Lifestyle Uroda Zdrowie

Nie przestawaj wierzyć w siebie, jesteś tego warta. Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 sierpnia 2016
wierzyć w siebie
Fot. iStock / SIphotography
 

Przez ostatnie tygodnie walczyłyśmy wspólnie. Choć każda z nas walczyła o coś innego, wiele nas łączyło – chęć i motywacja, dążenie do celu. Często była to walka z samą sobą. Przezwyciężałyśmy swoje słabości, pokonywałyśmy swoje lęki, uczyłyśmy się przyjmować zmiany z szeroko otwartymi ramionami i głową. Nie przestawajcie.

Bardzo cieszymy się, że dzieliłyście się z nami swoimi historiami i sukcesami – motywowałyście się nawzajem. I wiecie co? Nie da się ukryć, że to lato jest nasze – a to dopiero wstęp do tego, jak wiele potrafimy zrobić. Każda z nas zasługuje na dobre, na lepsze życie. Na to by w siebie wierzyć i iść do przodu. Dlatego dziś pożegnalne zadanie – w komentarzach napiszcie nam, jakie macie plany na przyszłość, co jeszcze chce zrobić lub zmienić w swoim życiu – jakie wyzwania jeszcze przed wami stoją – oraz czy udało wam się razem z nami podczas trwania akcji zrealizować swoje wcześniejsze plany.

Fot. iStock / SIphotography

Fot. iStock / SIphotography

Będziesz chciała się poddać? Nie rób tego, masz nas!

Wśród najaktywniejszych z was wybierzemy i nagrodzimy najfajniejsze komentarze! Rozwiązanie akcji po 15. sierpnia. Bądźcie z nami!

Akcja „To lato jest Twoje. Pierwszy krok do zmian”

Co trzeba zrobić?

Przez kolejne sześć tygodni będziemy specjalnie dla was pisać jak odmienić swoje życie – jak żyć zdrowiej, piękniej; jak schudnąć, jeść zdrowiej, ćwiczyć; jak uwolnić swoją głowę; nauczyć się czegoś nowego. Jak odmienić swoje życie – na lepsze! W komentarzu pod tym tekstem, napisz, co udało ci się zrobić, jakie masz plany i i sukcesy? To lato jest nasze, razem sięgniemy po gwiazdkę z nieba!


Nagrody:

Od marki Diu Vitam

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  tygodniowy pakiet wody Diu Vitam (3 kartony)

Od marki Eveline:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 zestaw składający się z:
– kremu z lini Express Face Care
– kremu z lini AquaHybrid
– kremu z lini LiftHybrid krem 40+

Od marki NOVA Kosmetyki:

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw kosmetyków zawierający:
– pianka do mycia twarzy GoCranberry
– maseczka do twarzy GoCranberry
– krem ochronny z SPF 10

Od marki Bioline

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

5 x  wybrany produkt do pielęgnacji ciała (body oil coconut, body oil monoi lub balsam sweet almond ) + mydełko aleppo

Od marki by Insomnia

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x  T-shirt Nell z nadrukiem

Od marki FootMedica

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

Fot. Materiałyy prasowe

3 x konsultacja podologiczna (wraz z drobnym zabiegiem w przypadku potrzeby)
2 x  badanie stóp (obejmujące badanie manualne i badanie komputerowe stóp)

Partnerzy akcji:

logotypy akja lato

Czas trwania akcji: od 04.07.2016 do 15.08.2016 roku. Wyniki zostaną opublikowane: cz. 1) po 3 tygodniach trwania akcji, cz. 2) do 10 dni od jej zakończenia.

Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

Zobacz wszystkie wpisy biorące udział w akcji


Lifestyle Uroda Zdrowie

To spotkanie z drugim człowiekiem czyni nasze życie wyjątkowym. Akcja „Miłość to spotkania”

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
15 sierpnia 2016
Akcja "Miłość to spotkania"
Fot. iStock / AzmanL
 

Kim i gdzie byśmy byli, gdyby nie ludzie, których spotkaliśmy. Ile emocji, ile uczuć nie stałoby się nigdy naszym udziałem, gdyby na naszej drodze pewnego dnia nie stanął właśnie ten człowiek. To jedno spotkanie nas odmieniło, zainspirowało, pokazało, w którą stronę chcemy podążać i z kim.

Wiele takich osób spotkałam w swoim życiu. Jedni pojawiali się na chwilę, inni na dłużej, każda z nich dała mi nieprawdopodobnie dużo… Lubię wracać pamięcią do tych spotkań, bo przecież miłość to spotkania…

Pamiętam blondyna o blond oczach i kręconych włosach, dzięki któremu po raz pierwszy kochałam. Pamiętam wysokiego bruneta poznanego w jakieś wakacje, który tak, jak się skończyły, tak i on zniknął z mojego życia – jakoś tak naturalnie. Ale tych oczu brązowych nie zapomnę i tego, że nauczył mnie, że ludzie w naszym życiu pojawiają się i odchodzą, a najważniejsze, to zrozumieć dlaczego się pojawili. Wyciągnąć z tych spotkań wszystko, co najlepsze dla nas, zobaczyć, co otrzymaliśmy. Bo przecież nie tylko smutek i łzy rozstań, rozpacz niepamięci, żal po tym, co nieodwracalne i już nie wróci…

Miłość, którą dostajemy w spotkaniach z innymi ludźmi, jest najpiękniejszym prezentem, jaki mogliśmy otrzymać. To ona nas kształtuje, choć często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele takim spotkaniom zawdzięczamy. Wakacje to czas, kiedy wracają wspomnienia, kiedy sięgamy pamięcią do takich spotkań. Przecież nie tylko wielkich miłości, ale też wakacyjnych przygód, nie tylko mężczyzn, ale też kobiet, których spotkanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Dlatego postanowiliśmy wraz z wami powspominać, usłyszeć historie waszych wyjątkowych spotkań, które wpisują się w naszą akcją „Miłość to spotkania”.

Bo to miłość do innych, miłość do samego siebie, miłość, która naradza się na nowo, ta jedna jedyna i ta kolejna, która zajmuje w naszym sercu ważne i wyjątkowe miejsce. Jakich ważnych dla was spotkań wy doświadczyliście? O jakich zapomnieliście, a teraz właśnie wróciły do was obrazy…? To może być niezwykły czas refleksji, uśmiechu i wzruszeń, które chcielibyśmy z wami dzielić.

Dlatego zachęcamy – piszcie do nas, piszcie o tych ludziach, których kiedyś spotkaliście, których spotykacie nadal. Napiszcie, jak wyjątkowe były to dla was spotkania, a my najciekawsze historie opublikujemy i nagrodzimy wyjątkowymi nagrodami.

Akcja „Miłość to spotkania”

Zadanie konkursowe: Prześlij do nas historię twojego wyjątkowego spotkania z drugim człowiekiem. Spotkania, które na zawsze zapadło w twojej pamięci i wpisuje się w hasło naszej akcji, że miłość to spotkania. To dzięki spotkaniom z drugim człowiekiem odkrywamy najpiękniejsze emocje i uczucia, doświadczamy silnych wzruszeń i wyciągamy lekcję na całe życie.

List przesyłajcie na adres [email protected] z dopiskiem „Miłość to spotkania”.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Wyłonimy 11 lauretów naszej akcji, którzy otrzymają następujące nagrody:

Nagrody:

3 x zestaw od marki AVENE

1) zestaw Xera Calm A.D baume, Xera Calm A.D  Olejek + woda termalna

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

2) zestaw kosmetyków z linii PhysioLift (emulsja na dzień, balsam na noc oraz preparat pod oczy)

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3) zestaw Triacneal Expert, żel Cleanance do mycia, płyn micelarny Cleanane

