Go to content

Jak odmłodzić skórę, pozbyć się blizn czy rozstępów? Autologiczne fibroblasty robią furorę wśród zabiegów

Fot. iStock

Co ma medycyna estetyczna i jej zabiegi do naturalności? Zdziwicie się, ale bardzo wiele. Wcale nie musisz porywać się na skomplikowane zabiegi i operacje. Nie musisz decydować się na sztuczne wypełniacze, by poradzić sobie ze zmarszczkami. Nowoczesna medycyna i nauka jeszcze nie raz nas zaskoczą. Co mają nam do zaoferowania? A co powiesz na autoterapię swojej skóry? Autologiczne fibroblasty, to zupełnie nowe możliwości redukcji blizn, rozstępów i zmarszczek. Wszystko odbywa się z wykorzystaniem twoim własnych komórek. Brzmi zachęcająco, prawda? Przeczytajcie, na czym polega zabieg, kto może z niego skorzystać i jakich efektów oczekiwać.

Jak odmłodzić skórę, pozbyć się blizn czy rozstępów? Wszystko, co skuteczne nosisz w sobie, wystarczy, że wybierzesz specjalistę, który wie, jak z tego skorzystać

Szeroki zakres możliwości, jakie dają autologiczne fibroblasty, pozwala spełnić potrzeby wielu pacjentów i wpisuje się w trend naturalności, który w ostatnich latach przebija się najmocniej. Z chęcią dbamy o siebie i swój wygląd, ale już nie za wszelką cenę, a na pewno nie za cenę ryzyka. W dodatku (i na szczęście) kobiety są już bardzo świadome swojego ciała i możliwości. Stawiają na bezpieczne, mało inwazyjne metody, wiedzą, że mogą dbać i zachować pełną naturalność. Zabiegi, które wpływają na naszą skórę niejako pobudzając ja do pracy, wypierają coraz mocniej metody tuszowania i ukrywania tego, czego nie chcemy pokazywać. I nie ma w tym nic dziwnego, sprawna i dobrze funkcjonująca skóra to najlepsza droga do jej świetnego wyglądu.

Fibroblasty to komórki o ogromnym potencjale regeneracyjnym. Ze względu na duże możliwości proliferacyjne sprawdzają się w leczeniu blizn, redukcji rozstępów i zmarszczek. To właśnie one produkują białka będące głównym komponentem naszej skóry – kolagen i elastynę. Jeśli jest ich dużo, nasza skóra jest napięta, jędrna i pozbawiona zmarszczek. Z wiekiem ich liczba spada, a skóra traci młodzieńczy wygląd. Nic dziwnego, że możliwość wpłynięcia na skórę, by ta zachowywała się jak wtedy gdy była młodsza jest rozwiązaniem idealnym.

Europejskie Centrum Estetyki w Katowicach proponuje kobietom fantastyczne metody biostymulacji skóry. Co ciekawe, olbrzymi potencjał do odmłodzenia naszej skóry mamy w sobie!

Autologiczne fibroblasty – na czym polega terapia?

Autologiczne fibroblasty,  biorą udział w naturalnych procesach naprawczych organizmu. Dlatego Europejskie Centrum Estetyki stworzyło zabieg, oparty na możliwościach regeneracyjnych organizmu, który przyczyniałby się do odbudowy utraconej objętości tkanek. Opracowano nową metodę namnażania komórek, wyizolowanych z tkanek pacjenta. Tak powstał preparat oparty na autologicznych fibroblastach. Bardzo skuteczny zabieg.

Jak wygląda terapia z wykorzystaniem autologicznych fibroblastów?
Pierwszym etapem terapii jest wycięcie malutkiego kawałka skóry, z którego w laboratorium izolowane są fibroblasty. Następnie fibroblasty są namnażane w specjalnym medium hodowlanym. Tak uzyskaną zawiesinę, metodą iniekcji podaje się pacjentowi w wybrane obszary skóry.*

Zabieg jest bardzo bezpieczny, to zdecydowanie go wyróżnia na tle innych metod odmładzania skóry. Nie wywołuje reakcji alergicznych, ani działań niepożądanych. Nie wiąże się także z długim czasem rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów laserowych. Skóra w miejscu podania preparatu może być chwilowo zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta, jednak ten stan szybko mija, a pacjent niemal natychmiast może wrócić do codziennych aktywności. Dzięki temu zabieg może być wykonywany przez cały rok i wymaga niesamowitych przygotowań i wielkiego planowania.

Co najważniejsze, to mechanizm działania. jego skuteczność polega na usprawnieniu pracy naszej skóry, a nie maskowaniu niedoskonałości.

Efekty – czego możesz oczekiwać po zabiegu i kiedy warto się na niego zdecydować

Po podaniu autologicznych fibroblastów możemy spodziewać się wzrostu elastyczności skóry, poprawy jej nawilżenia, jędrności i napięcia skóry. Cały proces zwiększenia gęstości skóry przebiega stopniowo. Komórki skóry rozpoczną syntezę elastyny, kolagenu i innych składników macierzy pozakomórkowej. Dzięki temu zmarszczki się spłycają i zmniejszają. Skóra wygląda młodziej i zdrowiej – i taka jest. Zabieg dzięki temu samemu mechanizmowi pomaga zmniejszysz i spłycić blizny.

Usprawnione funkcjonowanie skóry, poprawa ukrwienia wpływa na jej jej ogólny stan, odżywia i spowalnia procesy starzenia. Autologiczne fibroblasty, to mały kosmetyczny wehikuł czasu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. Ma bardzo szerokie zastosowanie przy zachowaniu dużej skuteczności. Sprawdzi się zarówno u osób młodych, jak i w przypadku cery dojrzałej.  To szansa dla pacjentów, którzy chcą przywrócić skórze jędrność, elastyczność lub zniwelować blizny, rozstępy i zmarszczki. To zabieg dla tych, którzy w medycynie estetycznej szukają naturalnych rozwiązań i efektów. Sprawdzi się także u osób o wysokiej wrażliwości, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych.

Wskazania do zabiegu:

 • zmarszczki,
 • bruzdy
 • wiotka, pozbawiona elastyczności i jędrności skóra,
 • blizny potrądzikowe, oparzeniowe,
 • owrzodzenia,
 • rozstępy,
 • pelikany
 • okolica podoczodołowa – zmarszczki , cienka wiotka skóra
 • dekolt – zmarszczki
 • szyja -wiotka skóra

Autologiczne fibroblasty – największe zalety

Zalety preparatu na bazie autologicznych fibroblastów:

 • Bezpieczny w stosowaniu
 • Długotrwały, naturalny efekt działania do 6 lat
 • Wysoki potencjał regeneracyjny
 • Korzystny wpływ na wzrost syntezy elastyny, kolagenu i kwasu hialuronowego
 • Nie wywołuje reakcji uczuleniowych
 • Jest biokompatybilny, zgodny tkankowo
 • Idealny dla alergików
 • Dobry do użycia w trudnych okolicach np. okolica podoczodołowa
 • Nie maskuje uszkodzeń skóry i niedoskonałości tylko ją regeneruje

Jeśli do tej pory podchodziłaś do zabiegów medycyny estetycznej ostrożnie, bojąc się sztuczności i zbyt dużej ingerencji, pora puścić oczko do swoich własnych fibroblastów. To jedna z niewielu metod, która stawia na naturalność i siłę regeneracji.

Zabieg z wykorzystaniem preparatu na bazie autologicznych fibroblastów możecie wykonać w Katowicach w Europejskim Centrum Estetyki.

Fot. Materiały prasowe


*Europejskim Centrum Estetyki

Artykuł powstał we współpracy z Europejskim Centrum Estetyki