Macierzyństwo Szkoła

Jak pokazać dzieciom świat technologii?

Redakcja
Redakcja
16 października 2019
Fot. Materiały prasowe

Fundacja Orange od lat wprowadza uczniów w cyfrowy świat. A dziś udostępnia wszystkim zainteresowanym szkołom otwartą platformę edukacyjną.

Jak odnaleźć się w cyfrowym świecie?

Fejk niusy, hejt, trudności w zachowaniu równowagi online-offline – na pewno to znacie. Tak jak wiele wątpliwości rodziców: jak spowodować, by nasze dziecko skorzystało na rozwoju technologicznym, ale jednocześnie zachowało zdrowy dystans do smartfona i poszło czasem po prostu pobiegać na podwórku? Kiedy zabraniać, a kiedy dawać pełną wolność? Jak uchronić je przed cyberprzemocą? Lub przed uzależnieniem od internetu? Na ile kontrolować aktywność dziecka w internecie?

Fot. Materiały prasowe

Nie ma jednej odpowiedzi na te wszystkie pytania, a wiele zależy od tego, z jakim dzieckiem mamy do czynienia.

Więcej na temat uzależnienia od internetu przeczytasz w artykule https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/uzaleznienie-od-internetu, a o cyberprzemocy Fundacja Orange pisze tutaj: https://fundacja.orange.pl/blog/wpis/cyberprzemoc.

Świat coraz bardziej cyfrowy

Jednak są sprawy wspólne dla wszystkich: na pewno nie ma odwrotu z drogi cyfrowego postępu. Każdy dzisiejszy siedmiolatek będzie potrzebował kiedyś załatwić przez internet sprawę w urzędzie, zaaplikować do pracy, zrobić zakupy, znaleźć potrzebne informacje, a może nawet cyfrowo zagłosować?

Specjaliści przewidują, że większa część uczniów dzisiejszych pierwszych klas znajdzie pracę w zawodach, które nawet jeszcze nie istnieją. To wydaje się dziwne, ale pomyślmy, czy 20 lat temu ktoś myślał o zawodach takich jak operator drona, youtuber, tester aplikacji mobilnych czy social media manager? A dziś to przecież dość popularne zajęcia.

Fot. Materiały prasowe

Obecnie wchodzimy w kolejny etap rewolucji cyfrowej, związany z bardzo szybkim rozwojem sztucznej inteligencji, mechanizmów machine learning. To pasjonujące zagadnienie, być może niektórzy się go trochę boją, a niektórym wydaje się czymś niezwykle skomplikowanym i niedostępnym…

Niezależnie od tego, jak potoczą się losy przyszłości, na pewno warto wprowadzać dzieci w cyfrowy świat, pokazując im pozytywne możliwości (może moja córka czy mój syn kiedyś zaprogramuje inteligentnego robota?). Ale też otwarcie mówiąc o możliwych zagrożeniach.

Znany przykład mówi, że z internetem jest jak z nożem: cieszymy się, gdy nasze dziecko umie już bezpiecznie ukroić kromkę chleba. Ostrzegamy je przed skaleczeniem i  mocno chronimy np. przed agresją z użyciem scyzoryka.

Fot. Materiały prasowe

MegaMisja Fundacji Orange – wsparcie dla szkół

Jak to robić, od czego zacząć, gdzie szukać pomocy?

Odpowiedzią na takie problemy jest MegaMisja – program Fundacji Orange stworzony dla uczniów klas 1-3. Działa w 950 szkołach w całej Polsce. Polega na tym, by wprowadzić dzieci w świat cyfrowych mediów, aby korzystały z nich mądrze i bezpiecznie. Pod okiem nauczyciela przez cały rok szkolny zgłębiają kolejne tematy, takie jak np.:

  • bezpieczeństwo w sieci,
  • odróżnianie informacji prawdziwych i fałszywych,
  • prawo autorskie w internecie,
  • kreatywne korzystanie z mediów.

Oby ci uczniowie w przyszłości korzystali z sieci świadomie, czerpiąc z niej to, co najlepsze i nie zapuszczając się w ciemniejsze tereny sieci!

