Lifestyle Uroda Zdrowie

Zakochaj się w “łyżwiarzu”

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
25 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / CentrumSportowca.pl
 

Zaangażuj się tym razem do prostego ćwiczenia opierającego się na przeskakiwaniu z nogi na nogę. To proste, ale intensywne ćwiczenie rozwijają głównie mięśnie ud i pośladków.

Ruch przypomina jazdę na łyżwach.

Na lekko zgiętych kolanach przeskakuj z boku na bok, utrzymując się przez chwilę na jednej nodze. Prostuj plecy i spinaj mięśnie pośladków. Daj czadu energicznie ćwicząc przez 30 sekund.

 


Lifestyle Uroda Zdrowie

Rozciągające ćwiczenie dla kręgosłupa

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
26 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / fitappy2
 

Oto kolejna propozycja ćwiczenia rozciągającego i przynoszącego ulgę dla kręgosłupa.

  1. Połóż się przodem twarzą do maty, ręce wyprostowuj przed głową
  2. Unieś 5 cm nad ziemię wyprostowane ręce i nogi przez kilka sekund
  3. Wróć do pozycji wyjściowej

Wykonaj 1-3 serii po 10 powtórzeń


Lifestyle Uroda Zdrowie

Wspinaczka górska – daj sobie wycisk

Ćwiczenie na dziś
Ćwiczenie na dziś
24 marca 2016
Fot. Screen z Youtube / MJCool

Nie, to nie będzie instrukcja jak chodzić po górach, by zawstydzić kozice. To propozycja ćwiczenia, które wymaga włożenia energii w wykonanie i pewnego zaawansowania w umiejętnościach. Doskonale angażuje mięśnie brzucha, pleców (na odcinku lędźwiowym i piersiowym), barki, uda, łydki oraz pośladki, rzeźbiąc je. Bardzo ważne w tym ćwiczeniu jest jest utrzymywanie napięcia mięśni odpowiedzialnych za utrzymywanie pozycji oraz kontrola ruchu.

  1. Przyjmij pozycję jak do pompek. Ciało oprzyj na palcach stóp i przedramionach ustawionych pod barkami. Złącz dłonie, ciało powinno być ustawione w jednej linii, więc napinaj brzuch i nie wypychaj w górę pośladków. Głowa nie może zwisać ani nie może być zadarta.
  2. Przyciągaj energicznie na przemian lewe i prawe kolano do brzucha. Jeśli ćwiczenie nie sprawia ci trudności, narzuć intensywniejsze tempo