Go to content

Pompka do penisa – jak działa? Czy naprawdę powiększa penisa?

Co się dzieje z penisem po seksie?
Fot. iStock/RapidEye

Pompka do penisa to kolejny wynalazek erotyczny, który ma za zadanie w szybki sposób zwiększyć rozmiar penisa. Nie ukrywajmy, ten erotyczny gadżet budzi wiele kontrowersji. Czym dokładnie jest pompka do penisa, jaka jest jej skuteczność i co najważniejsze, czy jej stosowanie jest w pełni bezpieczne?

Czym jest pompka do penisa?

Pompka do penisa, zwana również pompką erekcyjną to po prostu aparat ciśnieniowy, w skład którego wchodzi cylinder i mechanizm zasysający powietrze. W cylinder, czyli rurę wykonaną ze specjalnego tworzywa, wkładamy penisa. Cylinder połączony jest bezpośrednio z pompką, która może być uruchamiana manualnie np. za pomocą gruszki, pistoletu lub może być napędzana silniczkiem elektrycznym. Pompka do penisa nie jest wcale nowym wynalazkiem, choć wiele osób słyszy o niej po raz pierwszy. Na przełomie XIX i XX wieku, austriacki lekarz – Otto Ledever, wynalazł pompkę do penisa, która powiększała rozmiar penisa w zwodzie, a także zwiększała doznania erotyczne.

Jak działa pompka do penisa?

Podczas zasysania powietrza, pompka wytwarza podciśnienie, które oddziałuje na tkanki członka. Do penisa napływa większa ilość krwi niż podczas naturalnej i niewspomaganej niczym erekcji. Efekty, które niestety nie zawsze się pojawiają, mogą utrzymywać się nawet do kilku godzin. Ponoć dzięki regularnemu stosowaniu, ciała jamiste w penisie stają się silniejsze, a co za tym idzie, powiększenie członka może utrzymywać się znacznie dłużej.

Zobacz również: Mężczyźni oceniają swoje wzwody na 16 cm. Czy w rzeczywistości są krótsze i co na to kobiety?

Rodzaje pompek do penisa

W sklepach z gadżetami erotycznymi dostępnych jest kilka rodzajów pompek, ale największą popularnością cieszą się te próżniowe i wodne. Pompki próżniowe zasysają powietrze znajdujące się wewnątrz cylindra. Wytworzone podciśnienie zwiększa rozmiar penisa. Pompki wodne działają na takiej samej zasadzie, jednak do powiększenia członka wykorzystywane jest ciśnienie wody. Można stosować je również w wannie lub pod prysznicem.

Dla kogo?

Pompki do penisa cieszą się popularnością głównie wśród mężczyzn z naturalnie małym prąciem, mających kompleksy związane z wielkością swojego penisa, z zaburzeniami psychicznymi na tle seksualnym, a także wśród panów z problemami z erekcją.

Skuteczność pompki do penisa

Mogłoby się wydawać, że pompka do penisa jest cudownym wynalazkiem, który w końcu rozwiąże problem mężczyzn, którzy chcieli by mieć większego członka. Należy jednak podkreślić, że seksuolodzy i urolodzy nie podzielają entuzjazmu. Niektórzy uważają, że uzyskany efekt ma charakter chwilowy, a co gorsza, stosowanie pompki do penisa może przyczynić się do wystąpienia urazów mechanicznych prącia. Co więcej, może doprowadzić do groźnych zakrzepów. Opinie mężczyzn stosujących to „magiczne” urządzenie również są podzielone. Zdaniem niektórych pompka do penisa naprawdę pomaga, inni twierdzą, że jej stosowanie jest bolesne, powoduje podrażnienia i nie przynosi żadnych efektów.

Zobacz również: 5 mitów o męskiej seksualności. W które z nich wierzysz?

Efekty uboczne

Pompka do penisa może dać natychmiastowy i pożądany efekt, jednak pod pewnym warunkiem – musi być prawidłowo stosowana. Należy ściśle przestrzegać zaleceń producenta. Niestety pompki często wywołują podrażnienia i powodują ból, opuchliznę i uszkodzenia mechaniczne. Zdaniem specjalistów, nieodpowiednie i zbyt długie stosowanie może doprowadzić do uzależnienia. Panowie, którzy chcieliby sprawdzić jak działa ten erotyczny gadżet, powinni skonsultować się z lekarzem.

Koszt pompki do penisa

Ceny pompek powiększających penisa są różne. Niektóre można kupić już za 30 zł, inne za 100 zł, a cena tych wysokiej jakości wynosi powyżej 200-300zł. Niezależnie od tego, na jaką pompkę do penisa się zdecydujecie, przed zakupem należy sprawdzić czy dany model posiada odpowiednie atesty dotyczące materiału z jakiego zostały wykonane i bezpieczeństwa użytkowania.


źródło: Poradnik Zdrowie