Go to content

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Przede wszystkim zrezygnuj z niej na chwilę

Fot. iStock/Izdebska

Wszystkie kochamy manicure hybrydowy, ponieważ jest wyjątkowo trwały, lakier nie odpryskuje, a paznokcie prezentują się dzięki niemu naprawdę pięknie. Niestety, ma też swoje minusy. To, co jest jego zaletą, jest również wadą. Za tę super trwałość wysoką cenę płaci płytka paznokcia. Jak ją zregenerować?

Manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać samemu w domu, dlatego coraz więcej z nas zdobi w ten sposób paznokcie. To prosty, szybki i stosunkowo tani sposób, by mieć piękne i zadbane paznokcie, pokryte lśniącą warstwą lakieru, który nie odpryskuje. Niestety regularne stosowanie hybrydy znacznie osłabia płytkę paznokcia, przez co staje się krucha i łamliwa. Często też nabiera nieciekawego koloru. Doskonale wiedzą o tym te z nas, które nakładają ją systematycznie przez kilka miesięcy. Najprostszym sposobem uniknięcia przykrych konsekwencji jest… odstawienie hybrydy raz na jakiś czas. To moment, w którym należy zadbać o paznokcie, by zregenerować płytkę.

Jak kartka papieru

Kobiety często skarżą się, że po kilku miesiącach stosowania hybrydy ich paznokcie są cienkie jak kartka papieru. Nic dziwnego – regularne nakładanie silnej, chemicznej substancji wysusza je i osłabia. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe usunięcie lakieru, by dodatkowo nie uszkodzić płytki.

W salonach kosmetycznych i aptekach dostępne są specjalne preparaty do regeneracji paznokci. Często jednak kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Można je zastąpić oliwką. Należy nakładać ją na płytkę paznokcia i skórę wokół nawet kilka razy dziennie. Warto sięgnąć także po suplementy diety na mocne włosy i paznokcie. I co najważniejsze – trzeba wstrzymać się z nałożeniem nowej hybrydy 2-3 miesiące.

Jak widać, wszystko jest dla ludzi, byle zachować zdrowy rozsądek.


 

Źródło: Poradnik Zdrowie