Go to content

Recepta na życie – nikt nam takiej nie wypisze

Recepta na życie – nikt nam takiej nie wypisze
Fot. iStock / BraunS

Co powinno znaleźć się w twojej kosmetyczce?” Kosmetyczka, torebka – to pół biedy, ale kto powinien znaleźć się w moim łóżku?… Poszukam może znajdę i na to odpowiedź. A gdy już znajdę zarówno odpowiedź, jak i kandydata w życiu realnym to dodatkowo, żeby się upewnić, czy wybór jest słuszny rozwiążę quiz i sprawdzę, czy to aby nie toksyczny związek. Nic to… jeśli wynik wypadnie niepomyślnie, wtedy poczytam jak wyplątać się z takiej relacji.

A kiedy będzie już po sprawie, odkryję, że właśnie popełniłam jedną z „10 rzeczy, których absolutnie nie wypada kobiecie” i natychmiast odhaczę się na liście tych „11 rzeczy, które powodują, że rano musisz siarczyście zakląć”. Teraz odkryję, że mogę stworzyć własną wyliczankę – 7 rzeczy, których każda para nie powinna mówić sobie codziennie. Stosowanie się do tej listy na pewno pomoże ustrzec się przed „6 nawykami, które niszczą twoje poczucie własnej wartości” i zminimalizuje prawdopodobieństwo popełnienia „7 grzechów głównych w związku”, a tym samym praktycznie wyeliminuje „7 błędów, które mogą zniszczyć każdy związek”. W ten właśnie sposób, zapewne odnajdę szybciej „10 oznak, że mam szczęśliwe życie”.

Teraz wypada jedynie zadbać o powłokę cielesną – psychika funkcjonuje już wręcz doskonale. Szukam, więc i natychmiast znajduję poradę „jak skutecznie schudnąć po 40-tce”. Ale, po co się męczyć? Wszak niewiele się pisze o tym problemie po 50-tce, może nie występuje…, a może po przekroczeniu tej kolejnej z magicznych liczb nie ma już nic. Jeśli tak, to naprawdę nie stresujmy się naszymi krągłościami, tym bardziej, że istnieje „5 porad jak zamaskować masywne uda”. I tak najważniejsza jest cera! Właśnie w trosce o nią wykonam 5 kroków do zdrowej skóry. Wspaniale naprawdę działa! Radość nie trwa jednak długo, bowiem wyczytuję przy okazji, że problemy z cerą mogą świadczyć o podtruciu organizmu. Nic to! Na wszystko znajdzie się rada! Zweryfikuję i tą kwestię, przecież występuje „5 oznak, że w twoim organizmie nagromadziły się toksyny”. Potwierdzam jedynie 2 z nich, więc chyba mogę spać spokojnie.

Na wszelki wypadek, bo jednak nieco zdenerwowałam się tymi toksynami, zapoznam się z „9 sposobami na lepszy sen”. Dobrze, że przy punkcie 7 już zasypiam – w innym wypadku stres wywołany faktem, że kompletnie nie wykorzystuję, albo nie umiem zastosować się do tych wszystkich wskazówek (w nocy na poduszce i tak ogólnie w życiu) spowodowałby nie tylko bezsenność, ale również nerwicę. Stres natomiast, jak wszyscy dobrze wiemy, jest przyczyną wszelkiego zła i tej tezy nawet ja potwierdzać nie muszę przeszukując magazyny dla kobiet. Jeśli jednak spotka nas prawdziwa tragedia, to pamiętajmy o… 12 hakach na raka – oby nigdy ta wiedza nie była nam potrzebna, bowiem w obliczu choroby recepta zawierająca „23 rzeczy, które każda kobieta powinna przestać robić, by zacząć żyć” może być trudna do zrealizowania.

Prawda jest taka, że na życie nikt recepty nam nie wypisze. I dobrze, bo każdy ma swoją własną drogę, którą musi pokonać sam. Raz pod górkę, raz z górki, a niekiedy i w potężny dołek wpadnie, bądź nawet czarny krater – tak było, jest i pewnie będzie. Jedyna różnica polega na tym, że diagnoza dla naszego pokolenia, (do którego i ja się zaliczam) brzmi: niepewność powodująca poszukiwanie podpowiedzi, odpowiedzi na wszystko i jeszcze upewnienia się w tym, co i tak doskonale wiemy. A przecież obok Internetu i porad innych ludzi jest jeszcze intuicja i własny rozsądek, warto z nich korzystać – śmiało!

I jeszcze 5 sposobów (wcale nie takich prostych) na to, by dobrze i zupełnie nieidealnie żyć ;).

  1. Śmiać się często i szczerze – dystans do siebie to podstawa.
  2. Okazywać smutek i ból – to nie słabość, to prawdziwa siła.
  3. Zyskać szacunek inteligentnych ludzi, nie przejmować się krytyką głupich.
  4. Czytać to, co chcecie i gdzie chcecie.
  5. I jeszcze nigdy nie pozwolić, żeby w natłoku różnych spraw i obowiązków umknęło wam lato – bo jedno lato to jeszcze nic, ale całe lata to już będzie katastrofa.