Wolumetria to innowacyjny zabieg modelowania oraz liftingu twarzy. Przy jego pomocy można między innymi uwydatnić kości policzkowe, poprawić owal, zredukować zmarszczki czy unieść opadające policzki. A wszystko to bez użycia skalpela! Dowiedz się zatem, czym jest wolumetria twarzy oraz kiedy warto ją zastosować.
Skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność i elastyczność. Ma to związek z ubytkami w tkance tłuszczowej, ale również mniejszą produkcją kwasu hialuronowego oraz kolagenu. Tych ostatnich wraz z wiekiem zaczyna ubywać, a organizm nie wytwarza ich w takich ilościach jak we wcześniejszych latach. Sęk w tym, że to właśnie one nadawały dotychczas twojej twarzy młodzieńczy wygląd. Gdy zaczyna ich brakować, pojawiają się zmarszczki i opadają policzki, a twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Czy istnieje sposób, aby zaradzić temu w skuteczny, ale i bezpieczny sposób? Pozwala na to wolumetria twarzy, która nie wymaga zastosowania skalpela, a mimo to skutecznie zwalcza oznaki starzenia: pomaga skorygować i wymodelować rysy, unieść policzki czy wypełnić ubytki w tkance podskórnej.
Wolumetria twarzy – co to jest
Wolumetria twarzy udowadnia, że z procesami starzenia się skóry można skutecznie walczyć. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego i wstrzyknięciu go w wybrane rejony twarzy. To właśnie dzięki niemu twoja buzia odzyska dawny młodzieńczy blask. Co więcej, przy jego pomocy można nie tylko efektywnie liftingować twarz, ale również nadać jej pożądany kształt. Dlatego to idealny sposób na modelowanie policzków, wypełnianie bruzd, cienie pod oczami czy szczupłą twarz.
Należy podkreślić, że stosowanie kwasu hialuronowego jest całkowicie bezpieczne. To bowiem substancja, która naturalnie występuje w organizmie i odpowiada za elastyczność, jędrność oraz utrzymanie właściwego poziomu nawilżenia skóry.
Wolumetria twarzy – efekty
Kwas hialuronowy stosowany podczas wolumetrii twarzy działa jak wypełniacz. Wstrzyknięty w odpowiednie rejony zwiększa objętość tkanek, dzięki czemu unosi i wypełnia wiotką, zapadniętą skórę; w efekcie jest ona „pełniejsza” i lepiej naciągnięta. Dzięki zabiegowi wyostrza się kontur twarzy, uwydatniają kości policzkowe, wygładzają zmarszczki, a cała buzia wygląda na młodszą. Kwas hialuronowy posiada właściwości nawilżające, a także skutecznie radzi sobie z cieniami pod oczami.
Pierwsze pozytywne efekty zauważysz natychmiast po przeprowadzeniu zabiegu, jednak na te ostateczne należy poczekać około 14 dni. Jak długo się utrzymają? To już kwestia indywidualna, na którą wpływa wiele czynników – choćby sposób pielęgnacji twarzy, odżywianie, wiek, czy też miejsce zabiegowe. Efekty utrzymują się średnio przez okres od pół do półtora roku. Warto pamiętać, że kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie, która samoistnie ulega stopniowemu wchłanianiu.
Wolumetria twarzy kwasem hialuronowym – jak się przygotować do zabiegu?
Przed wykonaniem zabiegu musi zostać przeprowadzony szczegółowy wywiad zdrowotny. Na nim specjalista powinien poinformować o zaleceniach dotyczących postępowania przed oraz po zabiegu. Dlatego dobrze jest wybrać renomowaną klinikę, taką jak Medycyna Estetyczna – Poznań, gdzie zatrudnieni są eksperci, którzy nie tylko profesjonalnie wykonają wolumetrię, ale również zapewnią wysokiej jakości opiekę i odpowiedzą na wszelkie pytania związane z zabiegiem.
Warto wiedzieć, że na minimum tydzień przed zabiegiem nie powinno się przyjmować leków hamujących agregację płytek krwi, aspiryny czy witaminy C. Na kilka dni przed jego wykonaniem należy też zrezygnować z solarium, a w dniu zabiegu – z sauny parowej czy wysiłku fizycznego. Jeżeli wolumetria twarzy będzie przeprowadzana w okolicy ust, zaleca się stosowanie Heviranu przynajmniej przez trzy, poprzedzające ją, dni.
Czego nie wolno robić po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego?
Po zabiegu należy przede wszystkim unikać wahań temperatury. Dlatego ważne jest, aby przez co najmniej kolejne dwa tygodnie nie korzystać z solarium, sauny, kriokomory czy łaźni parowych. Podobne zalecenia dotyczą spożywania napojów bardzo gorących lub bardzo zimnych. Pozostałe zalecenia przedstawiają się następująco:
- należy utrzymywać twarz w czystości,
- przez co najmniej 48 godzin po zabiegu unikać mimiki, nadmiernego poruszania twarzą oraz całowania,
- na co najmniej 3 dni warto zrezygnować z aktywności fizycznej,
- na kilka tygodni należy wstrzymać się z innymi zabiegami na twarz, na przykład z kwasami, laseroterapią czy mikrodermabrazją.
Wolumetria twarzy – powikłania
Kwas hialuronowy jest substancją bezpieczną, jednak po zabiegu mogą pojawić się takie drobne dolegliwości, jak delikatny ból, obrzęk czy zaczerwienienie. Ewentualne skutki uboczne powinny ustąpić już po 2-3 dniach. W tym czasie należy stosować się do wszystkich wspomnianych zaleceń oraz tych, które podał specjalista wykonujący zabieg.
Artykuł sponsorowany