Lifestyle

Ryby jako jedyne stworzą związek z każdym innym znakiem zodiaku. A pozostali? Sprawdź, z kim (raczej) ci się nie uda!

Magic Moments
Magic Moments
19 lipca 2021
fot. Peach_iStock/iStock
 

Co powiesz na kolejną zabawę w: co mówi o Tobie Twoja data urodzenia? Tym razem liźniemy trochę horoskopu partnerskiego i sprawdzimy komu z kim nie całkiem po drodze. Oczywiście z przymrużeniem oka! Nikogo nie namawiamy do studiowania horoskopów przed randką czy kierowania się nimi przed podjęciem decyzji o ślubie. Ale… przyznacie, czasem, kiedy zaczynamy się wczytywać w te horoskopowe opisy, niektóre kawałki zaczynają się nam składać w jedną całość… 🙂

Sprawdźcie!

Baran i Rak

Okazuje się, że potrzeby emocjonalne Raka mogą być zbyt duszące lub wymagające dla Barana. Brawury i skłonności do skupiania się na własnych potrzebach Barana Rak może nie udźwignąć. Jeśli jesteś Baranem, który związał się z Rakiem, wiesz, że jest on wrażliwy, więc czasami nie bądź aż tak twardy, bo Rak może to odbierać zbyt osobiście.

Byk i Skorpion

To jest dynamiczny zestaw. Byk i Skorpion albo od razu staną się „partnerami w przestępstwie”, albo nie będą w stanie siebie znieść. Kiedy te dwa znaki wiążą się ze sobą, mają skłonność do przekraczania swoich granic, czasami aż za bardzo. To może doprowadzić do rozpadu związku tak szybko, jak on się zaczął. Kluczem do powodzenia jest ustalenie przez obie strony twardych granic.

Bliźnięta i Panna

Panna to rutyna, schematyczność, a Bliźnięta to spontaniczność, nieprzewidywalność. Bliźnięta kochają życie, gdy jest ono ekscytujące. Te dwa całkowicie przeciwne postrzegania świata mogą wywoływać niepokój u Panien i powściągliwość u Bliźniąt. W takim związku istotna jest rozmowa, dobra komunikacja. Bliźnięta powinny zapewnić Pannie poczucie bezpieczeństwa, dać pewność, że jest ona dla nich najważniejsza, pomimo że ciągnie ich do nowości.

Rak i Koziorożec

Raka może irytować surowa natura Koziorożca, może też sprawić, że zrobi wszystko, co w jego mocy, by zatrzymać Koziorożca przy sobie. Pamiętaj, że nie ma nic złego w potrzebie zapewniania o swoich uczuciach, ale bardzo ważną w tym związku jest kwestia zaufania tak, by Rak nie musiał się martwić chłodnym zachowaniem Koziorożca.

Lew i… Lew

Największym wyzwaniem dla Lwa może okazać się inny Lew – dumny z natury przywódca. Jeden Lew w stadzie powinien wystarczyć, gdy trafią się dwa, obaj muszą na bok odłożyć swoje ego i być gotowymi do głębokich zmian, by stworzyć dobry związek.

Panna i Ryby

Panny znane są z tego, że są powolne, praktyczne, twardo stąpają po ziemi, to właśnie może być przeszkodą dla związku z Rybami. Jeśli Panna chce pracować nad tą relacją, musi postarać się zrozumieć Ryby, porozmawiać by wiedzieć, czego naprawdę chcą i ćwiczyć swoją cierpliwość.

Waga i Wodnik

Waga ceni w swoim życiu równowagę, dlatego tak trudno jest się jej porozumieć z Wodnikiem, który nieustannie dąży do zmian. Ona woli utrzymać status quo, co może dla Wodnika być bardzo ograniczające i frustrujące. Tylko znalezienie „właściwego” rozwiązania dla obojga, może pozwolić na znalezienie szczęścia w tej relacji.

Skorpion i Lew

Lew dla Skorpiona, to najgorszy wybór, ponieważ Lew lubi mieć kontrolę nad wszystkim, co dotyczy jego partnera, tym samym odziera Skorpiona z jego naturalnej tajemniczości i potrzeby utrzymania swojej osobistej sfery z dala od innych. W związku z Lwem Skorpion musi jasno stawiać swoje granice, mówić o nich, jeśli tak się nie stanie – zamknie się, będzie frustrować, a to nie wróży dobrze ich związkowi.

