Go to content

Jest przynajmniej pięć powodów, by w te wakacje odwiedzić Inwałd

Jeśli Inwałd kojarzycie z Parkiem Miniatur – pierwszy punkt dla Was! Od blisko dziesięciu lat Paryż w wersji mini, mała Grecja i inne światowej sławy budowle zachwycają turystów, całkiem niedaleko od Krakowa. Jednak do Inwałdu warto wybrać się nie tylko po to, by odwiedzić „miniatury”. Wiele, oj wiele się tam zmieniło, będziecie zaskoczeni, jak wiele atrakcji ma do zaoferowania to miejsce.

Inwałd Park to obecnie kompleks 5 parków tematycznych, które oferują wyjątkową zabawę i moc niespodzianek. Unikalność Inwałd Parku polega na tym, że kilka bardzo różnorodnych tematycznie atrakcji znajdziecie w jednym miejscu!

Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznać średniowieczne obyczaje, podróżować Ciuchcią po niezwykłych krainach czy też wędrować alejkami kwiecistego obrazu. Na Gości czeka wizyta w Parku Miniatur, Dinolandii, Warowni Inwałd, Mini Zoo Kucyk i Ogrodzie Jana Pawła II oraz możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się w poszczególnych Parkach, a jest ich ponad 70!

Przeczytajcie koniecznie, co warto zobaczyć w Inwałdzie. Albo najlepiej od razu sprawdźcie, jak dojechać!

Jak dojechać?

Fot. Materiały prasowe

1/6 Park Miniatur

logo-park-miniaturZnajdziesz tu wszystkie obiekty, które szanujący się turysta wyruszający w podróż dookoła świata powinien koniecznie zobaczyć. W ciągu zaledwie jednego dnia staniesz pod Wieżą Eiffla, na Placu św. Piotra, przy posągach Moai, pod Bramą Brandenburską, przy gondoli cumującej w kanale wodnym otaczającym Plac św. Marka czy koło Muru Chińskiego. Większość miniatur, których w Parku Miniatur wykonana w skali 1:15, a kompleks wenecki – Plac św. Marka, Bazylika św. Marka, Dzwonnica św. Marka – w skali 1:10.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Czeka na was podróż przez Australię, Grecję, Włochy, Polskę, Chiny, Francję, Meksyk.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

No i niesamowita okazja do zrobienia wielu nietuzinkowych zdjęć, gdzie możecie wcielić się na chwilę w rolę King Konga 😉 .

Park Miniatur dysponuje genialnym zapleczem, bo do wyboru macie aż cztery punkty gastronomiczne:

  • Restauracja Bajkowy Zamek
  • Kebab
  • Burgerownię
  • Słodkie Cafe

Oprócz tego mnóstwo atrakcji z adrenalinką lub przystosowanych dla najmłodszych. Zerknijcie na mapę Parku tutaj.

2/6 Warownia Inwałd

Gratka dla fanów historii i fantasy.

W Inwałdzie na kamienistym wzniesieniu, otoczony drewnianymi balami, powstał gród średniowieczny zajmujący teren 2,5 tys. m2. Przekraczając jego podwoje cofniesz się do XV wieku.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warownia stawia na aktywność, świetne spędzą tu czas starsze dzieci.

Zabawisz się też w stylu średniowiecznym – zagrasz w bilarda, kręgle, postrzelasz z łuku, zakręcisz się na karuzeli beczułki. A na zamku zwiedzisz komnatę damy, salę tortur, zbrojownię. W podziemiach zagrasz w laserowy paintball w otoczeniu smoków i rycerzy.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Warowni możecie zwiedzić również baszty i tarasy widokowe, chatę garncarza, kowala, powroźnika, szewca, tkacza i komnatę damy. Laserowy paintball, pozwoli na średniowieczną bitwę z przymrużeniem oka ;),  grzechem byłoby nie wykorzystać tak okazałej Warowni do małej współczesnej rozrywki.

