Go to content

Sposób w jaki trzymasz kubek, zdradza twoje cechy charakteru

Fot. Pixabay / Pexels / CC0 Public Domain

To, w jaki sposób trzymasz kubek, mówi o tobie więcej niż myślisz. Mało kto zwraca uwagę na to, jak druga osoba trzyma szklankę czy filiżankę. Za jedno ucho, obiema rękami czy tylko od dołu? Następnym razem zwróć uwagę, przyjrzyj się dokładnie i dowiedz się więcej o osobowości drugiego człowieka.

Co mówi o nas sposób, w jaki trzymamy kubek?

Jedną ręką trzymasz za ucho, a drugą podtrzymujesz z boku

Taki sposób trzymania kubka zdradza bardzo wiele. Osoby, które jedną ręką trzymają kubek za ucho, a drugą podtrzymują z boku lub od spodu są bardzo wrażliwe i delikatne. Stale potrzebują wsparcia bliskich i obecności przyjaciół. To właśnie rodzina i najbliżsi są dla nich najważniejsi w życiu. Tacy ludzie potrafią być prawdziwymi przyjaciółmi – na dobre i na złe. Są godni zaufania, nie zawodzą i nie odwracają się od drugiej osoby, gdy zaczyna dziać się coś złego. Osoby te na wszystko chciałyby mieć wpływ, dlatego gdy coś dzieje się nie po ich myśli, bardzo się denerwują.

Zobacz również: Bokiem, po turecku noga na nogę? Sposób siedzenia mówi wiele o twojej osobowości

Obejmujesz kubek obiema rękami

Osoby, które w ten sposób trzymają kubek są bardzo otwarte i towarzyskie. Pełne energii i radości. To ludzie o naprawdę wielkim sercu. Chętnie służą pomocą, nigdy nie zawodzą, a na ich ramieniu zawsze można się wypłakać. Niestety, czasami są tak zajęci pomaganiem innym, że nie mają czasu by zająć się swoimi problemami. Doskonale dogadują się z innymi, a praca w grupie nie stanowi dla nich problemu.

Trzymasz kubek za jedno ucho i zaciskasz pięść

Spokój i opanowanie to najbardziej charakterystyczne cechy osób trzymających kubek właśnie w taki sposób. Osoby te nigdy nie pozostawiają nic przypadkowi, wszystko muszą mieć dokładnie przeanalizowane i obliczone. Niestety, nieustanne dialogi wewnętrzne i przemyślenia mogą doprowadzić do silnego stresu i negatywnych konsekwencji z nim związanych. Przez niektórych, osoby te uważane są za oschłe i oziębłe. Otoczenie podchodzi do nich z dużym dystansem, a wszystko dlatego, że rzadko kiedy wchodzą z bliższe relacje z współpracownikami lub innymi osobami z otoczenia. Ich kontakt zazwyczaj ogranicza się go grzecznościowych zwrotów.

Trzymasz kubek za ucho i odchylasz jeden palec

Osoby, które w ten sposób trzymają kubek są pewne siebie, odważne i nigdy nie chodzą na kompromis. Doskonale wiedzą czego chcą i za wszelką cenę starają się osiągnąć wyznaczony cel. Wizja ciężkiej pracy, trudów czy ryzyko porażki nie zniechęca ich do działania. To doskonali liderzy, którzy bez problemu przekonują grupę do swojego zdania. Tego typu ludzie świetnie sprawdzają się na stanowiskach kierowniczych, nie boją się podejmowania ryzykownych decyzji, ani stresujących sytuacji. Silny charakter i charyzma sprawiają, że są doceniani przez rodzinę, przyjaciół i współpracowników.

Zobacz również: Na boku, na wznak, na brzuchu – co mówi o tobie pozycja, w której śpisz?

Trzymasz kubek za spód

Taki sposób trzymania kubka jest charakterystyczny dla osób rozważnych, ostrożnych i zrównoważonych. Dla tych, dla których liczy się bezpieczeństwo i praktyczność. Osoby te, przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji wszystko muszą dokładnie przemyśleć. Są skryte i małomówne, co nie oznacza, że nie mają nic mądrego do powiedzenia. Spontaniczność nie jest ich mocną stroną. A może czasami warto zaryzykować i zaszaleć? To osoby bystre, spostrzegawcze i inteligentne, które często nie wierzą w swoje umiejętności.