Lifestyle Uroda

Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie? Przede wszystkim zrezygnuj z niej na chwilę

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
25 października 2017
Fot. iStock/Izdebska
 

Wszystkie kochamy manicure hybrydowy, ponieważ jest wyjątkowo trwały, lakier nie odpryskuje, a paznokcie prezentują się dzięki niemu naprawdę pięknie. Niestety, ma też swoje minusy. To, co jest jego zaletą, jest również wadą. Za tę super trwałość wysoką cenę płaci płytka paznokcia. Jak ją zregenerować?

Manicure hybrydowy można z powodzeniem wykonać samemu w domu, dlatego coraz więcej z nas zdobi w ten sposób paznokcie. To prosty, szybki i stosunkowo tani sposób, by mieć piękne i zadbane paznokcie, pokryte lśniącą warstwą lakieru, który nie odpryskuje. Niestety regularne stosowanie hybrydy znacznie osłabia płytkę paznokcia, przez co staje się krucha i łamliwa. Często też nabiera nieciekawego koloru. Doskonale wiedzą o tym te z nas, które nakładają ją systematycznie przez kilka miesięcy. Najprostszym sposobem uniknięcia przykrych konsekwencji jest… odstawienie hybrydy raz na jakiś czas. To moment, w którym należy zadbać o paznokcie, by zregenerować płytkę.

Jak kartka papieru

Kobiety często skarżą się, że po kilku miesiącach stosowania hybrydy ich paznokcie są cienkie jak kartka papieru. Nic dziwnego – regularne nakładanie silnej, chemicznej substancji wysusza je i osłabia. W takiej sytuacji należy przede wszystkim zadbać o prawidłowe usunięcie lakieru, by dodatkowo nie uszkodzić płytki.

W salonach kosmetycznych i aptekach dostępne są specjalne preparaty do regeneracji paznokci. Często jednak kosztują nawet kilkadziesiąt złotych. Można je zastąpić oliwką. Należy nakładać ją na płytkę paznokcia i skórę wokół nawet kilka razy dziennie. Warto sięgnąć także po suplementy diety na mocne włosy i paznokcie. I co najważniejsze – trzeba wstrzymać się z nałożeniem nowej hybrydy 2-3 miesiące.

Jak widać, wszystko jest dla ludzi, byle zachować zdrowy rozsądek.


 

Źródło: Poradnik Zdrowie

 


Lifestyle Uroda

Mąż, który urwał się z choinki, czyli „dlaczego nie będę ci pomagał w domu”. Choć widziałaś wiele, ten list cię zaskoczy

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
25 października 2017
Fot. istock/sturti
 

Skąd się biorą tacy mężczyźni? Mamy XXI wiek, równouprawnienie od wielu lat, oczekujemy partnerskich relacji w związku i partnerstwa uczymy nasze dzieci. Jak się taki uchował…? Przeczytajcie list męża, który wyjaśnia swojej żonie, dlaczego nie powinna oczekiwać od niego udziału w „domowych pracach”. Kobieta tak bardzo się zdenerwowała, że postanowiła umieścić go (list, nie męża) w mediach społecznościowych.

Czy” oczekujesz „od swojego męża, aby pomagał ci w domowych obowiązkach? Jeśli tak, nie będziesz mieć szczęśliwego małżeństwa, ponieważ oczekiwania nie sprzyjają związkom. Jeśli on pomaga, świetnie, a jeśli nie, rób to do ciebie należy, w trosce o swojego Pana. Pamiętaj, że nie poślubiłaś męża, aby mieć pomoc w pracach domowych. Poślubiłaś go, aby był twoim opiekunem i dostarczał ci tego, czego potrzebujesz. Powinnaś była wyjść za niego za mąż, bo bardzo go kochasz, bo chcesz być również dla niego pomocą, bo chcesz by jego życie było lżejsze niż cięższe, bo chcesz zdjąć z jego ramion dodatkowe ciężary i ulżyć mu, choć i tak jest mu ciężko – to on musi zapewnić utrzymanie całej rodzinie. Uczyń jego życie tak łatwym i szczęśliwym, jak tylko możesz! 


Na podstawie: newsely.com

 


Lifestyle Uroda

Dlaczego właściwie pijemy kawę? Akcja #30dnibezkawy, wyzwanie #7

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
25 października 2017
Fot. iStock/courtneyk

Wiecie, że to już końcówka naszego bezkawowego wyzwania? Kto wytrzymał? Kto się złamał – to przecież też naturalne. Mi zostały właściwie tylko trzy dni i nie wiem, kiedy to zleciało. Ale dzisiaj jeszcze nie czas na podsumowania, za to na małą refleksję.

