że NIKT i NIGDY w taki sposób jak pan Sklepowicz nie powinien się o nas wypowiadać, że nie pozostaniemy głuche na poniżanie i upokarzanie nas, na czynienie z nas bohaterek niewybrednych żartów.

Zawiadomienie można wysłać mailem na adres: [email protected] lub pocztą (adres znajduje się w piśmie) lub złożyć osobiście w prokuraturze.

Pokażmy, że nie boimy się, że nie ugniemy, że nie stać nas tylko na wyrażanie swojego oburzenia w mediach społecznościowych. Zróbmy coś więcej dla nas, dla innych kobiet, dla naszych dzieci.

Zadbajmy o szacunek dla nas, bo jeśli my tego nie zrobimy, nikt inny o to nie zadba. Bądźmy wkurzone i upierdliwe, grzeczne byłyśmy już w piaskownicy! Wystarczy.

Plik zawiadomienie, które należy wypełnić swoimi danymi, znajduje się tutaj: zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Wydarzenie na Facebooku: „Podpisz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mówimy stop braku szacunku dla kobiet”

 

 

Warszawa, dnia………..

………………… ….

(imię i nazwisko,

……………………..

adres zamieszkania,

……………………..

adres do korespondencji,

………………………

kontakt telefoniczny)

Prokuratura Rejonowa

Warszawa-Śródmieście

ul. Krucza 38/42,

00-001 Warszawa

Zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa

Niniejszym zawiadamiam o dokonaniu na moją szkodę przestępstwa – zniewaga publiczna na podst. k.k. art. 216.

W związku z powyższym wnoszę o wszczęcie i przeprowadzenie w niniejszej sprawie postępowania karnego.

Uzasadnienie:

dnia 4 października 2017 roku na internetowym serwisie www.wRealu24.pl w programie pana Marcina Roli pan Roman Sklepowicz w sposób ubliżający i znieważający publicznie w programie nadawanym na żywo wypowiedział się o uczestniczkach manifestacji organizowanych w całej Polsce w ramach Czarnego Wtorku, który odbył się 3 października 2017 roku.

Pan Roman Sklepowicz publicznie użył między innymi następujących słów:

Ładne laski to idą na dyskotekę, a takie brzydkie, których nikt bzykać nie chce, to idą na demonstrację. Ja stałem i patrzyłem, nie? Stałem sobie i mówię: Którą bym bzyknął. Ta? O Jezu, o Boże (…) I tak stałem i wierzcie mi, że cały czas myślałem: „Kto to rucha”. Doszedłem do wniosku, że nikt i dlatego idą na w tej manifestacji (…) nikt nie chce się nad nimi ulitować. Nikt nie chce pociągnąć za majtki, to ona dawaj na manifestację (…) No to niech to napiszą: „Niech ktoś nas wyrucha. Jesteśmy gotowe, jest równouprawnienie. Nas też trzeba bzyknąć.””.

Link do wypowiedzi Pana Romana Sklepowicza: https://web.facebook.com/wideonatemat/videos/769980846541128/

Wypowiedź Pana Romana Sklepowicza w mediach publicznych jest znieważeniem uczestniczek manifestacji i kobiet ją popierających. Jestem jedną z tych kobiet, a zniewaga dotyka mnie osobiście.

………………………………..

(podpis)


Lifestyle

Powiedz, jakie jest pierwsze zwierzę, które dostrzegłeś na tym obrazku, a dowiesz się czegoś o swojej osobowości

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
6 października 2017
Fot. Screen Facebook/xoLoveShika.com
 

Jacy jesteśmy? Czasem trudno nam dostrzec takie cechy osobowości, które bez trudu widzą w nas inni. Na pewno trudno nam samych siebie określić jednym czy nawet kilkoma słowami. Może pomoże wam w tym ta piątkowa zabawa?

Przyjrzyj się obrazkowi, jakie zwierzę dostrzegłeś na nim najszybciej?

Interpretacja:

 1. Koń

Jesteś ambitny, bywasz „dziki” i surowy. Napędza cię sukces i poczucie wolności. Cenisz sobie uczciwość. Nigdy nie unikasz konfrontacji, nie trzymasz się z daleka od walki o to, co najważniejsze. Jesteś w kontakcie ze swoim wewnętrznym ja, chcesz się wyróżniać, chcesz się liczyć.

2. Kogut

Podstawową cechą twojej osobowości jest wytrwałość. Jesteś szybki, inteligentny, uparty i mimo niewielkich gabarytów, potrafisz być dość okrutny. Niech nie zwiedzie innych twój „nieszkodliwy” wygląd. Jesteś wojownikiem.

 3. Krab

Jesteś bardzo lojalny. Możesz wydawać się „trudny” na zewnątrz, ale wewnątrz jesteś delikatny i czuły.  Zawsze stawiasz potrzeby swoich bliskich nad własne i nie przyszłoby ci do głowy, żeby zawieść czyjeś zaufanie.

 4. Modliszka 

Modliszka jest mistrzem zmysłów i cierpliwości. Jeśli to ją zobaczyłeś najpierw na obrazku, drzemią w tobie silne instynkty. Często dostajesz to, czego chcesz. Masz swój bogaty, wewnętrzny świat i dobrze ci w nim.

5. Wilk

Samotny wojownik, który czasem wraca do swojego stada – to ty. Jesteś nieustraszony, zaciekły. Twoja osobowość zawsze się wyróżnia. Bycie wilkiem może być zarówno emocjonującym doświadczeniem, jak i historią o samotności.

6. Pies

Lojalny, dzielny i naprawdę bezinteresowny- taki jesteś. Jesteś też mieszanką najdziwniejszych i najzabawniejszych cech na świecie i nic dziwnego, że ci, którzy mieli okazję cię dobrze poznać – przepadają za tobą.

