Go to content

Sprawdź, czy myjesz swoją twarz we właściwy sposób. Większość z nas robi to źle

Fot. iStock/Voyagerix

Twarz to nasza wizytówka. Pewnie, wydajemy krocie na kremy, maseczki i inne mazidła, ale co z tego, jeśli nie potrafimy jest prawidłowo… umyć.

Jak umyć twarz? A co to za filozofia?! Okazuje się, że choć mycie twarzy do trudnych czynności nie należy, większość z nas robi to źle!

Aby skóra była zdrowa i piękna wymaga niewielkiej, ale regularnej pielęgnacji. Zwłaszcza, gdy lubi ją na cały dzień zaszpachlować makijażem. Nic dziwnego, że prawidłowe oczyszczenie skóry, to absolutna podstawa. Zapewne krążysz gdzieś wokół dobrej drogi, ale czy na pewno wiesz, jak zrobić to najlepiej?

Zacznij od usunięcia całego makijażu

Zanim to zrobisz, powinieneś znaleźć odpowiedni kosmetyk. Nie trzeba wcale inwestować w zawartość połowy laboratorium chemicznego, ale pamiętajcie, że zwykłe „szorowanie” nie pomoże. Do demakijażu używamy produktów … (werble)… do demakijażu. Po prostu.

Kolorowe kosmetyki wcale nie tak łatwo usunąć ze skóry w sposób skuteczny i łagodny – w końcu maja się na skórze trzymać długie godziny. Jednym z najlepszych kosmetyków jest płyn micelarny. Jest czysty i bardzo delikatny dla twarzy.

Więc weź swój ulubiony środek do demakijażu i zmyj starannie cały swój makijaż. Bądź łagodny dla oczu – jeśli masz na sobie makijaż, który jest niewidoczny. Po całkowitym usunięciu swoje tapety, wysusz twarz.

Umieść kosmetyk myjący na suchej twarzy

Teraz, gdy twoja twarz jest wolna, nadszedł czas na środek myjący. Istnieje tak wiele kosmetyków, z których możesz wybierać. Czasami to wszystko przytłacza. Ale są tylko dwie podstawowe zasady wyboru:

  1. Wybierz kosmetyk dla swojego rodzaju skóry (tłusta, mieszana lub sucha itd.),
  2. Wybierz ten, który najbardziej ci odpowiada (jego zapach, konsystencja, to czy dobrze ci się go używa) – musisz popróbować i znaleźć swoją perełkę.

Nałóż kosmetyk na dłonie, następnie rozetrzyj i nałóż na suchą twarz. Bądź delikatna, gdy skóra jest sucha i jeszcze nienawilżona, jest bardziej wrażliwa. Kiedy masz wystarczająco dużo kosmetyku na dłoniach, rozprowadź go równomiernie na twarzy za pomocą ruchu kolistego. Wymasuj się odrobinę.

Umyj twarz zimną wodą

Po zakończeniu masażu masą twarzy należy usunąć kosmetyk. Wiele osób woli zmywać twarz gorącą lub przynajmniej ciepłą wodą, ale to olbrzymi błąd. Potrzebujesz bardzo zimnej wody. Wygładzi to twoją twarz i sprawi, że poczujesz się świeżo. Twoja skóra będzie wyglądać zdrowiej i naturalnie.

Suszenie? Skończ z pocieraniem i darciem ręcznikiem czy chusteczkami. Osuszaj delikatnie, nie ma potrzeby znowu podrażniać twarzy, przecież właśnie wysyłasz ją na całonocny urlop. Fajnym trikiem jest suszenie powietrzem – ale nie dmuchaj gorącą suszarką sobie prosto w czoło!

Niektórzy uwielbiają tę metodę, susz chłodnym strumieniem powietrza, zazwyczaj minuta wystarczy, by skóra była gotowa na finał, czyli…

Nałóż odpowiedni krem ​​nawilżający

Jest to prawdopodobnie jeden z najważniejszych kroków ze wszystkich. Chociaż możesz się oszukiwać, że najważniejsze jest mycie lub usuwanie makijażu. Gdy zaczniesz pomijać, któryś z tych kroków, zauważysz, jak szybko zmienia się twoja skóra. I uwierz – nie chcesz tego.

Znalezienie odpowiedniego kremu nawilżającego jest trudne, ale nie niemożliwe. Z wyborem znów musisz zdać się na własne doświadczenia lub pomoc kosmetycznego speca.  Jeśli masz problemy ze skórą, skonsultuj się ze swoim dermatologiem. Poza tym dobrze, żebyś wiedziała, że wilgotność na skórze różni się w zależności od pór roku. Inne kosmetyki będą dla ciebie najlepsze latem, inne zimą.

Nałóż dokładnie na twarz krem ​​nawilżający i ciesz się miękkością i świeżością. A rano, na pewno uśmiechniesz się do lustra.


źródło: makeup-mania.net