Lifestyle Uroda

Piękna i odważna. Akcja „Bądź piękna każdego dnia” – Dzień #2 [22.04]

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
22 kwietnia 2016
Piękna i odważna. Akcja "Bądź piękna każdego dnia" - Dzień #1 [22.04]
Fot. Pexels/www.pixabay.com / CCO
 

Dzień dobry,

pamiętacie o naszej nowe akcji „Bądź piękna każdego dnia”? Cieszymy się bardzo, że już wczoraj zareagowałyście na naszą propozycję dbania o swoją urodę. Zgodnie z zapowiedzią codziennie będziemy podsuwać wam wyzwania urodowe. Czy będziecie chciały im sprostać? Zobaczymy 😉 Wpisujcie w komentarzach pod tym tekstem, co zrobiłyście dla swojej urody każdego dnia.

A dziś? Zaczynamy od najprostszych rzeczy. Nadchodzi weekend, więc może po pracy warto zadbać o swoje paznokcie i pomalować je na taki kolor, o jakim zawsze marzyłyście, a na który nie miałyście odwagi. To jak? Spróbujecie? A może któraś z Was pokaże zdjęcia. Pięknego dnia wam życzymy.


A poniżej na zachętę przypominamy o wyjątkowych nagrodach ufundowanych przez BaByliss.

 

 

Depilator IPL

Depilator IPL BaByliss | Akcja "Bądź piękna każdego dnia"

Mat. prasowe

Prostownicę 

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Lokówkę

Mat. prasowe

Mat. prasowe

Czas trwania: 20.04.2016 – 18.05.2016. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 27.05.2016

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wyzwania w naszej akcji


Lifestyle Uroda

17 niesamowitych miejsc, które wyglądają jak z bajki

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
22 kwietnia 2016
Fotomontaż Screeny z Fb Amazing Places/Amazing Pics/Earthables/Heart Touching images/Acidmath/Beautiful photos
 

Dziś Dzień Ziemi. Z tej okazji pokazujemy wam przepiękne zdjęcia niesamowitych, bajkowych miejsc z różnych (niekiedy bardzo bliskich) zakątków świata. Zrelaksujcie się i pomyślcie przez chwilę o tym, jak tu jest nam pięknie!

1. Tulipanowe pola w Holandii

2. Las bambusowy, Japonia

3.  Pola rzepakowe, Chiny

4. Antelope Canyon, USA

5.  Tunel Miłości, Ukraina

6. Park Hitachi Seaside Park , Japonia

7. Lodowiec Mendenhall, Alaska

8.  Czarny Las (Schwarzwald), Niemcy

9.  Tunel z kwiatów wisterii, Japonia

10.  Góry Tianzi, Chiny

11.  Pola herbaciane, Chiny

12.  Lawendowe pola, Francja

13. Zhangye, Tęczowe Góry, Chiny

14. Różowe Jezioro Hillier, Australia

15. Riviera Maya, Meksyk

16. Brugia, Belgia

17. Toskania, Włochy

Zródło: themindinspired.org


Lifestyle Uroda

Czym różnią się niezwykli ludzie od tych zwykłych? 7 różnic, które wpływają na nasze życie

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
22 kwietnia 2016
Czym różnią się niezwykli ludzie od tych zwykłych? 7 różnic, które wpływają na nasze życie
Fot. iStock / Cristian Kerekes

Są ludzie, którzy wydają się w czepku urodzeni. Przyglądamy się im z podziwem lub z zazdrością. Wydaje się nam, że czego nie dotkną – obracają w złoto. A my, szarzy Kowalscy człapiemy przez życie w pocie czoła, krok po kroku. Mozolnie, zawsze pod górę… eh. Ale gdy zaczniemy się przyglądać się nieco bacznie tym „niezwykłym” okazuje się, że naharowali się niemniej, ba, często więcej. Dlaczego więc niektórzy przez całe życie nie potrafią nabrać wiatru w skrzydła?

Jest kilka bardzo małych różnic w tym, jak żyjemy. 7 drobiazgów, które ci niezwykli robią zupełnie inaczej. I to „inaczej” – zmienia tak wiele w naszej głowie…

Niezwykli ludzie myślą o przyszłości

Bo tylko ją można zmieniać i tylko na nią można mieć wpływ. Przeszłość to tylko bardzo cenne wspomnienie. Trzeba umieć je bardzo dobrze, najlepiej jak to możliwe wykorzystać. I tylko tyle.

Zwykli ludzie skupiają się na przeszłości

Bo zawsze łatwiej jest trwać w tym co znane i bezpieczne, nawet gdy nie jest dobre. Zamiast głowić się na jutrem, nad tym co pozornie „niemożliwe” albo trudne, dużo łatwiej jest zatopić się w tym „wczoraj”. Analizować w nieskończoność, wspominać dobre – którego już nie ma, żalić się na złe – przez które dziś stoi się w jakimś miejscu życia. Ale zamiast iść dalej i wygrać swoje życie, nadal stoi się w miejscu – choćby to było najpiękniejsze dla nas miejsce na Ziemi.

linia 2px

Niezwykli ludzie dbają o swój samorózwój

Bo wiedzą, że najgorzej to:
– znudzić się samym sobą
– nie widzieć możliwości rozwoju
– pracować ciężko bez nadziei na efekty
–  nie móc nic więcej – poddać się

Dla nich samorozwój jest naturalny i potrzebny, bo nigdy nie chodzi im o to by osiąść na laurach. Dopóki żyją, ich cele i marzenia również są żywe i zmienne.

