Go to content

Depilacja intymna – francuska, brazylijska czy hollywoodzka? Sposoby na idealne bikini

Depilacja intymna - francuska, brazylijska, hollywoodzka
Fot. iStock

Depilacja intymna to jedna z metod na komfort noszenia bikini oraz lepszą higienę okolic intymnych. Co prawda jest to indywidualną sprawą każdej kobiety (mężczyzn również), ale nie da się ukryć, że usuwanie niechcianego owłosienia z okolic intymnych jest już chyba powszechną praktyką. Po jakie metody warto sięgnąć, by cieszyć się gładką skórą miejsc intymnych? Do wyboru jest depilacja intymna francuska, brazylijska i hollywoodzka.

Depilacja okolic intymnych nie zbudza już wielkich emocji, nikogo nie dziwi i nie szokuje. Głębokość depilacji i rodzaj zastosowanej metody to również kwestia indywidualnego wyboru. A ten jest całkiem spory.

Depilacja intymna — rodzaje 

Usunięcie włosków może być częściowe lub wykonane w całości, zgodnie z upodobaniami kobiety. W zależności od tego jak głęboka ma być depilacja intymna, można skorzystać z trzech jej wariantów.

Depilacja intymna - francuska, brazylijska, hollywoodzka

Fot. iStock

Depilacja intymna francuska

To najpłytsza forma depilacji, która polega na usunięciu owłosienia do linii bielizny tak, aby nie było widoczne poza nią. Podczas niej usuwa się owłosienie wyłącznie na bocznych częściach wzgórka łonowego oraz pachwin, bez włosków z okolicy warg sromowych, wnętrza ud i skóry między pośladkami. Zdecydowanie depilacja intymna francuska pozwala na osiągnięcie naturalnego i estetycznego wyglądu w bikini.

Depilacja intymna brazylijska

Depilacja intymna brazylijska polega na usunięciu włosów ze wzgórka łonowego, okolicy pachwin, warg sromowych i z okolic odbytu. Pozostawia się natomiast włoski rosnące pośrodku wzgórka łonowego. Nadaje się im wybrany kształt, najczęściej wąskiego paska, i przycina do preferowanej długości. Depilacja brazylijska jest głębszą metodą depilacji, w porównaniu do depilacji francuskiej, i cieszy się dużą popularnością w okresie letnim, gdy przychodzi czas na założenie bardziej wyciętego bikini. Głębokość depilacji brazylijskiej zależy od preferencji kobiety.

Depilacja intymna hollywoodzka

Depilacja intymna hollywoodzka polega na usunięciu wszystkich włosków z okolic intymnych. Niechciane włoski usuwa się ze wzgórka łonowego, pachwin i skóry między pośladkami. Depilacja hollywoodzka jest rodzajem najgłębszej depilacji intymnej, dzięki której można cieszyć się idealnie gładką skórą miejsc intymnych.

Depilacja intymna - francuska, brazylijska, hollywoodzka

Fot. iStock/Depilacja intymna

Depilacja intymna męska

Zabieg intymnej depilacji preferowany jest nie tylko przez kobiety. Także mężczyźni lubią czuć się komfortowo i jeśli nie przystrzygają owłosienia do pożądanej długości, to usuwają je w części lub całości. Depilacja intymna męska wybierana jest najczęściej ze względu na komfort bliskości z partnerką, przez aktywny styl życia oraz chęć łatwiejszego zachowania higieny miejsc intymnych. Skóra pozbawiona owłosienia, ukrywana cały dzień pod bielizną, mniej się poci, co również przekłada się na komfort. Panowie najczęściej sięgają przy tym po prostu po maszynkę do golenia, znacznie rzadziej korzystają z usług salonów kosmetycznych.

Depilacja intymna w domu

Można samodzielnie, w domowym zaciszu, wykonać depilację i usunąć niechciane włoski. Wymaga to jednak pewnej wprawy i podjęcia decyzji o sposobie usunięcia owłosienia.

