Lifestyle Magia

Czego potrzebujesz, żeby czuć się spełniona? Wiele o tym mówi twój znak zodiaku

Magic Moments
Magic Moments
23 lipca 2022
fot. Unsplash
 

Baran potrzebuje przygód. Kiedy jego życie zaczyna (w jego mniemaniu) być zbyt przyziemne, banalne, powtarzalne i przewidywalne – nudzi się. Baran nie będzie szczęśliwy, jeśli nie będzie mógł wciąż próbować nowych rzeczy.

Byk potrzebuje stałości. Przewidywalność, powtarzalność, rutyna – to lubi. Nie znosi być zaskakiwany. Do szczęścia potrzebuje komfortu i ludzi, którzy są dla niego najważniejsi na świecie.

Bliźnięta są spełnione, jeśli spełnią się w przyjaźni. Są totalnie społecznymi istotami. Nie lubią zbyt wiele czasu spędzać samotnie. Do szczęścia potrzebni są im ludzie, z którymi mogą spędzać czas. Nie ma ludzi, nie ma dla Bliźniąt życia.

Rak spełnia się w miłości. I nie ma tu znaczenia, czy chodzi o tzw. drugą połówkę, czy o bliskość przyjaciół czy rodziny.

Lew potrzebuje uwagi. Kiedy jest centrum zainteresowania (non stop), czuje się spełniony. Nie znosi, kiedy ktoś próbuje go zepchnąć na dalszy plan.

Panna potrzebuje uznania. Nade wszystko chce być podziwiana za ciężką pracę, którą na co dzień wykonuje. Gratulacje i klepanie po plecach – tak, czeka na to.

fot. Zane Grunska/Unsplash

Waga do spełnienia potrzebuje pieniędzy. Pragnie wystawnego stylu życia, pięknych przedmiotów. Jakkolwiek to nie brzmi, to właśnie czysto materialne dobra sprawiają, że czuje się szczęśliwa.

Skorpion ponad wszystko pragnie bezpieczeństwa. Nie chce się zastanawiać, kiedy przyjdzie następna wyplata.

Strzelec chce wolności. Nie chce czuć się związany z niczym i z nikim, nie chce, żeby ktoś mu mówił, co ma robić i jak ma żyć. Niezależność zachowuje nawet w stałym związku.

Koziorożec spełnia się, kiedy odnosi sukcesy. Chce osiągać nawet najbardziej ambitne cele zawodowe, wciąż coś z siebie dawać. Kariera zawodowa jest dla niego ważniejsza niż ludzie.

Wodnik potrzebuje granic. Za nic nie dopuści do tego, by ktoś wlazł mu na głowę. Chce szacunku i życzliwości. Granice są mu potrzebne, żeby nie dać się skrzywdzić.

Ryby potrzebują akceptacji. Chcą, żeby otaczający je ludzie sprawiali, że same dla siebie będą łaskawsze, że poczują się dobrze we własnej skórze.


Lifestyle Magia

Chronisz przed „złym światem”, czy dużo wymagasz? Jaką jesteś (lub będziesz) mamą wg znaku zodiaku?

Magic Moments
Magic Moments
31 lipca 2022
fot. Jonathan Borba/Unsplash
Następny

Najważniejsze – każda z nas jest/może być świetną mamą. Rozwijajmy mocne strony, nie przejmujmy się tak tymi słabszymi, każdy je ma (nawet teściowa, pani sąsiadka spod ósemki i terapeutka z kobiecego pisma, naprawdę!).

BARAN

Dzieci nie są dla niej balastem ani dom więzieniem. Umiejętnie dzieli czas między rodzinę, a samą siebie. Potrafi zadbać o własne potrzeby i nikt nawet tego nie zauważa, tak dobrze to obmyśla. Praca zawodowa jest dla niej ważna, dlatego niechętnie z niej rezygnuje na rzecz tej wyłącznie w domu. Bywa impulsywna (znak zodiaku zobowiązuje), nie ma zbyt dużo cierpliwości. Od dzieci oczekuje bycia najlepszymi i dawania z siebie wszystkiego we wszystkim, co robią. Jednocześnie najbardziej jej zależy, żeby po prostu były sobą.

Jedno jest pewne, że dzięki twojemu podejściu do życia, twoim dzieciom nie zabraknie zaradności w przyszłości.

BYK

Świetnie zajmuje się domem, poświęca swojemu dziecku sporo czasu, dba o to, by miało idealne dzieciństwo. Jest bardzo wyrozumiała i troskliwa. Uczy gospodarności. Daje dzieciom stabilność i bezpieczeństwo. Chroniąc je przez „złym światem” staje się dla nich opoką i przyjacielem. Czasem trudno jej zauważyć, że przekracza granice nadopiekuńczości i jej dziecko zaczyna się dusić.

