Go to content

Nie warto rezygnować z siebie. Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

5 zachowań, które niszczą nam życie. Sprawdź, czy nie jesteś dla siebie toksyczna
Fot. iStock / Steve Debenport

Chcesz psa, ale on nie chce. Pies to obowiązek, bałagan, a poza tym to on jest alergikiem i na sierść na pewno też by miał uczulenie. Poza tym nie lubi zwierząt. Nie macie więc psa ani żadnego innego zwierzaka.

Lubisz spacery i poznawanie nowych miejsc, ale on nie lubi chodzić (od czego jest samochód?), zwiedzanie go nudzi, nogi bolą i w ogóle to najlepiej czuje się na leżaku. Spędzacie więc każde wakacje przy hotelowym basenie, a ty tłumaczysz sobie, że jesteś szczęśliwa, bo przecież jesteście razem. Po cichu marzysz o długich wędrówkach, odkrywaniu pięknych zakątków i poznawaniu nowych ludzi. Ale nie mówisz o tym, po co psuć atmosferę.

Nie lubi też kiedy gotujesz, bo to za dużo zachodu, a potem jeszcze w kuchni straszny bałagan… Jadacie więc fast foody, których nie znosisz, bo dla ciebie ważny jest zdrowy styl życia.

Tak mijają wam dni tej małżeńskiej sielanki, ale nie narzekasz, w końcu jesteście takim udanym małżeństwem. Wpatrzona w niego zgadzasz się na wszystko, każdą jego decyzję uznajesz za swoją i starasz się nie zauważać,  że jednak coś was różni i że coraz częściej chcecie czegoś innego.

I tylko czasem masz uczucie, że nie możesz złapać oddechu, albo że czegoś ci brakuje niemal tak bardzo jak powietrza. Ale kiedy się nad tym zastanowisz, to stwierdzisz, że przecież wszystko masz, czego do diabła miałoby ci brakować… Przecież wszystkie jego decyzje są dla waszego dobra, to nic, że są głównie JEGO.

Z każdym dniem się od siebie oddalacie, a między wami rośnie niewidzialna ściana. Coraz częściej czujesz, że działasz wbrew sobie, że coś jest nie tak. To sprawia,  że nieświadomie zaczynasz reagować złością, krytyką jego pomysłów i zachowania, negowaniem wszystkiego co związane z wami i szukaniem zrozumienia poza związkiem.

Być może w pewnym momencie pojawi się KTOŚ, przy kim poczujesz, że możesz być sobą. Wszystko co powiesz i zrobisz będzie dla niego ciekawe i godne uwagi. Będzie tobą zafascynowany a Ty poczujesz, że żyjesz. Jeszcze mocniej odczujesz czego ci do tej pory brakowało i że nie chcesz już tak żyć. Popłyniesz z tym uczuciem, stracisz głowę, poczujesz,  że dopiero teraz coś się zaczyna. Odkryjesz, że możesz robić to czego pragniesz, i że jest dobre. Poczujesz się wolna i pełna wewnętrznego blasku.  Może i nic z tego na dłuższą metę nie będzie, ale od teraz nic już nie będzie takie samo…

A może pojawi się ONA? A ona będzie mieć psa, będzie biegać i spacerować (a on razem z nią). On stwierdzi, że już go nic nie boli, nawet lubi spacery, a w dodatku zje wszystko co ona mu zrobi, pojedzie tam, gdzie ona chce, a ty to w ogóle jakaś taka jesteś… sama nie wiesz czego chcesz i o co ci chodzi.

A może w końcu usłyszysz: już cię nie kocham. I pęknie ci serce. I będziesz chciała go odzyskać i jeszcze bardziej będziesz się starała dopasować do jego potrzeb, poświęcić się w imię miłości, „dla dobra związku”, zapomnieć o swoich potrzebach – niepotrzebnych fanaberiach… I jeszcze bardziej zrezygnujesz z siebie. A to i tak nie zadziała.

I dopiero wtedy zobaczysz jak na dłoni, że nie o to w życiu chodzi, żeby się naginać, żyć życiem ukochanego, myśleć o tym, co go uszczęśliwi, i że skoro jego to uszczęśliwia to w końcu i ty będziesz szczęśliwa. Nie będziesz.

Jeśli jedna osoba w związku czuje, że jej potrzeby są mniej ważne niż drugiej, to nigdy nie będzie z tego szczęśliwego związku.

Dlatego warto odkryć co jest dla nas ważne i tym się w życiu kierować. Warto o tym mówić i upewniać się, że druga osoba też ma co do tego jasność. Nie zawsze trzeba postawić na swoim, ale dobrze mieć poczucie, że jest w tym wszystkim równowaga.

