Uroda

Chcesz mieć długie i mocne paznokcie? Zastosuj tę prostą i tanią domową miksturę

Redakcja
Redakcja
20 października 2018
Fot. iStock/gilaxia
 

Biegasz do kosmetyczki, bo już dawno straciłaś nadzieję, że twoje paznokcie naturalnie będą mocne i zdrowe? A może sięgasz po każdą nowość kosmetyczną, jaka tylko pojawi się na rynku, by jak najlepiej zadbać o paznokcie? 

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad domowym sposobem utrzymania długich i mocnych paznokci? Okazuje się, że wystarczy przygotować samemu tani i skuteczny kosmetyk.

Będziesz potrzebowała:

1/4 szklanki soku pomarańczowego (najlepiej świeżo wyciśniętego)
1 ząbek posiekanego czosnku
1/4 szklanki oliwy z oliwek

W misce wymieszaj sok pomarańczowy z czosnkiem i mocz paznokcie przez około 15 minut. Następnie opłucz ręce i na kolejne 15 minut zanurz w oliwie z oliwek. Temu zabiegowi poddawaj swoje paznokcie 2-3 razy w tygodniu, a już w ciągu dwóch tygodni zauważysz różnicę. Twoje paznokcie staną się mocniejsze i zaczną szybciej rosnąć.

Kiwasz głową z powątpiewaniem? Warto żeby wiedziała, że sok pomarańczowy jest pełen przeciwutleniaczy i witamin, które korzystnie wpływają na wzrost paznokci. Sok pomarańczowy, ponieważ jest kwaśny, pomaga również złuszczać paznokcie i zmiękcza skórki. Dodatkowo czosnek zawiera dużo selenu, jeśli brakuje go w naszym organizmie, mamy słabe i łamliwe paznokcie. Ponadto czosnek ma również mnóstwo właściwości antybakteryjnych i przeciwgrzybiczych, co nie jest bez znaczenia dla dobrego stanu naszych paznokci. Oliwa z oliwek, która pojawia się w drugiej części zabiegu,  jest fantastycznym środkiem nawilżającym, który wnika głęboko w skórę, dzięki czemu pomaga zmiękczyć skórki i dodaje siły paznokciu zapobiegając jego złamaniu.


źródło: styletips101


Uroda

Trzy największe mity na temat związku, w które wierzą kobiety. Czas najwyższy je obalić

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
20 października 2018
Trzy największe mity na temat związku, w które wierzą kobiety. Czas najwyższy je obalić
Fot. iStock / Pekic
 

Bardzo często my, kobiety, funkcjonujemy w związkach mając za wytyczne fałszywe założenia, które sprawiają, że jesteśmy smutne, samotne, pomimo obecności w naszym życiu mężczyzny.

Fałszywe założenia to mity, które są tak rozpowszechnione, że nic dziwnego, że w nie wierzymy i im ulegamy, zwłaszcza największym z nich. Może czas najwyższy się obudzić i zobaczyć związek taki, jakim jest naprawdę? I w końcu przestań wierzyć, że:

dawanie=branie

Ten mit pokutuje w wielu z nas. Mówi, że aby zdobyć miłość i uwagę, musimy być dla mężczyzny czułe i romantyczne, dawać mu jak najwięcej, mówić, że go kochamy, podziwiamy. Potwierdzać naszą miłość pysznym obiadem, wyjątkowym prezentem i czasem, który mu poświęcamy. Mam nadzieję, że chociaż część z was już wie, że tak to nie działa, że stawanie się dawcą nie oznacza, że doczekamy się wzajemności.

Oczywiście, każdy związek opiera się na dawaniu i braniu, ale prawda jest też taka, że faceci nie zakochują się, bo akurat ty postanowiłaś wszystko dla tego jedynego poświęcić. Faceci zakochują się, gdy mogą kobietę uszczęśliwić, zadbać o nią, gdy ona potrafi dbać o siebie.

wyłączność prowadzi do zaangażowania i małżeństwa

To najniebezpieczniejszy mit, w który uwierzyły kobiety. Odkąd zaczęłyśmy umawiać się na randki, uczono nas, że drogą do małżeństwa jest spotkanie z miłym mężczyzną, któremu oddasz się na wyłączność, cała. Tyle, że nie ma to nic wspólnego z prawdą. To, że facet chce porzucić swoją kawalerską wolność dla ciebie, nie ma nic wspólnego z tym, że poświęciłaś mu cały swój czas i energię, on raczej w takim zachowaniu wyczuwa desperację i szybciej ucieknie, niż zdecyduje się związać z tobą na stałe.

okazywanie emocji, odstraszy każdego faceta

Jeśli kiedykolwiek bałaś się powiedzieć mężczyźnie, co i jak się czujesz w obawie, że go stracisz, to jestem przekonana, że właśnie ten mit spustoszył twoje miłosne życie. Kluczem do zdrowego związku nie jest tłumienie uczuć, ale wyrażanie ich bez dramatu czy obarczania drugiej strony winą. Musimy w końcu to zapamiętać i zacząć otwarcie mówić o swoich emocjach.

