Lifestyle

10 urodziny Inwałd Parku. Złóż życzenia i wygraj cenne nagrody

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2017
Fot. Materiały prasowe
 

W tym roku mija 10 lat odkąd Inwałd Park otworzył swoje bramy dla spragnionych dobrej zabawy gości. W tym czasie wiele się zmieniło, ale najważniejsze jest nadal to samo – wywoływać na twarzach gości uśmiech,  dawać radość i pozwolić na przeżycie niezwykłych wrażeń w czasie odwiedzin Inwałd Parku.

Z okazji  święta parku przygotowano urodzinowy konkurs. Wystarczy podczas wizyty wypełnić kupon konkursowy i napisać życzenia z okazji 10 urodzin Inwałd Parku. Prawda, że proste?

Zwłaszcza, że czekają wspaniałe nagrody: zwycięzca konkursu odjedzie z Inwałdu Volkswagenem Move Up – pięciodrzwiowym, wygodnym i rodzinnym samochodem, który doskonale sprawdzi się podczas wycieczek w rodzinnym gronie. Nagrodą za II miejsce jest rodzinny weekend w ParkHotel Łysoń & SPA ****. To świetna okazja na rodzinny odpoczynek. A pięćdziesięciu szczęśliwców, którzy zostaną wyróżnieni w konkursie, otrzyma bilety sezonowe do odwiedzin Inwałd Parku.

Konkurs trwa od 24 kwietnia do 3 września 2017 r., więc jest jeszcze sporo czasu na zaplanowanie wizyty i przygotowanie życzeń. Wejdź na stronę www.inwaldpark.pl/10-urodziny, poznaj szczegóły urodzinowego konkursu, zaplanuj wizytę w Inwałd Parku i wygraj cenne nagrody.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Inwałd Park to kompleks 5 Parków tematycznych, które oferują wyjątkową zabawę i moc niespodzianek. Tylko tutaj można odwiedzić Paryż, przybić piątkę z Tyranozaurem Rexem, poznać średniowieczne obyczaje, podróżować Ciuchcią po niezwykłych krainach czy też wędrować alejkami kwiecistego obrazu. Na Gości czeka wizyta w Parku Miniatur, Dinolandii, Warowni Inwałd, Mini Zoo Kucyk i Ogrodzie Jana Pawła II oraz możliwość skorzystania z atrakcji znajdujących się w poszczególnych Parkach, a jest ich ponad 70!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Bilet jest ważny przez dwa następujące po sobie dni. A wizyta w każdym z Parków to gwarancja niezwykłych wrażeń. Te wszystkie atrakcje czekają na ciebie w Inwałdzie, malowniczej miejscowości leżącej przy drodze krajowej nr 52, na trasie Kraków – Cieszyn. Chcesz zostać na dłużej, zachęcamy do skorzystania z oferty noclegowej w ParkHotel Łysoń & SPA.

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe

Odwiedź Inwałd Park, świętuj jego 10 urodziny, baw się na całego i wygraj cenne nagrody!

Fot. Materiały prasowe

Fot. Materiały prasowe


Artykuł powstał we współpracy z Inwałd Park


Lifestyle

9 rzeczy charakteryzujących osoby z bardzo wysoką wrażliwością. Czy jesteś jedną z nich?

Ewa Raczyńska
Ewa Raczyńska
31 lipca 2017
Fot. iStock/filadendron
 

Pytasz siebie czasami, czy ten świat zwariował, czy ty po prostu nie nadążasz za nim? Podczas, gdy ty przejmujesz się wieloma rzeczami, martwisz sytuacją innych, bierzesz do serca emocje najbliższych, inni pędzą na załamanie karku w dzień. Możesz czujesz się trochę wyalienowana w  przeżywaniu wszystkiego mocniej i głębiej. Czy wszystko jest z tobą okej? Oczywiście. Chociaż uważa się, że współcześnie osoby wysoko wrażliwe są w mniejszości, to trzeba podkreślić, że na szczęście w ogóle są, bo dzięki nim nie zatracamy się w naszym życiowym rozpędzie.

