Go to content

Włoski precz! Nadszedł czas na depilację pastą cukrową, którą zrobicie same

pasta cukrowa
Fot. iStock / puhhha

Depilacja to temat, który często pojawia się w kobiecych rozmowach. Czym, kiedy i jak często się depilować, to częste pytania, jakie nam się nasuwają przy okazji tego tematu. Fakt, metod mamy wiele, o różnej trwałości gładkiej skóry i różnym koszcie wykonania zabiegu. Począwszy od poczciwej maszynki do golenia, skończywszy na depilacji laserowej w gabinetach kosmetycznych. 

Jeśli preferujecie zabiegi domowe, proste i w miarę szybkie, wypróbujcie sposób depilacji z pastą cukrową.

Pasta cukrowa, prosty i skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych włosków

Ten znany nie od dziś pomysł przydaje się, gdy chcecie spróbować czegoś innego, niż ostrze maszynki do golenia, a nie macie ochoty iść do drogerii specjalnie po wosk. Podobnie jak do depilacji woskiem, pasta cukrowa również wymaga wprawy w aplikacji, ale prawidłowo wykorzystana, pozwala zachować gładkość nóg aż do 3 tygodni. Co ważne, pastę nakłada się, gdy ta wystygnie, więc mogą sobie pozwolić na ten zabieg nawet osoby z popękanymi naczynkami na nogach. Przygotowanie pasty nie wymaga wiele wysiłku i nakładów finansowych.

Fot. iStock / Tinatin 1

Fot. iStock / Tinatin 1

Składniki:

  • 1 szklanka cukru
  • 2 łyżki wody
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 1 łyżeczka soli himalajskiej
  • opcjonalnie kilka kropel aromatycznego olejku (np. migdałowego)

Przygotowanie i zastosowanie:

Odmierzone składniki przełóż do naczynia i dokładnie wymieszaj → Następnie rozgrzej patelnię i przelej na nią składniki → Podsmaż, aż konsystencją masa przypominać będzie karmel o delikatnym, miodowym zabarwieniu → Jeśli zauważysz bąbelki na powierzchni pasty, zdejmij ją z ognia i przelej do naczynia → Poczekaj, aż ostygnie (uwaga, pasta powinna zachować konsystencję mazi) → Po peelingu wykonanym podczas kąpieli, nakładaj pastę cukrową na skórę, niewielkimi jej kawałkami rozsmarowując ją na nogach w kierunku przeciwnym niż kierunek wzrostu włosa → Zdecydowanym ruchem oderwij pastę ze skóry → Po zakończonym zabiegu umyj nogi ciepłą wodą.

 

źródło: elle.pl, instagram