Lifestyle Psychologia

24 rzeczy, które każda kobieta powinna usłyszeć i zapamiętać (najlepiej przed 30-tką)

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
Fot. Unsplash / CC0 Public Domain
 

Jakby było dobrze czasami dostać zestaw mądrości – ale nie wydumanych, tylko rzeczywistych, na które każdego dnia mogłybyśmy zerkać. Czy życie nie byłoby wtedy łatwiejsze? A my szczęśliwsze.

Z drugiej strony, na mądrości nigdy nie jest za późno. Więc może warto mieć taką swoją listę, która by nam przypominała, o co w tym wszystkim chodzi. Myślę, że każda z nas mogłaby się podpisać pod tymi zdaniami. Przeczytać, zapamiętać i wracać, jak nam źle.

1. Wszystko w końcu zrozumiesz, więc przestań się zamartwiać.

2. Zawsze możesz poprosić o pomoc.

3. Życie nigdy nie zwalnia, ale wzięcie głębokiego oddechu sprawi, że wszystko stanie się odrobinę mniej przytłaczające.

4. Media społecznościowe to tylko ułamek tego, co naprawdę dzieje się w życiu każdego z nas.

5. Wszystko tak naprawdę jest takie, jak powinno być.

6. Ktoś cię kocha, w rzeczywistości jest to nawet kilka osób. Pamiętaj o tym.

7. To, że ktoś inny z ciebie zrezygnował, nie oznacza, że ty masz rezygnować z siebie.

8. Współczucie doprowadzi cię o wiele dalej niż jakikolwiek sąd.

9. Twoja intuicja jest po to, by cię prowadzić dobrą drogą. Słuchaj jej.

10. Jesteś silniejsza niż myślisz.

11. Stajesz się tym, z kim spędzasz czas, więc uważaj, jacy są to ludzie.

12. Nie ma nic bardziej atrakcyjnego niż życzliwość.

13. Samoobsługa nie jest samolubna, ale jest konieczna.

14. Bądź obecną tu i teraz tak bardzo i tak często, jak to możliwe.

15. Jeśli twoja odpowiedź brzmi „nie”, możesz powiedzieć „nie” na głos.

16. Przebaczenie nie toleruje głupiego zachowania, po prostu pozwala tobie iść dalej.

17. Większość rzeczy, o które się martwisz, nigdy się nie wydarzy.

18. Twoje życie nigdy nie będzie wyglądało tak, jak powinno, ale musisz nauczyć się je kochać.

19. Ludzie to po prostu ludzie, więc przestań oczekiwać, że cię uratują.

20. Jeśli ktoś ci powie, że to zły moment, uwierz w to.

21. Miłość nie zawsze wystarcza, aby związek mógł mógł się udać.

22. Świat nie jest przeciwko tobie. Nigdy.

23. Nie możesz nikogo przekonać do tego, żeby cię kochał.

24. Jesteś wystarczająco dobra. Nie musisz być idealna.


 

źrodło: thougtcatalog.com


Lifestyle Psychologia

Jedzenie szparagów zwiększa ryzyko raka piersi? Czy to przełomowe badania?

Redakcja
Redakcja
12 lutego 2018
Fot. iStock
 

Od ponad czterech lat prowadzone są badania, które sprawdzają, jakie produkty obecne w naszej codziennej diecie mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi. Okazuje się, że ryby, pełnoziarniste produkty, a także szparagi – wszystkie te, które są reklamowane, jako zdrowa żywność zawierają specyficzny aminokwas zwany asparaginą, który może sprzyjać rozwojowi raka piersi. 

Naukowcy przyznają, że badania mogą okazać się przełomowe, gdyż pokazują, że nowotwory karmią się różnymi składnikami naszej diety. Ich rozpoznanie może ułatwić leczenie, wyeliminowanie tych najbardziej szkodliwych w momencie zachorowania lub w przypadku genetycznego obciążenia. Modyfikowanie diety pacjenta ma szansę zoptymalizować reakcję na terapię.

