Uroda Włosy

Włosy do ramion – długość, która nie wychodzi z mody. Komu pasuje, a kto powinien uważać na takie cięcie?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
27 maja 2020
Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre
Fot. iStock
 

Włosy do ramion to fryzura, która nie wychodzi z mody. Taka długość włosów jest niezwykle wygodna i pozwala na stworzenie rożnych fryzur. Tu wygoda łączy się z modnym wyglądem. Warto rozważyć zalety, jakie mają proste, kręcone, z grzywką lub bez, włosy do ramion i dobrać je do własnych potrzeb.

Włosy do ramion to cięcie uniwersalne i ponadczasowe, bardzo chętnie proponowane przez fryzjerów i wybierane przez kobiety. Nie można się temu dziwić, bowiem takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion proste, fale i kręcone – zalety 

Można powiedzieć, że proste, fale lub kręcone włosy do ramion, to  cięcie, które sprawdzi się przy różnych kształtach twarzy. Odpowiednio dobrana linia cięcia pozwala wydobyć urodę kobiety. Proste włosy do ramion zazwyczaj ładnie komponują z twarzą, ponieważ nie zasłaniają jej i nie odciągają uwagi od całości. Są znacznie wygodniejsze, niż nieco krótsze cięcia, ponieważ są na tyle krótkie, że ich pielęgnacja nie staje się uciążliwa i nie dodają ciężaru sylwetce, a równocześnie na tyle długie, że można związać je nad karkiem czy spiąć do góry. To warto docenić szczególnie podczas gorących miesięcy roku, kiedy zbyt długie włosy stają się kłopotem. Włosy do ramion pozwolą na lekki upewnić, by odsłonić twarz i kark, nie przeszkadzając swoim ciężarem i ilością włosów do ujarzmienia. Takie klasyczne cięcie sprawdzi się i w przypadku oficjalnych wyjść, jak i czasu aktywnie spędzonego na powietrzu.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Ponadto fryzura do ramion pasuje na włosy proste, jak i fale, kręcone. Inną zaletą wyboru takiej fryzury jest fakt, że będzie wyglądała doskonale zarówno u młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet, które cenią sobie wygodę i elegancję.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion – dla kogo?

Taka długość włosów to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają ochotę na drobną, choć zauważalną zmianą w wyglądzie. Włosy w tym przypadku nie wymagają radykalnego cięcia, a zazwyczaj po prostu odświeżenia wyglądu. Taką długość szczególnie poleca się kobietom o okrągłej lub kwadratowej twarzy. To zestawienie się sprawdza, ponieważ proste włosy do ramion układające się po bokach, optycznie złagodzą wyraźny owal twarzy. Fryzury do ramion pokochały też panie o drobnej budowie ciała, którym filigranowej sylwetce zbyt długie włosy ujmują lekkości. Z kolei kobiety o mocnych, zaokrąglonych biodrach wybierają tego typu cięcie, ponieważ długość włosów do ramion nadaje figurze lekkości i stanowi przeciwwagę dla masywnych bioder. To cięcie polecane jest także każdemu, kto ma włosy cienkie, przy których nadmierna długość jedynie podkreśla niewielką objętość czupryny.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Niekiedy długość do ramion jest wręcz konieczna. Włosy zniszczone brakiem odpowiedniej pielęgnacji, farbowaniem czy źle wykonanymi zabiegami fryzjerskimi, aż proszą się o interwencję. Wtedy, gdy zniszczenia są duże, włosy suche, sianowate, czasem nie ma dla nich lepszego rozwiązania jak cięcie. Takie odciążenie ich dobrze wpłynie na kondycję i pozwoli rosnąć zdrowo.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion – kto powinien unikać takiej długości?

