Lifestyle

Horoskop: jak radzisz sobie w sytuacjach podbramkowych?

Magic Moments
Magic Moments
6 lipca 2021
Fot. Pexels / Unsplash / CC0 Public Domain
 

Tym razem przyglądamy się, jak poszczególne znaki zodiaku reagują (przynajmniej w teorii) na sytuacje nagłe, niespodziewane, podbramkowe. Czy jesteś gotowa do działania w każdej chwili, a może zmiany odbierają ci chęć do życia? Sprawdź, czy się zgadza!

Baran

Napędza cię adrenalina, więc w sytuacjach awaryjnych jesteś w swoim żywiole. Jesteś bohaterką, która po prostu wchodzi do akcji.

Byk

Nie znosisz zmian i niespodzianek. W nagłych wypadkach po prostu… zamierasz. Trudno ci wykonać jakikolwiek ruch.

Bliźnięta

Nie boisz się ruszyć do boju, gdy coś pójdzie nie tak. Najpierw uratujesz siebie, a później może pomartwisz się o innych.

Rak

Jesteś „naprawiaczką”, której bardziej zależy na innych niż na sobie. Jeśli ktoś, kogo kochasz, jest w niebezpieczeństwie, zrobisz wszystko, co w twojej mocy, aby pomóc.

Lew

Załamują cię najdrobniejsze niepowodzenia. Ale, o dziwo, jesteś spokojna w nagłych wypadkach. Zachowujesz spokój i przejmujesz dowodzenie.

Panna

Ciągle się zamartwiasz, więc sytuacje awaryjne rzadko cię zaskakują. Przemyślałaś już każdy scenariusz w swojej głowie, więc dokładnie wiesz, co robić.

Waga

Robisz się naprawdę cichutka. Wewnętrznie wariujesz, ale starasz się tego nie okazywać. Starasz się być silna dla wszystkich wokół ciebie.

Skorpion

Złościsz się, gdy coś idzie nie tak. Próbujesz znaleźć kogoś, kogo możesz za to obwinić. Masz problem z kontrolowaniem siebie.

Strzelec

Nie jesteś zaskoczona, gdy coś pójdzie nie tak. Jesteś pesymistką, więc wszystko ok.

Koziorożec

Zawsze zachowujesz spokój, nawet gdy w środku wpadasz w panikę. Jesteś idealną osobą na wypadek sytuacji awaryjnych, ponieważ sprawiasz, że wszyscy czują, że wszystko będzie dobrze.

Wodnik

W nagłych wypadkach wybuchasz płaczem. Nie będziesz w stanie kontrolować swoich emocji.

Ryby

W sytuacjach awaryjnych wyciągniesz telefon i nagrasz dramat. W rzeczywistości możesz spowodować więcej szkód.


Lifestyle

Jedna wiadomość, którą boisz się wysłać, ale mimo to powinnaś (dla każdego znaku zodiaku)

Magic Moments
Magic Moments
13 lipca 2021
fot. FG Trade/iStock
 

Każda z nas czasem okopuje się we własnych opiniach, broni swojego zdania, bezpieczeństwa za wszelką cenę. Czasem nawet kosztem tego bezpieczeństwa i szczęścia. Każdy znak zodiaku jest inny i każdy zatrzymuje się w innym miejscu. Jak pójść dalej? Co nurtuje cię najbardziej? Co cię blokuje? Czasem wystarczy jedno zdanie, jeden SMS, jeden telefon, gest. Sprawdź, czy się zgadza.

Baran: Tęsknię za Tobą

Byk: Nie dam rady tego zrobić sama

Bliźnięta: Chcę, żebyśmy byli kimś więcej niż tylko przyjaciółmi

Rak: Nigdy nie przestałam Cię kochać

Lew: Moje życie bez ciebie nie jest ekscytujące

Panna: Potrzebuję cię

Waga: Chcę spróbować jeszcze raz. Z tobą

Skorpion: Przepraszam. Nie pozwolę, żeby moja duma znów stanęła nam na drodze

Strzelec: Wiem, że byłam samolubna, a ty na to nie zasłużyłeś

Koziorożec: Już się nie boję. Jestem gotowa

Wodnik: Moje sny nic nie znaczą, jeśli nie mogę się nimi z tobą podzielić

Ryby: Wybaczam ci


Lifestyle

Każda z nas ma dwie twarze. Co o tym mówi nasz znak zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
30 czerwca 2021
fot. master1305/iStock

W życiu nic nie może istnieć bez światła i ciemności. Nie możemy mieć szczęścia bez smutku, życia bez śmierci, sukcesu bez porażki, dobra bez zła… Myślę, że rozumiesz. To samo można powiedzieć o twoim znaku zodiaku. Każdy z nas posiada zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy, ale musimy nauczyć się wykorzystywać swoje mocne i słabe strony, aby wzrastać i dobrze prosperować w życiu.