Maszynka do golenia

Najczęściej depilacja intymna w domu przeprowadzana jest za pomocą maszynki do golenia. To sposób prosty w wykonaniu, choć niesie ze sobą ryzyko zacięć i spowodowania infekcji skóry. Operując maszynką do golenia w miejscach intymnych należy zachować szczególną ostrożność, ponieważ skóra w tym obszarze jest niezwykle delikatna. Zdarza się często, że po takim domowym goleniu pojawiają się podrażnienia, mogą rozwinąć się stany zapalne mieszków włosów, które wiążą się z odczuwaniem dyskomfortu oraz bólu. Do minusów golenia miejsc intymnych maszynką trzeba zaliczyć konieczność regularnego usuwania owłosienia, ponieważ ścięte włoski szybko odrastają. Sięgając po trymer można dodatkowo przyciąć ewentualne pozostawione włoski (np. w depilacji francuskiej) na odpowiednią długość.

Depilacja intymna - francuska, brazylijska, hollywoodzka

Fot. iStock/Depilacja intymna

Kremy do depilacji

Są mniej popularne niż maszynka do golenia, ale mają swoje zwolenniczki. Na pewno są proste w wykorzystaniu. Wystarczy rozprowadzić szpatułką krem na skórę, z której mają być usunięte włoski. Po upływie 5 minut, za pomocą szpatułki, należy usunąć krem z fragmentu skóry, by upewnić się, że krem już zadziałał. Jeśli włoski łatwo schodzą, czas na usunięcie całości kremu, ruchem wykonywanym pod włos. Jeśli nie, trzeba czekać, ponieważ czas działania kremu uzależniony jest od grubości włosa. Efekty nie są trwałe, choć utrzymują się nieco dłużej, niż w przypadku maszynki. Po kilku dniach od użycia kremu włoski zaczynają odrastać. Do minusów użycia kremu należy zaliczyć ryzyko reakcji alergicznej.

Wosk lub pasta cukrowa

Zbędne owłosienie okolic intymnych można usunąć także woskiem lub przy pomocy pasty cukrowej. Nie jest to jednak dobra metoda dla początkujących, ponieważ wymaga pewnej wprawy i zdecydowanych ruchów. Ważna jest także odporność na ból, ponieważ wyrywanie włosków woskiem lub na pastę cukrową jest po prostu bolesne. Ponadto źle wykonany zabieg może spowodować podrażnienie, a nawet uszkodzenie naskórka. W porównaniu do golenia maszynką wyrywanie włosków z cebulkami daje lepsze efekty. Trzeba jednak powtarzać zabieg co około 2-3 tygodnie.

Depilator

Depilacja intymna depilatorem nie cieszy się dużą popularnością. Choć nowoczesne depilatory są skuteczne w usuwaniu włosków, to rozwiązanie jednak ma sporo wad. Tego rodzaju depilacja wiąże się z odczuwaniem dużego bólu, który dla wrażliwych miejsc intymnych może być trudny do zniesienia. Metoda jest także czasochłonna, w dodatku trudno usunąć depilatorem włoski z okolic odbytu i warg sromowych. Często po niej pojawiają się podrażnienia skóry, a nawet uszkodzenia naskórka, a włoski często wrastają, powodując stany zapalne. Ten rodzaj depilacji intymnej pozwala cieszyć się gładką skórą przez 3-4 tygodni, choć to kwestia bardzo indywidualna.

Jeśli depilacja intymna z domu okazała się niewystarczająca, lub po prostu zbyt trudna do wykonania, warto skorzystać z pomocy salonów kosmetycznych. Tam, po konsultacji ze specjalistką, można skorzystać ze sprawnie wykonanego zabiegu depilacji woskiem lub przy użyciu lasera. Co prawda depilacja intymna laserowa nie należy do najtańszych metod, ale uważana jest za najskuteczniejszy sposób na trwałe i komfortowe usunięcie niechcianych włosków.

Warto rozważyć wszystkie możliwości i dobrać rodzaj depilacji miejsc intymnych do swoich potrzeb.

FB/ohmepl