Lifestyle

Jak wygląda depilacja laserowa bikini?

Redakcja
Redakcja
26 kwietnia 2019
Fot. Unsplash / Jakob Owens
 

Okolice bikini to zdecydowanie jeden z najbardziej wrażliwych rejonów ciała. Nic więc dziwnego, że depilacja sfer intymnych tradycyjnymi sposobami często kończy się podrażnieniami, a nawet skaleczeniami. Ponieważ owłosienie w tej sferze jest wyjątkowo grube i ciemne, wiele osób często ma problemy z samodzielnym oraz skutecznym pozbyciem się włosków. Na szczęście z pomocą przychodzi depilacja laserowa. Zabieg z użyciem lasera nie tylko trwałe i precyzyjne usuwa zbędne owłosienie, ale również pozwala na różne stylizacje w rejonach bikini.

Dlaczego warto poddać się depilacji laserowej bikini?

Oczywiście usuwanie włosków ze sfer intymnych, pozostaje kwestią bardzo indywidualną. Mimo to, coraz więcej osób decyduje się poddać depilacji bikini. Niektórzy likwidują owłosienie z tego fragmentu ciała tylko ze względu na zachowanie odpowiedniej higieny, dla innych z kolei jest to priorytetowy element wpływający na ich poczucie estetyki. Znajdują się również tacy, którzy depilację sfer intymnych wybierają wyłącznie przed sezonem wakacyjnym. Bez względu na to z jakich powodów decydujemy się na likwidację włosków z tych okolic, warto zadbać o to, aby przeprowadzona depilacja okazała się być w pełni bezpieczna dla sfery intymnej. Dlatego niezastąpiona okazuje się być tutaj depilacja laserowa. Nie tylko skutecznie usunie niechciane owłosienia, ale również sam zabieg okaże się dużo bardziej komfortowy niż w przypadku innych metod pozbywania się zbędnych włosków.

Depilacja laserowa bikini a stylizacje

Likwidacja owłosienia z okolic bikini może jednak przybrać różne formy. Wyróżnia się cztery podstawowe stylizacje włosków znajdujących się w sferach intymnych. Podczas klasycznej depilacji tego fragmentu ciała, usuwa się jedynie owłosienie występujące w pachwinach, podbrzuszu oraz na linii bikini. Eliminowane są więc wyłącznie te włoski, które mogłyby nieestetycznie wystawać z dolnej części kostiumu kąpielowego lub fig.

Fot. Unsplash / Matheus Frade

Depilacja francuska bikini jest z kolei nieco bardziej głębsza. W trakcie zabiegu, dodatkowo usuwane jest owłosienie obejmujące boczne fragmenty wzgórka łonowego. Zostawiane są za to włoski znajdujące się na pozostałej powierzchni wzgórka. Mogą one jednak zostać odpowiednio wystylizowane, chociażby przybierając formę paska, prostokąta albo trójkąta. To rozwiązanie najczęściej wybierają kobiety, którym zależy na tym, aby utrzymać estetyczny wygląd okolic intymnych, jednocześnie zachowując naturalność.

Depilacja brazylijska bikini od wielu lat jest jedną z najczęściej wybieranych form usuwania zbędnego owłosienia przez panie. Polega ona przede wszystkim na całkowitym usunięciu włosków znajdujących się na wzgórku łonowym, w okolicach warg sromowych oraz pośladków. Na środku wzgórka pozostawia się niewielki fragment owłosienia, który można stylizować w dowolny sposób, jednak kobiety głównie decydują się na niewielki trójkąt.

Najgłębsza ze wszystkich stosowanych metod usuwania niechcianych włosków z okolic intymnych, jest zdecydowanie depilacja hollywoodzka. W trakcie zabiegu likwiduje się wszystkie włoski występujące na pachwinach, wzgórku łonowym, wargach sromowych, a także z pośladków i przestrzeni pomiędzy nimi. W porównaniu do poprzednich sposobów depilacji bikini, tutaj nie pozostawia się żadnego owłosienia.

Gdzie można przeprowadzić depilację laserową bikini? Sprawdź ofertę salonów Depilacja.pl !

