Go to content

Wyrzuć frustrację do kubła na śmieci. Uff, od razu lepiej. Akcja „Uporządkuj swoje życie”

Fot. iStock/Lise Gagne

Siadasz na kanapie, patrzysz na to, co cię otacza i… Albo oddychasz z ulgą albo przepełnia cię frustracja. Dlatego dziś mamy dla was specjalnie zadanie. Wykorzystajcie dzisiejszy dzień na sprzątanie swoich emocji. Wyrzućcie frustrację do kubła na śmieci i zaplanujcie, co w waszej przestrzeni możecie zmienić, żeby poczuć się lżej.

Wyrzucanie, od którego zaczęliśmy nasze wielkie porządkowanie, to wbrew pozorom nie tylko „sprzątnie”- to dobry początek, by uwolnić się od przeszłości, która zbyt mocno trzyma nas w tym, co było.

Zastanów się nad tym, co najbardziej wkurza cię w twoim otoczeniu? Co cię hamuje. Czy są w twojej przestrzeni przedmioty, których nie chcesz?

Nasze największe problemy w uporządkowaniu życia i otoczenia są bardzo podobne, rzeczy i emocje dzielą nas na trzy grupy:
– tych, którzy mają ich zbyt wiele niepotrzebnych, ale nie potrafią ich wyrzucić (emocje – te negatywne, niepotrzebne, od których nie potrafimy się uwolnić, są jak śmieci w naszym otoczeniu),
– tych, którzy nie potrafią odłożyć ich na miejsce (również emocji – żyjemy w relacyjnym bałaganie, czasem inwestujemy czas i serce w relacje, które nie służą żadnej ze stron, które zajmują w naszym życiu niewłaściwe miejsce)
– oraz tych, którzy nie potrafią ani wyrzucić ani uporządkować.

W której grupie jesteś? Dziś zapraszamy cię do nowej – tej, w  której bierzemy sprawy w swoje ręce i robimy porządki – w sobie, i wokół siebie.

Akcja „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych”

Dlatego zaczynamy nową akcję „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych”. Będziemy pisać, jak to zrobić, a wy w komentarzach opowiadajcie o sobie. Piszcie, jak uporządkowałyście swoją przestrzeń. To może być zrobienie remontu, pomalowanie ścian, ale też „ ogarnięcie” strychu i wywalenie wszystkich starych rzeczy. Liczy się każdy drobiazg. Czekamy na wasze komentarze pod tym artykułem. Najfajniesze zostaną nagrodzone :).

Zaczniemy od przestrzeni, przejdziemy do duszy. Słowo!

Co trzeba zrobić?

Trzy razy w tygodniu bedziemy pokazywać wam drogę do upragnionego ZEN. Pod wpisem dotyczącym naszej akcji „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych” zamieść komentarz, w którym napiszesz, co takiego zrobiłaś dla siebie, co udało ci się uporządkowac i okiełznać. Najciekawsze z komentarzy zostaną nagrodzone.

Miło nam również przekazać, że do naszej nowej akcji włącza się firma Werner & Mertz Delta Polska Sp. z o.o., która ufundowała dla laureatek fantastyczne nagrody. Na zakończenie naszej akcji oczyszczania życia ze zbędnych rupieci i szkodliwych emocji – nagrodzimy 5 osób zestawami nagród niespodzianek :).

logotypy werner mertz

Czas trwania: 23.06.2016 – 06.07.2016 roku. Wyniki zabawy zostaną opublikowane na stronie ohme.pl do dnia 16.07.2016 roku.

Regulamin akcji „Uporządkuj swoje życie. Zacznij od rzeczy najprostszych” dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji