Lifestyle

Trening… analny. Co zrobić, żeby mieć naprawdę niezapomniane wrażenia?

Seksualnie
Seksualnie
7 marca 2018
Fot. iStock/Raphli
Następny

Seks analny staje się coraz popularniejszy. Mamy zwolenników, przeciwników i osoby – nazwijmy to – „zdystansowane” z powodu dość nieprzyjemnych doświadczeń. No cóż, aby seks analny był udany, trzeba podejść do sprawy z powagą. I nie chodzi o śmiertelnie poważną minę, a o właściwie przygotowanie i przegadanie tematu z partnerem. Po rozmowach z koleżankami wiem, że my-kobiety bardzo chcemy spróbować, ale panicznie boimy się bólu. Dlatego to najczęściej faceci proponują ten rodzaj seksu. Zamiast jednak chować się za rumieńcem wstydu, warto się przełamać i spełniać swoje erotyczne fantazje. Grunt, to wiedzieć co zrobić, żeby wszystko się udało. 

Kiedyś już opisywałam swój pierwszy seks analny. Generalnie – szału nie było, ale nie zniechęciłam się na długie lata. Często jednak pierwsza, nieudana próba kończy się traumą. Ona z płaczem zaciska zęby, on jest zmieszany i właściwie nie wie, jak się zachować. To naprawdę nie musi tak wyglądać. Co zrobić, żebyście oboje mieli niezapomniane doznania?

Trenuj!

Propozycja w stylu „hej, to może wsadzisz mi w tyłek?” zawsze kończy się źle. Żeby seks analny był cudowny, trzeba dobrze się przygotować. I to dosłownie! Bo nie mówię tu tylko o nastawieniu psychicznym. Warto popracować nad mięśniami odbytu, słowem – zaznajomić się z nimi. Możecie zacząć od penetracji palcami (polecam lateksowe rękawiczki na początku), użyć kulek analnych, małych wibratorów. Chodzi o to, żeby się nie spieszyć. Takie zabawny możecie prowadzać przez kilka tygodni, miesięcy… a do dopiero potem skoczyć na głęboką wodę. W takiej sytuacji ty będziesz już przygotowana. Będziesz wiedziała, jakiego uczucia się spodziewać i jak może zareagować twoje ciało. To cholernie ważne! Jeśli nigdy nie bawiliście się w ten sposób i nagle zdecydujesz się na penetrację członkiem, możesz bardzo pożałować i zniechęcić się do seksu analnego, a po co?

Nawilżaj!

Im więcej, tym lepiej. Odbyt nie jest tak nawilżony jak pochwa, dlatego potrzebuje odpowiedniego wspomagania. Jeśli zrezygnujecie z nawilżenia, stosunek będzie bardzo bolesny i nieprzyjemny. Ślina może nie wystarczyć, dlatego kupcie wcześniej bardzo dobry lubrykant, który nie wysycha.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

5 rzeczy, które robi w łóżku idealny kochanek. Twój spełnia kryteria?

Seksualnie
Seksualnie
8 marca 2018
Fot. iStock/KatarzynaBialasiewicz
Następny

Gdyby tak zapytać kobiety, jaki powinien być ideał mężczyzny, każda z nas opisałaby go nieco inaczej. Jedne wolą brunetów, inne blondynów. Dla niektórych istotny jest wzrost, a dla innych budowania ciała. To samo dotyczy charakteru. Są wśród nas takie, którym zależy przede wszystkim na wysokim ilorazie inteligencji, ale znajdą się i takie, które na pierwszym miejscu stawiają pogodę ducha. W kwestii Pana Idealnego każda z nas ma inne preferencje. Ale ciekawym jest, że Idealny Kochanek jest jeden.

Tak, tak, moje drogie. Wszystkie chcemy w łóżku od faceta tego samego. I choć różne mogą być sposoby i techniki osiągnięcia satysfakcji, Idealnego Kochanka każdej z nas zawsze łączy kilka wspólnych cech. O czym dokładnie mowa?