Ze względu na wyjątkową wrażliwość oraz delikatność sfery intymnej, decydując się na zabieg depilacji laserowej bikini, warto szczególną uwagę zwrócić na profesjonalizm danego gabinetu kosmetycznego. Tylko wykonanie depilacji w odpowiednich warunkach, pozwoli na bezpieczne oraz komfortowe przeprowadzenie całego zabiegu. Jeśli szukasz najlepszego salonu wykonującego depilację laserową bikini, sprawdź ofertę zlokalizowanych w całej Polsce gabinetów Depilacja.pl ! Możesz wybrać zarówno klasyczną depilację bikini, jak i pokusić się o wykonanie depilacji francuskiej, brazylijskiej czy hollywoodzkiej, ponieważ to właśnie Ty masz całkowity wpływ na ostateczny efekt usuwanego z okolic intymnych owłosienia. Jeśli zastanawiasz się jaki jest koszt zabiegu lub całego pakietu, sprawdź cenę depilacji laserowej.


Artykuł powstał we współpracy z Depilacja.pl


Lifestyle

Co faceci by chcieli, żeby kobiety wiedziały? Jest kilka takich rzeczy

Redakcja
Redakcja
27 kwietnia 2019
Fot. iStock / skynesher
 

Nie jest tajemnicą, że kobiety są o wiele lepsze w wyrażaniu swoich najskrytszych myśli, pragnień i uczuć od mężczyzn. To jednak nie znaczy, że faceci są pozbawieni uczuć i potrzeb. Są i czasami, gdy bardzo się postarają są w stanie je zakomunikować.

Nieodpowiadanie nie oznacza, że nie dba

Tomek: „Czasami, gdy się kłócimy, nie odzywam się. Nie dlatego, że mam w nosie to, co się dzieje, ale dlatego, że nie chcę powiedzieć czegoś w emocjach, co pogorszy sytuację. Wolę pomilczeć i przeczekać”.

Nie wysyłaj mieszanych sygnałów, jeśli chodzi o seks

Faceci narzekają, że z jednej strony ich odpychamy, a z drugiej mamy pretensje, że za mało nas przytulają, że nie całują na dzień dobry czy do widzenia. „Zdecydujcie się czasami, o co wam chodzi albo nam to wytłumaczcie” – mówią.

Faceci lubią komplementy

W tym się nie różnimy. Tak samo jak kobiety lubią słyszeć miłe rzeczy na swój temat, tak i mężczyźni czują się dobrze, gdy kierujemy do nich komplementy.

To, że chce być sam, nie znaczy, że się oddala

Kiedy mężczyzna mówi, że potrzebuje pobycia samemu, często myślimy, że coś jest nie tak w naszym związku, że psuje się budowana przez dłuższy czas relacja. Ale tak nie jest. „Czasami potrzebujemy czasu i przestrzeni tylko dla siebie, tak po prostu. Nie oznacza to jednak, że jesteśmy zmęczeni naszymi kobietami”.

Faceci też lubią pieszczoty

Podobnie jak kobiety, mężczyźni także wiele stref erogennych! Lubią, gdy miziamy ich po włosach, plecach, taki głód fizycznego dotyku jest w każdym z nas. Faceci mówią, że nie ma nic bardziej atrakcyjnego od kobiety, która inicjuje seks.

Pomyślcie czasami o nas

Prosimy naszych mężczyzn o masaż, o pogłaskanie po plecach, o rzeczy, które sprawiają, że czujemy się odprężone. Czy to samo dajemy w zamian? Panowie twierdzą, że bardzo rzadko.

Mężczyźni naprawdę nie zawsze wiedzą, co jest nie tak

Słynny dialog: „Co ci jest?”, ona: „Jeśli nie wiesz, to ci nie powiem”. Faceci się nie domyślają i proszą: powiedzcie wprost o co chodzi, nie bawcie się z nami w kotka i myszkę. Jeśli pytam, chcę wiedzieć, a nie się domyślać.

Brak seksu równa się zmęczenie

Jeśli twój mężczyzna nie ma ochoty na seks, to wcale nie oznacza, że traci tobą zainteresowanie. Mężczyzna, który nie chce seksu, najprawdopodobniej jest zmęczony, po prostu.

Nie wyciągajcie pochopnych wniosków

Tak, faceci są czasami niezdarni, zwłaszcza gdy pada pytanie: „Schudłam?”, „Jak wyglądam w tej sukience?”, „Lepiej w tej sukience, czy w tamtej czerwonej?”. Pamiętajmy – czasami palną coś, a my nie bierzmy tego do siebie.