Nawet tak wygodne i popularne cięcie nie każdemu będzie pasowało. Mimo swoich niewątpliwych zalet, cięcie do ramion może się nie sprawdzić w przypadku pań o masywnej posturze, dodając wizualnie objętości figurze. Również panie bardzo wysokie lub bardzo niskie, mogą wyglądać niekorzystnie w tego typu cięciu. Włosy do ramion mogą przytłaczać, jeśli kobieta ma bardzo drobną twarz. Oczywiście jeśli kobiecie zależy na tego typu fryzurze, można eksperymentować z kolorem włosów, obecnością grzywki lub zmianą miejsca przedziałka, by nadać włosom odpowiednią długość i kształt względem figury .

Włosy do ramion – z grzywką czy bez?

Decydując się na zmiany, często wahamy się, czy kręcone lub proste włosy do ramion powinny być z grzywką, czy raczej bez? W tym przypadku odpowiedź nie jest taka oczywista, ponieważ nasze oczekiwania mogą boleśnie rozminąć się z rzeczywistością. W zależności od objętości czupryny i kształtu twarzy, fryzura do ramion z grzywką musi być do niej dopasowana, i to najlepiej zostawić fryzjerowi. Specjalista wysłucha sugestii i podpowie najlepsze rozwiązanie. W innym przypadku, zamiast pięknej fryzury, różne mankamenty urody zostaną nieodpowiednią grzywką podkreślone.

Fot. iStock

Zdecydowanie włosy do ramion z grzywką odradza się kobietom, które mają cienkie kosmyki. Przy skromnej fryzurze, dobieranie cieniutkich włosów z dalszej części głowy do grzywki, może dać fatalny efekt. Nad tą decyzją powinny się także dobrze zastanowić panie o szybko przetłuszczających się włosach. Niestety grzywka to taka część fryzury, która szybko zdradza, że włosy nie są już świeże. I na sam koniec ostatni, ale bardzo ważny argument. Jeżeli rano brakuje czasu na układanie włosów, grzywka może się okazać bardzo złym wyborem. Krótkie kosmyki opadające na twarz wymagają stylizowania kosmetykami lub prostownicą, by prezentowały się nienagannie. W przypadku braku czasu istnieje ryzyko wybiegnięcia z domu w sterczącej na wszystkie strony grzywce, czego efekt będzie bardziej komiczny, niż zachwycający. Fryzury o długości do ramion bez grzywki, są znacznie prostsze i szybsze do ułożenia.

Włosy do ramion blond, ombre, sombre

Włosy do ramion w wersji blond i ombre lub sombre, cieszą się ogromną popularnością. To nie dziwi, ponieważ nadaje fryzurze świeżości i lekkości, ujmuje lat. Szczególnie popularne są bardziej naturalne ciemne blondy, pasujące do różnych typów karnacji i urody. Włosy do ramion blond często wybierane są w wersji idealnej na lato – ombre i sombre.

Fot. iStock

Przy ombre włosy u nasady włosów są ciemniejsze, a końcówki znacznie jaśniejsze, co daje widoczny efekt. Sombre („soft ombre”) powstaje, gdy po koloryzacji różnica między nasadą a końcówkami włosów jest minimalna – najczęściej wynosi jeden ton. W tym przypadku delikatne słoneczne refleksy nakładane są kilka centymetrów poniżej nasady włosów. Sombre szczególnie służy kobietom o cienkich włosach, ponieważ optycznie dodaje im objętości i lekkości.


źródło: avanti24.pl , www.glamour.pl 

Uroda Włosy

Odmrażamy wesela – petycja branży ślubnej i par młodych do Premiera

Redakcja
Redakcja
27 maja 2020
Fot. Materiały prasowe
 

Ponad 500 000 osób czeka w napięciu na wytyczne rządu w kwestii odmrażania przyjęć weselnych. To nie tylko zniecierpliwione pary narzeczonych, ale i wszystkie osoby, które związane są zawodowo z branżą ślubno-weselną. Gra nie toczy się więc „tylko” o najważniejszy dzień w życiu wielu par, ale i o dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Zainteresowani stworzyli petycję dostępną na stronie odmrazamywesela.pl, którą podpisać może każdy, dla kogo sprawa rozsądnej, ale i szybkiej regeneracji branży ślubno-weselnej jest istotna.

