Go to content

Peeling – najprostszy kosmetyczny cud w 5 minut

Fot. iStock / HconQ

Dlaczego cud? Bo czasem prawdziwa moc drzemie w prostocie. A po peelingu dokładnie czujemy i widzimy różnicę, choć to tylko niewielka zasługa – w porównaniu z regularną i przemyślaną pielęgnacją. Znamy peelingi, wykonujemy i w ogóle się nad nimi nie zastanawiamy. Mamy żele do mycia z peelingiem i przekonanie, że porządne szorowanie zawsze jest w cenie… a to nie do końca jest prawda.

Dlaczego peeling?

Peeling to więcej niż zwykły masaż skóry. To nawet więcej niż samo złuszczanie martwych komórek i usuwanie zanieczyszczeń. Bardzo rzadko zastanawiamy się nad długofalowymi korzyściami z regularnego stosowani peelingów. A warto, oj bardzo!

Skóra złuszcza się, jest w stanie ciągłej zmiany. Zużyte i obumarłe komórki złuszczają się, a na ich miejsce wędrują nowe. Cały cykl takiej naturalnej regeneracji trwa około 28 dni. Jednak z wiekiem zaczyna się wydłużać – wpływa na to również zanieczyszczenie środowiska i inne czynniki zewnętrzne. Im dłużej „stara” komórka znajduje się na wierzchu – tym bardziej jest wyeksploatowana i – mówiąc kolokwialnie – brzydsza. A proces regeneracji spowalnia i spowalnia…

Peeling jest najprostszym sposobem na pielęgnację, której efekty są niezastąpione. te widoczne od razu w postaci świeżej i czystej skóry – oraz te długoterminowe, w postaci lepszego mikrokrążenia i pobudzenia skóry do szybszej regeneracji.

Czy wiesz, że…
Peeling jest pomocny w depilacji? Jeżeli borykasz się z problemem wrastających włosków po depilacji, regularne peelingi pomogą ci zniwelować ten efekt.

Jak działa peeling?

– usuwa ze zewnętrznej warstwy naskórka martwe komórki i zanieczyszczenia
– odblokowuje pory, dzięki czemu jest niezastąpiony w walce z zaskórnikami
– wyrównuje koloryt skóry i jej fakturę
– pobudza skórę do szybszej regeneracji – szybszego produkowania nowych komórek

Czy wiesz, że…
Peeling pomaga wydłużyć żywotność opalenizny? A wykonanie peelingu przed nałożeniem samoopalacza lub balsamu brązującego ułatwi jego równomierne rozprowadzenie?

Rodzaj skóry a peeling – sztuka wyboru

W zależności od rodzaju cery warto wybrać najlepszy produkt. Nie każda metoda „ścierania” będzie odpowiednia – przynajmniej w przypadku skóry twarzy. Do wyboru są peelingi mechaniczne oraz enzymatyczne ( i jeszcze często można się spotkać z wersją peel off).

Jeżeli twoja skóra w wyniku masażu i pocierania nie czuję się najlepiej – masz skórę bardzo wrażliwą lub naczynkową – pomyśl ciepło o peelingach enzymatycznych. Możesz również wykonywać peelingi na zmianę, aby zbyt często mechanicznie nie ścierać martwego naskórka.

Jak wykonać peeling krok po kroku

Peelingu nie powinno się wykonywać codziennie! W zupełności wystarczy zastosować go dwa razy w tygodniu.

Przede wszystkim skóra powinna być porządnie oczyszczona. Wykonaj demakijaż lub w przypadku peelingu ciała – nałóż preparat po kąpieli/prysznicu.

Peeling zawsze nakładamy na zwilżoną skórę! Ma być przyjemny i dobry – to nie papier ścierny ;).

Rozprowadzaj peeling kolistymi ruchami – tak aby wykonać sobie miły masaż.

Intensywność dopasuj do swoich odczuć – nikt lepiej od ciebie nie wie jak mocno i długo chcesz się masować.

Jeżeli walczysz z bardzo szorstką lub grubą skórą w niektórych partiach ciała użyj zamiast dłoni gąbki (najlepiej naturalnej).

Spłucz dokładnie kosmetyk po zabiegu. I gotowe!

Naturalny peeling – PEELING MORELOWY TWARZ & CIAŁO

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

IIstnieje wiele naturalnych peelingów, jednak dziś chciałam wam zaprezentować nie domowe sposoby, a ciekawy produkt z półki naturalnych kosmetyków. Morelowy peeeling do twarzy i ciała z Bioline.

Kremowy scrub do twarzy z olejkiem z moreli (witamina E,A), olejkiem sojowym,(witamina E i witamina B kompleks) i z drobinkami pestek oliwnych. Delikatnie oczyszcza skórę z martwych komórek oraz z pozostałości po makijażu. Nadaje skórze gładkość i zdrowy wygląd. Antoksydanty zawarte w olejkach zapobiegają w powstawaniu zmarszczek. Dzięki swojej naturalności jest idealny do każdego rodzaju cery. Nie jest agresywny i nie posiada sztucznych (często alergizujących) składników, więc warto go wypróbować na własnej skórze.

Fot. iStock / vosmanius

Fot. iStock / vosmanius

Dzięki zastosowaniu olejków oprócz mechanicznego starcia martwych komórek naskórka, skóra otrzymuje dużo dobrego. Jest miękka i właśnie taka, jaka powinna być! Na plus wpływa jeszcze jego formuła – dzięki lekkiej konsystencji bardzo łatwo się zmywa. Peeling zawiera zmielone pestki moreli – zero sztucznych czy plastikowych drobinek i granulek.

PS: Stawiam na naturalne peelingi. czy wiecie, że nie niektóre kraje zakazały produkcji kosmetyków z mikrogranulkami z tworzyw sztucznych ponieważ bardzo zanieczyszczają środowisko?

Fot. Archiwum prywatne

Fot. Archiwum prywatne