Go to content

Bokiem, po turecku noga na nogę? Sposób siedzenia mówi wiele o twojej osobowości

Co mówi o tobie, pozycja, w jakiej siadasz
Fot. iStock

Pozycja w jakiej najczęściej siadamy, mówi wiele o naszych intencjach. Zdradza charakter, cechy osobowości, uczucia i zamiary. Rozsiadasz się wygodnie w fotelu, zakładasz nogę na nogę, a może splatasz dłonie? Sprawdź, co mówi o tobie sposób w jaki siedzisz.

Wystarczy przyjrzeć się i dokładnie przeanalizować sposób w jaki siedzi dana osoba, by chociaż po części odczytać jej cechy charakteru, uczucia i zamiary. Jak siada osoba pewna siebie, a jak ta, na której pomoc zawsze możesz liczyć?

Noga założona na nogę

W taki sposób siadają skromne i nieśmiałe osoby. Często zamknięte, lubiące żyć w swoim świecie. Takie ułożenie sugeruje, że powinniśmy trzymać się od nich z daleka i nie przekraczać ustalonej granicy. Jeśli osoba z założonymi nogami nieustannie, ale delikatnie macha górną kończyną, to najprawdopodobniej daje nam do zrozumienia, że jest znudzona naszym towarzystwem, rozmową z nami. Czas się ewakuować.

Nogi skrzyżowane

Skrzyżowane nogi i ręce położone szeroko na podłokietnikach to często przybierana pozycja. Osoby, które siadają w taki sposób czują się bezpiecznie i swobodnie. Są zrelaksowane i pewne siebie. Mają skłonności przywódcze i wysokie mniemanie o sobie. Z takimi ludźmi trudno się dogadać.

Ciało pochylone do przodu

Osoby, które podczas siedzenia delikatnie pochylają swoje ciało do przodu, są otwarte i bez problemu znajdują wspólny język z każdym kogo spotykają. Lubią poznawać nowych ludzi i nawiązywać nowe znajomości. To urodzeni obserwatorzy. Mają wiele zainteresowań, są kreatywni i twórczy. Osoby te uznawana są za bardzo inteligentne.

Ciało pochylone do tyłu

Osoby, które podczas siedzenia pochylają się do tyłu i jedną nogę wyciągają do przodu, nie są obojętne wobec uczuć innych. Niosą pomoc tym, którzy tego potrzebują. Są ostrożne w podejmowaniu decyzji i zanim się na coś zgodzą, dokładnie analizują swoje działania.

Zobacz również: Na boku, na wznak, na brzuchu – co mówi o tobie pozycja, w której śpisz?

Nogi i ręce złączone

Tylko osoby dobroduszne i o wielkim sercu siadają ze ściśniętymi nogami i dłońmi wsuniętymi między uda/kolana. Są bardzo wrażliwe i każdemu za wszelką cenę starają się pomóc. Od razu reagują, gdy komuś dzieje się krzywda.

Siadanie bokiem

Ci, którzy siadają bokiem mają wiele uroku osobistego i niesamowitego wdzięku. Lubią i wiedzą jak zrobić dobre wrażenie i zyskać przychylność innych.

Nogi szeroko, ręce złożone

Siedzenie z nogami szeroko rozstawionymi na bok i rękami złożonymi/splecionymi na brzuchu jest charakterystyczne dla optymistów. Tak siadają osoby, które z jednej strony są emocjonalne i impulsywne, a z drugiej bardzo przyjacielskie, sympatyczne i otwarte. Często są prawdziwą inspiracją dla otoczenia. Bliscy „czerpią” z nich pozytywną energię i w ich towarzystwie czują się naprawdę komfortowo.

Zobacz również: Oczy zielone, życie szalone? Sprawdź, co mówi o tobie kolor oczu

Siedzenie po turecku

To ulubiona pozycja osób beztroskich, które nie przejmują się problemami dnia codziennego. Przez niektórych, ludzie siedzący w takiej pozycji uważani są za niepoważnych i nieprawdomównych, co nie do końca jest prawdą. Osobom tym bardzo łatwo wyrządzić krzywdę i łatwo je zranić. Jednak warto mieć się na baczności, bo choć są beztroskie potrafią być bardzo mściwe.