W tym artykule obie strony każdego znaku zodiaku nazwiemy „dwiema twarzami każdego znaku zodiaku” lub „cechami światła i cienia” każdego znaku. Więc przejdźmy do tego! Mamy nadzieję, że poznasz cenne informacje na temat swojego znaku, abyś mógł wykorzystać swoje mocne strony, aby rzucić światu tak potrzebne światło. Jeśli chodzi o twoje słabości, wszyscy je mamy, ale ostatecznie liczy się to, co z nimi zrobimy.

BARAN

Baran ma w sobie mnóstwo energii i przyjemności życia, namiętności, wewnętrznej motywacji i ambicji osoby spod tego znaku zdają się rozświetlać wszystko dookoła, są pewne siebie i odważne. Charakteryzuje je także siła i to, że będą walczyć o siebie i nie poddadzą się przez żadnym wyzwaniem. Z drugiej strony Baran bywa  drażliwy, humorzasty, dominujący i agresywny. Może wpaść w gniew, gdy coś nie idzie po jego myśli i mieć trudności z wysłuchaniem opinii innych osób.  Jeśli jednak Baran nauczy się opanowania i oswoi tę ciemną stronę, będzie mógł w pełni wykorzystać swoją wewnętrzną iskrę.

BYK

Byk pracuje bardzo ciężko, by utrzymać stabilność w swoim życiu – i to zarówno w sferze zawodowej, jak i prywatnej, związkowej. Osoby spod tego znaku zodiaku są kochającymi i wiernymi partnerami, w pełni oddanymi temu, kto zdobył ich serce. To miłe, życzliwe, godne zaufania i racjonalne osoby, które są gotowe na wysiłek i pracę, by zapewnić sobie i swoim bliskim godny byt. Jednak jak typowe byki, bywają uparte, bezkompromisowe i zamknięte na ugody, mają tendencję do stawania się władczymi w relacjach i narzucania swojej woli innym.

BLIŹNIĘTA

Bliźnięta to znak, który dosłownie zdaje się mieć dwie różne osobowości. Z jednej strony osoba spod tego znaku znana jest z bycia przyjaznym, otwartym, towarzyskim, które wydaje się zawsze być w dobrym humorze. Jako znak powietrzny nie dopuszcza do bałaganu w swoim życiu, otacza się przyjaciółmi i lubi rozmaite przygody. Z drugiej strony znak ten czasem może wydawać się powierzchowny i podejmować decyzje impulsywnie, zwłaszcza wtedy, gdy jest pod napięciem, przygnębiony lub zaniepokojony.

RAK

Raki mają wiele pozytywnych cech, chociaż często pod wpływem niskiej samooceny zapominają o tym, co czyni ich niesamowitymi. Są osobami nieskończenie troskliwymi, empatycznymi, oddanymi i lojalnymi. Potrafią doskonale słuchać i nie raz ktoś wypłakiwał im się na ramieniu. To także osoby bardzo kreatywne, prawdziwie miłe, wrażliwe, które mogą być wykorzystywane lub źle rozumiane ze względu na swoją naturalność i altruizm. Raki, ze względu na nadwrażliwość na otaczający ich świat, są podatne na lęki, depresję i inne zaburzenia psychiczne. Poczucie niezrozumienia może prowadzić do ich izolacji i użalania się nad sobą, a burzliwe, targające nimi emocje powodować utratę motywacji i spadek samopoczucia.

LEW

Lew to naturalnie urodzony przywódca i doskonale nadaje się wszędzie tam, gdzie może błyszczeć w świetle reflektorów. Lwy są ambitne, towarzyskie, zabawne, urocze i pewne siebie. Z drugiej strony mogą wydawać się bardzo pochłonięci sobą, łasi na pochlebstwa, przewrażliwieni i zbyt dramatyzujący. Muszą nauczyć się zasad dobrej współpracy z innymi i co jakiś czas przypominać je sobie. Lwy są bardzo przyjaźnie nastawionymi ludźmi, ale niekiedy mogą się wydawać nieco płytcy i powierzchowni.