Dr Charles Shapiro, ekspert od badań nad rakiem piersi w szpitalu Mount Sinai, przyznaje jednak, że badania nadal dalekie są od praktycznego zastosowania. „Nie przestawajcie jeść szparagów” – apelował podkreślając, że na poprawę stanu zdrowia wpływa przede wszystkim zwiększenie aktywności fizycznej i dobrze zbilansowana, rozsądna dieta.

„Mniej czerwonego mięso, więcej zieleni” – powiedział Shapiro. „Gotujcie jedzenie, zamiast kupować przetworzoną żywność”.


źródło: newyork.cbslocal.com

 


Lifestyle Psychologia

Inni osiągają sukcesy, a ty wciąż boisz się zmienić swoje życie? To prostsze niż myślisz

Ewelina Celejewska
Ewelina Celejewska
12 lutego 2018
Fot. iStock/Poike
Następny

Każdy z nas spotkał chociaż raz w życiu osobę, która ma naprawdę niezłomny charakter. Taką, która garściami czerpie z życia i nie boi się podejmować wyzwań. Ba! Często ryzykuje, a gdy coś nie nie powiedzie, nie traktuje tego jak życiowej porażki, a raczej jako dodatkową motywację do działania. Trzeba mieć w sobie coś z szaleńca? A może to zwykła wiara w siebie i pozytywne nastawienie do świata i ludzi?Gdybym miała jednym słowem określić Karolinę, powiedziałabym, że jest nieustraszona. Od czterech lat samotnie wychowuje dziecko, bo zdecydowała się odejść od męża, z którym nie potrafiła się dogadać. Powód, zdawać by się mogło, bzdurny. Ale gdy jedna, druga i trzecia terapia nie pomogły, podjęła decyzję o rozstaniu. A nie była to łatwa sprawa, bo zarabiała grosze, musiała schować dumę do kieszeni i wynieść się z dzieckiem do rodzinnego domu. Malucha przeniosła do nowego przedszkola, sama podjęła pracę w administracji i jeszcze zapisała się na zaoczne studia. Z pomocą rodziny (głównie w kwestii opieki nad dzieckiem) po roku stanęła na nogi i mogła wynająć kawalerkę.

Zapytana, czy się nie bała, zawsze odpowiadała, że nie. Dlaczego? Bo wierzyła w siebie i odpędzała wszystkie negatywne emocje, lęki i obawy. Brzmi banalnie, trudniej wcielić to w życie. A to tylko jeden ze sposobów radzenia sobie ze strachem przed tym, co przyniesie życie.

Jak nauczyć się, żyć pełną piersią, podejmować decyzje i nie pozwolić, by nasz strach wziął górę? Oto krótki przepis na sukces.

Czego tak naprawdę się boisz?

Musisz nazwać swoje lęki, żebyś mogła stawić im czoła. Usiądź i naprawdę się nad tym zastanów. Dla wielu ludzi życie w strachu jest normalne. Dlatego musisz podejść do sprawy poważnie. Weź kartkę i pisz.

Co napędza twoje lęki?

Oznacza to, że musisz spojrzeć z boku na całe swoje życie i określić, skąd te lęki się biorą. Bo wychowywałaś się w niepełnej rodzinie? Matka nie okazywała ci miłości? Nie skończyłaś studiów? A może masz za małe doświadczenie? Jakaś sytuacja z przeszłości mogą spowodować u ciebie traumę. Przeanalizuj wszystko dokładnie.

Pracuj nad pewnością siebie

Boisz się, bo nie chcesz, aby sytuacja się powtórzyła, myślisz, że poniesiesz klęskę? To wszystko jest związane z twoją pewnością siebie. Jeśli zaczniesz postrzegać siebie jako osobę silną i wartościową, łatwiej będzie ci podejmować wyzwania.

Strona 1 z 2
Czytaj dalej…

Zobacz także

Kasia Błażejewska-Stuhr

Katarzyna Błażejewska-Stuhr: „Najgorsze co można zrobić, to się wycofać po niepowodzeniu”

usta

Co mówi o tobie kształt twoich ust?

Nie wierzę w bezbolesne rozstania. Czy nam się udało? Nadal jesteśmy rodziną, choć większą i po przejściach