Lifestyle

Co łączy Meghan Markle i księżną Dianę? Mają nietypową wspólną cechę

Redakcja
Redakcja
27 sierpnia 2018
Fot. iStock / AdrianHancu
 

Choć od królewskiego ślubu minęło już trochę czasu, Meghan Merkle nie schodzi z języków. Nie brakuje porównań do księżnej Kate oraz matki księcia Harry’ego – tragicznie zmarłej księżnej Diany. Okazuje się, że wybranka księcia Harry’ego ma z nią całkiem sporo wspólnego…

Były już porównania charakterystycznego pieprzyka nad ustami u obu pań, ale okazuje się, że  Meghan i księżną Dianę łączy coś znacznie bardziej intymnego i pięknego. Mają pewną rzadko spotykaną cechę związaną z… listami.

Meghan uwielbia pisać odręcznie i otrzymywać tradycyjne listy i kartki. To dość nietypowe zamiłowanie w czasach szybkiej, elektronicznej komunikacji. Takie samo zamiłowanie miała nieżyjąca księżna Diana. Podobno odpisywała własnoręcznie na wszystkie karty z gratulacjami z okazji ślubu z księciem Karolem, a jak się domyślacie, było ich całkiem sporo…

O swoim zamiłowaniu Meghan Markle pisała na nieistniejącym już blogu. Jak wspominała, gdy widziała listonosza, aż biegła do drzwi. Naszym zdaniem, to tylko kolejny powód, by księżną Sussex pokochać i być może spróbować, przynajmniej od czasu do czasu, pójść w jej ślady.

Na podstawie: kobieta.onet.pl


Lifestyle

8 zaskakujących zastosowań wazeliny

Hanna Szczygieł
Hanna Szczygieł
27 sierpnia 2018
Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…
Fot. iStock / Yoyochow23
 

Wiele osób uważa, że ​​dbanie o urodę wymaga wielu wysiłków, czasu i całkiem sporo pieniędzy. Ale to tylko złudzenie.  Czasami wystarczy bardzo prosty, podstawowy produkt, by zadziała się magia. Jak rozwiązać kilka urodowych dylematów super tanim kosmetykiem?

Odpowiedź jest prosta. Wszystko, czego potrzebujesz, to wazelina – może pomóc ci na wiele sposobów.

8 zaskakujących zastosowań wazeliny

Oto niektóre z najlepszych i czasem zaskakujących sposobów wykorzystania wazeliny w codziennym życiu. Bo zwykła wazelina…

# 1 Pomaga rzęsom

Wiele z nas zastanawia się, którą odżywkę do rzęs wybrać. Droga, tania, firmowa czy polecana przez znajomą…  Dlaczego nie zastosować wazeliny, zamiast wydawać górę pieniędzy? To świetny domowy sposób na pielęgnację rzęs. Naturalnie wspomaga ich wzrost.

Po prostu zastosuj wazelinę na linii rzęs przed pójściem spać (uważaj, by kosmetyk nie dostał się do oczu). Powtarzaj tę procedurę przez co najmniej tydzień lub dwa, a zobaczysz pierwsze wyniki.

Fot. iStock / Voyagerix

# 2 Sprawia, że ​​stopy są miękkie i nawilżone

Wiesz, jaka jest wazelina? Z pewnością pamiętacie, jak mama lub babcia smarowały wam zimą twarz przed wyjściem na dwór. Wazelina ma tłustą i gęstą konsystencję, a właśnie ten oleisty efekt może zadziałać, jak świetny krem ​​nawilżający. Jedną z części ciała, o które trzeba zadbać zarówno zimą, jak i latem, są stopy. Przed pójściem spać, najlepiej już w łóżku, wmasuj w stopy wazelinę, a następnie załóż parę skarpet. Śpij tak przez całą noc, a rano będziesz miała ładne i miękkie stopy.

Tylko nie zapomnijcie o skarpetach, szczególnie, jeśli lubicie wyprawiać się na wieczorne wędrówki – będzie ślisko.

