Go to content

Poznaj dobroczynne działanie najsilniejszej na świecie leczniczej wody siarczkowej. Zadbaj o zdrowie i relaks w Mineral Hotelu **** Malinowy Raj

Fot. Materiały prasowe

Szukając miejsca idealnego dla spędzenia urlopu w trosce nie tylko o relaks umysłu, ale i dbałość o zdrowie, warto rozważyć skorzystanie z oferty balneoterapii czyli dobroczynnego wpływu wód uzdrowiskowych.

Balneologia jest dyscypliną wiedzy medycznej, zajmująca się badaniem leczniczych właściwości wód podziemnych i borowin, a także wykorzystywaniem ich w leczeniu pod postacią inhalacji, kąpieli, kuracji pitnych, a także okładów. Balneoterapia jest znana od czasów starożytnych, a także krajowe uzdrowiska szczycące się nie bez przyczyny posiadaniem dobroczynnych wód mają wieloletnią tradycję. Dzięki leczniczym właściwościom, wody pozytywnie wpływają na stan zdrowia oraz na urodę. Zawarte w niej minerały, podczas kąpieli wnikają przez skórę, łagodząc różnorodne dolegliwości. Także temperatura wody, przekraczająca niekiedy 38°C, ma duże znaczenie dla zdrowia.

Szerokim zastosowaniem cieszą się wody siarczkowe

Siarka jest jednym z makroelementów niezbędnych do życia i zajmuje czołowe miejsce na liście makroskładników mineralnych potrzebnych organizmowi ludzkiemu. Ma ona tak wielki wpływ na codzienne funkcjonowanie, że jej niedobory rozpoznaje się w wyniku wystąpienia objawów takich jak: stwardnienie i wypadanie włosów, utrata jędrności skóry i jej blednięcie, łuszczyca i łamliwość paznokci. Przy niedoborze tego pierwiastka mogą pojawić się odczucie niepokoju, zmęczenie, kłopoty ze wzrokiem i dolegliwości stawowe. Poprzez fakt, ze siarka  znajduje się we wszystkich komórkach organizmu ludzkiego, szczególnie jako istotny składnik struktury białkowej, można ją z powodzeniem wykorzystywać w leczeniu takich dolegliwości jak:

 • choroby zwyrodnieniowe
 • cukrzycę
 • czyraki, świerzb, pasożytnicze i ropne schorzenia skórne
 • dnę moczanową
 • dolegliwości płucne
 • nadciśnienie i miażdżycę naczyń
 • przewlekłe dolegliwości reumatyczne (artretyzm, reumatyzm)
 • schorzenia skórne: egzemy, łuszczyce
 • trądzik krostkowy i różowaty
 • zaburzenia wątrobowo–żółciowe
 • zaburzenia jelitowe
 • zapalenie tętnic
 • zapalenie zatok przynosowych
 • alergię skórną

Jak działają kąpiele w basenach z wodą siarczkową?

Dobroczynne działanie na organizm zaczyna się już od pierwszego kontaktu skóry z wodą siarczkową. Woda delikatnie złuszcza naskórek i stymuluje procesy jego odnowy, pobudza mikrokrążenie, lepsze ukrwienie oraz metabolizm skóry. Dodatkowym atutem w działaniu leczniczym są jej bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Ważny jest sam jej skład. By mówić o takiej wodzie w jednym jej litrze powinno zawierać się min. 1 mg siarki. Taką charakterystykę mają liczne polskie uzdrowiska, jednak w przypadku stosowanych tam wód, zawartość siarki nie przekracza kilkudziesięciu miligramów siarki na litr.

Inaczej jest w Solcu-Zdroju. Woda ze źródła „Malina” jest najsilniejsza na świecie i posiada ok. 900 mg/litr. To sprawia, iż ta „woda życia”, zgodnie z łacińską sentencją SPA – Sanus Per Aquam- zdrowy przez wodę, jest naturalnym źródłem zdrowia i długowieczności. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% siarki zawartej w tych wodach stosowanych do kąpieli. Specjaliści zalecają by po ostatniej kąpieli w basenie solankowo-siarczkowym przez dwie godziny unikać brania prysznica czy kąpieli, ponieważ przez ten czas związki wchłaniają się, zapewniając optymalne efekty lecznicze, które po serii zabiegów utrzymują się około roku.

Hotel Malinowy Raj oferuje kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej

Fachową opiekę lekarską, skuteczne leczenie szeregu schorzeń cywilizacyjnych oraz profilaktykę zdrowotną oferuje Mineral Hotel ****Malinowy Raj zlokalizowany w Solcu-Zdroju, będący częścią sieci Malinowych Hoteli Medical SPA. To najnowocześniejszy w regionie hotel posiadający 111 przestronnych i stylowo wykończonych pokoi i apartamentów. Hotel połączony jest z jedynymi w Polsce Basenami Mineralnymi, które oferują kąpiele w wysoko-zmineralizowanej wodzie leczniczej, strefę Saun&Wellness i szereg innych atrakcji dla całej rodziny. 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Hotel Malinowy Raj proponuje także wyjątkowe pakiety

Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, realizując oczekiwania klientów w zakresie specjalistycznej rehabilitacji, lecznictwa uzdrowiskowego chorób przewlekłych, połączonych z odpowiednią dietą i edukacją zdrowotną oraz odnową biologiczną i rekreacją. Goście mogą korzystać z pobytów wypoczynkowo-regenerujących wzbogaconych szeroką bazą kosmetologiczną, jak i typowych pobytów kuracyjnych z zastosowaniem uznanych metod leczniczych. Obejmują one balneoterapię, hydroterapię, fizykoterapię oraz kinezyterapię.

Oczywiście to nie wszystko, co przygotowane zostało z myślą o gościach. Dla osób, które pragną poprawić swój stan zdrowia, przygotowane zostały specjalne pakiety z zakresu SPA, z których można wybrać najlepszą dla siebie ofertę.

Program Metamorfozy 7 dni

To specjalna oferta, skierowana dla osób, poszukujących chęci i motywacji do wprowadzenia zmian i nowego rytmu życia. Pobyt w Malinowym Raju zagwarantuje zdrową dietę, aktywność fizyczną uzupełnioną przez odpowiednie zabiegi. To dobry sposób na sukces w dążeniu do smukłej sylwetki i dobrego samopoczucia.

Oferowany w pakiecie zestaw zabiegów połączonych z indywidualnie skomponowaną dietą „Zdrowy Wybór” i autorskimi zajęciami „Total Fitness” na licencji Ewy Chodakowskiej które zapewnią uczestnikom witalność, smuklejszą sylwetkę i lepsze samopoczucie.
Pakiet zawiera również dostęp do wszystkich stref basenowych w kompleksie Basenów Mineralnych: basenu rekreacyjnego z woda mineralną i urządzeniami masującymi, jedynego w Polsce basenu solankowo-siarczkowego, basenu zewnętrznego oraz strefy saun z dostępem do jacuzzi wewnętrznego i zewnętrznego.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Wybór bogatej oferty proponowanej przez Mineral Hotel****Malinowy Raj, należy do Państwa.


Wpis powstał we współpracy z firmą Malinowe Hotele Sp. z o.o.