Strzelec i Koziorożec

Chociaż te dwa znaki ustawiają się jeden po drugim, ich podejście do życia, do realizacji celów są zupełnie inne. Koziorożec jest powolny, stabilny i cierpliwy, a Strzelec szybki i impulsywny, motywowany marzeniami. To właśnie dlatego związek tych dwóch znaków może być bardzo trudny, jeśli oboje nie znajdą wspólnego środka i równowagi pomiędzy swoimi temperamentami.

Koziorożec i Rak

Raki są z natury wrażliwe, bardzo emocjonalnie podchodzą do świata, ważnych dla nich rzeczy. To bywa kompletnie niezrozumiałe do twardo stąpających po ziemi Koziorożców. Jeśli Koziorożec nie potrafi sprawić, by Rak w tej relacji czuł się kochany, zaopiekowany, lepiej niech odpuści i nie daje złudnej nadziei na zbudowanie zdrowego związku.

Wodnik i Skorpion

Skorpion, kiedy kocha naprawdę, obsypie cię swoją miłością i uwaga, co akurat dla chłodnego i niezależnego Wodnika może być uciążliwe. Dlatego w związku tych dwóch znaków ważna jest szczerość. Wodnik nie powinien udawać, że coś mu się podoba, nie chcąc zranić uczuć partnera czy partnerki. Skorpiony cenią sobie uczciwość, są wdzięczni za szczerość, nawet tę, która jest trudna.

Ryby –brak

Ryby są prawdopodobnie jedynym znakiem, który dogaduje się ze wszystkimi, przynajmniej na początku. Cechuje je duża doza empatii, współodczuwanie sprawia, że zjednują sobie bardzo szybko ludzi. Mają jednak skłonność do zbytniego poświęcania się dla innych, kosztem samych siebie. Dlatego ważne jest, by pozostając w związku, Ryby nie zapominały o sobie, wtedy wszystko się ułoży.

Uwaga, to wszystko nie musi oznaczać, że tego znaku zodiaku, który do nas nie pasuje, powinniśmy całkowicie unikać. Świadomość, co może być przyczyną konfliktów, czy kryzysu, sprawia, że możemy działać, rozmawiać, zapobiegać nieporozumieniom i wbrew temu, co mówią horoskopy, zbudować dobry związek.


Lifestyle

U Raka pycha, u Koziorożca niezdecydowanie – słabe strony znaków zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
19 lipca 2021
fot. grinvalds/iStock
Następny

Nie czarujmy się (nomen omen!) – nikt nie jest doskonały. Każdy z nas ma wady i nie mówimy tu o wadzie wzroku czy postawy. Charakterki mamy trudne – bywa! Wiele z tych cech nie jest uciążliwych, ale zdarzają się niestety i takie. Na szczęście zawsze możemy coś zmienić, wystarczy nad sobą popracować. Jak to zrobić i jak dostrzec tę cechę, nad którą warto przysiąść, żeby było nam po prostu lżej w życiu? Zerknijmy w gwiazdy – co radzą?

https://thoughtcatalog.com/

Lifestyle

Bezradność, niesprawiedliwość, podporządkowanie – co wyzwala w tobie lęk wg znaku zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
13 lipca 2021
fot. Tero Vesalainen/iStock

W naszym charakterze mieszczą się najróżniejsze zachowania. Różnie kochamy, różnie się złościmy, różnie podchodzimy do trudności. W zupełnie różny sposób reagujemy też na przeciwności losu i całkiem różne rzeczy wzbudzają w nas niepokój i lęk. Jak to jest w horoskopie?

Baran

Uważasz, że bez ciebie świat będzie funkcjonować prawidłowo. Zawsze idziesz, brniesz, nawet jeśli nie czujesz się w tym sobą. Często powoduje to, że czujesz się przytłoczona i zestresowana zadaniami, które starasz się wykonać. Daj sobie trochę luzu, pozwól na przerwę. Naprawdę życie bez ciebie będzie toczyć się dalej. Nie zawsze musisz być superbohaterką.