# 3 Nawilża łokcie

Wazelina działa jak balsam na każdą część skóry. A o łokciach nie pamiętamy. Efekt? Skóra na łokciach i kolanach jest zazwyczaj twarda i szorstka, zaniedbana. Skoro ich nie widać (i nie czuć – jak często dotykacie swoich łokci?) wiele kobiet zapomina, że ​​trzeba zadbać również o nie.

Raz dziennie wystarczy, aby dobrze nawilżyć łokieć. Możesz to zrobić przed pójściem spać. Jeśli z waszymi łokciami jest naprawdę źle, nie zapomnijcie o peelingu.

# 4 Sprawdza się, jako błyszczyk do ust

W końcu sporo pomadek ochronnych do ust to w głównej mierze wazelina… W zimie wargi mają tendencję do wysychania z powodu chłodnej pogody, ale latem również wymagają pielęgnacji – wiatr, słońce i częste kąpiele sprzyjają wysuszaniu skóry.  Dlaczego wazelina, skoro wybór pomadek i błyszczyków jest taki ogromny? To proste, wazelina dość długo utrzymuje się na ustach, nie musisz ciągle pamiętać o ich „dosmarowaniu”. W dodatku ładnie się błyszczy. Naturalnie i pięknie.

# 5 Pomaga dłużej utrzymać zapach perfum na skórze

Każda kobieta ma ulubione perfumy, które przechowuje na specjalne okazje. Niestety, są zapachy, które pięknie pachną, ale nie utrzymują się długo na skórze. Stosujesz je rano, a do południa zapach marzeń pozostaje już tylko wspomnieniem.

Istnieje jednak prosty sposób na przedłużenie efektu WOW. Aby perfumy nie wietrzały za szybko, posmaruj miejsca ich aplikacji wazeliną – to znacznie przedłuży ich żywotność. Sprytnie, prawda?

# 6 Działa genialnie na skórki wokół paznokci

Problem ze skórkami wokół paznokci? Znów wazelina przychodzi z pomocą. Szczególnie jeśli masz tendencję do pękających skórek. Smarowanie skórek wazeliną mocno je zmiękczy i ułatwi ich pielęgnację. Ale to nie jedyny powód, dla którego fajnie jest stosować wazelinę wokół paznokci, bo wazelina…

# 7 Ułatwia malowanie paznokci lakierem

Też wkurzasz się, że podczas malowania paznokci wyjeżdżasz na skórki? Owszem są różne magiczne zmywacze do lakieru w kształcie pisaka, patyczki higieniczne, itepe, itede. Ale wtedy – idę o zakład, że prawie zawsze – zmywając lakier z jednego palca, innym natychmiast zahaczysz o cokolwiek i zepsujesz starannie wykonany manicure (to chyba podchodzi pod prawa Murphy’ego). No i znów konieczna jest precyzja. A gdyby tak lakier dało się zetrzeć ze skórek bez ryzyka?

Po prostu nasmaruj skórki przed pomalowaniem paznokci wazeliną. Będzie ci dużo łatwiej zetrzeć lakier z palca.

# 8 Zastąpi pastę do butów!

Zaskoczone? Ostatnie nietypowe zastosowanie wazeliny również jest genialne. To najlepszy nabłyszczać do obuwia. Chcesz, żeby buty pięknie błyszczały – wmasuj w nie wazelinę! Genialna „pasta do butów”, szczególnie gdy stosujesz ją na ostatni moment przed wyjściem. Nie ubrudzi ci rąk ani nogawek tak, jak klasyczna pasta do butów.


źródło: makeup-mania.net


Lifestyle

Rozpoczął się II etap konkursu „Położna na medal”. Oddaj głos na położną!

Redakcja
Redakcja
27 sierpnia 2018
Mat. prasowe

Z dniem 31 lipca zakończył się pierwszy etap konkursu „Położna na medal”, w ramach którego wybierana jest najlepsza położna w kraju. Do 5. jubileuszowej edycji kampanii zostało zgłoszonych 497 położnych z całej Polski, z czego do tej pory potwierdziło swój udział w konkursie 450 położnych. Do 31 grudnia na stronie www.poloznanamedal2018.pl można oddawać głosy na zgłoszone kandydatki. Organizatorem kampanii i konkursu jest Akademia Malucha Alantan. Mecenasem została marka Alantan Plus.