7. Orzeł

Dziki, wolny, skupiony i całkowicie ukierowany na to, czego pragniesz. Rzadko rezygnujesz z raz podjętej decyzji, a gdy osiągniesz już wymarzony cel, chronisz swoją zdobycz przed całym światem. Nie lubisz się dzielić.

8. Motyl

Motyl jest najbardziej znanym symbolem piękna i zmian. Jesteś elastyczny i możesz zmieniać się, łatwo adaptując do nowej rzeczywistości. Bije od ciebie piękno wewnętrzne, nawet w natrudniejszych życiowych momentach.

9. Gołąb

Jesteś mądrą duszą, spokojną, cierpliwą, opiekuńczą i pozostającą w zgodzie z samym sobą. Dajesz nadzieje innym ludziom, nawet jeśli nie zdajesz sobie z tego sprawy.


Na podstawie: ia.meaww.com

 


Lifestyle

To co dajesz innym z głębi twojego serca, zawsze wróci do ciebie z jeszcze większą wartością

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
6 października 2017
Fot. iStock/egal

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Kto z nas nie zna tych słów, kto choć raz się nad nimi nie zatrzymał. Dlaczego nas wzruszają, dlaczego tak silnie na nas oddziałują? Może dlatego, że nigdy nie czuliśmy się przytłoczeni pomocą i uwagą ze strony tych, którzy nas kochają i nie oczekują niczego w zamian? Kojarzycie to uczucie, kiedy dostajecie coś od bliskich (i nie tylko) bez poczucia, że jesteście im coś winni? To jedno z najbardziej satysfakcjonujących uczuć, bo dzięki niemu czujemy się zjednoczeni z innymi, wiemy, że nie jesteśmy sami.

To oczywiście działa w dwie strony. Pomagając tym, którzy tej pomocy potrzebują nie oczekując niczego w zamian, jest dobre. Włóż serce w to, co dajesz ludziom, a nagroda będzie znacznie większa niż gdy robilibyśmy to z pobudek egoistycznych, chcąc osiągnąć jedynie realną korzyść.

Wkładaj serce w to, co robisz

Kiedy oferujemy swoją pomoc z głębi serca, staje się to pozytywne nie tylko dla tego, komu pomocy chcemy udzielić, ale też dla nas samych. Dlaczego? Ponieważ jedną z głównych konsekwencji takiego dawania jest zadowolenie z siebie, jest nam z tym dobrze, rośnie nasze poczucie własnej wartości. Wzrasta miłość do nas samych, która daje nam ogromne poczucie bezpieczeństwa. Patrzyliście kiedyś na to w ten sposób?

Prawda jest taka, że w większości przypadków ludzie wiedzą jak docenić to, co dla nich zrobiliśmy, jak zwrócić nam to, co otrzymali, choć my wcale tego od nich nie oczekujemy. To jest niezwykłe. Jeśli będziemy działać z pokorą, jesteśmy w stanie poznać prawdziwą wartość życia.

Bądź wdzięczny za to, co inni robią dla ciebie

Mówi się, że wdzięczność jest znakiem szlachetnej duszy. Jeśli sami pomagamy bezinteresownie, potrafimy dostrzec i docenić to, co robią dla nas inni. Jest w nas pewien rodzaj czułej struny, która drga, gdy otrzymujemy pomoc tak po prostu, wzruszamy się, bo wówczas dociera do nas, być może na nieuświadomionym poziomie, że wraca do nas to, co my sami daliśmy innym.

Gdybyśmy wszyscy porzucili myślenie o tym, co ktoś robi, by nasze codzienne życie było łatwiejsze, nie potrafilibyśmy docenić pełnej wartości tych wszystkich małych gestów, pozornie nieistotnych działań, których przecież doświadczamy na co dzień, każdego dnia. Jak ważne jest ich zauważanie, prawda?

Przestańmy myśleć, że nagroda za to, co dajemy, jak pomagamy, musi być czymś materialnym. Że musimy otrzymać tyle samo, ile daliśmy. To nieprawda. Rozejrzyj się. Dla kogo dzisiaj chciałabyś zrobić coś dobrego, zupełnie bezinteresownie, tylko po to, by ta osoba poczuła się szczęśliwsza, by wiedziała, że nie jest sama? Czasami wystarczy ciepła kawa, telefon, pytanie z autentyczną troską: „jak się czujesz?”. To tak mało, a zarazem tak wiele, by komuś dać odrobinę swojej uwagi, swoich myśli i uczuć. Tu nie chodzi o osiąganie wielkich celów, o spektakularne akcje. Czasami to, co najłatwiejsze, jest najcenniejsze.

Nagroda jest większa niż się spodziewasz

Serce, czyli nasze emocje, uczucia, nasza wrażliwość i dobro są taką formą bogactwa, której nie da się kupić za żadne pieniądze. Jeśli dostrzeżemy, ile ktoś robi dla nas i ile my możemy zrobić dla innych będzie to dla nas niezwykłą wartością, wartością, której nie da się wycenić, ani określić w żadnej walucie. Dzięki niej my sami stajemy się silniejsi, bardziej pewni siebie, myślimy dobrze o sobie, a przecież to właśnie jest niezwykle istotne w naszym życiu.

Dajmy z siebie to, co najlepsze nie oczekując niczego w zamian, a nagroda wróci do nas pomnożona o miłość do nas samych.


Inspiracja: exploringyourminde.com

 


Zobacz także

Tata kontra mama. Życie jest niesprawiedliwe (i tylko matka to zrozumie)

Ukrainki. Co myślą o Polakach, u których pracują?

Modne dodatki, dzięki którym będziesz wyglądać stylowo

Modne dodatki, dzięki którym będziesz wyglądać stylowo