#OdmrażamyWesela 

Ostatnie dni były, a i kolejne zapowiadają się bardzo emocjonująco – dla par, które zamierzają wziąć ślub i zorganizować swoje wesele jeszcze w tym roku. Wszystko za sprawą solidaryzujących się w sieci grup apelujących do rządu o pilne wydanie rekomendacji co do terminów i sposobu odmrażania wesel w warunkach epidemii koronawirusa.

Przez te dwa miesiące całkowitego wstrzymania działań branży weselnej, odebraliśmy od naszych czytelników, czyli przyszłych par młodych, ale także i firm, które świadczą usługi w tym zakresie, niezliczoną liczbę próśb o wsparcie –  mówi Jakub Smęda z portalu PlanujemyWesele, jeden z inicjatorów powstania apelu.

Fot. Materiały prasowe

Petycja dostępna na stronie odmrazamywesela.pl ma pomóc pokazać bardzo dużą skalę zainteresowania rozwiązaniem tego problemu. Czytamy w niej:

“Szanowny Panie Premierze,

my podpisani narzeczeni wraz z rodzinami oraz osoby pracujące w firmach z branży weselnej prosimy, aby zespół rządowy, konsultowany od maja br. m.in. przez przedstawicieli grup narzeczonych i usługodawców branży weselnej, wydał wiążący komunikat zawierający odpowiedź na pytanie:

Przy jakim poziomie czynników epidemicznych i pod jakimi innymi warunkami organizacyjnymi będzie można zorganizować, w najbliższych tygodniach, wesele na 100, 120, 150, 200 i więcej osób? (…)”.

Twórcy petycji i ci, którzy już ją poparli, podkreślają, że informacja, której oczekują w napięciu przyszłe pary młode i usługodawcy tworzący branżę ślubno-weselną, powinna zawierać bardzo konkretne wytyczne. Istotne jest wypracowanie reguł dotyczących zależności między powierzchnią obiektu a dopuszczalną liczbą uczestników imprezy. Kiedy może to być 50, 100, a kiedy nawet 200 osób, przy założeniu, że respektowane będą konkretne wytyczne w ramach obowiązującego reżimu sanitarnego.

Oczekujemy klarownych rekomendacji. Planując dalej biznes, musimy wiedzieć, na czym stoimy  – podkreśla Jakub Smęda.

Kiedy więcej niż 50 osób?

Inicjatorzy akcji mają nadzieję na to, że podpisy zebrane w jednym miejscu i dużej liczbie jeszcze wyraźniej uwypuklą potrzebę udzielenia przez rząd odpowiedzi na zadawane pytania.  Część osób obawia się, że rząd nawet jeśli zezwoli w najbliższym czasie na wesela do 50 osób, to nie ustosunkuje się do prośby o podanie wspomnianych wyżej zależności.

Fot. Materiały prasowe

Doceniamy starania przedstawicieli rządu oraz jesteśmy wdzięczni osobom, które podjęły negocjacje w imieniu branży i narzeczonych. Grupa Facebook’owa #cozweselami czy Polskie Stowarzyszenie Branży Ślubnej już zrobili kawał dobrej roboty, żeby zwrócić uwagę rządzących na nasz wspólny problem. Wierzymy, że sukces petycji może być dla nich argumentem przeważającym szalę. Petycję podpisują ludzie z całej Polski i reprezentujący narzeczonych, firmy i ich i pracowników. Trzymajmy kciuki za sukces negocjacji i jednocześnie podpisujmy petycję! – podsumowuje Jakub Smęda, współtwórca petycji.

Z petycją można zapoznać się i podpisać ją na stronie odmrażamywesela.pl.

