Go to content

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Fot. Unsplash / Jakob Owens

Okolice bikini to zdecydowanie jeden z najbardziej wrażliwych rejonów ciała. Nic więc dziwnego, że depilacja sfer intymnych tradycyjnymi sposobami często kończy się podrażnieniami, a nawet skaleczeniami. Ponieważ owłosienie w tej sferze jest wyjątkowo grube i ciemne, wiele osób często ma problemy z samodzielnym oraz skutecznym pozbyciem się włosków. Na szczęście z pomocą przychodzi depilacja laserowa. Zabieg z użyciem lasera nie tylko trwałe i precyzyjne usuwa zbędne owłosienie, ale również pozwala na różne stylizacje w rejonach bikini.

Dlaczego warto poddać się depilacji laserowej bikini?

Oczywiście usuwanie włosków ze sfer intymnych, pozostaje kwestią bardzo indywidualną. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się poddać depilacji bikini. Niektórzy likwidują owłosienie z tego fragmentu ciała tylko ze względu na zachowanie odpowiedniej higieny, dla innych z kolei jest to priorytetowy element wpływający na ich poczucie estetyki. Znajdują się również tacy, którzy depilację sfer intymnych wybierają wyłącznie przed sezonem wakacyjnym. Bez względu na to z jakich powodów decydujemy się na likwidację włosków z tych okolic, warto zadbać o to, aby przeprowadzona depilacja okazała się być w pełni bezpieczna dla sfery intymnej. Dlatego niezastąpiona okazuje się być tutaj depilacja laserowa. Nie tylko skutecznie usunie niechciane owłosienia, ale również sam zabieg okaże się dużo bardziej komfortowy niż w przypadku innych metod pozbywania się zbędnych włosków.

Depilacja laserowa bikini a stylizacje

Likwidacja owłosienia z okolic bikini może jednak przybrać różne formy. Wyróżnia się cztery podstawowe stylizacje włosków znajdujących się w sferach intymnych. Podczas klasycznej depilacji tego fragmentu ciała, usuwa się jedynie owłosienie występujące w pachwinach, podbrzuszu oraz na linii bikini. Eliminowane są więc wyłącznie te włoski, które mogłyby nieestetycznie wystawać z dolnej części kostiumu kąpielowego lub fig.

Fot. Unsplash / Matheus Frade

Depilacja francuska bikini jest z kolei nieco bardziej głębsza. W trakcie zabiegu, dodatkowo usuwane jest owłosienie obejmujące boczne fragmenty wzgórka łonowego. Zostawiane są za to włoski znajdujące się na pozostałej powierzchni wzgórka. Mogą one jednak zostać odpowiednio wystylizowane, chociażby przybierając formę paska, prostokąta albo trójkąta. To rozwiązanie najczęściej wybierają kobiety, którym zależy na tym, aby utrzymać estetyczny wygląd okolic intymnych, jednocześnie zachowując naturalność.

Depilacja brazylijska bikini od wielu lat jest jedną z najczęściej wybieranych form usuwania zbędnego owłosienia przez panie. Polega ona przede wszystkim na całkowitym usunięciu włosków znajdujących się na wzgórku łonowym, w okolicach warg sromowych oraz pośladków. Na środku wzgórka pozostawia się niewielki fragment owłosienia, który można stylizować w dowolny sposób, jednak kobiety głównie decydują się na niewielki trójkąt.

Najgłębsza ze wszystkich stosowanych metod usuwania niechcianych włosków z okolic intymnych, jest zdecydowanie depilacja hollywoodzka. W trakcie zabiegu likwiduje się wszystkie włoski występujące na pachwinach, wzgórku łonowym, wargach sromowych, a także z pośladków i przestrzeni pomiędzy nimi. W porównaniu do poprzednich sposobów depilacji bikini, tutaj nie pozostawia się żadnego owłosienia.

Gdzie można przeprowadzić depilację laserową bikini? Sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl !

Ze względu na wyjątkową wrażliwość oraz delikatność sfery intymnej, decydując się na zabieg depilacji laserowej bikini, warto szczególną uwagę zwrócić na profesjonalizm danego gabinetu kosmetycznego. Tylko wykonanie depilacji w odpowiednich warunkach, pozwoli na bezpieczne oraz komfortowe przeprowadzenie całego zabiegu. Jeśli szukasz najlepszego salonu wykonującego depilację laserową bikini, sprawdź ofertę zlokalizowanych w całej Polsce gabinetów Depilacja.pl ! Możesz wybrać zarówno klasyczną depilację bikini, jak i pokusić się o wykonanie depilacji francuskiej, brazylijskiej czy hollywoodzkiej, ponieważ to właśnie Ty masz całkowity wpływ na ostateczny efekt usuwanego z okolic intymnych owłosienia. Jeśli zastanawiasz się jaki jest koszt zabiegu lub całego pakietu, sprawdź cenę depilacji laserowej.


Artykuł powstał we współpracy z Depilacja.pl