Uroda Zdrowie

Poznaj dobroczynne działanie najsilniejszej na świecie leczniczej wody siarczkowej. Zadbaj o zdrowie i relaks w Mineral Hotelu **** Malinowy Raj

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 kwietnia 2016
Fot. Materiały prasowe
 

Szukając miejsca idealnego dla spędzenia urlopu w trosce nie tylko o relaks umysłu, ale i dbałość o zdrowie, warto rozważyć skorzystanie z oferty balneoterapii czyli dobroczynnego wpływu wód uzdrowiskowych.

Balneologia jest dyscypliną wiedzy medycznej, zajmująca się badaniem leczniczych właściwości wód podziemnych i borowin, a także wykorzystywaniem ich w leczeniu pod postacią inhalacji, kąpieli, kuracji pitnych, a także okładów. Balneoterapia jest znana od czasów starożytnych, a także krajowe uzdrowiska szczycące się nie bez przyczyny posiadaniem dobroczynnych wód mają wieloletnią tradycję. Dzięki leczniczym właściwościom, wody pozytywnie wpływają na stan zdrowia oraz na urodę. Zawarte w niej minerały, podczas kąpieli wnikają przez skórę, łagodząc różnorodne dolegliwości. Także temperatura wody, przekraczająca niekiedy 38°C, ma duże znaczenie dla zdrowia.

Szerokim zastosowaniem cieszą się wody siarczkowe

Siarka jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu. Ma ona tak wielki wpływ na codzienne funkcjonowanie, że jej niedobory rozpoznaje się w wyniku wystąpienia objawów takich jak: stwardnienie i wypadanie włosów, utrata jędrności skóry i jej blednięcie, łuszczyca i łamliwość paznokci. Przy niedoborze tego pierwiastka mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe. Poprzez fakt, ze siarka  znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej, można ją z powodzeniem wykorzystywać w leczeniu takich dolegliwości jak:

 • choroby zwyrodnieniowe
 • cukrzycę
 • czyraki, świerzb, pasożytnicze i ropne schorzenia skórne
 • dnę moczanową
 • dolegliwości płucne
 • nadciśnienie i miażdżycę naczyń
 • przewlekłe dolegliwości reumatyczne (artretyzm, reumatyzm)
 • schorzenia skórne: egzemy, łuszczyce
 • trądzik krostkowy i różowaty
 • zaburzenia wątrobowo–żółciowe
 • zaburzenia jelitowe
 • zapalenie tętnic
 • zapalenie zatok przynosowych
 • alergię skórną

Jak działają kąpiele w basenach z wodą siarczkową?

Dobroczynne działanie na organizm zaczyna się już od pierwszego kontaktu skóry z wodą siarczkową. Woda delikatnie złuszcza naskórek i stymuluje procesy jego odnowy, pobudza mikrokrążenie, lepsze ukrwienie oraz metabolizm skóry. Dodatkowym atutem w działaniu leczniczym są jej bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Ważny jest sam jej skład. By mówić o takiej wodzie w jednym jej litrze powinno zawierać się min. 1 mg siarki. Taką charakterystykę mają liczne polskie uzdrowiska, jednak w przypadku stosowanych tam wód, zawartość siarki nie przekracza kilkudziesięciu miligramów siarki na litr.

Inaczej jest w Solcu-Zdroju. Woda ze źródła „Malina” jest najsilniejsza na świecie i posiada ok. 900 mg/litr. To sprawia, iż ta „woda życia”, zgodnie z łacińską sentencją SPA – Sanus Per Aquam- zdrowy przez wodę, jest naturalnym źródłem zdrowia i długowieczności. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w tych wodach stosowanych do kąpieli. Specjaliści zalecają by po ostatniej kąpieli w basenie solankowo-siarczkowym przez dwie godziny unikać brania prysznica czy kąpieli, ponieważ przez ten czas związki wchłaniają się, zapewniając optymalne efekty lecznicze, które po serii zabiegów utrzymują się około roku.