 


Lifestyle

Dzisiejsze zawieszenie strajku nauczycieli oznacza, że nikt nie ma prawa głosu

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
25 kwietnia 2019
Fot. iStock

Tak, cieszę się, że poniedziałek moje dzieci pójdą do szkoły i przedszkola – wręcz skaczę pod sufit! Naprawdę dały mi w kość. Ale jednak żali mi tego strajku, żal mi mojego kraju. Smutno mi z powodu bezradności. Wstydzę się znowu za mój kraj, wstydzę się za niektórych rodziców. Szkoda mi zmarnowanego potencjału. I boję się tego, co będzie dalej. Bo w kraju, którym rząd rozwiązuje problemy zmieniając na poczekaniu prawo, chyba lepiej jednak się bać. Ten strach, choć wyjątkowo nieprzyjemny mobilizuje do czujności, działania… tylko czy jeszcze cokolwiek możemy sami zmieniać?

Przykre, że jak nigdy dotąd Polska podzieliła się na prawą i lewą stronę. Że jak nigdy wcześniej, bliżej nam stada baranów (i po prawej i po lewej stronie), które po prostu idą, żeby iść. Naród, który był symbolem odzyskanej wolności, chyba tak zmęczył się odpowiedzialnością za swoje wybory, że postawił na bierność.

Dzisiejsze zawieszenie strajku nauczycieli oznacza, że nikt nie ma prawa głosu. Bo nasi strajkujący nauczyciele mimowolnie stali się symbolem wielu grup społecznych: rezydentów, lekarzy, pielęgniarek… i wielu, wielu innych.

Wstyd mi za mamę, która bez skrępowania pisze: „nie wiem czy to prawda, że wreszcie otworzą, ale nawet jakby było zamknięte przyprowadzę Marysię do przedszkola. Należy mi się to!”.

Jest wstyd za pana Piotra Misztala, biznesmena z Łodzi, który groził jednej z tamtejszych szkół pozwem, jeśli jego syn nie będzie mógł zdawać matury. Wstyd mi za ludzi, którzy myślą, że wszystko można kupić.

Jest mi wstyd za komentarze, które czytam w Internecie – ciekawa jestem, czy te przytoczone poniżej, autorzy wygłosiliby wychowawcy na zebraniu:

„Pewnie chcą na majówkę wyjechać…”*

„Bo wakacje będą to szkoda im l4 brać .. wybycza sie 2 miechy i od września znowu nic nie będą robić kosztem naszych biednych dzieciaków”.*

„Majówka zapłacona w kurortach to trzeba zawiesić bo kasa przepadnie”.*

„Widzą że nie mają szans to udają że robią łaskę i zawieszają strajk XD Co za śmieszni ludzie”.*

„Ha ha. Co za nieudacznicy. Przerywają strajk bo wiadomo tydzień wolnego. A zamiast grillować klasówki muszą sprawdzać po nocach”.

No faktycznie, myślę, że to bardzo logiczne ryzykować brak wypłaty (czasem utrzymującej rodzinę) strajkując i ten strajk przerwać z powodu grillowanej kiełbasy. Serio? Czy ktoś może naprawdę tak pomyśleć???

Kochani hejterzy, ludzie kochani! Opamiętajmy się wszyscy. Dziś zapadające decyzje nie dotyczą tylko nauczycieli. Dzisiejsze decyzje mówią nam już wprost: nic nie możecie.

Obudźcie się i zrozumcie, że nic się nie należy, że wszystkiego nie da się kupić i przede wszystkim, że rzucenie publicznego pawia na jakąkolwiek grupę, nie zmieni waszego życia. Że czasem, warto ponieść koszty własne, zgodzić się na to, że przez chwilę będzie trudno tylko z jednego powodu… bo tak trzeba. Takie ja mam poczucie. Czasem trzeba popatrzeć nieco szerzej, nieco dalej. I zobaczyć więcej niż „chciwych” – nauczycieli, lekarzy, czy kolejarzy. Pomyśleć, co zmiana przyniesie jutro również dla ciebie.

Jeśli można zmienić każde prawo, gdy ma się na to ochotę, to czy pewnego dnia nie okaże się, że można unieważnić niekorzystny wynik wyborów?

To, co dobitnie pokazał nam wszystkim strajk nauczycieli, to fakt, że dzisiejszy rząd może lekceważyć każdego. Następnym razem to możesz być ty…


*komentarze wybrane tylko spod jednego posta z informacją o zawieszeniu strajku, Facebook/TVN24, pisownia oryginalna.


Zobacz także

„Może warto dać sobie szansę? Pokochać siebie i w siebie uwierzyć”. Akcja „List do samej siebie”

6 zachowań toksycznych ludzi

Jaki prezent marzeń dla kobiety? – kreatywne pomysły dla Niej