Go to content

No i to motto życiowe: „Za biedna jestem, żeby kupować byle co”… Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Fot. iStock/Xesai

No dobra. Pomyślałam, za co jeszcze mogę podziękować.
Myślę, że za to, że czasami mama się dla mnie poświęca 🙂 Wiem, że głupio to brzmi. Zdecydowanie głupio – niczego bowiem w sensie masochistycznym od mamy nie chcę. Zresztą – moja mama zawsze zajmowała się nami sama. To znaczy razem z tatą. Były jakieś nianie. Ale nie byliśmy dziećmi wychowywanymi przez babcie.

Nie wyobrażam sobie modelu, kiedy mama mieszka z nami i właściwie wychowuje mi dziecko. Nie musiałam tez nigdy korzystac z takiego rozwiązania – więc mogę się mądrzyć. Ale…
Wiem, że kiedy trzeba pobyć dzień lub dwa z moim dzieckiem (już sześcioletnim) to jest. I nie marudzi. Co doceniam, bo wiem – z rozmów z koleżankami – że są matki, które pomagają, ale zachowują się przy tym dość męczeńsko.

Ale to co napisałam jest banalne i konwencjonalne.
Natomiast moja mama i mój tata (ale głównia ona, bo taty Leon się w ogóle nie słucha) zajmują się na czas naszego wyjazdu wakacyjnego naszym wspaniałym psem. Problem jest taki, że oni nie do końca odkryli jego wspaniałość. To znaczy tata odkrył, więc Leon ma go w głębokim poważaniu, a mama nie 🙂 I nadal nie mogę jej przekonać, ze jest to po prostu nasze starsze dziecko (lat 13 już), a nie pies. Nie wiem, czy kocha Leona odpowiednio mocno, ale zajmuje się nim wyśmienicie. I nawet toleruje to,że on jej nie pozwala na drzemkę w południe (szczeka, budzi, po czym – gdy ona wstanie – sam się kładzie i zasypia 🙂 ). No i kładzie się jej na środku ulicy w środku wsi i sobie leży 🙂 A ona tylko zrezygnowana wydzwania do nas gdzieś po Europie, mówiąc: proszę, każ mu wstać…

Nauczyła mnie też, że w domu powinno być ładnie. Na to kładła nacisk. Ładnie. Nie czysto na błysk. Zresztą – ja nie mam aspiracji bycia perfekcyjną panią domu 🙂 To pewnie też jej zasługa. Ale ładnie ma być i inaczej niż u wszystkich innych. Nie mamy tego samego gustu. Ja lubię co innego, ona lubi co innego. Ale jak zbankrutuję – bo za dużo wydam w różnego rodzaju „śmieciowniach” z wazonikami, starociami, meblami do renowacji – to będzie tylko i wyłącznie jej wina 🙂 Tak mamo!

A! Skoro doszliśmy do pieniędzy – kiedyś to się musiało zdarzyć, prawda?
To dzięki niej (i ojcu, tu działali hurtem) wiem, że nie żyje się na kredyt (poza hipotecznym 🙂 ten okazał się wybaczalny). Że trzeba oszczędzać  ( ja wiem, że to niespójne z tym co powyżej, wiem), ale nie skąpić. No i to motto życiowe: „Za biedna jestem, żeby kupować byle co”.
No i tego się trzymam. Mniej, ale z klasą.

Merci mamo!

Ewa Leśniewska

Akcja „Dziękuję Ci, Mamo”

Trwa  nasza akcja: „Dziękuję Ci, Mamo”, w której zachęcać was będziemy do przesyłania nam listów, które chciałybyście wysłać swojej mamie. My opublikujemy najpiękniejsze  z nich oraz nagrodzimy te najlepsze!

Zadanie konkursowe: jeśli chcesz wziąć udział w akcji „Dziękuję Ci, Mamo”, prześlij do nas swój list, napisz o tym, za co jesteś wdzięczna swojej mamie, za co chcesz jej podziękować. Na wasze prace czekamy pod adresem: [email protected]. Najciekawsze z nich opublikujemy i nagrodzimy.

Prosimy o dołączenie do wiadomości poniższego oświadczenia:

Oświadczam, że jestem autorem nadesłanej pracy konkursowej oraz wyrażam zgodę na jej publikację przez portal Oh!me.
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Akcja potrwa od 19 maja do 31 maja. Wyniki zostaną opublikowane do dnia 07 czerwca 2017 roku na stronie www.ohme.pl

Nagrody:

5 x Remington Prostownica Air Plates S7412

Remington

Prostownica Air Plates posiada unikalny system podwieszanych płytek, zapewniający ich maksymalne przyleganie podczas kontaktu z włosami. Technologia Cool Touch sprawia, że nienagrzewająca się obudowa daje większą kontrolę i lepsze rezultaty. Zawierające 10 razy więcej powłoki ceramicznej* płytki Black Titanium Ceramic gładko suną po włosach, zapewniając im jedwabistą gładkość na długi czas.

S7412_-_AirPlates_Straightener

5 x Niezbędnik marzeń sennych

LOGO JANPOL 10 cm_szer

Codzienne układanie się do snu wydaje się być rutynową czynnością. Ale może właśnie dlatego ciągle jesteś niewyspana? Spróbuj tej chwili dodać odrobinę przyjemnego ceremoniału. „Niezbędnik marzeń sennych” to zestaw, który uprzyjemni wieczorne układanie się do snu. Znajdziesz w nim m.in. poradnik „Twoje uśmiechnięte poranki”, inspirujące magnesy na każdy dzień tygodnia, świecę zapachową i… Przekonaj się sama 🙂

nagroda_niezbednik marzen sennych

5 x zestaw kosmetyków marki Lirene

LireneKażdy z zestawów składa się z: Lirene C+ DPRO Vitamin Energy (krem na dzień, żel pod prysznic i serum) wchodzących w skład  nowoczesnej linii kosmetyków stworzonej przez Ekspertki Laboratorium Naukowego Lirene z myślą o potrzebach kobiecej skóry po 30. roku życia. Dzięki potrójnemu kompleksowi witamin C + DPRO + E, działa odmładzająco i wzmacniająco, skutecznie chroniąc DNA komórek i walcząc z pierwszymi oznakami starzenia

lirene

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.