Fot. Materiały prasowe

Od dzisiaj MegaMisja otwarta dla wszystkich chętnych

Wprawdzie szkoły biorące udział w tegorocznej MegaMisji zostały już wyłonione na wiosnę, ale Fundacja Orange, widząc duże zainteresowanie projektem, postanowiła udostępnić platformę MegaMisji wszystkim chętnym szkołom i nauczycielom. Znajdują się tam animacje, scenariusze zajęć i treści edukacyjne potrzebne, by przeprowadzić serię lekcji. Za każdą aktywność klasy zbierają punkty, które mogą później wymienić na drobne upominki.

Od dzisiaj każda placówka, która chce prowadzić ciekawe zajęcia z nowymi technologiami, a nie dostała się do programu czy po prostu wcześniej o nim nie wiedziała, może zalogować się na stronie megamisja.pl i zacząć inspirujące zajęcia. Zachęcamy!

Więcej informacji o cyfrowej edukacji znajdziecie na stronie Fundacji Orange, która jest partnerem akcji „Oh! Szkoło”

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Fundacją Orange


Macierzyństwo Szkoła

Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF – nowa technologia zabiegów na skórę twarzy i ciała!

Redakcja
Redakcja
16 października 2019
Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF
Fot. iStock – Skutecznie i bezboleśnie! SECRET RF
 

W dzisiejszych czasach kładziemy ogromny nacisk na zdrowy i piękny wygląd skóry. Każda z nas chciałaby w szybki, skuteczny i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych zmarszczek, blizn bądź nierówności na skórze.  Czy jest to możliwe? Tak! I to bez bólu – SECRET RF to zupełnie nowa jakość i skuteczność zabiegów na twarz i ciało.

Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii, co chwilę wypuszczają na polski i zagraniczny rynek, sprzęty, które mają pobudzać skórę do samoodnowy, likwidować blizny, niwelować zmarszczki i walczyć z niedoskonałościami na skórze. Niestety w praktyce wiele z nich nie spełnia oczekiwanych kryteriów.

Odmładzanie twarzy

Prześledziliśmy rynek w tym zakresie i teraz wiemy, że skuteczna likwidacja zmarszczek i wszelkich zmian skórnych wymaga silnej stymulacji procesów regeneracyjnych w obrębie skóry właściwej. Takie działanie ma niewiele urządzeń. Idealnym wyborem będzie zabieg z wykorzystaniem Radiofrekwencji Mikroigłowej Secret Rf. Jest to jedyna na świecie platforma medyczna RF, która umożliwia wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF (odmładzanie, napięcie skóry, redukcja blizn, rozstępów, leczenie nadpotliwości), ale dodatkowo na zastosowanie technik termo-koagulacyjnych, dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure wykorzystującej elektrody igłowe (zamykanie naczynek, leczenie trądziku, podcinanie blizn). Skuteczność i bezpieczeństwo działania systemu potwierdza certyfikat FDA.

SECRET RF 2.0

SECRET RF® 2.0 w zabiegach liftingujących i ujędrniających doprowadza do wprowadzenia bardzo cienkich igieł na regulowaną głębokość między 0.5 mm – 3.5 mm, emitując przy tym falę radiową nagrzewającą tkankę wokół powierzchni igieł bez przegrzania skóry i bez ryzyka poparzeń. W wyniku wytworzonej energii w tkance dochodzi do powstania punktów koagulacji oraz kontrolowanych przegrzań, które zapoczątkowują proces regeneracji i tworzenia nowych struktur kolagenowych.

SECRET RF® 2.0 zdobył uznanie lekarzy na całym świecie nie tylko dzięki doskonałym efektom związanym z redukcją zmarszczek, napięciem skóry, leczeniem blizn, czy rozstępów, ale także dzięki możliwości skutecznego leczenia innych problemów, dzięki zastosowaniu specjalnych głowic:

  1. Głowica standardowa z systemem mikroigieł do redukcji zmarszczek, poprawy napięcia skóry, leczenia blizn potrądzikowych, rozszerzonych porów, rozstępów.
  2. Duża Głowica High Speed z systemem mikroigieł do leczenia nadpotliwości poprzez działanie dezaktywujące gruczoły potowe w krótkim czasie.
  3. Głowica SmartCure, która pozwala na wykorzystanie różnych technik termo-koagulacyjnych, dzięki pojedynczym elektrodom igłowym w następujących wskazaniach: rozszerzone naczynia krwionośne, trądzik, blizny.
  4. Głowica monopolarna, której działanie podgrzewa strukturę skóry właściwej, w wyniku czego fibroblasty stymulowane są do tworzenia nowych wiązań kolagenowych.

