Go to content

Lubisz zakupy? Nie żałuj pieniędzy, kupuj książki i ucz czytać swoje dziecko. Wydawnictwo Jedność ułatwi to zadanie!

targi książki
Fot. Pixabay / LubosHouska / CC0 Public Domain

Jakie wspomnienia przychodzą wam na myśl, gdy przywołujecie w pamięci dom rodzinny? Wspólne rodzinne posiłki, spacery w słoneczne dni lub wspólnie spędzony czas na planszowymi grami? Tak, kiedyś dzieci nie zajmowały swojej uwagi elektronicznymi gadżetami, nie marnowały czasu i wzroku na gapienie się w monitor. Tak, kiedyś to były czasy! Dużo ruchu, dużo zabawy oraz książki, które aż paliły w ręce, by jak najszybciej je otworzyć i przeczytać. Nie macie ochoty dać tego samego swoim dzieciom?

Zdecydowanie tak! Kto z nas nie chce, by dzieci wspomniały dom przez nas tworzony, podobnie jak my wspominamy dom rodzinny. Czego potrzeba, by otworzyć dziecięce głowy na odkrywanie nowego i ciekawość świata? Książek potrzeba. To się przez lata nie zmieniło, książki dają wiele dobrego i krzywdą dla dziecka oraz jego rozwoju jest żałowanie tej rozrywki. Zaszczep dziecku miłość do książek.

Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci

To dotyczy nie tylko zasad dobrego zachowania, szacunku do innych ludzi, ale także czytania książek. To prawda, że czytanie jest czynnością naturalną dla tych, którzy znają litery. Ale dziecku trzeba zaszczepić chęć, a nie jedynie wskazać obowiązek czytania książek. Dla jego dobra. Wystarczy poświęcić trochę czasu, zaprosić dziecko do biblioteki, księgarni lub na targi książek. A wymówkę, że książki za dużo kosztują, odłożyć między półki, właśnie z książkami. W Warszawie organizowane są targi, gdzie można kupić książki w cenach, które będą pasowały do każdej kieszeni. Grzechem byłoby nie skorzystać.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Dzień Dziecka, Dzień Matki? Lub bez okazji, bo przecież książka jest dobra na każdy czas

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warszawskie Targi Książki, które odbędą się w dn. 19-22.05 w Warszawie na Stadionie Narodowym, będą idealną okazją, by nadrobić czytelnicze zaległości, lub dołożyć do domowej biblioteczki kolejne pozycje, które z dumą będą się prężyć na półkach. Aby było łatwiej trafić pod właściwy adres, wystarczy kierować się do stoiska nr 173 w sektorze V. Tu czeka na wszystkich Czytelników Wydawnictwo Jedność. Podczas targów zaprezentowane zostaną różnorodne nowości wydawnicze a książki będzie można kupić z atrakcyjnym rabatem targowym a także w znanej promocji 3 za 2. Do każdego zakupu kolorowe zakładki zawieszki, które umilą konieczność odłożenia czytanej książki na półkę.

Perełki dla dzieci, które staną się ulubionymi książkami dzieciństwa

Dobre maniery nie tylko dla przedszkolaków

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czy jest ktoś, kto nie słyszał o Cecylii Knedelek? Dzieciaki – przedszkolaki na pewno znają i kochają. Tym bardziej więc, ucieszy ich możliwość zakupu jako pamiątki z targów, książki o dobrym wychowaniu. Bo przecież manier uczymy się od początku, najlepiej przez dobrą zabawę.  A z Cecylią będzie i dobra zabawa i porcja cennej wiedzy, gdy dziewczynka opowiada gąsce Walerii oraz wszystkim przyszłym i obecnym przedszkolakom, jak zachowywać się zgodnie z zasadami dobrego wychowania. Pełne świetnego humoru historyjki poprzedzają zbiór najważniejszych wskazówek dla małych i dużych przedszkolaków, które będą przydawać się dzieciom jeszcze długo, długo po opuszczeniu przedszkola.

Spoko książka dla chłopaków

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Podręcznik do walki z nudą! Tę książkę musi mieć każdy chłopak. Powód jest prosty – niezbędnik każdego chłopaka, który chce zadziwić swoich kolegów i zaimponować swoim koleżankom, doskonale w tym pomoże. To podręcznik przydatny w każdym miejscu i o każdej porze, po brzegi wypełniony zaskakującymi ciekawostkami i faktami. Nie brak w nim dowcipów, potężnej dawki humoru i naprawdę odlotowych pomysłów. Gwarantujemy, że z tym poradnikiem nuda nikomu nie grozi, za to na wszystkich czeka fenomenalna wprost zabawa! Szyfry, żarty, zabawne fakty, rady dla przyszłych detektywów i twórców komiksów, mózgołamacze… Nie znajdzie się chłopiec, który z ciekawości nie zechce sięgnąć po tę książkę.