Atrakcji jest znacznie więcej – i znów zapraszamy was na stronę parku, nie sposób opisać wszystkiego! (klik – mapa parku)

 

Fot. Materiały prasowe

3/6 Dinolandia

Park Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. To szczególne miejsce, w którym można cofnąć się w czasie i odbyć niezwykłą podróż do ery mezozoicznej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Oprócz mnie i bardziej groźnych przedstawicieli rodziny dinozaurów, znajdziecie całkiem sporo atrakcji – od leniuchowania pod trzcinowym parasolem, przez grę w mini golfa, park linowy aż po słodkie podjadanie w jednym z czterech punktów gastronomicznych.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Choć najmłodsi z lubością biegną do dinozaura zapraszającego na plażę, ci ciut starsi i młodzi duchem znajda sporo wrażeń dla siebie. Na terenie parku znajdują się również Euro Bungee, żyroskop. trampolina, karuzela, małpi gaj, łódeczki i… sami zobaczcie na mapie, jest tego naprawdę dużo! (klik – mapa parku)

 

Fot. Materiały prasowe

4/6 Mini Zoo Kucyk

To miejsce najchętniej odwiedzają rodziny z małymi dziećmi, ale nie dajcie się zwieść przekonaniu, że zionie tam nudą.  Na szczęście bilet wstępy obejmuje wszystkie parki (i to przez dwa następujące po sobie dni). Więc zaplanujcie w swoim planie wycieczki również wizytę w Mini Zoo.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zwiedzanie Mini Zoo to długi spacer po dość urozmaiconym terenie. Można u nas zobaczyć gatunki zwierząt bardziej lub mniej znane – kangury benetta, zebu, dziki, szynszyle, szop pracz czy strusie emu i żurawie koroniaste. Każde zwierze można pokarmić specjalnie do tego przygotowaną karmą.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Na terenie Mini Zoo Kucyk znajdują się strefy mniejszych „parków””

  • Park tarasów widokowych
  • Park zwierząt
  • Park zabaw
  • Wioska przyrodniczo-leśna

Dodatkowo możecie przejechać się bryczką lub ciuchcią, wziąć udział weko warsztatach. Na terenie parku znajduje się pole kempingowe i namiotowe.

5/6 Ogród Jana Pawła II

Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie jest położony blisko Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej czy też Krakowa – miast, które wyznaczyły drogę życia Papieża Polaka. Znajduje się w nim 3-hektarowe dzieło przedstawiające postać Papieża Pola, Bazylikę Św. Piotra w Watykanie i bazylikę Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Do stworzenia obrazu niezbędne było blisko 20 tys. odpowiednio dobranych roślin: drzew, krzewów, kwiatów i tony kamieni, żwiru i kruszywa. Wędrówka alejkami Ogrodu, których długość wynosi aż 8 km, pozwoli podziwiać poszczególne elementy całego obrazu, ale również zobaczyć zdjęcia przedstawiające drogę do świętości Papieża Polaka, czy też zapoznać się z niezwykłymi historiami z jego życia.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Miejsce powstało z myślą o wszystkich, którzy chcą poznać życie i drogę do świętości Papieża Polaka. Ogród pełni ważną funkcję w rozwoju edukacji i kultury. Jest źródłem wiedzy i inspiracji jako „żywe muzeum” Jana Pawła II.

Fot. Materiały prasowe

6/6 Nie musisz wybierać! Zanocuj w hotelu

Komfortowe wnętrza, szereg udogodnień dla rodzin z dziećmi, przystępne ceny i położenie w samym sercu Parków Inwałdu. Doskonały sposób, by móc zwiedzić więcej. 

Jak sami doskonale widzicie, atrakcji jest na tyle dużo, że warto pobyt w Inwałdzie podzielić na co najmniej dwa dni. Dzięki możliwości noclegu na terenie parku, nie musicie gonić się, wędrować ponad siły, czy żałować, że najwyższa pora już wsiadać w samochód.

Zobaczcie koniecznie, co oferuje miejscowy hotel, żeby potem nie żałować, że z czegoś trzeba było zrezygnować 😉 . KLIK -> Park Hotel Łysoń.