Moment, w którym jej pociecha stara się nieco usamodzielnić jest dla niej ogromnym dramatem. Nie rozumie, dlaczego dziecko się buntuje. W swej opiekuńczości nie zauważa, ze jej synek ma już 35 lat, żonę i łysinę. Nadal czuje potrzebę robienia mu szalika na drutach i sprawdzania, czy ma oszczędności na czarną godzinę i czy bierze kanapki do pracy.

BLIŹNIĘTA

Jest człowiekiem pełnym pasji, dziecko nie może jej w nich ograniczać. Chciałaby, żeby jak najszybciej wydoroślały i potrafiły zająć się swoimi sprawami. Jednocześnie jest na niemal każde ich zawołanie – krzywda, wypadek, nieszczęśliwa miłość – proszę bardzo, pędzi i załatwia sprawę w mgnieniu oka.

Mama Bliźniak bardzo ceni dobre wykształcenie. Będzie dziecku podsuwała co ciekawsze lektury i zachęcała do zdobywania wiedzy.

Twoje macierzyństwo można zdecydowanie określić spontanicznym i kreatywnym, więc twoim dzieciom nie grozi „nic nieróbstwo”.

RAK

Bycie mamą ma we krwi. Bez trudu łączy życie rodzinne (najważniejsze bez dwóch zdań) i pracę zawodową, która jednak jest jej potrzebna tylko do zarabiania pieniędzy.

Dla dzieci ma czas zawsze. Uczy odróżniać dobro od zła, dużo rozmawiają, czytają najodpowiedniejsze zdaniem mamy lektury. Bezwzględna w kwestiach dostępu do słodyczy, telewizji czy komputera. Zna wszystkie dzieci z przedszkola czy szkoły. Często udziela się w komitetach rodzicielskich. Zawsze przewiduje najgorsze scenariusze i jest przygotowana na wszystko. Jej dzieci mogą się czuć nieco przytłoczone. Z drugiej strony mają w matce przyjaciela i powiernika.

To przy dzieciach przekonujesz się, że życie jest naprawdę piękne.

CIĄG DALSZY NA KOLEJNEJ STRONIE ->

Lifestyle Magia

Dają z siebie wszystko w związku. 4 znaki zodiaku, które postawią cię w centrum swojego świata

Magic Moments
Magic Moments
21 lipca 2022
fot. Cecilie_Arcurs/iStock

Są ludzie, które robią tylko absolutnie konieczne minimum. Próżno szukać w nich pasji, emocji i dobrych chęci. Będą tak trwać, jak długo się da. Ale na szczęście są i tacy, którzy dają z siebie maksimum. Najbliższą sercu osobę stawiają w centrum swojego świata. 

RAK

Rak czuje, że cały świat spoczywa na jego barkach. Bierze na siebie opiekę nad wszystkimi wokół, ponieważ jest z natury bardzo odpowiedzialny. Ponad wszystko chce, aby jego bliscy byli szczęśliwi. Jeśli widzi, że ktoś jest przygnębiony, bierze za honor rozwiązanie problemu. Rak nigdy nie ucieknie, zrażony trudnościami. Zawsze będzie u twego boku i będzie walczyć jak lew. Zrobi wszystko, co w jego mocy, żeby dać ci pocieszenie i żebyś spokojnie zasnęła. Nigdy nie idzie na łatwiznę. W jego naturze leży staranie się z całych sił.

RYBY

Ryby lubią być w związku. Chyba, że partner nie daje z siebie tyle, ile dają Ryby. Osoba z pod tego znaku nie będzie czuć się komfortowo w związku, jeśli nie da siebie sto procent. Nie jest typem, który bierze, nie dając nic w zamian. W rzeczywistości branie sprawia, że czuje się niekomfortowo. Osoba spod znaku Ryb woli być tą robiącą przysługi, planującą randki, powodującą uśmiechy. Nie wyobraża sobie traktowania kogoś, na kim jej zależy, inaczej niż wspaniale. Kiedy kogoś kocha, nie ma dla niej półśrodków. Idzie na całość. Pracuje najciężej, aby utrzymać silny związek.

LEW

Lwy chcą być rozpieszczane przez swoich partnerów, ale nie są zainteresowane jednostronną relacją. Nawet jeśli mają wysokie oczekiwania wobec swojego partnera, będą również od siebie wymagać wiele. Nie pozwolą sobie na lenistwo, ponieważ rozumieją moc miłości. Są romantykami, więc nie uważają, że robienie miłych rzeczy dla swojego partnera jest stratą czasu. Zamierzają włożyć cały swój wysiłek w związek.

BYK

Niektórzy ludzie zakładają, że Byk jest leniwy. Być może bywa, ale kiedy chodzi o relacje, idzie na całość. Bardzo przywiązuje się do ludzi, których uważa za ważnych. Nie jest szybki w nawiązywaniu relacji, ale kiedy tylko dopuści kogoś do siebie, staje się bardzo uważny, uczciwy i lojalny. Będzie się starać ze wszystkich sił, aby dać swoim bliskim wszystko, na co zasługują. To ciężko pracujący ludzie. Nie pójdą na łatwiznę.