Go to content

Puder do włosów – ratunek nie tylko dla cienkich włosów. Sprawdź, co możesz zyskać sięgając po ten kosmetyk

Puder do włosów
Fot. iStock

Puder do włosów to produkt, który stanowi koło ratunkowe dla włosów cienkich i przyklapniętych, z tendencją do przetłuszczania się. Ten kosmetyk chwali sobie wiele osób, jako szybko działający i przynoszący bardzo dobre efekty. Dzięki pudrowi do włosów można ułożyć fryzurę nawet sytuacjach, gdy nie wyglądają one szczególnie świeżo. W jaki sposób działa puder do włosów i jak go stosować?

Czym jest puder do włosów?

Puder do włosów ma głównie za zadanie zwiększenie objętości kosmyków. Cząsteczki pudru oklejają każdy z włosków, ale bez efektu sklejenia ich razem. Dzięki temu każdy włosek jest bardziej sprężysty i elastyczny, co szczególnie można zauważyć na włosach delikatnych, cienkich, które niedługo po umyciu po prostu leżą blisko głowy. Dzięki pudrowi można zwiększyć objętość fryzury, zarówno przy cebulkach włosów, jak i na całej ich długości. W sprzedaży dostępne są pudry nie tylko zwiększające objętość, ale posiadające w swoim składzie substancje pielęgnujące, czy te też dodatkowo matujące włosy, pochłaniające nadmiar sebum. Można dostać także puder do włosów zawierający filtr UV, który chroni pasma przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.

Puder do włosów

Fot. iStock/Puder do włosów

Można go zastosować zarówno na świeże włosy, tuż po umyciu i wysuszeniu, jak i wtedy, gdy po prostu istnieje konieczność poprawienie ich wyglądu w ciągu dnia. Zazwyczaj wielkość opakowania pudru pozwala wrzucić go do torby na wyjście, więc zawsze można mieć go jako koło ratunkowe w sytuacjach poza domem. By pozbyć się go z włosów, wystarczy je po prostu umyć.

Zalety stosowania pudru do włosów

Puder do włosów pozwala nadać większą objętość fryzurze oraz zapewnia jej długotrwałe utrwalenie fryzury. Dobrej jakości pudry sprawiają, że po ich zastosowaniu włosy są świeże, miękkie i naturalne w dotyku. Nie sklejają ich i nie obciążają pasm, na czym najbardziej zyskują włosy wyjątkowo cienkie i delikatne. Substancje odżywcze i filtry UV, chronią włosy przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Jest jeszcze jedna zaleta tego typu produktów, o której nie można zapomnieć. Pudry do włosów mogą awaryjnie zastąpić mycie i potrzebę użycia środków do stylizacji na raz, ponieważ odświeżają i jednocześnie pozwalają ułożyć odpowiednio włosy. Ponadto ich zastosowanie nie zajmuje więcej, niż kilka minut, co jest ważne, gdy nie ma zbyt wiele czasu, a trzeba szybko ułożyć włosy, by wyjść z domu.

Puder do włosów

Fot. iStock/Puder do włosów

Jak stosować puder do włosów?

Puder do włosów można stosować przy krótkich jak i długich włosach. Trzeba zadbać tylko o to, by włosy były suche, choć nie muszą być bezpośrednio po myciu i suszeniu. Można puder zastosować na dwa sposoby. Nakładając produkt na włosy, można posypać je bezpośrednio przy skórze. Można również rozsypać puder na dłoni i następnie nanieść na głowę, tuż przy skórze. Następnie puder należy wgnieść we włosy i ukształtować fryzurę. Dobrej jakość puder do włosów nie pozostawia po sobie efektu sklejonych włosów czy przyprószenia, za to pasma od razu wyglądają na grubsze.

O czym należy pamiętać stosując puder do włosów?

Przede wszystkim należy pamiętać, by stosować się do wskazówek producenta i zdecydowanie nie przesadzać z ilością pudru. Zbyt duża ilość pudru na włosach może skutkować nadmiernym usztywnieniem i zmatowieniem kosmyków, problemem z rozczesaniem pasm. Specjaliści podkreślają także, że nie należy korzystać z pudru codziennie. To może szkodzić włosom, ponieważ puder wiąże wodę, co przy zbyt częstym stosowaniu może doprowadzić do ich przesuszenia. Z tego powodu osoby cierpiące na suchą skórę głowy nie powinny korzystać z tego produktu. Przy częstszym sięganiu po puder do włosów warto zadbać o prawidłowe ich nawilżanie. Właściwie dobrane produkty do mycia i pielęgnacji zapobiegną kłopotom z przesuszeniem skóry i włosów.


źródło:  www.poradnikzdrowie.pl