Wypełnienie twoich uczuć faktycznie tworzy więcej dystansu między tobą a mężczyzną. Kluczem nie jest tłumienie twoich uczuć, ale wyrażanie ich bez dramatu czy winy.

Jeśli obalimy te trzy mity i zaczniemy głośno mówić, jak powinien wyglądać zdrowy związek, na świecie będzie więcej szczęśliwych par?


źródło: Havetherelationshipyouwant


Uroda

Zaćma nie dotyka wyłącznie starszych ludzi. Co należy o niej wiedzieć?

Żaklina Kańczucka
Żaklina Kańczucka
19 października 2018
Fot. iStock/Denis_prof

Problemy ze wzrokiem dotykają osoby w różnym wieku, więc astygmatyzm, krótkowzroczność czy nadwzroczność nie jest dla nas czymś niezwykłym lub tajemniczym. Nieco inaczej jest z zaćmą, która kojarzy się jedynie z osobami w podeszłym wieku, które tracą przez nią wzrok i samodzielność.

Przyczyny powstawania zaćmy

Zaćma, zwana również kataraktą, jest chorobą powodującą zmętnienie soczewki w oku i jest główną przyczyną upośledzenia wzroku. Proces postępuje naturalnie, ponieważ jest następstwem starzenia się komórek organizmu. Zmiany zachodzą powoli i nasilają się z wiekiem — katarakta rzadko pojawia się przed 60. Statystyki pokazują, że aż 90% przypadków zaćmy powoduje podeszły wiek pacjenta i ten typ katarakty nazywamy zaćmą starczą. Mimo naturalności tych procesów zaćma może pojawiać się znacznie wcześniej.

U osób młodszych pojawia się ona na skutek urazu oka, stanów zapalnych błony naczyniowej, długotrwałego miejscowego lub ogólnego używania kortykosteroidów. Katarakta może być także następstwem cukrzycy lub towarzyszyć krótkowzroczności. Cierpią na nią także noworodki (zaćma wrodzona), a także małe dzieci, co może mieć związek z zaburzeniami metabolicznymi, chorobami genetycznymi lub zakażeniami wewnątrzmacicznymi w trakcie ciąży. Niezależnie od przyczyny, nieleczona zaćma powoduje ślepotę.

Objawy zaćmy

Zaćma objawia się w charakterystyczny sposób, dlatego po zauważeniu niepokojących sygnałów ze strony wzroku, należy podjąć odpowiednie kroki. A niepokoić powinno przede wszystkim obniżenie ostrości wzroku, którego nie poprawiają nawet odpowiednio dobrane szkła okularów. W zależności od rodzaju jaskry, pacjenci skarżą się m.in. na oślepienie przez jaskrawe światło, jednooczne dwojenie, niespodziewaną poprawę widzenia z bliskiej odległości,  złe widzenie o zmroku i w ciemnych pomieszczeniach. Pojawienie się niepokojących objawów należy zgłosić do lekarza okulisty, aby ten wykluczył także inne, poważne choroby oczu (np. nowotwór).

Operacja zaćmy

Co prawda istnieją na rynku krople mające spowalniać proces mętnienia soczewki, jednak nie udokumentowano ich skuteczności. Jedyną pewną metodą ratunku dla wzroku jest operacja zaćmy. Specjaliści uważają, że zaćmę trzeba usunąć, gdy pacjent uskarża się na istotne obniżenie zdolności widzenia, przeszkadzające w pracy zawodowej lub codziennym życiu. Operacja polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpienie jej sztuczną soczewką wewnątrzgałkową, co wykonuje się raz i na stałe. Jest to zabieg bezpieczny, przynoszący sukces aż w 90% przypadków. Brak oczekiwanych efektów może być skutkiem istnienia innych chorób oka. Powikłania zagrażające utratą wzroku są w tym przypadku rzadkie.

Jak zapobiec problemom?

Ponieważ zaćma jest w przeważającej ilości przypadków naturalnie następującym procesem, niewiele można zrobić, by jej uniknąć. Zachowanie zdrowego trybu życia, odstawienie papierosów, a także ochrona wzroku przed intensywnym promieniowaniem słonecznym, może przedłużyć sprawność oczu.

źródło:  okulistyka.mp.plwszystkoozacmie.pl


Zobacz także

usta

Marzysz o ustach idealnych? Te 5 kroków ci w tym pomoże!

Jak usunąć blizny

Jak usunąć blizny? Domowe i profesjonalne sposoby na pozbycie się niechcianych pamiątek na skórze

Mydło aleppo - rodzaje, działanie na skórę

Mydło Aleppo – naturalne wsparcie dla skóry z problemami. Dlaczego warto sięgnąć po mydło syryjskie?