Lifestyle Podróże

Rozwiązanie konkursu: „Jaka jest podróż twoich marzeń?”

Redakcja
Redakcja
21 listopada 2016
KONKURS "Jaka jest podróż twoich marzeń?"
Fot. iStock / lolostock
 

Czasem plan podróży wcale nie musi zawierać drogiej, ekskluzywnej wycieczki na koniec świata, czasem nasze marzenia są znacznie bliżej niż mogłoby się wydawać. A nasz upragniony koniec świata, możemy znaleźć w Moskwie, Europie czy na Bliskim Wschodzie. Tak naprawdę kluczem do sukcesu jest nasza głowa, bo najważniejsze, to nie zapominać, że marzenia są po to, by je spełniać – a nie tylko marzyć.

Dziękujemy, że pomarzyliście nieco z nami. I odważnie, i łagodnie – właśnie dokładnie tak, jak tego potrzebujecie! Razem z biurem podróży Rainbow – serdecznie gratulujemy laureatom!

Laureaci:

  1. Karolina Kaczyńska-Piwko
  2. Marta Kowalska

Laureatów prosimy o kontakt mailowy w celu odbioru nagród w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia wyników, tj do dn.: 27.11.2016 roku. Prosimy o przesłanie danych do wysyłki nagrody (imię i nazwisko, adres i nr telefonu) na adres e-mail: [email protected]. Otrzymanie danych potwierdzamy w odpowiedzi zwrotnej.

Prosimy o dołączenie w treści wiadomości poniższego oświadczenia:
Wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie przez Organizatora swoich danych osobowych uzyskanych w związku z organizacją Konkursu, wyłącznie na potrzeby organizowanego Konkursu, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.).

Nagrody:

Voucher na wakacje o wartości 500 zł do wykorzystania w biurze podróży Rainbow*

 

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.


* voucher do wykorzystania na R.pl z wyłączeniem oferty myway.r.pl oraz biletyczarterowe.r.pl . Voucher będzie ważny przez 12 miesięcy od dnia wygenerowania kodów dla zwycięzców.

 


Lifestyle Podróże

„Daj spokój, nigdy ci się nie uda”. Niszczyciele marzeń, na nich też znajdą się sposoby

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 listopada 2016
Fot. iStock/pixelfit
 

Ile razy zdarzyło ci się zrezygnować z czegoś, na co miałaś ochotę, albo o czym marzyłaś, tylko dlatego, że ktoś powiedział: „Daj spokój, nigdy ci się nie uda”? Łatwo w nas zasiać ziarno niepewności i zwątpienia, jeśli sami do końca nie wierzymy we własne możliwości. Chcesz skończyć dodatkowy kierunek studiów? Zrobić doktorat? Otworzyć własną restaurację? Podróżować po świecie z jednym plecakiem? A może pragniesz tylko wyjść z domu, wyrwać się do ludzi? O czymkolwiek marzysz, zawsze znajdzie się ktoś, kot będzie próbował odwieść cię od realizacji twoich zamierzeń. Nie pozwalaj na to.

Spójrzmy prawdzie w oczy. Większość ludzi uwielbia osądzać innych. Dodatkowo uważamy, że dużo łatwiej jest żyć postrzegając świat w kategoriach „dobry/zły, czarny/biały” niż patrząc w odcieniach szarości, a w ludziach widzieć istoty, którymi kierują bardzo różne motywacje.

Jeśli twój punkt widzenia różni się od „ich” perspektywy, prawdopodobnie usłyszysz dość szybko, że to ty jesteś w błędzie. Ludzie często krytykują marzenia i plany innych osób ze strachu o siebie samych. Myślą: „ A co będzie, jeśli jej się uda? Jak bardzo zmienią się nasze relacje? Jak to wpłynie na nasz związek? Jak będę wtedy przy niej wyglądał?”. Nie możesz się tym przejmować, to nie jest twój problem. To samo dotyczy sytuacji, gdy krytyka bierze się z zawiści, że „im się nie udało”, że nie mają twojej odwagi by spróbować. Nie jesteś odpowiedzialny za życiowe porażki innych osób i nie możesz ponosić ich konsekwencji. Jeżeli ktoś daje ci do zrozumienia, że próba realizacji przedsięwzięcia (które przyniosłoby ci poczucie szczęścia i spełnienia), jest mu, z powodu jego egoistycznych pobudek, nie na rękę, najwyraźniej nie jest wam po drodze.