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

AVENE NOWE LOGO 2016

1 x voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL*

f6e076_ec56b491f4584131a954dfc9ce8e4670

domz basensem głowne

Za najciekawszą i najpiękniej opowiedzianą historię spotkania: 1 x voucher r o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Od marki Gynauxil 3 x zestaw składający się z: Plusssz Kobieta, Witamina D3, Elektrolity, Magnez

Gynauxil

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

3 x zestaw PROVAG składający się ze skórzanej kosmetyczki, żelu, emulsji i ręcznika do higieny intymnej

PR_08012016_bwizualizacja_provag_ręcznik

1 x piękna torba O bag viola

logo O bag 2016 (1)

 

obag viola

Fot. Materiały prasowe

 

 

Czas trwania akcji od 15 sierpnia 2016 roku do 15 września 2016 roku.

REGULAMIN AKCJI znajdziecie TUTAJ.


*Voucher o wartości 1.000 PLN do zrealizowania na poczet rezerwacji domu wakacyjnego z oferty NOVASOL do końca 2017 roku.

Szczegóły: Nagroda może zostać zrealizowana w ramach jednej rezerwacji, z terminem wyjazdu, którego koniec przypada najpóźniej na dzień 31.12.2017. Nagroda nie obejmuje nie wliczonych w cenę najmu kosztów dodatkowych oraz dojazdu na miejsce i nie podlega wymianie na ekwiwalent pieniężny.


Lifestyle Uroda Zdrowie

Lustereczko, powiedz przecie… O obsesji samokontroli i potędze pozorów

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
15 sierpnia 2016
Lustereczko, powiedz przecie... O obsesji samokontroli i potędze pozorów
Fot. iStock / Creative-Family

Dążenie do samokontroli to coś co, może być naszym zbawieniem lub przekleństwem. Bo przecież czym innym jest rozpoznawanie i opanowywanie negatywnych emocji, tak by nie były dla nas niszczące, a czym innym nieustanne tworzenie siebie pod centymetr wymagań i oczekiwań – tych własnych, wobec siebie i tych, które stawiają nam inni.

Kiedy przeglądasz się rano lub przed każdym wyjściem z domu w lustrze, szybko oceniasz czy dobrze wyglądasz, czy możesz  „pokazać się ludziom”. To bardzo ważny element codziennych przygotowań. Ale zafunduj dziś sobie eksperyment. Przez jeden dzień unikaj zerkania w swoje odbicie. Tak, zdecydowanie będzie ci trudno teraz zrobić dobry makijaż (choć właściwie, powtarzany codziennie powinien już być automatyczną czynnością – czy nie znasz swojej twarzy na pamięć?), a w kontaktach z ludźmi pewnie poczujesz się bardzo niepewna siebie. Będzie prześladować cię myśl, że wszyscy dziwnie się na ciebie patrzą, bo zapewne „masz coś na twarzy”, albo coś ci gdzieś „wystaje”.  W końcu zaczniesz oszukiwać, podglądając swoje odbicie się w szybach wystaw sklepowych albo skupiając na sobie wzrok w samochodowym lusterku … Tak silna jest w tobie (w nas wszystkich) potrzeba poczucia panowania nad sytuacją.

Przyjrzyj się bliżej emocjom, które będą ci podczas tego eksperymentu towarzyszyć.

Niepokój i zagubienie

Na początku nie poczujesz skrępowania. Jesteś w domu, u siebie, wśród bliskich, którzy cię akceptują, kochają. Na pewnym etapie związku przestajemy się wstydzić tego jak wyglądamy naprawdę, „naturalnie”. Pragniemy przecież by kochano nas takimi, jakimi jesteśmy, bez udawania. Nie obawiasz się więc, bo twoi domownicy na pewno widują cię również zmęczoną, zaspaną, z potarganymi włosami i bez śladu tuszu na rzęsach. Trudny moment nadchodzi wtedy, kiedy decydujesz się wyjść na zewnątrz, tam gdzie kończy się poczucie bezpieczeństwa i bezwzględnej akceptacji. Wygląd jest naszą tarczą ochronną, maską. Przeświadczenie, że dobrze wyglądamy daje pewność siebie w kontaktach z obcymi ludźmi. Gdy nie jesteśmy w stanie upewnić się, że wszystko jest tak, jak należy, że włosy uczesane  „jak zawsze”, że makijaż się nie rozmazał, że spodnie na pewno dobrze leżą, zaczynamy odczuwać niepokój.

