Lifestyle

Oryginalne bikini. Tego jeszcze nie było! Zdecydowałybyście się?

Redakcja
Redakcja
2 sierpnia 2018
Fot. Screen z Instagrama /Balcktapeproject
 

Czasami miewamy wrażenie, że nasze plaże przeszły już wszystko od mody na parawany, przed dmuchane pizze i lody, aż po chwilami naprawdę oryginalne stroje kąpielowe. Ale świat byłby nudny, gdyby nas nie zaskakiwał.

I tak jest tym razem. Joel Alvarez, który zaproponował zupełnie nowatorską modę na bikini. Jak się okazuje, nie potrzeba wiele, wystarczy trochę błyszczącej taśmy – kolor zależy tylko od nas i… gotowe. Kiedy artysta w lutym 2017 roku wrzucił do sieci film z modelką, która pozuje „ubrana” w taśmę, nie spodziewał się, że jego pomysł wywoła tak ogromne zainteresowanie. Dzisiaj tworzy nie tylko bikini, ale także bieliznę (której nota bene wcale nie trzeba ściągać umawiając się na randkę w sypialni z mężem) i piękne suknie.

Co wy na to? Pomysł z pewnością oryginalny, codziennie można wyjść w nowym stroju kąpielowym na plażę. Pytanie tylko – jak bardzo boli jego ściąganie…

I’m sure you guys have seen this video all over the web. I took this video Feb of 2017 and posted it up with no idea it would go viral. After 10million views on my Facebook and countless shares on Instagram this project introduced the gold tape edition of the blacktapeproject with former Miss Puerto Rico. This was shot in the beaches of Haiti for the JBFoundation charity event which inspired me to start my own charity for the children of mango hall in Jamaica. This 17sec video basically jump started my career and opened so many doors for me. Countless features, articles and interviews from news outlets around the world. . . Now over a year later I have perfected the gold tape and will be showing 10 one of kind peices at this year’s @miamiswimweek at the @artheartsfashion at the @faenaforum July 15th at 10pm. This is a very unique show as I will be a headlining designer show designs that will be completed just minute prior to the show. No pre planning or already made peices. This is art and couture at its highest level. . . DM ME if you would like to attend or walk my shows , set up an appointment for a fitting and shoot or just come and show some love. Very excited to be a part of this year’s swim week as a designer. This will be my biggest and most impressive show to date. . . Big thank you to @artheartsfashion @erikrosete for inviting me and giving me another great opportunity. . . #miamiswimweek @miamibeach #miami #sountbeach #miamifashion #swimlife #treats #treatsmagazine #vogue #teenvogue #couture #nyfw #miamiswimweek2018 #faenaforum #livmiami #storymiami #rockwellmiami #blacktapeproject #blacktape #tapeart #missuniverse #misspuertorico #jbfoundation #mangohallcharity

Post udostępniony przez Art & Tape Fashion (@blacktapeproject)

 

Oryginalna bielizna

Źródło: Instagram


Lifestyle

5 inteligentych sposobów na radzenie sobie ze szkodliwymi osobami

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 sierpnia 2018
6 zachowan toksycznych ludzi
Fot. iStock / hjalmeida
 

Każdy z nas, indywidualnie, może się zmienić. Możemy podjąć wysiłek ulepszenia tego, co nam się w sobie nie podoba. Ale nie możemy zmienić innych. Tego nie wolno nam zapomnieć, gdy spotykamy się z toksycznymi ludźmi. Mamy więc dwie możliwości: unikać ich lub stawić im czoła.

Wiele osób woli tę pierwszą możliwość, ale gdy nie masz wyboru i musisz się z kimś zmierzyć, najlepiej jest spróbować zrobić to w inteligentny sposób. Toksyczni ludzie kwestionują logikę osobistych relacji. Niektórzy z nich są szczęśliwi tylko wtedy, gdy mają wpływ na innych. Inni czerpią satysfakcję z wykorzystywania wrażliwości innych. W każdym z tych przypadków niepotrzebnie komplikują najprostsze sytuacje wprowadzając atmosferę konfliktu i stresu.

Jak sobie z nimi poradzić?

Wykorzystaj inteligencję emocjonalną

Kluczem do inteligentnego działania przeciwko tego typu toksycznym zachowaniom jest nauka umiejętności radzenia sobie z emocjami i zachowania spokoju pod presją. W rzeczywistości jedną z największych zalet ludzi, którzy wiedzą, jak radzić sobie ze stresem, jest ich zdolność do neutralizowania skutków działania toksycznych ludzi.

Zignoruj ​​ich

Toksyczni ludzie nie noszą odznak odróżniających ich od innych. Ale wszyscy wiemy mniej- więcej, kto w naszym otoczeniu sprawia, że czujemy się źle. Jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz uniknąć tej toksycznej osoby, spróbuj nie wpaść w jej sieci. Wiesz, że zwróci twoją uwagę, że cię sprowokuje. Bądź życzliwy. Bądź cierpliwy i asertywny kiedy trzeba.