Niezależnie, z którą z postaw się spotkasz, maruderom i krytykantom:

Podziękuj za opinię

Zamiast się bronić, zamiast tłumaczyć i wyjaśniać z tego, co leży na dnie twojego serca, wyraz wdzięczność za zainteresowanie. Ludzie nie oczekują dobrych, ciepłych słów, gdy celowo próbują „ściągnąć cię na ziemię”.

Wyobraź sobie reakcję na taką ripostę: „Doceniam to, że chcesz mi powiedzieć jakie jest twoje zdanie. Naprawdę, dałeś mi do myślenia. Jednak w tej chwili jestem zdecydowany podążać za moim marzeniem”.

Zaproponuj rozmowę

To bardzo pomaga oczyścić atmosferę. Żadnego oceniania, żadnych wyrzutów. Powiedzieć coś w stylu: „Mam wrażenie, że nie uważasz moich pomysłów za dobre. Mam rację? Chciałbym z tobą porozmawiać o tym więcej i wyjaśnić, dlaczego tak mi na tym zależy”.

Zaproponuj zmianę tematu, ignorując uch uwagi

Jeśli poprzednie dwa sposoby nie zadziałają, powiedz wprost, że nie masz ochoty dłużej rozmawiać na ten temat. Nadal nie przynosi rozultatów? Nie pozwól, by cię ta krytyka dotknęła, a tematu unikaj. Z pewnymi ludźmi po prostu nie da się inaczej.

Zniknij z oczu

Skoro nie da się ani o tym rozmawiać, ani uciąć tematu, może trzeba rozluźnić nieco więzi? Oczywiście, czy jest to możliwe zależy  od rodzaju relacji. Jest mało prawdopodobne i niekoniecznie wskazane, aby zrywać więzi z rodzicami i rodziną. Jeśli jednak chodzi jedynie o znajomego – wyeliminowanie jego negatywnej postawy przyniesie ci z pewnością więcej dobrego niż złego.

Pozwól się wygadać

Czasami wydaje nam się, że ludzie nas krytykują, a w rzeczywistości próbują nam przekazać kilka rad w oparciu o swoje doświadczenia. Dobrze jest słuchać. To wcale nie znaczy, że trzeba się do tego stosować, ale warto zebrać jak najwięcej informacji i opinii. Bycie otwartym na rady innych, pozwoli Ci być elastycznym w posługiwaniu się strategiami prowadzącymi ku realizacji marzeń.

Nie poddawaj się. Motywacja wypływająca z twojej determinacji i chęci osiągnięcia wymarzonego celu to ogromne kula pozytywnej energii. Jeśli nie zaniesie cię na upragniony szczyt, to  całą pewnością przyniesie dużo „innego” dobra.


Lifestyle Podróże

5 sposobów na to, by stać się bardziej życzliwym i zjednać sobie ludzi

Karolina Krause
Karolina Krause
21 listopada 2016
Fot. iStock/Geber86

Każdego dnia spotykam ich na swojej drodze do pracy i w głowie tworzę listę osób, które najchętniej poprosiłabym o to, żeby (najłagodniej mówiąc) pocałowały mnie tam, gdzie światło nie sięga. Sąsiadka z piętra wyżej, która ma wieczne pretensje o wszystko, „baba w sklepie”, co to chyba specjalnie rolki w kasie wymienia tylko wtedy, kiedy akurat mnie obsługuje i ten „kolega” z pracy, który z przymilnym uśmieszkiem zajął mi ostatnie miejsce parkingowe tuż przed nosem. D*pek. Ale nie. Nie dziś. Dziś jest Światowy Dzień Życzliwości i jakoś żadnej z nich nie udało się jeszcze zajść mi za skórę. Przeciwnie! Są wręcz jakoś podejrzanie mili… Nie wiem, czy to przez to, że założyłam dziś moje różowe okulary i zarażam wszystkich wokół najszczerszym uśmiechem, na jaki mnie stać. Czy oni sami z siebie tak? Cokolwiek to jest. Działa! Spróbujcie same i dajcie znać, czy na was też 🙂