Hotel Malinowy Raj oferuje kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej

Fachową opiekę lekarską, skuteczne leczenie szeregu schorzeń cywilizacyjnych oraz profilaktykę zdrowotną oferuje Mineral Hotel ****Malinowy Raj zlokalizowany w Solcu-Zdroju, będący częścią sieci Malinowych Hoteli Medical SPA. To najnowocześniejszy w regionie hotel posiadający 111 przestronnych i stylowo wykończonych pokoi i apartamentów. Hotel połączony jest z jedynymi w Polsce Basenami Mineralnymi, które oferują kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej, strefę Saun&Wellness i szereg innych atrakcji dla całej rodziny. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Hotel Malinowy Raj proponuje także wyjątkowe pakiety

Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, realizując oczekiwania klientów w zakresie specjalistycznej rehabilitacji, lecznictwa uzdrowiskowego chorób przewlekłych, połączonych z odpowiednią dietą i edukacją zdrowotną oraz odnową biologiczną i rekreacją. Goście mogą korzystać z pobytów wypoczynkowo-regenerujących wzbogaconych szeroką bazą kosmetologiczną, jak i typowych pobytów kuracyjnych z zastosowaniem uznanych metod leczniczych. Obejmują one balneoterapię, hydroterapię, fizykoterapię oraz kinezyterapię.

Oczywiście to nie wszystko, co przygotowane zostało z myślą o gościach. Dla osób, które pragną poprawić swój stan zdrowia, przygotowane zostały specjalne pakiety z zakresu SPA, z których można wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Program Metamorfozy 7 dni

To specjalna oferta, skierowana dla osób, poszukujących chęci i motywacji do wprowadzenia zmian i nowego rytmu życia. Pobyt w Malinowym Raju zagwarantuje zdrową dietę, aktywność fizyczną uzupełnioną przez odpowiednie zabiegi. To dobry sposób na sukces w dążeniu do smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia.

Oferowany w pakiecie zestaw zabiegów połączonych z indywidualnie skomponowaną dietą „Zdrowy Wybór” i autorskimi zajęciami „Total Fitness” na licencji Ewy Chodakowskiej które zapewnią uczestnikom witalność, smuklejszą sylwetkę i lepsze samopoczucie.
Pakiet zawiera również dostęp do wszystkich stref basenowych w kompleksie Basenów Mineralnych: basenu rekreacyjnego z woda mineralną i urządzeniami masującymi, jedynego w Polsce basenu solankowo-siarczkowego, basenu zewnętrznego oraz strefy saun z dostępem do jacuzzi wewnętrznego i zewnętrznego.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wybór bogatej oferty proponowanej przez Mineral Hotel****Malinowy Raj, należy do Państwa.


Wpis powstał we współpracy z firmą Malinowe Hotele Sp. z o.o.

 


Uroda Zdrowie

Plebiscyt Statuetka Wrocławskiej Rodzinki Prudential – zagłosuj na swoje ulubione rodzinne miejsce we Wrocławiu!

Redakcja
Redakcja
21 kwietnia 2016
 

Kto  zdobędzie pierwszą w historii Statuetkę Wrocławskiej Rodzinki Prudential? Wszystko zależy od Ciebie i Twoich najbliższych! Wybierzcie z nami najbardziej rodzinne miejsce Wrocławia!

Statuetka Wrocławskiej Rodzinki Prudential, to plebiscyt przygotowany przez ZwalczNudę.pl. W konkursie mogą brać udział firmy, instytucje i organizacje wrocławskie, które swoją ofertę kierują do rodzin z dziećmi.

Plebiscyt odbywa się w ramach Wrocławskich Dni Rodzinnych Prudential. Do wzięcia udziału w plebiscycie zostały zaproszone firmy, które promują rodzinne, aktywne spędzanie czasu we Wrocławiu. Wrocławskie Dni Rodzinne Prudential to wydarzenie podczas którego,
w weekend, od piątku do niedzieli, organizowanych jest mnóstwo darmowych wydarzeń, takich jak warsztaty, pokazy czy przedstawienia, a to wszystko ku radości dzieci i ich rodziców. ZwalczNude.pl wraz z firmami biorącymi udział w wydarzeniu, tworzy wyjątkowy, trzydniowy program gier, zabaw i innych atrakcji dla najmłodszych.

