Go to content

Uwaga! Kto podejmie wyzwanie? Zapraszamy do akcji #30dnibezkawy

Fot. iStock/Halfpoint

Oczywiście jak to ja, nie wiem, na co się piszę, jak zawsze działam pod wpływem impulsu. Tak też było i tym razem. Ale wiecie, podobno nic nie dzieje się przypadkiem. I pewnie też nie przypadkiem powiedziałam naszej Hani – Wydawcy, że napiszę tekst o zaletach kawy zbożowej. Nie wiedzieć czemu, nagle zapałałam chęcią zgłębienia wiedzy na ten temat.

Im dłużej szukałam, czytałam, tym bardziej przekonywałam się, że kawa zbożowa to całkiem rozsądny wybór… Nawet w zamian za kawę naturalną.

Na temat kawy naturalnej i jej wpływu na nasze zdrowie napisano niejedną książkę. Nie chcę dyskutować co jest prawdą, a co zostało podrzucone przez lobby kawowe. Fakt jest taki, że są wśród nas tacy, którzy bez kawy nie potrafią wyobrazić sobie życia i piją ją w nadmiarze, co – umówmy się, nie jest niczym zdrowym. Filiżanka za filiżanką, kubek za kubkiem, obojętnie zimna czy ciepła, ważne, żeby trochę kofeiny w organizm wrzucić. Czy kawa faktycznie pomaga, czy w zbyt dużej ilości zatruwa organizm?

Mogę pisać o sobie – im więcej piję kawy, tym gorzej czuje się mój żołądek, już od dawna wiem, że w moim organizmie kawa wypłukuje magnez dość szybko – skurcze łydek nie są niczym przyjemnym uwierzcie. Wiadomo, że niemal wszystko co w nadmiarze – szkodzi. Uwielbiam kawę o poranku i jej zapach. Jednak czy faktycznie wypicie w ciągu dnia trzech i więcej filiżanek kawy nie powoduje nerwowości? Nie wzmaga poczucia stresu? Może to nie wina kawy, ale jeśli nie spróbuję i jej nie odstawię, nie dowiem się.

I tak rozważając wszystkie za i przeciw postawiłam sobie wyzwanie –  30 dni bez kawy naturalnej. Dlaczego? Nie dlatego, że uważam, iż zwykła kawa to samo zło, ale po to, by dać swojemu organizmowi szansę na odzwyczajenie się, a swojemu mózgowi postawić wyzwanie wyjścia poza wygodną strefę komfortu. Skoro mogę kawę naturalną zastąpić zbożową, która posiada, jak się okazuje (zajrzyjcie koniecznie do tego artykułu KLIK), wiele zalet i prozdrowotnych właściwości, to czemu nie? Jasne, że słyszę, gdzieś dobiegający do mnie głos: „ale dasz radę? poranek bez kawy? a co z bólami głowy, ciśnieniem?”. Jak nie spróbuję, to się nie przekonam, a przy okazji zamieniając kawę naturalną na zbożową dostarczę sobie w większej ilości porcję witamin i minerałów.

Na pewno nie będzie łatwo, ale bez ryzyka nie ma zabawy. Kto wie, może ten odwyk sprawi, że kawa naturalna zacznie smakować inaczej i faktycznie jedna filiżanka stanie się dla mnie wystarczającą porcją po tych 30 dniach? A ja pokocham na nowo kawę zbożową, którą z taką przyjemnością piłam w czasie ciąży – i dałam radę!

Kto się przyłącza? Kto podejmuje razem ze mną wyzwanie? Będę was informować w kolejnych wpisach, jak mi idzie i jak żyje się z kawą zbożową za pan brat. 3, 2, 1 zaczynamy!

Akcja #30dnibezkawy

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezkawy i pod kolejnymi artykułami dotyczącymi akcji, w komentarzach bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujecie i czym zastępujecie kawę. Ja chcę na 30 dni wyeliminować kawę, by dać swojemu organizmowi oddech od jej nadmiaru. Co mnie do tego skłoniło? Informacja o tym, jak wiele pozytywnych właściwości ma kawa zbożowa. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Dlaczego chcesz dać sobie wytchnienie od kawy naturalnej? Napisz, jak będzie nas więcej, to może damy radę!

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała zestawy kawy zbożowej.

Nagrody:

Nagroda I stopnia

1 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x Porcelanowy imbryk Eva Solo w czerwonym „sweterku”

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda II stopnia

2 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x poduszka Hayka wypełniona łuską gryki

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda III stopnia

7 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

 9720017-01-Inka-Wapn-100  9483923-10-Inka-Magne-100  9483998-03-Inka-Blonnik-100g
9720051-00-Inka-Bio-Orkiszowa-100g 9960957-10-Inka-puszka-2014 inka kubek wizualizacja lg 9720052-00-Inka-Bio-Figowa-100g 9483967-04-Inka-karmelowa-200g
czajnik+kubek-lg big_STRAW_buckwheat_50x30

Akcja trwa od 28.09.2017 do 27.10.2017 roku.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.