Nie akceptuj toksycznych zachowań

Główną cechą toksyczności jest to, że jest zakaźna. Tak dzieje się z toksycznymi ludźmi: ich postawa jest „zaraźliwa”. Jeśli zareagujesz toksycznym zachowaniem, przegrałeś bitwę.

Ustal granice

Jeśli postawisz się w defensywie, pokazujesz drugiemu, że może do ciebie dotrzeć. Jeśli ustalisz swoje granice, sprawisz, że zrozumie, że nie może cię zaatakować. Wobec postawy osoby toksycznej logiczne argumenty i wyjaśnienia nie są wiele warte.

Praktykuj współczucie

Czasami warto być przyjaznym dla toksycznych ludzi. Może przeżywają trudny okres, emocjonalną sytuację, w której sobie nie radzą? Niestety toksyczne zachowania są często sposobem radzenia sobie z trudną sytuacją osobistą.


Na podstawie: nospensees.fr

 


Lifestyle

Tylko „smuteczek”, czy aż depresja. Jak rozróżnić te dwa stany

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
2 sierpnia 2018
Co sprawia, że źle o sobie myślimy?
Fot. iStock / Vizerskaya

Cały problem polega na tym, że niewłaściwie używamy zamiennie tych dwóch terminów, chociaż często nawet intuicyjnie wiemy, jak odróżnić oba stany. Smutek jest tylko jednym z objawów depresji. Smutek i depresja mają wiele wspólnego, ale są także dwoma zupełnie różnymi stanami.

Najważniejsze różnice między smutkiem a depresją

1. Depresja jest zaburzeniem psychicznym

Główną różnicą między smutkiem a depresją jest to, że ta ostatnia jest zaburzeniem psychicznym, podczas gdy smutek jest po prostu emocją spowodowaną sytuacją, która sprawia, że ​​odczuwamy ból czy cierpienie. Jest oczywiste, że smutek to jeden z wielu objawów depresji, takich jak apatia, lęk, niepokój czy uczucie rozpaczy. Smutek jest etapem związanym z określonymi okolicznościami i prędzej czy później – mija.

Depresja trwa jednak dłużej, ponieważ prowadzi do chronicznej sytuacji, która „zamyka” nas  w pewnym określonym stanie psychicznym. Eksperci w dziedzinie psychologii twierdzą, że u osoby, u której zdiagnozowano depresję, objawy musiały występować przez co najmniej 6 miesięcy.

2. Smutek jest przejściowym stanem psychicznym

Jak napisano powyżej, smutek jest stanem przejściowym, chociaż oczywiste jest, że czasami może on trwać długo. W przeciwieństwie do depresji, jest to jednak naturalna reakcja psychologiczna, która nie wskazuje na żadne zaburzenie psychiczne. Po prostu zdarza się, że, w obliczu trudnych okoliczności lub w obcowania z kimś, kto nas skrzywdził, pojawia się taka właśnie emocja. Mimo wszystko smutek nie może nas zbytnio niepokoić. To normalne uczucie, które przychodzi, gdy tracimy ukochaną osobę, gdy związek się rozpada, kiedy musimy opuścić dom itp. Smutek sygnalizuje, że coś, co jest dla nas ważne, zniknęło lub się zmieniło.

3. Apatia i depresja

Apatia to brak energii i chęci do życia i działania. Dotyczy osób z depresją, które nie są w stanie wykonywać codziennych zadań.  Na przykład osoba z depresją może nie chodzić do pracy tylko dlatego, że czuje się niezdolna do wstania z łóżka rano. To się nie dzieje, gdy jesteśmy „tylko” smutni. Smutek nie wpływa na naszą pracę i nasze zobowiązania.

4. Jeśli smutek trwa zbyt długo

Jest oczywiste, że jeśli pozostaniemy smutni przez długi czas, ten stan może przerodzić się w depresję. Jeśli stale płaczesz i masz wrażenie, że jesteś bezużyteczny, że ​​świat stał się szary i że nie ma już nadziei, sprawy idą w zdecydowanie złym kierunku. To normalne być smutnym jeden dzień, dwa dni, a nawet tydzień. Ale pozostawanie smutnym przez dwa miesiące jest już zdecydowanie niepokojącym objawem.

Musimy wiedzieć, że o ile smutek nie wymaga leczenia lub terapii, depresję należy jak najszybciej zdiagnozować i wdrożyć odpowiednie leczenie. Tu nie wystarczy zmiana otoczenia i wsparcie bliskich.


Na podstawie: amelioretasante.com


Zobacz także

Uważaj, bo się przewrócisz

Uważaj, bo się przewrócisz… Ranking najsmaczniejszych haseł naszych rodziców w satyrycznej pigułce

„Niósł ją przez cały pokój, a ona tak wtulała głowę w jego ramię…”. Niezwykła historia, którą trzeba poznać

20 prostych trików, by letnie ciuchy z powodzeniem nosić jesienią