Byk

Za bardzo boisz się coś zepsuć. Stresujesz się niedotrzymaniem terminów lub spóźnieniem. Boisz się, że ludzie będą się denerwować i jesteś chora, gdy ludzie są na ciebie wściekli lub myślą, że nie jesteś wystarczająco dobra. A nawet, jeśli tylko ty myślisz, że oni tak myślą. Wszystko się ułoży, naprawdę. Zaufaj sobie. Przestań wyolbrzymiać – w większości wypadków, sprawy są mniej istotne, niż ci się wydaje.

Bliźnięta

Pozwalasz, by pierdoły przejmowały nad tobą władzę. To one, życiowe drobiazgi, stresują cię najbardziej. Uspokój myśli, powstrzymaj się od strofowania samej siebie i krzyczenia na osobę, która zajechała ci drogę na parkingu. Oraz od myślenia, że ktoś jest głupi, bo źle użył słowa „relatywnie”.

Rak

Jesteś niespokojna, kiedy nie czujesz się bezpiecznie. Samotne spacery po ciemnym parku? To nie dla ciebie. Ale nie możesz też znieść krytyki ani ludzi, którzy się na ciebie gapią, to wszystko sprawia, że ​​jesteś bardzo niespokojna. Nie tłum swoich emocji, oddychaj i mów ludziom, co masz na myśli i czego potrzebujesz. A potrzebujesz otuchy, żeby poczuć się trochę lepiej.

Lew

Za każdym razem, gdy nie kontrolujesz sytuacji, twoje ciało i umysł wypełniają się niepokojem. Musisz wiedzieć, że wszystko się ułoży, nawet jeśli stale nie kontrolujesz wszystkiego, nie podejmujesz wszystkich decyzji i nie trzymasz sterów. Czasem musisz po prostu odetchnąć od zmartwień i po prostu podążać za… cudzym planem.

Panna

Twój wyzwalacz to… zbyt dużo myśli na raz. Myślisz o wiele za dużo i jesteś swoim najgorszym koszmarem, jeśli chodzi o wywoływanie niepokoju. Musisz bardziej ufać, że wszystko będzie dobrze, spisuj rzeczy i nie zawsze zakładaj najgorsze.

Waga

Lubisz uczciwie postawione sprawy, wszystko, co uważasz za niesprawiedliwe, całkowicie cię stresuje. Masz tendencje do roztrząsania zalet i wad sytuacji, zamiast działać w danej chwili, musisz oddychać i po prostu reagować, zamiast siedzieć nad czymś godzinami, pędząc przez wszelkie możliwe scenariusze, jakie podpowiada ci głowa.

Skorpion

Brak wystarczającej prywatności lub spokoju sprawia, że ​​jesteś niespokojna. Potrzebujesz swojej przestrzeni i nienawidzisz, gdy ludzie jej nie szanują, to sprawia, że ​​czujesz się spięta i zdenerwowana. Po prostu chcesz, aby wszyscy szanowali twoje granice.

Strzelec

Najbardziej stresuje cię konieczność podporządkowania się. Nienawidzisz, gdy mówi się ci, jak masz się zachowywać, ubierać lub działać. Nie lubisz narzuconych terminów ani stania w korku.

Koziorożec

Sama jesteś źródłem swojego niepokoju. Wywierasz na siebie zbyt dużą presję i wyznaczasz sobie zbyt ścisłe terminy. Czujesz się sfrustrowana, jeśli nie jesteś w stanie im sprostać. Przestań myśleć o tym „co by było, gdyby” i żyj teraźniejszością.

Wodnik

Jeśli sprawy nie układają się po twojej myśli, zaczynasz się niepokoić. Próbujesz wszystko wyjaśnić i łatwo się stresujesz. Usiłujesz robić za dużo na raz, musisz zwolnić i odpocząć. Czasami sprawy nie idą po twojej myśli, ale to nie znaczy, że jest źle lub że coś się nie uda.

Ryby

Niepokój wywołuje u ciebie poczucie, że ktoś cię obserwuje, prześwietla. Nienawidzisz wystąpień publicznych, tłumu i zbyt wielu ludzi w swoim otoczeniu.