PANNA

Panny mają oko do szczegółów i jeśli istnieje choć cień szansy na znalezienie rozwiązania w jakiejś sytuacji, będą myśleć i analizować sprawę do skutku.  Są metodyczne, drobiazgowe, analityczne i logiczne. Mają niewiarygodną cierpliwość, zdolność do rozwiązywania problemów i słuchania innych.  Z drugiej strony zdarza im się przesadzić z przemyśleniami, nie mają dystansu i biorą życie zbyt poważnie. Potrzebują planu i rutyny by czuć się stabilnie i bezpiecznie, co sprawia, że wydają się sztywne i mało elastyczne. Mają też tendencję do zbyt krytycznych uwag na temat siebie i innych.

WAGA

Wagi mają talent do utrzymania pokoju w życiu i traktowania wszystkich, z którymi się spotykają, z szacunkiem i życzliwością. Uwielbiają pomaganie innym,  są bardzo życzliwe. Starają się utrzymać równowagę i pozwalają, by ich łagodna natura dominowała i wyznaczała życiową drogę. Wagi zazwyczaj unikają konfliktu za wszelką cenę ze względu na ich pokojową naturę – w niektórych sytuacjach to bardzo dobra cecha, ale czasami konfrontacja jest konieczna w życiu. Wagi muszą się nauczyć, jak stawać w swojej obronie i sprzeciwiać się innym. Osoby spod tego znaku mogą też wydawać się zdystansowane i chłodne, sprawiać wrażenie, iż trudno jest się do nich zbliżyć.

SKORPION

Skorpiony to bystre, zabawne osoby obdarzone sarkastycznym poczuciem humoru, co dla osób rozumiejących ich uwagi jest niezwykle czarujące i przyciągające. Skorpiony maja tendencję do ukrywania swoich uczuć, dzięki czemu ludzie nie mogą ich zranić lub wykorzystać. To pasjonaci, zorganizowani, zaradni i niezależni, a także lojalni i godni zaufania ludzie. Jednak jeśli będziesz mieć nieszczęście poznać ich złą stronę, zobaczysz ludzi mściwych, chętnych do zemsty i zdolnych do manipulacji. Swoją druga twarz Skorpiony bardzo szybko pokazują w obliczu zagrożenia, upokorzenia lub zdrady.

STRZELE

Osoby spod tego znaku zodiaku są optymistami, nieco ryzykownymi, ale zabawnymi, towarzyskimi i inspirującymi. Mają w sobie naturalny wdzięk i czar, który przyciąga innych. Z drugiej strony mogą mieć trudności ze skupieniem się na jednej rzeczy, będą skakać „z kwiatka na kwiatek”, wciąż szukać nowego kierunku. Bywają impulsywni i wybuchowi, łatwo się denerwują i mogą szybko znudzić. Nigdy nie wiadomo, co może cię spotkać i co otrzymasz od Strzelca!

KOZIOROŻEC

Koziorożec to najciężej pracujący znak zodiaku, napędza je sukces i bogactwo, chęć zrobienia wszystkiego jak najlepiej. Są bardzo inteligentni, zmotywowani, logiczni, praktyczni i zorganizowani. Będą świetnymi liderami ze względu na ich zdolność do zobaczenia szerszej perspektywy i spełniania swoich obietnic. Ich praca jest jedną z najważniejszych rzeczy w ich życiu. Z drugiej strony Koziorożec bywa uparty, bezkompromisowy i oporny. Nie słucha pomysłów innych z powodu swojej dumy i łatwo u niego o pracoholizm – musi nauczyć się zachowania równowagi w życiu. Miewa też złe nastroje i szybko wpada w irytację.

WODNIK

Wodniki uwielbiają podróże, nowe kultury, poznawanie nowych ludzi i wszystko, co wyzwala ich intelekt. Mogą prowadzić rozmowy z innymi przez wiele godzin, pozwalają im na to zróżnicowane zainteresowania i zamiłowanie do poznawania i próbowania nowości. Są też wielkimi wizjonerami i liderami. Jednakże Wodnik może wydawać się nieco zdystansowany, niedostępny emocjonalnie. Mają tendencję do praktycznego spojrzenia na różne rzeczy, co zwłaszcza w związkach może być problematyczne – muszą nauczyć się okazywania emocji i swojej wrażliwej strony.

RYBY

Ryby są bardzo emocjonalnym, wrażliwym i troskliwym znakiem, z talentem do kreatywności. Osoby spod tego znaku są bardzo empatyczne, lojalne wobec swoich bliskich – dla przyjaciół i rodziny są gotowe zrobić niemal wszystko. Jednak zmagania z codziennością, z rzeczywistością to dla nich trudne zadanie i często szukają od niej ucieczki. Mogą mieć tendencję do bycia samotnikiem, a ich potrzeba spędzania czasu bez towarzystwa może czasami zdominować pozostałe.

Źródło: https://www.powerofpositivity.com/