Fot. Materiały prasowe

*****

PlanujemyWesele.pl to portal ślubny, który w tym roku obchodzi 11 lat swojego istnienia. W tym roku firma osiągnęła oglądalność serwisu na poziomie 1,5 mln odsłon. Ta polska marka doprowadziła do zebrania w swojej bazie usługodawców z branży ślubno-weselnej ponad 17 000 firm. Portal to oczywiście także porady, inspiracje, reportaże ze ślubów czytelników i piękne sesje plenerowe. Miesięcznie z treści i bazy kontaktów do firm w tym serwisie korzysta 140 000 panien młodych.


Uroda Włosy

Wiesz Mamo… kiedy będę już dorosła, będę taka jak Ty! Akcja #BeMumSelf

Listy do redakcji
Listy do redakcji
26 maja 2020
Akcja #BeMumSelf
Fot. iStock

W tym szczególnym dniu, 26 maja, jak w żadnym innym w roku…pęka moje serce z tęsknoty.
Mimo upływu 4 lat, odczuwam ogromną stratę jaką jest ,,Matczyna Miłość”.

Stoję przy Twym grobie Mamo, łzy płyną po mych policzkach, kolejno zadaję pytania:
,,Gdzie teraz jesteś”?
,,Czy jeszcze Cię kiedyś zobaczę”?
Tak bardzo chciałabym cofnąć czas, wtulić się w Twe ramiona, porozmawiać, pośmiać się, a nawet popłakać. Choć na kilka chwil być małą dziewczynką, po to aby Cię zobaczyć.
Zamykam oczy.

Wiesz Mamo… kiedy będę już dorosła, będę taka jak Ty!
Będę kochała swoje dzieci ponad wszystko!
Będę uczyła je życia, pozytywnego myślenia, lojalności, życzliwości, dobroci oraz miłości.
Będę się z nimi bawiła i spędzała każdą wolną chwilę.
Będę śpiewać im piosenki i czytać bajki na dobranoc.
Będę przytulać i całować. Zawsze będę je kochać.
Wszystkie chwile które spędziłam z Tobą są dla mnie niezwykle cenne…Nigdy o Tobie nie zapomnę. Kocham Cię Mamo.

,,Mama to miękkie ręce. Mama to melodyjny głos, to chuchanie na uderzone miejsce. Mama to samo dobro i sama przyjemność. Coś, co dobrze jest mieć w każdej chwili życia koło siebie, dookoła siebie, gdzieś na horyzoncie.” M. Wańkowicz

Jestem Matką dwójki dzieci, jeszcze na tyle małych że nie znają gorzkiego smaku życia. Przede mną wiele trudnych wyzwań, zadań i rozmów. Pragnę aby moje dzieci były szczęśliwe. Mimo przeciwności losu były silne i walczyły o siebie, o swoje rodziny i szczęście. Wiem, że nie zawsze życie układa się tak jakbyśmy tego chcieli, czasem musimy zmierzyć się czymś bardzo przykrym i niespodziewanym.

Moim marzeniem jest, aby towarzyszyć im na każdym etapie ich życia. Mam nadzieję że dożyję wnuków i będę obchodziła jeszcze kiedyś ,,Dzień Babci”.
Kochająca Mama.

#BeMumSelf – zostań najpierw mamą dla samej siebie – O AKCJI

Wyobraź sobie, że ty jesteś za siebie odpowiedzialna, co byś dla siebie zrobiła, jak zaopiekowałabyś się tą małą dziewczynką, która jest w tobie. Co byś jej chciała powiedzieć, co dla niej zrobić? Poczujmy się mamami, spójrzmy na nasze macierzyństwo całkowicie od środka i dajmy sobie przestrzeń na to, by nazwać to, czego w głębi duszy pragniemy, o jakiej mamie marzymy i w efekcie – jaką same byśmy chciały być.