Prawdopodobnie teraz właśnie zastanawiasz się: a może jednak zrezygnować z tego eksperymentu? Pytasz samą siebie, czy dasz radę, nerwowo rozglądasz się w poszukiwaniu najmniejszej powierzchni, w której mogłabyś zobaczyć choć fragment swojej sylwetki. Im mniejsza pewność siebie, tym większe poczucie zagubienia.

Niepewność i strach (a może nawet panika)

Jeśli po dwóch, trzech godzinach powstrzymywania się od spoglądania w swoje odbicie zaczynasz odczuwać strach, a twoja wyobraźnia podpowiada ci, że wszyscy na ciebie patrzą i w myślach krytykują twój wygląd, warto pokusić się o głębszą refleksję. Jak wiele znaczysz sama dla siebie? Co cię określa, tak naprawdę?  Wyolbrzymiasz znaczenia spojrzeń zupełnie obcych ludzi, w ich uśmiechach dostrzegasz szyderstwo (z twojego wyglądu)? Zatrzymaj się. Weź głęboki oddech. Naprawdę odczuwasz tak wielką niepewność (nie chodzi tutaj o to jak wyglądasz, ale o to kim jesteś)? Jeśli nawet kreska nad twoją powieką jest dziś krzywa, jeśli choć jeden guzik został zapięty krzywo – jakie to ma znaczenie? Czy jesteś już tak bardzo ”na serio”, że boisz się być przez chwilę śmieszna? Dokąd zaprowadziło cię przekonanie, że żeby być kimś wartościowym i traktowanym z szacunkiem musisz być pewna swojego nienagannego wyglądu?

Zniecierpliwienie

Czujesz, że tracisz grunt pod nogami, zaczynasz unikać innych ludzi, przemykasz bezszelestnie niezauważona między znajomymi w pracy. Chcesz już to przerwać, znaleźć duże lustro, spojrzeć na siebie i… uspokoić się, poprawić to, co wymaga poprawek. Bo nasza zewnętrzna maska, wizerunek jaki tworzymy dla innych to właśnie gwarancja wewnętrznego spokoju. Wytrzymaj.

Pomyśl o tym, jak wiele z tych negatywnych, niszczących emocji wywodzi się z twojej obawy o to, jaką zobaczą cię inni: prawdziwą, z niedoskonałą cerą, niefortunnie dobraną długością spodni, czy dokładnie taką, jak sobie zaplanowałaś? Gdzie leżą granice tej obsesji kontrolowania każdej sytuacji? Gdzie miejsce na dystans do samej siebie?

Wykuj w sobie wewnętrzne lustro. Może niekoniecznie kryształowe, ale takie na miarę twoich możliwości. Przeglądaj się w nim po to, by upewnić się, że jesteś sama ze sobą szczera,by odzyskać samoświadomość. Kiedy postawisz tę kwestię na pierwszym miejscu, zauważysz, że nie obawiasz się już utraty kontroli, że nie zawsze musisz „wiedzieć”, być pewna. Że napięcie w twoim życiu znika, a ty sama stajesz się mniej surowa stosunku do siebie, ale i do innych.


Zobacz także

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Czym urzeka nas Hollie w tym sezonie

MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ. Czym urzeka nas Hollie w tym sezonie

Kilka znaków, że osoba z którą się spotykasz, była w poprzednim związku skrzywdzona emocjonalnie

10 dowodów na to, że „roztrzepani” ludzie są bardzo inteligentni