Lifestyle

Relaks wśród lilii wodnych – odkryj jezioro termalne w Hévíz

Redakcja
Redakcja
21 lipca 2017
Fot. Materiały prasowe
 

Całkiem niedaleko jest takie miejsce, w którym zregenerujesz się, odzyskasz siły i nabierzesz pozytywnej energii. To urokliwe miasteczko Hévíz na Węgrzech. Wyjątkowe, bo znajduje się tam największe na świecie biologicznie aktywne jezioro termalne, w którym można zażywać kojących kąpieli przez cały rok.

Każda kobieta potrzebuje czasem chwili wytchnienia i relaksu. Natłok codziennych obowiązków, szybkie tempo życia i związany z tym stres, dają znać o sobie coraz częściej. Złe samopoczucie i różnorakie dolegliwości sprawiają, że niewiele rzeczy nas cieszy, a zmęczenie i przygnębienie towarzyszą przez większość dnia. Dlatego tak ważne jest, aby nie zapominać o zdrowiu i myśleć o swoim dobrostanie jak najczęściej.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Zapraszamy do Hévíz, gdzie znajdziesz nie tylko szeroką ofertę zabiegów spa i wellness dostępnych w licznych hotelach, ale też aktywnie spędzisz czas w otoczeniu wspaniałej przyrody. Jezioro termalne to prawdziwy dar natury. Jego wody są bogate w związki mineralne i posiadają właściwości wspomagające leczenie chorób reumatologicznych, układu mięśniowo-kostnego czy chronicznych schorzeń ginekologicznych. Z relaksujących kąpieli w ciepłej wodzie, która latem ma temperaturę około 36°C, a zimą nie spada poniżej 24°C, korzystają zarówno młodsi, jak i starsi, a efekty odczuwalne są bardzo szybko. Warto wspomnieć, że woda w jeziorze w całości wymienia się w ciągu trzech dni, dzięki gorącym źródłom bijącym z dna.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Hévíz to również idealne miejsce dla osób, które lubią aktywnie spędzać czas. Zajęcia gimnastyczne, golf, aqua aerobic i wiele innych możliwości jest do dyspozycji gości. Wokół znajdują się atrakcyjne tereny do wycieczek pieszych i rowerowych. Balaton, jedno z największych jezior Europy, z szeroką ofertą sportów wodnych, rejsów czy wędkowania jest oddalony od Hévíz zaledwie 6 km. Odpocznij, poznaj historię i kulturę Węgier, a także posmakuj wyjątkowej kuchni. Zapraszamy do Hévíz!

 

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


 

Informacja Turystyczna Hévíz
tel. 00 36 83 540 131
[email protected]

www.heviz.hu/pl


Lifestyle

23 zadziwiające fakty o mózgu. Inteligentni ludzi częściej dochowują wierności swoim partnerom

Anna Frydrychewicz
Anna Frydrychewicz
21 lipca 2017
Fot. iStock/peshkov
 

Mózgi są niesamowite, gdyby tak każdy mógł mieć po jednym… 😉 . A niesamowite są dlatego, że ciągle jeszcze nie odkryliśmy wszystkich ich możliwości. Niektóre fakty z pewnością was zaskoczą…

1. Kiedy nie możesz przestać o kimś myśleć, to znaczy, że ten ktoś pomyślał o tobie pierwszy.

2. Jeśli mężczyzna, rozmawiając z kobietą, stoi przed nią w lekkim rozkroku, to znaczy, że ona mu się podoba.

3. Zakochiwanie się zajmuje nam tylko 4 minuty.

4. Kiedy ktoś za tobą tęskni, na 80 % pojawi się w twoim śnie.

5. W wieku 16 lat, prawie 80% z nas spotkało już osobę, którą poślubi w przyszłości.

6. Najlepsza osoba w twoim życiu, to ta, która przychodzi ci do głowy teraz, kiedy to czytasz.

7. Twoja bezsenność bierze się stąd, że jesteś już obudzony i obecny w czyimś śnie.

8. To zabawne – łatwo zauważysz, że komuś podoba się ktoś inny, ale trudno ci się zorientować, że to ty jesteś obiektem czyjegoś zainteresowania.

9. Kiedy powiesz innym o swoich marzeniach i celach, trudniej ci je zrealizować i tracisz motywację.

10. Ludzie, którzy zapodziali gdzieś swój telefon, doświadczają podobnego uczucia paniki, jak ci, którzy byli blisko śmierci.