Docenia bliskość

Idealny Kochanek dba o waszą relację. Sprawia, że każdego dnia czujecie do siebie miętę. Całuje bez powodu, przytula się, dotyka cię. Wie, że gra wstępna u kobiety trwa cały dzień i seks nie powinien się sprowadzać do szybkiego bara-bara w sypialni. Gdy już jest po wszystkim, nie wstaje i nie ubiera się. Przeciwnie – delektuje się chwilą, docenia, że jesteś obok.

Zadaje pytania

Dla Idealnego Kochanka bardzo ważne jest to, by seks sprawiał ci przyjemność. Będzie zadawał mnóstwo pytań – na co masz ochotę, co ci się śniło, czego się obawiasz, jak chcesz być dotykana. Nie traktuje cię jak dmuchaną lalę, która jest mu potrzebna tylko i wyłącznie do zaspokojenia swoich fantazji. W łóżku jesteś równie ważna, jeśli nie ważniejsza.

Podziwia

Idealny Kochanek potrafi sprawić, że wyzbywasz się wszelkich kompleksów. Już nie boisz się seksu przy zapalonym świetle, nie analizujesz tego, jak w tej pozycji prezentuje się twój brzuch, uda czy piersi. To nie ma znaczenia, ponieważ on potrafi sprawić, że czujesz się najpiękniejsza na świecie. Przeglądasz się w jego błyszczących oczach. Idealny Kochanek wie, jak ważne są dla kobiety komplementy i potrafi je prawić.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie

Lifestyle

5 nieoczywistych zachowań, które podkręcą twój seksapil i libido. Przestań udawać, zacznij przyciągać facetów

Seksualnie
Seksualnie
6 marca 2018
Fot. iStock/praetorianphoto
Następny

Myśląc o seksapilu, co przychodzi ci do głowy? Wyobrażasz sobie seksowną, ponętną kobietę, za którą ogląda się każdy facet? Pudło. To nie tylko wygląd zewnętrzny, a tak naprawdę seksapil to coś znacznie bardziej skomplikowanego. Kiedy zaczynasz z kimś rozmawiać, oddziałujesz na tę osobę na wielu płaszczyznach. A więc seksapil to nie tylko twoja fizyczna strona, ale także to, co masz w głowie. To inteligencja, pewność siebie, polot, tajemniczość, pasja. Na twoją atrakcyjność seksualną mają też wpływ określone zachowania. Możesz dzięki nim mniej lub bardziej wpływać na inne osoby. Co zatem robić, żeby podkręcić swój seksapil i zwiększyć libido? Bo musisz wiedzieć, że jedno i drugie często idzie w parze… 

Bądź bezinteresowna

Bezinteresowne zachowanie są dobre z dwóch powodów. Po pierwsze, w ten sposób pomagasz komuś, kto tego potrzebuje, za co na ogół otrzymujesz wdzięczność. Po drugie, takie zachowanie podnosi twoją atrakcyjność w oczach innych. Osoby bezinteresowne oceniane są lepiej, ponieważ dają nadzieję na dobry związek. Są odbierane jako troskliwe i zaangażowane. To na ogół przekłada się również na życie erotyczne.

Bądź kreatywna

Kreatywność często wiąże się z inteligencją, a inteligencja jest czymś, co wiele osób uważa za najatrakcyjniejszą cechę potencjalnego partnera. Odkrycie swojej kreatywności może zwiększyć twój seksapil. Niezależnie od tego, czy skupiasz się na sztuce, muzyce, filmie czy tańcu, odczuwanie twojego kreatywnego popędu jest dla innych szalenie pociągające.

Bądź jak otwarta książka

Wszyscy dzisiaj zamykamy się w swojej twardej skorupie i paradujemy w niej niczym rycerz w zbroi. Boimy się, że ktoś nas zrani, ponieważ odkryje wszystkie nasze tajemnice. Jeśli faktycznie chcesz roztaczać wokół siebie czas, musisz się otworzyć. Chodzi zarówno o twój umysł, jak i serce czy ciało. Zacznij zachowywać się przyjaźnie. Przestań krzyżować ręce na piersi, bo w ten sposób tylko wszystkich odstraszasz. Bądź serdeczna i otwarta na nowe znajomości, a znacznie szybciej kogoś uwiedziesz.

strona 1 z 2
druga część artykułu na następnej stronie