SUPERzabawy dla dzieci od 3 do 8 lat

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To genialna propozycja do wszystkich rodziców, dziadków, nauczycieli, opiekunów, wychowawców lubiących wspólne zabawy z dziećmi. SUPERzabawy to skarbnica pomysłów na rozmaite gry i zabawy dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat, które można przeprowadzić w rozmaitych warunkach – w domu, w szkole, na świeżym powietrzu, w podróży. Wszystkie rozwijają ważne dziecięce umiejętności: zdolność współpracy, logiczne myślenie, kreatywność, motorykę małą i dużą, sprawność fizyczną i emocjonalną. Znajdą się tutaj propozycje zarówno dla spokojniejszych dzieci, jak i dla tych, które rozpiera energia; zarówno dla małej grupy dzieci lub wręcz jednego dziecka, jak i wymagające większej liczby uczestników. Polecamy wszystkim rodzicom i opiekunom, którzy szukają nowych pomysłów na zabawy z podopiecznymi!

Dzieci są ważne, ale o dorosłych też nie można zapominać

Dorośli też chętnie sięgają po książki, najczęściej wieczorami, jako relaks po długim dniu. Można łagodnie oderwać myśli od problemów codzienności, poszerzyć zakres wiedzy, ukoić nerwy. Powinnyśmy częściej kupować książki, aby tej odskoczni od problemów i bazy cennej wiedzy nigdy nam nie brakowało. We współpracy z największym niemieckim wydawnictwem poradnikowym Wydawnictwo Jedność opracowało serię poradników Zdrowie. Na ich stronach najlepsi autorzy, prawdziwi eksperci, dzielą się z Państwem wieloletnim doświadczeniem, przekazując najnowsze wyniki badań oraz informacje i wskazówki, które codziennie stosują w swojej praktyce.

Moja zielona dieta. Jak schudnąć bez efektu jo-jo o każdej porze roku 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

To dwa w jednym – idealny poradnik dla czytelnika, który chce schudnąć bez efektu jo-jo i książka kulinarna z prostymi przepisami na smaczne i zdrowe dania. W książce znajdziemy cztery działy poświęcone kolejnym porom roku. Każdy z nich zawiera szczegółową dietę złożoną z dostępnych o danej porze roku produktów. Przepisy na proponowane dania opatrzone są kolorowymi fotografiami. Nie brakuje również ciekawostek dotyczących poszczególnych składników oraz sposobów przygotowania czy przechowywania dań.

Wegetariańska szkoła gotowania krok po kroku 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Znajdziecie w niej profesjonalny kurs kuchni wegetariańskiej – ponad pół tysiąca fotografii z podstawowymi zasadami i najlepszymi przepisami. Książka składa się z czterech sekcji poświęconych filarom kuchni wegetariańskiej: zbożu, warzywom, tofu i seitan, ziarnom oleistym. Każda sekcja jest poprzedzona bogatym wstępem zawierającym wiele niezbędnych informacji dotyczących właściwości i walorów odżywczych każdego z produktów.

Rzecz niezwykle oryginalna, wszystkie składniki i etapy przygotowywania potraw są sfotografowane z góry: w ten sposób łatwo można zorientować się czego będziemy potrzebować do przyrządzenia dań, bez zagłębiania się w treść przepisu. To wspaniała, bogato ilustrowana (ponad 500 zdjęć) książka kucharska przeznaczona nie tylko dla wegetarian, ale także dla wszystkich tych, którzy pragną odkryć nowy i zaskakujący urok smacznej i przede wszystkim zdrowej kuchni.

Roślinne antybiotyki

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Z tej książki dowiecie się, czym są antybiotyki i w jaki sposób działają, o co powinniście zapytać lekarza, jeśli zaleci Wam antybiotyk, a  także jak można odbudować odporność po przebytej kuracji antybiotykowej, wspomagając się ziołami i zdrowym odżywianiem.

 

 

 

 

 

To wszystko i jeszcze więcej, czeka na was już  dn. 19-22.05 w Warszawie na Stadionie Narodowym. Zapraszamy na stoisko Wydawnictwa Jedność nr 173/V


Wpis powstał we współpracy z Wydawnictwem Jedność