Oto 5 sposobów na to, by stać się bardziej życzliwym i zjednać sobie ludzi:

1) Uśmiechaj się

Czasem po prostu nie chce nam się uśmiechać. Nie jesteśmy w humorze, albo zwyczajnie nie widzimy ku temu powodów. W świecie emocji istnieje jednak jedna prosta zasada „Co na zewnątrz, dzieje się wewnątrz i na odwrót”. Nawet jeśli akurat „nie jesteśmy w sosie”, uśmiechając się pobudzamy te związki chemiczne, które odpowiadają w mózgu za nasz pozytywny nastrój, co automatycznie sprawia, że czujemy się lepiej. A do tego świat sprzyja ludziom, którzy się uśmiechają. Gołym okiem widać to na południu Europy, gdzie prawie każdą sprawę można załatwić jednym uśmiechem. Spróbuj więc uśmiechać się nieco więcej niż przeciętnie, a szybko przekonasz się, jak twoje relacje z innymi ludźmi zmieniają się na plus.

2) Dawaj

To niesamowite ile radości może płynąć z dawania. A poza tym, Im więcej dajesz, tym więcej do ciebie wraca. Zamiast więc staropolskim zwyczajem chomikować wszystko co masz pod ręką, podziel się z kimś kto tego potrzebuje. Masz dwa bilety na koncert, na który nie możesz pójść? Nie sprzedawaj. Oddaj je znajomym. Idziesz do sklepu i widzisz, że ktoś nie ma akurat drobnych na wózek? Wrzuć 2 złote. Nasz charakter kształtują okazje. To czy je wykorzystujemy zależy od nas samych. Jeśli chcesz być bardziej życzliwą. Naucz się dostrzegać małe okazje na bycie lepszą i wykorzystaj je. Nigdy nie wiesz, kiedy to do ciebie wróci (P.S. Do mnie już wróciło 🙂 ).

3) Naucz się przyjmować

Komplementy, pomoc. Ta sama radość, która wynika z tego, że możemy kogoś czymś obdarować, ma także drugą stronę medalu – branie. Bo, aby ktoś mógł komuś coś dać, ten drugi musi chcieć to przyjąć. Zrób więc przyjemność drugiej osobie i naucz się przyjmować.

4) Troszcz się o innych

Koleżanka z pracy zachorowała? Wpadnij do niej z ciastem lub pyszną zupą. Małe gesty to sprawa wielkiej wagi. Nawet jeśli tego nie okazują, ludzie naprawdę doceniają kiedy się o nich dba. To zbliża nas do siebie. Wzmacnia relacje. Przeświadczenie, że ktoś o nas myśli i dba dodaje nam pewności w życiu.

5) Przełam się

Zdarza się, że chcemy komuś pomóc, powiedzieć coś miłego ale tego nie robimy. Zwłaszcza, kiedy nie znamy tej osoby osobiście. Boimy się, że może sobie o nas coś pomyśleć. Tym czasem w większości przypadków ta druga osoba, tylko czeka na to, aby ktoś z nią porozmawiał. Otwórz się na drugiego człowieka. Przełam się, wyjdź z inicjatywą. A zatem do dzieła!


Źródło: lifehack.org, elephantjournal.com


Zobacz także

Konkurs #połączone. Wygraj smartfona TP-Link Neffos i połącz się z najlepszą przyjaciółką

10 małych kroczków, by mieć piękniejszą skórę (część II)

„Udajemy, że nie widzimy twojego picia. Nawet dzieci. Tacy jesteśmy szczęśliwi…”