Zwykli ludzie wypatrują rozrywki

Zawsze mają potrzebę zrobienia czegoś dla siebie w sposób bierny. Każdy dzień, obowiązek, pracę wykonują machinalnie – po to by dobrnąć jakoś do ich końca. Nie traktują ich jak okazji do rozwoju, czegoś miłego. To tylko przykra rzeczywistość. Bez celu. Rozrywka i odpoczynek są ważniejszymi (choć tylko pozornie) punktami do odhaczenia na mapie życia.  Następne wakacje, przyszły piątek – wreszcie można się oderwać i przez chwile poudawać, że rutynowe „jutro” nie nadejdzie tak szybko jak zwykle.

linia 2px

Niezwykli ludzie rozmawiają o ideach i pomysłach

Bo wiedzą jaką moc mają ludzie. Bo wiedzą jak wiele mogą się od innych nauczyć. Bez względu na to, czy to szef międzynarodowej korporacji omawia problem z kolegą z pracy, czy panią z publicznej toalety. Nie etykietują, wiedzą (często po sobie), że każdy człowiek ma niesamowity potencjał. Nie uważają się za lepszych od innych.

Zwykli ludzie obgadują innych

Cudze sukcesy ich nie interesują. Własne porażki wolą szybko zamieść pod dywan, zamiast z pomocą innych przekuć w sukces.

linia 2px

Dla niezwykłych ludzi pieniądze są narzędziem

I może nam się wydawać, że to bujda „jasne, ma tyle kasy, że może tak mówić…”, ale to nieprawda. Niezwykłym ludziom pieniądze pomagają, potrafią bez ich udziału robić rzeczy wielkie i pomagać innym. Są im potrzebne, żeby żyć i się rozwijać, ale nigdy nie są konieczne.

Dla zwykłych ludzi pieniądze są celem

Pracują i inwestują w siebie po to, by je zdobyć. Zupełnie odwrotnie niż podpowiada logika. A gdy już je mają – albo nie potrafią z nich skorzystać albo szybko je tracą. Żyją na huśtawce, która zawsze „buja” się tak samo.

linia 2px

Niezwykli ludzie podążają za marzeniami

Wielkimi i małymi. I nie dlatego, że natura lub Bóg hojniej obdarzył ich intuicją czy geniuszem, nie dlatego, że w banku spoczywa pokaźny spadek po ekscentrycznej ciotce. Ilu z nich zaczynało bajkową drogę od pucybuta? A co najważniejsza ich marzenia to nie jacht, duży dom i miejsce na liście Forbesa. Ich marzenia to zdobywanie, zmiany. To Biegun Północny i stacja kosmiczna. To podróż marzeń i stworzenie czegoś swojego. Tak, stworzenia, własnymi rękami.

Niezwykli ludzie swoje marzenia traktują jak dzieci – najpierw pozwalają im się narodzić, potem już zawsze je pielęgnują.

Zwykli ludzie nie lubią swojej pracy

Bo zabiera im czas i energię. Nawet, gdy jest fajna. Bo skoro to praca – to ciągle MUSZĄ, a wcale nie chcą. Żyją w błędnym kole. Z jednej strony jej nienawidzą, z drugiej nie dążą do zmiany – bo ta oznacza ryzyko i więcej pracy nad sobą.

linia 2px

Niezwykli ludzie żyją skromnie

Bo pieniądze i demonstrowanie ich posiadania nie są dla nich ważne. Po prostu. Znają swoją wartość i stale o nią dbają – nie muszą naprawiać ego nowymi zakupami. Korzystają z tego, co im jest naprawdę potrzebne.

Zwykli ludzie żyją ponad swój stan

Bo choć przez chwilę chcą poczuć się „lepszymi”. Niestety wciąż uważają, że są „lepsi” i „gorsi” – i że mogą o tym stanowić pieniądze.

linia 2px

Niezwykli ludzie akceptują niepewność

Nikt jej nie lubi, ale jeśli za bardzo będziemy się bać wyjść z domu – nigdy nie zobaczymy słońca. Trzeba liczyć się z tym, że zawsze może spaść deszcz – i po prostu spakować parasolkę.

Zwykli ludzie kochają stabilizację

Stabilizację przez duże S. Taką, która wiąże, blokuje. Tę za którą płaci się najwyższą cenę – spokój za zakończenie życia w punkcie bezpiecznym, być może wcześniej niż byśmy naprawdę chcieli.

linia 2px


Zobacz także

Cytaty z Małego Księcia

„Nie przeciągaj pożegnania, bo to męczące. Zdecydowałeś się odejść, to idź”. Cytaty z Małego Księcia

Nowy Rok – pomyśl o wakacjach wcześniej niż zwykle!

5 rzeczy, które musisz wiedzieć, chcąc kupić dom we Włoszech