Lifestyle

„Czasami trzeba być smutnym, by iść naprzód”. Czego nie wiecie o Adele

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
20 sierpnia 2017
Fot. Screen z YouTube / Celebrity Life
Następny

Genialna, wymykająca się schematom artystka, przeżywająca emocjonalne wzloty i upadki kobieta, fajny, utalentowany człowiek. Adele, która zdaje się właśnie znalazła swoją „bezpieczną przystań”, podziwia dziś cały świat, a jej zapoczątkowana nieco ponad dekadę temu kariera nigdy nie miała się lepiej. Bo i sama piosenkarka zmieniła się, dojrzała i po ogromnym zawodzie miłosnym, odnalazła szczęście u boku ukochanego. Czego o niej nie wiecie?…

Jej hity znają chyba wszyscy. „Rolling in the Deep”, „Hometown Glory”, „Someone like you”, czy „Don’t you remember” zapadają w serce i pamięć głęboko, na zawsze. O swoich tekstach mówi, że są jak lustro – odzwierciedlają dokładnie to, co przeżywa i czuje. A doświadczenia, które ją ukształtowały, nie zawsze były łatwe…

Lifestyle

Seriale jednosezonowe, które zachwycą cię od pierwszego odcinka. Uważaj, bo dasz się wciągnąć

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
Następny

Współczesne seriale są niczym dzieła sztuki – to już coś znacznie więcej niż telenowele i wciągające tasiemce, które ogląda się latami, sezon po sezonie. Coraz częściej przypominają one filmy pocięte na kawałki, mają swoje zakończenie, a twórcy nie boją się powiedzieć po jednym czy dwóch sezonach, że to koniec historii i dalszego ciągu nie będzie. I bardzo dobrze, bo trzeba wiedzieć kiedy z ekranu zejść! Oto kilka wartych uwagi seriali z jednym sezonem, choć niektóre pozycje niebawem doczekają się dalszego ciągu – ale bez obaw, do jesieni jeszcze trochę czasu, zdążycie nadrobić! I od razu uprzedzamy – te produkcje naprawdę wciągają i trudno zakończyć oglądanie po pierwszym odcinku.

Lifestyle

Przedszkolaki i seniorzy – to trzeba zobaczyć! Dzieciaki mają w sobie moc i wprost zarażają energią

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
20 sierpnia 2017
fot. screen z filmu na Facebooku/ Channel 4

Jak zakończy się spotkanie grupy przedszkolaków z osobami starszymi w domu opieki? Cóż, bez wątpienia poruszająco i wzruszająco! Potwierdza się bowiem znana od dawna prawda, że dzieciaki mają w sobie niezwykłą moc i prawdziwą magię, która potrafi zmiękczyć niejedno serce i tchnąć młodego ducha nawet w seniorów.

Brytyjska telewizja Channel 4 nakręciła film dokumentalny, w którym przez sześć tygodni przedszkolaki dzieliły „klasę” z seniorami w domu opieki. Eksperyment miał na celu pokazanie, jak taka międzypokoleniowa interakcja wpłynie na zdrowie i samopoczucie jego uczestników. Czy najmłodsi dogadają się z najstarszymi, których nie znają? Czy seniorzy zainteresują się obcymi maluchami?

Choć niektórzy podopieczni domu opieki podchodzi do tego spotkania sceptycznie i z dystansem, a nawet twierdzili, że będzie to totalną katastrofą i porażką, to okazało się, że dzieciaki mogą zdziałać naprawdę wiele samą swoja obecnością. Ich otwartość, spontaniczność i ciekawość świata była czymś zachwycającym dla starszych ludzi, a nawet sprawiła, że ignorowali oni swoje zdrowotne dolegliwości i czuli się młodziej! Dzięki dzieciakom niektórzy wyszli ze swojej skorupy i pokazali zupełnie nowe oblicze, drugą twarz.

Hamish, jeden z uczestników eksperymentu, był zaskoczony tym, jaki zachwyt na dzieciakach wywołały małe rzeczy, jak ciekawe były otaczającego je świata. „To było fascynujące, dostrzeganie szczegółów […] obecnie nie widzę wielu nowych rzeczy. To naprawdę był poranek czystej radości” – skomentował swoje spotkanie z dzieciakami.

Zobaczcie fragment filmu – całość dokumentu znajdziecie tutaj.


Zobacz także

„Dziś to dopiero dałam popis. No, no, no”. UPRZEJMA

Rozwiązanie konkursu „Podróż za jeden uśmiech”

wata cukrowa

Wata cukrowa wychodzi z lamusa. Niezwykła słodycz dzięki Fluffë przeżywa renesans!