A gdy już o tym pomyślisz – napisz do nas!

Piszcie do nas, anonimowo jeśli chcecie. Wybrane listy opublikujemy, a niektóre z nich nagrodzimy, dzięki naszym wspaniałym Partnerom.

Prace przesyłajcie na adres [email protected] wpisując w temacie wiadomości „#BeMumSelf ” oraz z informacją, jak chcecie zostać podpisane (w przypadku braku informacji, list podpiszemy pierwszą literą imienia lub nicku).

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora oraz Sponsorów konkursu, swoich danych osobowych, uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych i RODO.

NAGRODY:

10 x zestaw kosmetyków Lumissima Dr Irena Eris składający się z:

1 x Brightening & Anti-Aging Day Cream SPF 20

Krem do codziennej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, ceramidy zapobiegające utracie wilgoci oraz filtr SPF 20 chroniący skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV, które są jednym z głównych czynników powodujących przebarwienia. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Idealny pod makijaż.

Cena: 185 PLN / 50 ml

1 x Whitening & Regenerating Night Cream

Krem do codziennej wieczornej pielęgnacji skóry z przebarwieniami, o niejednolitym kolorze, pozbawionej blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex, peptydy pobudzające produkcję kolagenu, emolienty i ceramidy zapobiegające utracie wilgoci. Stosowany regularnie ujednolica koloryt skóry, chroni ją przed hiperpigmentacją, nawilża, zmiękcza, wygładza zmarszczki, odmładza wygląd całej twarzy. Intensywnie regeneruje skórę nocą, zapewniając jej zdrowy, promienny wygląd po przebudzeniu.

Cena: 195,00 PLN / 50 ml

1 x Luminizing Age Correcting Day Serum

Intensywne serum na dzień rozjaśniające przebarwienia i dodające skórze blasku. Zawiera unikalną technologię rozjaśniającą Pigment-Block Complex oraz peptydy pobudzające produkcję kolagenu. Intensyfikuje działanie kremu na dzień, natychmiastowo nadaje skórze promienny blask i zdrowy kolor. Regeneruje, nawilża, zapewnia skórze miękkość i gładkość. Do stosowania pod krem na dzień z gamy Lumissima, doskonale nadaje się pod makijaż.

Cena: 175 PLN / 30 ml

www.sklep.drirenaeris.com

drirenaeriscosmetics

drirenaeris

 

3 x zestaw nagród ze sklepu eyes69.com, składający się z:

1 x voucher na zakup okularów sklepie online eyes69.com  o wartości 500 zł

Fot. Materiały prasowe

Nagrody do realizacji online lub w stacjonarnym sklepie w Wola Park w Warszawie. Zarówno na okulary przeciwsłoneczne oraz na oprawy i szkła korekcyjne. 

1 x przyłbica ochronna  Mask69

Fot. Materiały prasowe

www.eyes69.com

eyes69official

eyes69com

1 x Komplet dwóch sztuk poszewek pikowanych z welwetu 

1 x Obraz na płótnie Peacock Eye

1 x komplet zasłon na taśmie marszczącej (2 szt.)

2 x Etui na tablet / kosmetyczka Velvet Green

 

www.dekoria.pl

Dekoriapl

dekoriapl

 

5 x bon podarunkowy na zakupy w sklepie vippidesign.com o wartości 200 zł

10 x zestaw 4 maseczek (do wyboru ze strony) 

vippidesign.com

VippiDesignPolska

vippidesign

Akcja trwa od 26.05 do 19.06.2020 roku. Wyniki zostaną opublikowane do 29.06.2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Zobacz także

opalanie

Pielęgnacja posłoneczna – odżywianie i nawilżanie skóry opalonej

Kosmetyki przyjmują różne formy. Nie zastanawiaj się co lepiej działa, ale dlaczego…

Makijażowe „must have” – co powinno znaleźć się w Twojej kosmetyczce?