12 kwietnia 2016 r. rozpoczęło się głosowanie w pierwszej edycji Plebiscytu Wrocławskie Statuetki Prudenital. Przez ponad cztery tygodnie – do 15 maja 2016 r. – rodzice wspierani przez swoje pociechy będą mogli głosować na najpopularniejsze miejsca we Wrocławiu, które skutecznie zwalczają nudę oraz zapewniają naukę i zabawę całej rodzinie. Swoje ulubione miejsca można zgłaszać do plebiscytu już tylko do 26 kwietnia 2016.

Każdy Wrocławski punkt mający rodzinną ofertę może się dołączyć. Plebiscyt jest doskonałą okazją do nagrodzenia tych, którzy na co dzień wspierają rodziców w trzech kategoriach:

 1. Edukacja
 2. Kultura i rozrywka
 3. Sport i zdrowie

Spośród laureatów poszczególnych kategorii, zostanie wyłoniony zwycięzca nagrody Grand Prix, który otrzyma kampanię promocyjną, ufundowaną przez  Partnerów Plebiscytu.

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Prudential. Przedstawiciele Prudential podkreślają, że Warszawskie Dni Rodzinne  promując wspólne rodzinne spędzanie czasu, wpisują się w filozofię działania firmy, której ubezpieczenia mają na celu ochronę rodziny
i zabezpieczenie jej przyszłości finansowej.

Więcej o projekcie na http://www.dnirodzinne.pl/wrocław/

Głosowanie przebiega na stronie: www.glosowanie.zwalcznude.pl

Fot. Materiały praswoe

Fot. Materiały praswoe


Uroda Zdrowie

SPA (Sanus Per Aquam) – zdrowy przez wodę. Poznaj cenne dla zdrowia właściwości wody siarczkowej okrzykniętej „wodą życia”

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
20 kwietnia 2016
Fot. Materiały prasowe

Specjaliści powtarzają, że należy dostarczać do organizmu znaczne ilości wody, a najlepiej każdego dnia wypijać małymi porcjami 1,5 litra wody. 

Woda pełni niezwykle ważne funkcje w naszym organizmie. Od jej stałej podaży uzależniony jest nasz nastrój, stan skóry i poziom energii. Przede wszystkim ma ona za zadanie utrzymać stałą temperaturę ciała, na optymalnym poziomie. Usuwa również toksyny i szkodliwe substancje z organizmu, wpływa na pracę jelit. Niestety, nie mamy zdolności do magazynowania wody, musimy więc jej straty na bieżąco uzupełniać.

Woda nie tylko w butelce

Mało kto lubi pić wodę prosto z kranu, o wiele częściej zaopatrujemy się w wodę butelkowaną lub korzystamy z filtra. Na rynku dostępny jest szeroki wybór między różnymi jej rodzajami, ale najchętniej sięgamy po wodę mineralną. Zawarte w niej składniki mineralne powodują, że oprócz nawodnienia dostarczamy do organizmu cenne mikroelementy, których może nam brakować w pożywieniu. Popularność zyskały także wysokozmineralizowane wody, z zawartością wapnia i magnezu,  oraz kąpiele w specjalnych wodach, z zawartością naturalnych substancji. 

Siarka jest istotnym czynnikiem dla urody i zdrowia

Siarka jest pierwiastkiem bardzo potrzebnym w organizmie, dzięki działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym, oraz regeneracyjnym dla chrząstek stawowych, co jest bezcenne przy leczeniu schorzeń reumatycznych. Dzięki wspomaganiu produkcji immunoglobulin, wzmacnia ona procesy odpornościowe organizmu. Wspomaga także procesy trawienne, wzmagając metabolizm węglowodanów, białek i tłuszczy, detoksykuje organizm. Wspólnie z fosforem i manganem ma zbawienny wpływ na pracę mózgu i układu nerwowego. Potocznie nazywa się ją  „pierwiastkiem piękności”, ponieważ pełni dużą rolę w procesie regeneracji naskórka, przez co hamuje proces starzenia się skóry.  Dzięki niej skóra wygląda zdrowo, włosy są lśniące i mocne, podobnie jak paznokcie. Siarka znajduje zastosowanie w leczeniu chorób skóry, typu trądzik, AZS, łuszczyca, egzema, twardzina, dlatego znalazła zastosowanie w balneoloterapii czyli leczniczych kąpielach. Podczas takiej kąpieli siarka zmiękcza i złuszcza naskórek, co sprawia że skóra  staje się miękka i sprężysta. Siarka pomocna bywa także w walce z zakażeniami bakteryjnym, pasożytniczymi i grzybiczymi skóry.