Z Secret RF możesz uzyskać dobre rezultaty już po jednym zabiegu a okres rekonwalescencji to jedynie 3-4 godziny, podczas których może wystąpić delikatny rumień i obrzęk. Zabieg nie wyłącza z aktywności zawodowej i towarzyskiej, co w dzisiejszych czasach jest bardzo istotne. Zabieg wynonujemy całym rokiem, także w lecie ! Można go wykonywać nawet na powiekach !

Reasumując, Radiofrekwencja mikroigłowa Secret Rf jest nowoczesną, małoinwazyjną techniką medycyny anti-aging zapewniającą pacjentowi minimalny czas rekonwalescencji i nowe możliwości terapeutyczne. Urządzenie pozwala zyskać pełną kontrolę nad głębokością ingerencji w skórę i temperaturą, z jaką wykonywany jest zabieg, przez co metoda jest skuteczna i bezpieczna. Technika znajduje zastosowanie w wielu wskazaniach estetycznych.

Więcej informacji na ten temat przeczytacie na stronie  www.langemedicalclinic.pl . Jest to adres warszawskiej kliniki, która ma w ofercie wyżej opisany zabieg ale również szereg innych propozycji, z którymi warto się zapoznać. Zachęcamy do lektury.


Artykuł powstał we współpracy z Lange Medical Clinic


Macierzyństwo Szkoła

Najpiękniejszy kolor jesieni według Pantone we wnętrzach

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
15 października 2019
Fotomontaż: Materiały prasowe / Dekoria.pl / Instytut Pantone
Następny

Nie mogę usiedzieć w miejscu. Znajomi nazywają mnie Panią Remoncik. Wystarczy wolne popołudnie już zza pazuchy wyciągam swój fajny młotek Godzillę lub puchę farby. Ale co robić, kiedy wszystko wyremontowane? Jak żyć? Jest na to bardzo prosty sposób. Łapcie się za meble i dodatki! Przesuwajcie, malujcie, kupujcie poduchy i zasłony. Specjalnie dla Was przygotowałyśmy przegląd booskich dodatków (i nie tylko) w najmodniejszym i obłędnie pięknym kolorze tej jesieni!

Co sezon Instytut Pantone ogłasza zestaw najmodniejszych kolorów. Wśród tegorocznych znalazły się wyjątkowo piękne i łatwe w aranżacji granaty. Uwielbiam te kolory – można je zestawiać praktycznie w każdej kompozycji – a gdy wijemy gniazdko, warto planować zakup mebli i dodatków, które za rok się nam nie znudzą lub nie będą nas po tygodniu przytłaczały.

Galaxy Blue i Bluestone

Te kolory doskonale odnajdują się w aranżacji, w dosłownie w każdym stylu. Można pozwolić im odgrywać ważną pierwszoplanową rolę

Nie polecałabym ich natomiast jako kolor ścian. Ewentualnie akcent, jedna ściana – śmiało, ale nie całość! Uwierzcie, ciemne ściany mogą wyglądać pięknie w katalogu, ale przy polskich metrażach to się zazwyczaj nie może udać (wiem, bo na skutek chwilowego zamroczenia, pomalowałam kiedyś salon na czekoladowy… nie pytajcie).

„Galaxy Blue i Bluestone to bardziej stonowane odcienie błękitu, podobne do brązów, bardziej uziemione. Odcienie niebieskiego, które są bardziej subtelne”* –  dyrektor Instytutu Pantone.

Screen / Instytut Pantone

Żeby było przyjemniej, przygotowaliśmy dla was galerię. Sami zadecydujcie, czy interesują was drobne dodatki i dekoracje, czy szukacie stylowej bomby – np. kanapy lub fotela. Do dzieła!

czytaj dalej na następnej stronie

strona 1 z 3

Zobacz także

Lato to radość, lato to kolory! Czy wiesz, co oznaczają? Baw się nimi razem z dzieckiem!

KINO W TRAMPKACH

Czwarta edycja Festiwalu KINO W TRAMPKACH

Spokojnie, to tylko… szkoła! Jak nie oszaleć po wakacjach? Mamy na to radę! Ruszamy z akcją specjalną #Oh!Szkoło!