31 lipca minęły cztery miesiące od startu 5. edycji kampanii „Położna na medal”. Jednym z elementów kampanii jest konkurs o tej samej nazwie. Składa się on z dwóch etapów. W pierwszym etapie, który trwał od 1 kwietnia do 31 lipca br. można było nominować położne oraz głosować. Natomiast w drugim etapie, który potrwa do końca grudnia br. można głosować na zgłoszone położne. Konkurs „Położna na medal” to najbardziej prestiżowy konkurs w środowisku, odbywający się nieprzerwanie od 5 lat. Jego celem jest wyłonienie trzech najlepszych położnych w kraju oraz wyróżnienie po jednej położnej w poszczególnych województwach.

Ogłoszenie zwycięzców tegorocznego plebiscytu odbędzie się w styczniu 2019 roku.

Kampania „Położna na medal”

1 kwietnia wystartowała 5. jubileuszowa edycja kampanii społeczno – edukacyjnej „Położna na medal”, której celem jest podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają w opiece okołoporodowej, jak również promocja nowoczesnych standardów opieki okołoporodowej. Standardów zgodnych zarówno z przyjętymi przez środowisko położnicze i medyczne wymaganiami, jak i oczekiwaniami pacjentów. Ponadto w trakcie kampanii prowadzone są działania edukacyjne dotyczące roli położnej podczas ciąży, porodu i połogu. Laureatki konkursu „Położna na medal” przygotowują materiały eksperckie dotyczące najważniejszych zagadnień związanych z ciążą, porodem, połogiem i opieką nad noworodkiem.

„Decydując się na organizację konkursu „Położna na medal”, chcieliśmy podkreślić, jak ważną rolę w opiece nad kobietą w ciąży, podczas porodu i połogu odgrywa położna. Nagradzając co roku położne, które w sposób szczególny wyróżniają się niestandardowym podejściem do opieki nad kobietą, chcemy podkreślić jak ważna jest ich rola. To właśnie ich pasja, zaangażowanie oraz wiedza dają ogromną szansę, aby pokazać społeczeństwu, jak wiele w opiece nad kobietą i dzieckiem przyszła mama zawdzięcza położnej. Za każdym razem, nagradzając położne podczas Gali, mówimy głośno, dziękujemy nie tylko w imieniu swoim, ale wielu kobiet, które każdego roku nominują coraz więcej położnych do plebiscytu” mówi Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, pomysłodawcy i organizatora kampanii „Położna na medal”.


Kampania „Położna na medal” organizowana jest przez Akademię Malucha Alantan pod patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Położnych, Fundacji Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenia Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.

W kampanię zaangażowało się wielu partnerów medialnych, lista mediów znajduje się na stronie www.poloznanamedal2018.pl.

Położna na Medal to prowadzona od 2014 roku kampania społeczno-edukacyjna zwracająca uwagę na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Istotną kwestią kampanii jest również podnoszenie świadomości społecznej na temat roli położnych w opiece okołoporodowej.

Jednym z kluczowych elementów kampanii jest konkurs na najlepszą położną w Polsce. Zgłoszenia do tegorocznej, piątej edycji konkursu przyjmowane były od 1 kwietnia do 31 lipca 2018r. Głosy na nominowane położne można oddawać od 1 kwietnia do 31 grudnia 2018 roku. Oddawanie głosów odbywa się na stronie www.poloznanamedal2018.pl

Patronat honorowy nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych. Patronat merytoryczny sprawują: Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku oraz Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni. Mecenasem kampanii jest marka Alantan Plus.


Zobacz także

Przepis na dobry dzień? Bardzo prosty. Wystarczy odpowiedzieć sobie na 6 pytań

Przystojny Daniel Craig powróci jako agent 007. I to nie raz!

17 niesamowitych miejsc, które wyglądają jak z bajki