Odkryj moc kąpieli siarczkowych

Jak widać, siarka ma wiele zbawiennych właściwości, po które należy sięgnąć szczególnie gdy zauważalne są pierwsze objawy jej niedoboru w organizmie. Objawy są charakterystyczne –  twardnienie i wypadanie włosów, utrata jędrności skóry i jej blednięcie, łuszczyca i łamliwość paznokci. Przy niedoborze tego pierwiastka mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe.

Braki można uzupełniać na dwa sposoby – poprzez dostarczenie z pożywieniem (np. mięso, podroby, drób, ryby, jaja, mleko i nabiał, chrzan, kapusta, kalafior, rzeżucha, szparagi, awokado, brokuły, selera, czarne i czerwone porzeczki, dynia, kukurydza, figi, groch, fasola, sałata, majeranek, cebula, owies, pasternak, gruszki, ziemniaki, rzodkiewka, rzepa, soja i pomidory) lub skuteczniej, poprzez kąpiele w wodzie siarczkowej. 

Kąpiele siarczkowe w Malinowym Raju 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Kuracje siarczkowymi wodami leczniczymi są od wieków wykorzystywane w uzdrowiskach, podczas m.in. w leczeniu schorzeń reumatologicznych i pourazowych narządów ruchu,  przewodu pokarmowego i dróg oddechowych, przemiany materii, zatruć przemysłowych oraz systemu nerwowego. Mineralna woda lecznicza  jest najlepszym rodzajem wody, której  działanie terapeutyczne i lecznicze związane jest z pozytywnym oddziaływaniem na organizm mikro, makro elementów i związków chemicznych zawartych w wodach siarczkowo-siarkowodorowych.

Warto skorzystać z dobrodziejstw kąpieli siarczkowych, dostępnych w Malinowych Hotelach Medical SPA, o których sukcesie stanowi czerpana z własnego źródła najlepsza i najsilniejsza na świecie woda siarczkowa, niespotykana nigdzie indziej. Najwyższa zawartość aktywnych związków siarki (ok. 900mg  na litr) sprawia, iż ta „woda życia”, zgodnie z łacińską sentencją SPA – Sanus Per Aquam- zdrowy przez wodę, jest naturalnym źródłem zdrowia i długowieczności.

Z dobrodziejstw kąpieli można korzystać przez cały rok w Mineral Hotel****Malinowy Raj 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Mineral Hotel****Malinowy Raj zlokalizowany w Solcu-Zdroju jest najnowocześniejszym w regionie hotelem posiadającym 111 przestronnych i stylowo wykończonych pokoi i apartamentów. Oferuje bogatą gamę skutecznych zabiegów leczniczych wykonywanych w profesjonalnym Centrum Medycznym. Hotel połączony jest z jedynymi w Polsce Basenami Mineralnymi, które oferują kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej, strefę Saun&Wellness i szereg innych atrakcji dla całej rodziny.

Więcej informacji, oraz ofertę Mineral Hotel****Malinowy Raj znajdziecie na stronie www.malinowyraj.com


Wpis powstał we współpracy z firmą Malinowe Hotele Sp. z o.o.


Zobacz także

demakijaż

Demakijaż to konieczność. Zamiast drogeryjnych specyfików wypróbuj naturalne i skuteczne sposoby na oczyszczenie skóry

Punkty rubinowe na skórze. Czy jest się czym martwić?

Wszystko, co powinnaś wiedzieć, aby dobrze się umalować. Jak podkreślić urodę i zatuszować niedoskonałości – radzi Małgorzata Smelcerz, makijażystka gwiazd