A na koniec dodam jeszcze, że warto walczyć o to co nas uszczęśliwia, mieć swoją przestrzeń i regularnie robić coś tylko dla siebie. Chcesz zwiedzać a on nie chce? To idź sama, może następnym razem pójdzie z tobą. A może nie pójdzie, ale ty odkryjesz mnóstwo pięknych miejsc, które mu potem pokażesz na zdjęciach? Może nie zawsze będzie sielankowo ale zyskasz poczucie, że to ty decydujesz o swoim życiu, że jesteś dla siebie ważna. Spełniając swoje pragnienia zyskujesz moc i pewność siebie. I dajesz partnerowi wybór, albo zaakceptuje cię taką jaka jesteś albo nie. Jeśli nie, trudno, bywa i tak, nic nie zrobisz. Cokolwiek się stanie zyskasz jednak utracony błysk w oku i poczucie spełnienia.

Najczęściej myślimy, że partner oczekuje od nas uległości i zgody, a tymczasem on chciałby mieć szczęśliwą, pewną siebie i zadowoloną z życia kobietę u boku. Taka nieoczywista oczywistość 😉

Magdallena

Akcja „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię”

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Kwiecień-plecień, czyli upleć nam ciekawą historię” prześlij do nas swoje opowiadanie, nie narzucamy formy, tematyki – napiszcie o tym, co wam w duszy od dawna, a może właśnie w kwietniu gra. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 12 kwietnia do 8 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 18 maja 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

Foksal_logo WAB-nowe-logo_wab

10 x zestaw książek, skłądający się z:

Steczkowscy. Miłość wbrew regule

SteczkowskaSteczkowscy

Postawili wszystko na jedną kartę – sprzeciwili się tradycji, zasadom i kościelnej regule. Wybrali siebie i miłość. Nikt ich nie wspierał, wszyscy się odwrócili. Było ciężko, ale wygrali swoje życie.

W latach sześćdziesiątych młody Stanisław Steczkowski jest księdzem w Duląbce, niewielkiej wsi w województwie podkarpackim. Charyzmatycznym, tryskającym energią, uwielbianym przez wiernych, dyrygentem chóru przykościelnego aktywizującego parafian. Danusia Wyżkiewicz, młodsza od niego o siedem lat, mieszka w tej samej wsi i śpiewa w chórze przykościelnym. Od dawna jest zakochana w Stanisławie, okazuje się, że z wzajemnością.

Ta książka mówi o pięknej miłości, ale też o borykaniu się przez całe życie z bytem, akceptacją społeczną, Kościołem i aparatem władzy, o nieustannym życiu poza nawiasem. Jest to też opowieść o bezprzykładnej walce o uznanie tej miłości przez Kościół, o dyspensę od ślubów kapłańskich i ślub kościelny. Walce wygranej na trzy lata przed śmiercią Stanisława.

Costello. Przebudzenie

Hermez_Costello

Drapieżna, bardzo zmysłowa próba zmierzenia się z cielesnością. 

Czy w obecnych czasach możliwe jest pełna akceptacja własnego ciała? Czy przyjemność z własnej cielesności zarezerwowana jest dla pięknych i młodych? Co z ciałami ułomnymi, niedoskonałymi, starzejącymi się, które nasza kultura skazuje na niebyt?

Elizabeth Costello, postać wykreowana przez J.M. Coetzeego, jest znaną pisarką. Do tej pory w swoich wykładach, wygłaszanych w uniwersyteckich aulach i podczas spotkań autorskich koncentrowała się na prawach uciskanych mniejszości, słowa służyły jej do stawania w obronie Innego. Żarliwie walczyła również z zabijaniem zwierząt.

Teraz, gdy odbywa serię spotkań w Europie, odkrywa zupełnie nowy rys swojej osobowości. Zaczyna na nowo doświadczać własnej cielesności, emanuje erotyzmem, zaraża nim. Prowokuje i buntuje się przeciwko ograniczeniom, jakie w tej sferze narzuca ludziom kultura, religia, ale i język, zazwyczaj tak giętki i bogaty, a tak ubogi w opisywaniu ludzkiej seksualności.

Noble Health logotyp kolor_jasne tło_CMYK

3 x Class A Collagen Complex

Zestaw Collagen COMPLEX

4 x Detox na Maxa 

zestaw Detox na Maxa

2 x Detox Tea + kubek

NH_zestaw_herbata+kubek

1 x Żelkowe love

NH_żelki

Regulamin akcji znajduje się tutaj.