Ostatnio dyskutując ze znajomą o detoksie od kawy, usłyszałam: „Ja sobie nie wyobrażam odstawić kawy, tylko ona jakoś rusza mój metabolizm”. Fakt, że ją rozumiem, bo kawa faktycznie przyspiesza mój metabolizm, tyle tylko, że są też na to inne sposoby. Wcale nie trzeba jedynie do tego kawy, której nadmiar zwyczajnie może nam zaszkodzić.

Jest kilka innych i równie skutecznych sposobów na przyspieszenie metabolizmu:

Aktywność

Tak wiem, już widzę te skwaszone miny, że jak to się ruszać, ale kilka przysiadów, pajacyków, podskoków z rana, nie dość, że pobudzą nasze ciało do życia (przy okazji zapraszam do akcji #ŁapENDORFINY), to jeszcze sprawią, że nasz metabolizm będzie lepiej funkcjonować.

Woda

Sprawdź, ile wody dziennie wypijasz. Odwodniony organizm spowalnia wszystkie swoje czynności, w tym i metabolizm. 1,5 litra wody dziennie to absolutne minimum.

Jajka

Są produkty, które przyspieszają przemianę materii, do nich należą – jajka, o których obecność warto zadbać w naszej diecie. Poza tym, na nasz metabolizm wpływa korzystanie także jedzenie owoców i warzyw.

Przyprawy

Zadbaj, żeby to co jesz, miało smak i to smak nie ograniczony jedynie do soli i pieprzu. Zabawa przyprawami podczas gotowania, ich różnorodność i ostrość także przyspieszają przemianę materii.

To raptem kilka uniwersalnych sposobów. Jeśli obawiasz się kawowego detoksu ze względu na swój metabolizm, zobacz, jakie zdrowe nawyki możesz wprowadzić do swojego życia. A co dla was stanowiło największy problem w kawowym detoksie?

Akcja #30dnibezkawy

Zadanie konkursowe: Przyjmij wyzwanie #30dnibezkawy i pod kolejnymi artykułami dotyczącymi akcji, w komentarzach bądź ze mną, pewnie będę miała niejedno pytanie dotyczące tego, jak się czujecie i czym zastępujecie kawę. Ja chcę na 30 dni wyeliminować kawę, by dać swojemu organizmowi oddech od jej nadmiaru. Co mnie do tego skłoniło? Informacja o tym, jak wiele pozytywnych właściwości ma kawa zbożowa. Czy dam radę? Nie wiem, ale przecież spróbować zawsze mogę. A ty? Dlaczego chcesz dać sobie wytchnienie od kawy naturalnej? Napisz, jak będzie nas więcej, to może damy radę!

Nagrody: Dla najbardziej aktywnych i wspierających uczestniczek akcji Inka ufundowała zestawy kawy zbożowej.

Nagrody:

Nagroda I stopnia

1 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x Porcelanowy imbryk Eva Solo w czerwonym „sweterku”

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda II stopnia

2 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x poduszka Hayka wypełniona łuską gryki

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

Nagroda III stopnia

7 x zestaw Inka w skład, którego wchodzą:

1 x kubek Inka

1 x puszka Inka Klasyczna

1 x Inka Magne

1 x Inka Błonnik

1 x Inka Wapń

1 x Inka z orkiszem

1 x Inka Bio z figami

1 x Inka karmelowa

 9720017-01-Inka-Wapn-100  9483923-10-Inka-Magne-100  9483998-03-Inka-Blonnik-100g
9720051-00-Inka-Bio-Orkiszowa-100g 9960957-10-Inka-puszka-2014 inka kubek wizualizacja lg 9720052-00-Inka-Bio-Figowa-100g 9483967-04-Inka-karmelowa-200g
czajnik+kubek-lg big_STRAW_buckwheat_50x30

Akcja trwa od 28.09.2017 do 27.10.2017 roku.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.


Test pochodzi ze strony cafeineinformer.com

 


Zobacz także

Olej palmowy – tanie zło. O jego zgubnych skutkach dla ekosystemu i zdrowia

Jeśli twój facet potrafi te 14 rzeczy, nigdy go nie zostawiaj!

W końcu daję sobie sama prawo, które było mi odebrane na 20 lat, do bycia czasami nierozsądną, lekkomyślną, podejmującą błędne decyzje