Jest kilka rzeczy charakterystycznych dla osób z bardzo dużą wrażliwością. Sprawdź, może i ty odbierasz uczucia i bodźce na poziomie innym niż większość ludzi.

Osoba wysoko wrażliwa:

– jest przytłoczona, gdy ma do wykonania wiele zadań

Jeśli jesteś niezwykle wrażliwa nie potrafisz odnaleźć się w sytuacji, gdy dostajesz do zrobienia wiele zadań. Multitaskowość jest ci obca i kompletnie się w niej nie odnajdujesz. Dążysz do tego, by wykonywać zadanie jedno po drugim, w przeciwnym razie odczuwasz niepokój, a twój poziom stresu wzrasta.

– nie lubi hałaśliwej atmosfery

Zastanawiasz się, jak ludzie mogą funkcjonować, a co więcej – pracować w otwartych biurach, gdzie na jednej sali siedzi kilkadziesiąt osób? Ty tego nie potrafisz, ponieważ twoje zmysły odbierają zdecydowanie więcej bodźców, jesteś wrażliwa na dźwięki, zapachy, gwar wokół siebie. Aby się skupić, potrzebujesz spokoju, a w związku z tym, że masz bardzo dużą wrażliwość, jest to zrozumiałe.

– głodna znaczy zła 

To jedno z najprostszych spostrzeżeń. Wysoko wrażliwe osoby są złe, sfrustrowane, gdy są głodne. Znasz to? Narastające napięcie i chęć pokłócenia się ze wszystkim, gdy czekasz zbyt długo na posiłek?

– nie lubi  być w centrum uwagi

Najbardziej kreatywne, twórcze momenty dla osób z wysoką wrażliwością przychodzą, gdy są same. Jeśli należysz do tej wyjątkowej grupy ludzi, z pewnością nie lubisz publicznych wystąpień i działania pod wpływem presji, czy nacisków.

– porusza ją sztuka

Bez względu na to, czy to muzyka, czy malarstwo, czy inna forma artystycznej ekspresji – osoby z wysoką wrażliwością są niezwykle wyczuleni na sztukę, która porusza, wzrusza, wzbudza naprawdę głębokie i wyjątkowe emocje.

– wyczuwa emocje innych

Inni ludzie są czasami zdziwieni, że wiesz, co czują, że zaznaczasz swoją obecność wtedy, kiedy im źle, gorzej, gdy czują dyskomfort i potrzebują zwykłego ludzkiego wsparcia. Doskonale odczytujesz emocje bliskich ci osób. To niezwykła umiejętność.

– potrzebuje się odciąć

Po całym intensywnym dniu lubisz sobie poleżeć w ciszy, w przyciemnionej sypialni? O niczym nie myśleć, tylko właśnie na tej ciszy się skupić? Tak ładujesz swoje baterie, regenerujesz się i nabierasz sił na ponowne zmierzenie się z pędem naszego świata.

– nie czuje się dobrze, gdy jest głośno

Duże koncerty nie są dla ciebie? Podobnie jak pokazy sztucznych ogni? Znajomi nie wyciągną cię na jakieś hałaśliwe miejskie imprezy, bo ty, jak osoba wysoce wrażliwa masz niższą tolerancję hałasu, niż inni.

– nie ogląda horrorów

Osoby z dużą wrażliwością dalekie są od oglądania programów, gdzie szybko zmienia się obraz, gdzie wiele się dzieje i trudno skupić wzrok. To za dużo. A takim wyznacznikiem jest niechęć do horrorów, nikt nigdy nie zaciągnie cię do kina na tego rodzaju film.

Wiele osób ostrzega przez niebezpieczeństwem bycia człowiekiem wysoce wrażliwym, który ma skłonność do zbytniej lękliwości i depresji. Jednak ta wrażliwość właśnie sprawia, że zauważa on szczegóły, które inni mogą przeoczyć, jest bardziej twórczy.

Jeśli jesteś osobą z wysoką wrażliwością nie odbieraj tego, jako słabości. Lepiej stanąć z tą swoją wrażliwością twarzą w twarz, bo to pozwoli zrozumieć siebie, swoje zachowania i potrzeby.


