Go to content

Manicure tytanowy – nie niszczy paznokci i jest bardzo trwały. Możesz wykonać go sama w domu

Manicure tytanowy - zestaw, cena, zalety, jak usunąć
Fot. iStock

Manicure tytanowy to jedna z nowszych metod zdobienia paznokci. Charakteryzuje się brakiem użycia lampy UV oraz wyjątkową trwałością. Nic dziwnego, że ten rodzaj manicure zbiera dobre opinie i cieszy się ogromnym powodzeniem. Co jest potrzebne, by wykonać manicure tytanowy w domu (zestaw, cena)?

Manicure tytanowy – co to jest?

Manicure tytanowy, zwany także akrylem sypanym lub systemem DIP (zanurzenie w pudrze), to jedna z nowoczesnych metod zdobienia paznokci. Nazwa manicure wywodzi się od faktu, że pudry stosowne do paznokci zawierają dwutlenek tytanu. Manicure z wykorzystaniem pudru, za granicą od lat cieszy się ogromnym powodzeniem, a u nas od jakiegoś czasu również podbija serca kobiet.

Manicure tytanowy - zestaw, cena, zalety, jak usunąć

Fot. iStock

Manicure tytanowy – zalety

System DIP ma niepoważaną zaletę dla paznokci – w przeciwieństwie do manicure hybrydowego nie stosuje się w trakcie nakładania produktu na paznokcie lampy. Puder twardnieje pod wpływem powietrza w dość krótkim czasie. Wg różnych opinii użytkowniczek, całość – nałożenie produktów na paznokcie i schnięcie – trwa od 45-60 minut. Paznokcie tytanowe są niezwykle trwałe, a manicure tytanowy nie obciąża paznokci jak hybryda. Dużą zaletą jest również naturalny wygląd płytki paznokcia bez odznaczającego się pogrubienia. Ponieważ ten rodzaj manicure jest zabiegiem nieinwazyjnym, nie uszkadza płytki paznokcia, a nawet ją wzmacnia. Trzeba wiedzieć, że pudry zawierają witaminy A, E, D3, B5 oraz wapń, a sam dwutlenek tytanu odkaża płytkę paznokcia podczas zabiegu.

Manicure tytanowy - zestaw, cena, zalety, jak usunąć

Fot. iStock

Manicure tytanowy w domu – zestaw, cena

Manicure z wykorzystaniem pudru można zrobić w domu, samodzielnie. Nie jest to skomplikowane, a brak konieczności użycia lampy jeszcze upraszcza cały zabieg. By ułatwić sobie manicure tytanowy, możesz kupić kompletny zestaw startowy, którego cena oscyluje w granicy 300 zł w zależności od marki i ilości produktów. Warto zainwestować nieco więcej pieniędzy na dobrej jakości preparaty, by jakość i trwałość manicure tytanowego była jak najwyższa. Inwestycja się zwróci, ponieważ cena za manicure tytanowy u kosmetyczki oscyluje w granicy 100 zł, czasem wyżej, co głównie zależy od tego, czy kolor jest jeden, czy więcej.

Aby wykonać manicure w domu potrzebujesz: odtłuszczacza, bazy (żelu bazowego), aktywatora – wysuszacza, topu (utwardzacza) – nabłyszczacza oraz kolorowego pudru. Mając powyższe produkty, czas zabrać się do pracy.

Fot. iStock

Manicure tytanowy w domu krok po kroku:

  1. Odsuń skórki i nadaj paznokciom pożądany kształt i odtłuść paznokcie.
  2. Nałóż bardzo dokładnie na płytkę paznokcia cienką warstwę bazy, następnie włóż paznokieć do pojemniczka z kolorowym pudrem. Do miejsc niedokładnie pokrytych bazą puder się nie przyklei.
  3. Gdy pierwsza warstwa wyschnie, powtórz czynność raz jeszcze. Jeśli pudru na paznokciu jest zbyt wiele, można nadmiar delikatnie usunąć pędzelkiem do pyłków (miotełką) lub palcem.
  4. Nałóż aktywator przyspieszający wysuszanie pudru (koloru).
  5. Nałóż cienką warstwę topu – nabłyszczacza do manicure tytanowego, który utwardzi manicure i zapobiegnie odpryskiwaniu z paznokci nawet przez 4 tygodnie.
Manicure tytanowy - zestaw, cena, zalety, jak usunąć

Fot. iStock

Manicure tytanowy – jak usunąć?

Manicure przy użyciu pudru z dwutlenkiem tytanu jest trwały, ale może się po prostu znudzić, czy zwyczajnie – na paznokciu pojawia się nieestetyczny odrost. Możesz skorzystać z pomocy kosmetyczki, by zdjąć starą warstwę manicure lub też usunąć go w domu samodzielnie.

Jak usunąć manicure tytanowy samodzielnie? Potrzebujesz do tego wacików kosmetycznych, folii aluminiowej, acetonu bądź removera. Waciki namoczone w acetonie przyłóż do paznokci i owiń palce folią aluminiową. Odczekaj 15 minut i usuń wacikiem warstwę manicure.

Manicure tytanowy w ciąży

Kobiety w ciąży mają wiele wątpliwości, czy w swoim szczególnym stanie mogą korzystać z różnych zabiegów. Manicure tytanowy w ciąży uznawany jest za zabieg bezpieczny, jeśli ciężarna nie ma alergii na produkty do stylizacji paznokci. Również lekarze nie zabraniają pacjentkom w ciąży wykonania manicure tytanowego, ale zaznaczają, że w ostatnich tygodniach ciąży lepiej mieć paznokcie niepomalowane. Naga płytka paznokcia jest nadal w wielu szpitalach wymogiem w trakcie porodu, ponieważ kolor paznokci może zdradzać stan kobiety (zasinienie wskazuje na słabe krążenie krwi). Aby wykonać ten rodzaj manicure w ciąży, warto wybrać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego, gdzie usługa zostanie wykonana profesjonalnie, z zachowaniem zasad najwyższej higieny i bezpieczeństwa. Jeśli kobieta w ciąży wykonuje manicure sama, powinna mieć na twarzy maseczkę ochronną, by uniknąć wdychania pyłków tytanowych. Ten rodzaj manicure można wykonywać również w czasie karmienia piersią. Produkty stosowane podczas nakładania manicure nie przenikają do pokarmu, więc nie zagrażają zdrowiu dziecka.


źródła: happymani.pl , www.edziecko.pl