Go to content

Skorpion (23.10 – 22.11)

Fot. iStock

Dla osób spod znaku Skorpiona rok 2021 i częściowo 2022 do przyjemnych nie będą należeć. To jeden z trudniejszych momentów w skali wielu lat. Kwadratura Jowisza i Saturna, a także opozycja Urana mocno dadzą popalić Skorpionom.

Skorpiony, jako znaki stałe, nie lubią niespodzianek i zaskakujących zwrotów, a tych będzie co nie miara. Rozsypią się układy towarzyskie, relacje i związki, które od dawna znajdowały się w kryzysie lub stagnacji. To będzie naprawdę trudny czasy, być może jeden z trudniejszych w życiu. Skorpion nie lubi zostawiać czegoś, odpuszczać, ma z tym trudności, a w tym roku nie będzie miał wyjścia.

Osoby urodzone w pierwszej i drugiej dekadzie znaku czeka dużo stresu i napięć. Jednak ci urodzeni pomiędzy 10. a 17 listopada będą pod wpływem trygona Neptuna. W ich przypadku pojawi się szansa na piękne doświadczenia duchowe, uczuciowe, miłosne. Niezły czas czeka też osoby urodzone pomiędzy 17. a 20. listopada, które będą pod wpływem sekstyla Plutona, a Pluton lubi Skorpiona – w końcu planeta ta rządzi tym znakiem. Pojawi się szansa na odrodzenie po stracie.

Kalendarium zdarzeń: Maj prognozowany był jako jeden z najlepszych momentów 2021 roku. Od maja do lipca Skorpiony były pod wpływem trygona Jowisza, a tym samym w tym trudnym roku wiosna i początek lata były naprawdę korzystne. Od sierpnia do końca roku 2021 osoby spod znaku Skorpiona były natomiast pod wpływem kwadratury Jowisza, a tym samym osłabienie mocy i energii stały się mocno zauważalne.

Najlepszym momentem 2021 roku będzie jednak listopad i grudzień, wtedy też nastąpi odrodzenie i regeneracja. Po okresie kryzysu i wstrząsów Skorpiony staną na nogi, pojawi się szansa na odbudowanie strat, odzyskanie sił. Początek roku 2022 będzie stosunkowo spokojny, jednak w okolicach marca i kwietnia pojawi się ponowne osłabienie. Kwadratura Marsa spowoduje kondycyjne i zdrowotne pogorszenie. Od połowy kwietnia nastąpi duża poprawa z szansą na powolne pokonywanie kryzysu.


Horoskop na podstawie układu gwiazd specjalnie dla portalu OH!ME  przygotowała Klaudia Kierzkowska we współpracy z Piotrem Gibaszewskim, astrologiem, wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej

Czego potrzebuje twoja dusza? Wybierz symbol alchemiczny i sprawdź!