 

źródło: Psychology Today


Lifestyle

5 ciekawostek na temat lodów, o których niewiele osób ma pojęcie

Redakcja
Redakcja
31 lipca 2017
Fot. iStock / Kikovic

Lody tworzone są od tysięcy lat, a miliony ludzi na świecie delektują się nimi. Warto poznać kilka faktów na temat lodów, o których niewiele osób ma pojęcie. 

Jedzenie lodów daje szczęście

Badania przeprowadzone przez Instytut Psychiatrii w Londynie wykazały, że jedzenie lodów daje szczęście. Uczestników poczęstowano lodami i za pomocą skanera fMRI obserwowano zmiany w mózgu. Okazało się, że mózg człowieka reaguje na jedzenie lodów tak samo jak na widok bliskiej osoby. Jedzenie lodów oraz radość z przebywania z drugą osobą działają na te same neurony, które są zlokalizowane w przedniej części kory mózgowej. Dzięki temu wiemy, że lody dodają nam energii, wywołują pozytywne emocje i motywują do działania!

Największe i najdroższe lody

Największy deser lodowy miał ok 4 metry wysokości. Do jego produkcji potrzebowano 16 tys. litrów lodów. Cena najdroższych lodów wyniosła 60 tys. dolarów, a do ich wytworzenia wykorzystano topniejący lodowiec na Kilimandżaro.

Lody ze śniegu?

Lody wymyślili Chińczycy ponad 4 tysiące lat temu! Owoce wówczas zgniatano i podawano razem ze skruszonym lodem. Prototyp współczesnych lodów także wziął się z Chin. Ok 2 tysiące lat temu powstał pomysł, żeby do papki z ryżu i mleka dodać owoce i zamrozić wszystko w śniegu. Legenda głosi, że lodową recepturę wykradł z Chin Marco Polo, którą następnie sprzedał cukiernikom. W ten sposób powstały kremowe weneckie lody śmietankowe, które uchodzą za pierwsze w Europie. Jednak Sycylijczycy uważają, że to właśnie oni są prekursorami europejskich lodów, a ich produkcję rozpoczęli już w IX albo X wieku.

Świecące lody

W Wielkiej Brytanii dostępne są lody fluorescencyjne. Ich światło jest tym silniejsze, im szybciej się je liże. Wszystko dzięki białku z meduzy. Producentem lodów jest Charlie Francis, założyciel firmy „Poliż mnie, jestem pyszny”. Jego marzeniem jest wynalezienie niewidzialnych zimnych deserów.

Lody ułatwiają… zasypianie

W lodach zawarty jest typtofan, czyli aminokwas wpływający na regulację poziomu hormonów odpowiedzialnych za sen. Wspomaga on wydzielanie melatoniny, która normuje dobowy cykl snu oraz ułatwia zasypianie. Delektowanie się zimnymi przekąskami przed przyłożeniem głowy do poduszki będzie świetnym sprzymierzeńcem w walce z lekką bezsennością. – Z roku na rok sprzedaż lodów w Polsce rośnie. Chociaż Polacy są tradycjonalistami w doborze lodów i chętnie sięgają po smak śmietankowy czy bakaliowy, nie brakuje im odwagi, by próbować bardziej egzotycznych smaków, takich jak mango czy słony karmel. Lody oprócz tego, że są smaczne, zawierają szereg pozytywnych właściwości, dlatego są naszym sojusznikiem w dbaniu o zdrowie i dobre samopoczucie – podkreśla Piotr Gąsiorowski, Dyrektor Marketingu PPL Koral, właściciela marki Bracia Koral – Lody Jak Dawniej.


 

Źródło: infowire


Zobacz także

Ty też ciągle słyszałaś, że jesteście #Niedobrani? Wasze historie miłosne [KONKURS]

Są rzeczy, z których każda z nas powinna wyrosnąć po 30-tce. I to jak najszybciej!

Są rzeczy, z których każda z nas powinna wyrosnąć po 30-tce. I to jak najszybciej!

5 typów wampirów energetycznych. Jak się przed nimi chronić?