11. Osoba, która stara się wszystkich zadowolić, najczęściej jest bardzo samotna.

12. Są ludzie, których nie lubisz „od pierwszego wejrzenia”. To się nazywa intuicja.

Fot. iStock/Siphotography

Fot. iStock/Siphotography

13. Nie możesz zatrzymac kogoś, kto chce odejść.

14. Ludzki mózg większość czasu poświęca na odtwarzaniu wspomnień próbując się od nich uwolnić.

15. Jeśli przyjaźń przetrwa siedem lat, przetrwa na zawsze.

16. Większość ludzi nie zdradza się ze swoimi uczuciami, bo uważa, że inni ich nie zrozumieją.

17. Jeśli za kimś tęsknisz i nic z tym nie możesz zrobić, taki stan rzeczy może doprowadzić cię do choroby psychicznej.

18. Jedna negatywna myśl może zepsuć ci cały dzień.

19. Inteligentni ludzi częściej dochowują wierności swoim partnerom.

20. Niektórzy ludzie boją się być szczęśliwi, w takim samym stopniu, jak boją się, że przydarzy im się coś złego.

21. Przez 98 % czasu, kiedy ktoś zadaje ci pytanie, przypomina sobie wszystkie złe rzeczy na twój temat.

22. Twoja ulubiona piosenka jest „ulubioną”, bo kojarzy ci się z jakimś emocjonalnym przeżyciem.

23. Ludzie, którzy są bardzo kreatywni, częściej cierpią z powodu lęków i chronicznego niepokoju.


Na podstawie: happylife.com


Lifestyle

Biegiem po zdrowie – 8 korzyści, jakie odczujesz, gdy zaczniesz biegać

Agnieszka Dyniakowska
Agnieszka Dyniakowska
21 lipca 2017
fot. iStock/ lzf

Podobno cala Polska biega – i nie, wcale nie chodzi tutaj o pośpiech i zawrotne tempo życia, ale dobrowolną aktywność fizyczną! Bieganie stało się modne, a udział w zawodach biegowych, nawet w morderczych maratonach, typową weekendową rozrywką. I choć nie jesteśmy za ślepym podążaniem za trendami, to w tym wypadku nie mamy nic przeciwko – bo biegać warto z kilku innych względów.

Serce jak dzwon

Regularne bieganie jest dla naszego serca wspaniałym prezentem. Pod jego wpływem wzrasta objętość serca, pojemność jego jam i ścian, obniża się ciśnienie skurczowe i rozkurczowe, a także zwiększa się gęstość naczyń kapilarnych mięśnia sercowego. Ponadto obniża się poziom cholesterolu LDL (tzw. złego cholesterolu) i po pewnym czasie podwyższa się poziom cholesterolu HDL (czyli tego dobrego). Badania opublikowane w Journal of the American College of Cardiology” przekonują, że bieganie może zmniejszyć ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego aż o 45 procent!

Wzmocnione stawy

Słyszeliście, że od biegania można zniszczyć sobie kolana? Cóż, chyba nie warto tego słuchać, badania naukowców z Australia’s Monach University sugerują, że jest wręcz przeciwnie! Według nich bieganie może prowadzić do wzrostu chrząstki, co zapobiega zapaleniom stawów. Najważniejsze, by biegać z głową i dostosować tempo oraz dystans do własnych możliwości, a nasze stawy będą się miały całkiem dobrze!

Mocne kości

Intensywne treningi zwiększają gęstość mineralną kości, co chroni przed złamaniami i osteoporozą – takie są wnioski z przeprowadzonych badań naukowych. Z całą pewnością bieganie można zaliczyć do tego typu treningów!

Mnóstwo spalonych kalorii

Bieganie to intensywny wysiłek, przy którym możemy stracić nawet od 600 do 900 kalorii w godzinę! Najlepsze wyniki daje podobno bieganie interwałowe, czyli o zmiennym tempie (np. 1 minuta trucht, 1 minuta szybki bieg), które świetnie podkręca metabolizm i pozwala na szybkie efekty.

3

Redukcja stresu

Nic tak nie odświeża głowy i nie pozwala na oderwanie się od codzienności, jak przebieżka ze słuchawkami w uszach i ulubioną muzyką! Świetna metoda na stres i odprężenie, a potreningowe endorfiny (znowu te szczęśliwe hormony) zapewniają nam znakomity nastrój i dobry humor. Słyszeliście o euforii biegacza? Warto sprawdzić, czy to prawda! Poza tym, naukowcy z University of Georgia Department of Exercise, wykazali, że godzinny bieg jest trzy razy skuteczniejszy w walce ze stresem niż godzina odpoczynku.

Sprawny umysł

Wysiłek spowodowany bieganiem sprawia, że organizm jest lepiej dotleniony, także i nasz mózg, a ten, odpowiednio dotleniony (czyli nakarmiony tym, co lubi), pracuje znacznie sprawniej i łatwiej koncentruje się na zadaniach. Jeśli nie możesz rozwiązać jakiegoś problemu i głowisz się nad czymś, szukasz nowego pomysłu, załóż adidasy i przebiegnij się po okolicy – idee same się pojawią i uporasz się z pracą szybciej, niż siedząc przy biurku godzinami!

Profilaktyka nowotworów i innych chorób

Na podstawie obserwacji setek badań wykazano, że regularna aktywność ruchowa może obniżyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. W Finlandii naukowcy przez 17 lat poddawali badaniom 2560 mężczyzn w średnim i doszli do wniosków, że ci najbardziej aktywni byli najmniej narażeni na śmierć z powodu raka, szczególnie przewodu pokarmowego i płuc.  Dzięki aktywności spada też ryzyko pojawienia się nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy i otyłości – nie bez powodu powtarza się, że ruch to zdrowie!

Trening charakteru

Bieganie fantastycznie wzmacnia charakter – nie możesz się poddać, musisz wykazywać się siłą, doskonalić swoją motywację i walczyć z czającym się leniem i chęcią rezygnacji. Biegając ćwiczysz nie tylko swoje ciało, ale też wytrwałość, silną wolę, determinację i gotowość do ciężkiej pracy. Silne mięśnie i silna psychika – oto największe korzyści z biegania!

Wolicie inną formę ruchu? Nie ma sprawy – zobaczcie, jakie korzyści daje jazda na rowerze i wskakujcie na siodełko albo poznajcie zalety pływania i wybierzcie się na basen!

Na podstawie: www.womenshealth.pl    www.runners-world.pl

Zapisz


Zobacz także

Zaparcia, ból głowy i depresja. Poznaj 10 sygnałów świadczących o tym, że twój organizm wymaga oczyszczenia

Marzysz o zdrowych i mocnych paznokciach? Pięć sztuczek, które ci w tym pomogą

„Myślę jednak, że chce Pani wejść w kompetencje Pana Boga, ale bez żadnych konsekwencji”. List do Kai Godek