Go to content

Włosy do ramion – długość, która nie wychodzi z mody. Komu pasuje, a kto powinien uważać na takie cięcie?

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre
Fot. iStock

Włosy do ramion to fryzura, która nie wychodzi z mody. Taka długość włosów jest niezwykle wygodna i pozwala na stworzenie rożnych fryzur. Tu wygoda łączy się z modnym wyglądem. Warto rozważyć zalety, jakie mają proste, kręcone, z grzywką lub bez, włosy do ramion i dobrać je do własnych potrzeb.

Włosy do ramion to cięcie uniwersalne i ponadczasowe, bardzo chętnie proponowane przez fryzjerów i wybierane przez kobiety. Nie można się temu dziwić, bowiem takie rozwiązanie ma wiele zalet.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion proste, fale i kręcone – zalety 

Można powiedzieć, że proste, fale lub kręcone włosy do ramion, to  cięcie, które sprawdzi się przy różnych kształtach twarzy. Odpowiednio dobrana linia cięcia pozwala wydobyć urodę kobiety. Proste włosy do ramion zazwyczaj ładnie komponują z twarzą, ponieważ nie zasłaniają jej i nie odciągają uwagi od całości. Są znacznie wygodniejsze, niż nieco krótsze cięcia, ponieważ są na tyle krótkie, że ich pielęgnacja nie staje się uciążliwa i nie dodają ciężaru sylwetce, a równocześnie na tyle długie, że można związać je nad karkiem czy spiąć do góry. To warto docenić szczególnie podczas gorących miesięcy roku, kiedy zbyt długie włosy stają się kłopotem. Włosy do ramion pozwolą na lekki upewnić, by odsłonić twarz i kark, nie przeszkadzając swoim ciężarem i ilością włosów do ujarzmienia. Takie klasyczne cięcie sprawdzi się i w przypadku oficjalnych wyjść, jak i czasu aktywnie spędzonego na powietrzu.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Ponadto fryzura do ramion pasuje na włosy proste, jak i fale, kręcone. Inną zaletą wyboru takiej fryzury jest fakt, że będzie wyglądała doskonale zarówno u młodych dziewczyn, jak i dojrzałych kobiet, które cenią sobie wygodę i elegancję.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion – dla kogo?

Taka długość włosów to idealne rozwiązanie dla kobiet, które mają ochotę na drobną, choć zauważalną zmianą w wyglądzie. Włosy w tym przypadku nie wymagają radykalnego cięcia, a zazwyczaj po prostu odświeżenia wyglądu. Taką długość szczególnie poleca się kobietom o okrągłej lub kwadratowej twarzy. To zestawienie się sprawdza, ponieważ proste włosy do ramion układające się po bokach, optycznie złagodzą wyraźny owal twarzy. Fryzury do ramion pokochały też panie o drobnej budowie ciała, którym filigranowej sylwetce zbyt długie włosy ujmują lekkości. Z kolei kobiety o mocnych, zaokrąglonych biodrach wybierają tego typu cięcie, ponieważ długość włosów do ramion nadaje figurze lekkości i stanowi przeciwwagę dla masywnych bioder. To cięcie polecane jest także każdemu, kto ma włosy cienkie, przy których nadmierna długość jedynie podkreśla niewielką objętość czupryny.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Niekiedy długość do ramion jest wręcz konieczna. Włosy zniszczone brakiem odpowiedniej pielęgnacji, farbowaniem czy źle wykonanymi zabiegami fryzjerskimi, aż proszą się o interwencję. Wtedy, gdy zniszczenia są duże, włosy suche, sianowate, czasem nie ma dla nich lepszego rozwiązania jak cięcie. Takie odciążenie ich dobrze wpłynie na kondycję i pozwoli rosnąć zdrowo.

Włosy do ramion - proste, fale, z grzywką, blond, ombre, sombre

Fot. iStock

Włosy do ramion – kto powinien unikać takiej długości?

Nawet tak wygodne i popularne cięcie nie każdemu będzie pasowało. Mimo swoich niewątpliwych zalet, cięcie do ramion może się nie sprawdzić w przypadku pań o masywnej posturze, dodając wizualnie objętości figurze. Również panie bardzo wysokie lub bardzo niskie, mogą wyglądać niekorzystnie w tego typu cięciu. Włosy do ramion mogą przytłaczać, jeśli kobieta ma bardzo drobną twarz. Oczywiście jeśli kobiecie zależy na tego typu fryzurze, można eksperymentować z kolorem włosów, obecnością grzywki lub zmianą miejsca przedziałka, by nadać włosom odpowiednią długość i kształt względem figury .

Włosy do ramion – z grzywką czy bez?

Decydując się na zmiany, często wahamy się, czy kręcone lub proste włosy do ramion powinny być z grzywką, czy raczej bez? W tym przypadku odpowiedź nie jest taka oczywista, ponieważ nasze oczekiwania mogą boleśnie rozminąć się z rzeczywistością. W zależności od objętości czupryny i kształtu twarzy, fryzura do ramion z grzywką musi być do niej dopasowana, i to najlepiej zostawić fryzjerowi. Specjalista wysłucha sugestii i podpowie najlepsze rozwiązanie. W innym przypadku, zamiast pięknej fryzury, różne mankamenty urody zostaną nieodpowiednią grzywką podkreślone.

Fot. iStock

Zdecydowanie włosy do ramion z grzywką odradza się kobietom, które mają cienkie kosmyki. Przy skromnej fryzurze, dobieranie cieniutkich włosów z dalszej części głowy do grzywki, może dać fatalny efekt. Nad tą decyzją powinny się także dobrze zastanowić panie o szybko przetłuszczających się włosach. Niestety grzywka to taka część fryzury, która szybko zdradza, że włosy nie są już świeże. I na sam koniec ostatni, ale bardzo ważny argument. Jeżeli rano brakuje czasu na układanie włosów, grzywka może się okazać bardzo złym wyborem. Krótkie kosmyki opadające na twarz wymagają stylizowania kosmetykami lub prostownicą, by prezentowały się nienagannie. W przypadku braku czasu istnieje ryzyko wybiegnięcia z domu w sterczącej na wszystkie strony grzywce, czego efekt będzie bardziej komiczny, niż zachwycający. Fryzury o długości do ramion bez grzywki, są znacznie prostsze i szybsze do ułożenia.

Włosy do ramion blond, ombre, sombre

Włosy do ramion w wersji blond i ombre lub sombre, cieszą się ogromną popularnością. To nie dziwi, ponieważ nadaje fryzurze świeżości i lekkości, ujmuje lat. Szczególnie popularne są bardziej naturalne ciemne blondy, pasujące do różnych typów karnacji i urody. Włosy do ramion blond często wybierane są w wersji idealnej na lato – ombre i sombre.

Fot. iStock

Przy ombre włosy u nasady włosów są ciemniejsze, a końcówki znacznie jaśniejsze, co daje widoczny efekt. Sombre („soft ombre”) powstaje, gdy po koloryzacji różnica między nasadą a końcówkami włosów jest minimalna – najczęściej wynosi jeden ton. W tym przypadku delikatne słoneczne refleksy nakładane są kilka centymetrów poniżej nasady włosów. Sombre szczególnie służy kobietom o cienkich włosach, ponieważ optycznie dodaje im objętości i lekkości.


źródło: avanti24.pl , www.glamour.pl