Lifestyle

Antonina i Marek Kondratowie spodziewają się dziecka. Aktor potwierdził doniesienia plotkarskich portali

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2017
Fot. Screen/Youtube/ Top 24h News
 

To pierwsze dziecko 29 -letniej Antoniny i 67- letniego aktora. Marek Kondrat ma z poprzedniego małżeństwa dwóch synów, z którymi pracuje (wspólnie z obecną żoną) w rodzinnej firmie. 

Para pobrała się dwa lata temu, podczas skromnej i skrzętnie ukrywanej przed prasą uroczystości w Krakowie. Obecnie spodziewają dziecka, które ma przyjść na świat wiosną 2018 roku.

Marek Kondrat zdecydował się poinformować o tym radosnym wydarzeniu na Facebooku, po tym, jak plotkarska prasa opublikowała tę informację jako „sensacyjny news”:

„Szanowni Państwo, z radością potwierdzamy dzisiejsze doniesienia prasowe – tak, spodziewamy się dziecka. Nie zamierzamy jednak czynić z tego sprawy publicznej i bardzo prosimy wszystkie media o uszanowanie naszej prywatności. Antonina i Marek Kondratowie.”.

Przyszłym rodzicom mocno gratulujemy i życzymy spokojnego oczekiwania na potomka, z dala od ciekawskich fotoreporterów, zastanawiających się „czy już widać”…Lifestyle

Świąteczny poradnik minimalistki. Nie dajmy się zwariować

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2017
Fot. iStock/svetikd
 

Święta to czas obfitości i nadmiaru: jemy na potęgę, spożywamy więcej alkoholu i wydajemy mnóstwo pieniędzy, żeby wszystko wypadło „idealnie”. Tymczasem przepisem na bożonarodzeniowy spokój i prostą, zwykłą radość z bycia razem może być minimalizm.

Jak to zrobić? Pomyśl…

Kiedy dekorujesz swój dom:

Stwórz własne ozdoby, nie kupuj nowych. Pamiętasz, jakie to było fajne, w dzieciństwie, kleić z rodzicami kolorowy łańcuch na choinkę? Potraktuj to jako coś, co cię odstresuje. A poza tym, po co kupować coś, czego używasz jedynie raz w roku, a potem chowasz na dnie piwnicy albo szafy? Świece, przytulne koce, białe dekoracje – może mogą u ciebie zagościć na dłużej nić dwa tygodnie? Może warto nadać im jakąś nową funkcję?

Kiedy wybierasz prezenty:

Ustaw limit wydatków i ilość prezentów i trzymaj się tego, co postanowiłeś. Wybieraj jeden, góra dwa prezenty, ale takie, które dajesz z myślą o konkretnej osobie, o tym, jaka jest, co lubi, o czym marzy. Opakuj je w papier, który można potem ponownie wykorzystać, a najlepiej włóż do kolorowej torebki. Myśl ekologicznie.

A tak, w ogóle – ucz dzieci, od małego, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi, i że największym prezentem jest możliwość bycia razem, spędzenia ze sobą czasu, w bliskości i czułości.

Fot. iStock/jakkapan21

Fot. iStock/jakkapan21

Kiedy planujesz, co będziesz robić w święta:

Zaplanuj czas na rozmowę, a nie na kilkugodzinny seans przed telewizorem. Wyciągnij stare gry z dzieciństwa. Poproś każdego, by powiedział za jakie wydarzenie kończącego się roku jest wdzięczny. I praktykuj szczęście. To proste.

Pogubiliśmy się. Tłumy w sklepach, świąteczna gorączka, lęk przed tym, że „nie zdążymy” czegoś kupić, ugotować, posprzątać… Zapomnieliśmy, czym powinien być ten zimowy czas, spędzony razem. Pora to sobie przypomnieć.


Na podstawie: mindbodygreen.com

 


Lifestyle

Marzycie o białych świętach? Sprawdźcie co na to prognoza pogody…

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
18 grudnia 2017
Fot. iStock/CoffeeAndMilk

No, jak to tak, bez śniegu w Wigilię? Gdzie świąteczna, bajkowa atmosfera, gdzie romantyczny, biały puch, kiedy w radio od trzech tygodni leci już „Last Christmas”…? Nie martwcie się. Zdaniem synoptyków portalu tvnmeteo.pl, zima przyjdzie, a śnieg mają zaobserwować już dziś mieszkańcy wschodniej Polski.

Od jutra (19.12) białe zimno przykryje Mazury, Sulwalszczyznę i centrum naszego kraju i będzie można wczuć się trochę bardziej w bożonarodzeniowy klimat.  Nie na długo, bo ten śnieg nie będzie trwały. Ale jeśli chodzi o okres 24-26 grudnia, to na dzień przed Wigilią Polska znajdzie się pod wpływem niżu, który może (ale nie musi) przynieść kolejne opady śniegu. Niestety, już pierwszego dnia świąt zanotujemy wzrost temperatur, więc – co nam napada, zacznie się powoli topić.

Zgodnie z informacjami portalu AccuWeather białe płatki w święta mogą ujrzeć mieszkańcy Warszawy (26 grudnia), w Kielcach, Krakowie, Lublinie i Łodzi.  Śnieżnego puchu w całym kraju przybędzie natomiast w sylwestrową noc (jest na to aż 64 procent szans) i 1 stycznia, kiedy już naprawdę porządnie popada.

Pamiętajcie, że to tylko prognozy, a pogoda nie raz spłatała nam figla. Pozostaje nam tylko wierzyć w magię świąt i świąteczny cud.

Let it snow!


Na podstawie: tvnmeteotvn24.pl

 


Zobacz także

Lou Saints

„Ostatnie Tango w Paryżu” po polsku, czyli nowa kolekcja Lou Saints

Nie mam już siły, przepraszam… Kiedy opieka nad bliskimi wycieńcza nas psychicznie, fizycznie i emocjonalnie

Ulegamy iluzji, że wszystkim żyje się świetnie i staramy się do tego dopasować. Tylko co, kiedy się nam nie udaje?